Одеська юридична академія відсвяткувала 20-річчя

05.12 в 8:46:00 |
Суспільство 1 0

1 грудня в Одеському оперному театрі панувало надзвичайне пожвавлення. Атмосфера цього прекрасного будівлі була насичена флюїдами радості. «Театр вже повний, ложі вражають, партер і крісла - все кипить», кругом радісні усміхнені обличчя, а гості все прибувають. Співробітники та студенти академії, перші особи міста та області різних періодів, політики, дипломати, вчені, представники духовенства, імениті юристи, іноземні гості, преса - всі вони перебували в святково - піднесеному настрої, знайомі і незнайомі між собою люди з посмішкою вітали один одного , вітали зі святом.


Адже чужих тут не було - на торжество ювілею Академії зібралися всі причетні, всі, хто протягом цих двох десятків років тим чи іншим способом зробив свій внесок у становлення Національного університету «Одеська юридична академія». Ось, нарешті, і винуватець торжества - засновник університету, відомий державний і політичний діяч України народний депутат України Почесний громадянин міста Одеси президент Національного університету «Одеська юридична академія» академік Сергій Васильович Ківалов.
Адже чужих тут не було - на торжество ювілею Академії зібралися всі причетні, всі, хто протягом цих двох десятків років тим чи іншим способом зробив свій внесок у становлення Національного університету «Одеська юридична академія»
Присутні стоячи вітали людини, працями і турботами якого був побудований і розвивався вуз, який став сьогодні цілим студентським містечок з безліччю навчальних корпусів та гуртожитків, спортивно - оздоровчих комплексів по всьому місту, а також з діючими філіями практично у всіх регіонах нашої країни. Звучить Гімн.

Потім був показаний фільм - презентація, що оповідає про знакові події НУ «ОЮА» та одеської школи права, 170-річчя якої також зазначалося в цей день.

Ось її основні віхи.

170-річна історія створення Одеської школи права своїм корінням сягає часів роботи юридичного факультету Рішельєвського ліцею - першого вищого навчального закладу в місті біля моря, створеного за часів правління Рішельє Армана-Еммануеля дю Плессі в 1817 році.

У 1865 році Рішельєвський ліцей був реорганізований в Новоросійський університет.

Після зміни державної влади, в 1921 році - в складі Одеського інституту народного господарства було створено юридичний факультет, а в 1947 рік - факультет відновлено у складі Одеського державного університету імені Мечникова. Однак пізніше він знову був закритий, а студентів перевели до Львівського державного університету. До 1961 року діяв тільки філія Всесоюзного юридичного заочного інституту.

І ось, нарешті, 1966 рік - відкрито денне відділення юридичного факультету університету імені Мечникова, який в 1993 році був реорганізований в Юридичний інститут університету Мечникова.

А вже через 4 роки, 9 квітня 1997 року - на засіданні вченої ради колектив Юридичного інституту одноголосно підтримав обрання ректором Юридичного інституту професора Сергія Васильовича Ківалова.

У 1997 засновник вузу Сергій Ківалов звернувся до Президента України Леоніда Кучми і Прем'єр-міністру Валерію Пустовойтенку з ініціативою про створення Одеської державної юридичної академії. Ініціативу підтримали голови Одеської, Кіровоградської, Миколаївської, Херсонської облгосадмініcтрацій і глава Ради міністрів Автономної Республіки Крим.

2 грудня 1997 - юридичну освіту отримало новий імпульс розвитку. Постановою Кабінету Міністрів України шляхом реорганізації юридичного інституту Одеського державного університету Мечникова з'явилася Одеська державна юридична академія. З тих пір цей день вважається її Днем Народження, а вже через кілька років матеріально-технічна база Одеської юракадемії була визнана кращою в Україні.

Указом Президента України від 20 квітня 2000 Одеська державна юридична академія отримала статус «національної».

2010 рік - Постановою кабінету міністрів України Одеська національна юридична академія реорганізована в Національний університет «Одеська юридична академія». В цьому ж році на її базі створено Південний регіональний центр Національної академії правових наук України, який також очолив академік Сергій Васильович Ківалов.

Сьогодні, після двох десятків років, Національний університет «Одеська юридична академія» - наступник багатих традицій Одеської школи права -визнається лідер в сфері вищої освіти, найуспішніший освітній проект незалежної України, кузня майбутньої еліти держави. Її активи:

- 20 тис. Студентів;

- 3,5 тис. Викладачів і співробітників;

- близько 100 професорів і докторів наук;

- 12 член-кореспондентів Національної Академії правових наук України;

- більше 1,5 тис. Доцентів і кандидатів юридичних наук;

- 5 спеціалізованих рад із захисту докторських дисертацій;

- кожна 2-я монографія і кожен 2-й підручник виходять зі стін Юридичної академії;

Підрозділи вузу розташовані у всіх регіонах України - в Києві, Миколаєві, Івано-Франківську, Чернівцях, Черкасах і Кривому Розі.

У структурі університету 5 коледжів, 3 профтехучилища, 50 кафедр, 10 факультетів, магістратура державної служби та 3 інститути - підготовки професійних суддів, кримінальної юстиції та єдиний в Україні Київський інститут інтелектуальної власності і права, зі стін якого виходять висококваліфіковані професіонали, унікальні фахівці в області захисту прав інтелектуальної власності.

У Національному університеті «Одеська юридична академія» відкрито факультет психології, політології та соціології, а також факультет журналістики, чиї випускники сьогодні працюють в органах влади та місцевого самоврядування, провідних громадських організаціях, соціологічних центрах, регіональних і центральних ЗМІ.

Національний університет «Одеська юридична академія» є членом Європейської асоціації університетів, Європейської організації публічного права, Асоціації європейських юридичних факультетів і багатьох інших міжнародних організацій.

Щорічно понад дві тисячі студентів, аспірантів і викладачів університету виїжджають на навчання і стажування в провідні університети Європи та США.

Студенти Академії стали першими в світі, хто відвідав закрите засідання Європейської комісії «За демократію через право» і особисто поспілкувалися з головою комісії Джанні Букіккіо.

Гості Академії - перші особи держави, високопоставлені чиновники, політики світового масштабу. Кращі вчені і практики регулярно читають тут лекції і діляться своїм досвідом зі студентами та викладачами.

Глава Парламентської Асамблеї Ради Європи Жан-Клод Міньйон є почесним доктором Хоноріс Кауза університету, його попередник на посаді глави ПАРЄ, діючий міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу в 2010-му році також отримав диплом почесного доктора.

Вуз неодноразово відвідував Президент України Леонід Кучма, який є єдиним Президентом - доктором Хоноріс Кауза університету.

Найбільша в Україні сучасна наукова бібліотека налічує понад мільйон описів, створений електронний каталог автоматизованої системи Unilib, отриманий доступ до авторитетної наукометричної бази даних Web of Science. Університет став лідером серед юридичних вузів СНД згідно престижного міжнародного рейтингу Webometrics.

Функціонує IT-лабораторія, в якій розроблено перший в Україні мобільний додаток - гід по університету і чат-бот - інтерактивний помічник студента. Юракадемія приєдналася до прогресивної світової тенденції і відкрила більше п'яти коворкінгових просторів.

Перлина університету, гордість його колективу - Музей рідкісної книги. У Музеї зберігається понад 15 тисяч історичних пам'яток, документів системи юридичної освіти, бібліотеки-колекції видатних вчених-правознавців починаючи з 17 століття до теперішнього часу.

Студенти університету отримують практичні навички роботи в кращій в Україні Юридичній клініці. За двадцять років існування цього соціально - освітнього проекту безкоштовну юридичну допомогу отримали понад двісті тисяч громадян. При юрклінік створений Антикризовий центр правової допомоги переселенцям, група із захисту прав моряків, надаються безкоштовні консультації нотаріусами, функціонують безкоштовні комп'ютерні курси для літніх людей.

За допомогою інноваційних підходів студенти осягають основи юридичної професії. У залі судових засідань вони вивчають тонкощі процесуального законодавства в умовах, максимально наближених до реального судового процесу.

Національний університет «Одеська юридична академія» - єдиний вуз в Україні, де розташований Центр тестування на поліграфі - детекторі брехні.

У Центрі спеціальної бойової підготовки майбутні працівники правоохоронних органів відточують свою майстерність володіння зброєю. Регулярно проводяться заняття в стрілецькому тирі. Унікальний Музей вогнепальної і холодної зброї - ще одне надбання університету.

Велика увага приділяється розвитку спорту. Суперсучасні спортивні комплекси і стадіони, тренажерні і борцівські зали, аналогів яким немає в Україні. Тут вершиться історія вітчизняного спорту - багато чемпіони країни, Європи та світу - тренувалися і тренуються в стінах академії. На її спортмайданчиках проходять міжнародні та всеукраїнські змагання. У скарбничці вузу - понад сто золотих і срібних медалей.

Майстер спорту міжнародного класу, чемпіон світу і Європи з таїландського боксу студент Академії Олег Гута. Галина Ковальська - чемпіонка світу та Європи, входить в трійку найсильніших самбісток світу. Олександр Гордієнко - 9-разовий чемпіон Європи і 2-разовий чемпіон світу зі спортивних єдиноборств і багато інших створюють честь країні і університету.

Збірні академії з регбі та гандболу є багаторазовими чемпіонами універсіад.

Створені прекрасні умови не тільки для навчання, але і для дозвілля - в розпорядженні студентів і викладачів - база відпочинку європейського рівня в Затоці, відпочинок тут часто порівнюють з відпочинком на елітних закордонних курортах.

Центр культури Національного університету «Одеська юридична академія», який багато років реалізовує такі масштабні проекти як конкурс «Співаю про тебе я Одеса моя», концерти в міському саду, вокальний конкурс «Пісні біля моря», дав путівку в професійний світ творчості багатьом талановитим молодим людям. Один з них, Ігор Онищенко сьогодні - провідний соліст Віденської опери (з юридичною освітою!).

З ініціативи президента університету і з благословення Митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела в Одесі зведена перша в Україні студентська церква Святої Мучениці Татіани. У 2006-му році Предстоятель Української православної церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир у співслужінні з Митрополитом Агафангелом звершили чин великого освячення храму. Моральне і духовне виховання молоді - це частина освітнього процесу в університеті.

Сотні випускників Академії за 20 років стали частиною еліти країни - затребуваними професіоналами, гордістю покоління. 170 років Одеської правової школи - це безцінний спадок нашої держави. А розвиток технологій і створення новацій, визначило вектор розвитку університету на багато десятиліть вперед.

Такий потужний обсяг інформації був сприйнятий присутніми на одному диханні, адже для кожного з них історія Академії стала частиною їхнього життя, їх власну історію. Вітали Академію в особі її президента гості говорили не сухим офіційною мовою - кожен розповідав запам'ятався йому епізод становлення вузу у власній інтерпретації, відкривалися милі нюанси, які раніше мало кому були відомі, наприклад, як Сергій Васильович «вибивав» у міністерстві стипендію для своїх студентів, як працевлаштовував кращих з них в столиці, допомагаючи своїм випускникам завойовувати перспективу.

У цей день Сергія Васильовича Ківалова привітали:

голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Володимирович Степанов
голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Володимирович Степанов

заступник міністра інфраструктури України Юрій Федорович Лавренюк;

заступник міністра освіти і науки України Роман Володимирович Греба;

Одеський міський голова - Труханов Геннадій Леонідович;
Одеський міський голова - Труханов Геннадій Леонідович;   Високопреосвященніший митрополит Одеський і Ізмаїльський владика Агафангел;   Голова Національної асоціації адвокатів України та ради адвокатів України - Лідія Павлівна Ізовітова;   Генерал поліції третього рангу, начальник Головного управління національної поліції Одеської області - Дмитро Валерійович Головін;
Високопреосвященніший митрополит Одеський і Ізмаїльський владика Агафангел;

Голова Національної асоціації адвокатів України та ради адвокатів України - Лідія Павлівна Ізовітова;

Генерал поліції третього рангу, начальник Головного управління національної поліції Одеської області - Дмитро Валерійович Головін;

член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України - Юрій Георгійович Титов;

виконуючий обов'язки Голови Вищого господарського суду України - Сергій Костянтинович Могил;

голова спілки юристів України - Святослав Михайлович Піскун.
голова спілки юристів України - Святослав Михайлович Піскун

Були зачитані вітальні адреси від Президента України П.А. Порошенко, Прем'єр-міністра України В.Б. Гройсмана, Міністра юстиції України П.Д. Петренко, Генерального прокурора України Ю.В. Луценко та інших офіційних осіб.

Колектив Національного університету «Одеська юридична академія» був нагороджений Орденом «Трудова слава». Також університет отримав почесну відзнаку Всесвітнього юридичної альянсу «Лідер у сфері юридичної освіти».

Президенту вузу Сергію Васильовичу Ківалову вручили Орден Григорія Григоровича Маразлі 1-го ступеня і відзначили Світовим Званням «Видатний діяч сучасності».
Президенту вузу Сергію Васильовичу Ківалову вручили Орден Григорія Григоровича Маразлі 1-го ступеня і відзначили Світовим Званням «Видатний діяч сучасності»
Почесні нагороди професорсько-викладацькому складу університету були вручені від Верховної Ради України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства юстиції України, Одеської обласної державної адміністрації, Української Православної Церкви, Національної асоціації адвокатів України та Ради адвокатів України, Генеральної прокуратури України, Головного управління національної поліції в Одеській області, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Державної судової адмі істраціі України, Вищого господарського суду України, Вищого спеціалізованого суду України.

Гості теж не залишилися без подарунків - Сергій Васильович Ківалов вручив звання почесного доктора НУ «ОЮА» - Honoris causa (Хоноріс кауза)

Валерію Павловичу Пустовойтенко - українському державному і політичному діячеві, 6-му прем'єр-міністру України з 1997 року по 1999 рік, який в 1997 році підтримав ідею створення Одеської державної юридичної академії, і доктору Йозефу Боллагу - засновнику, власнику та керівнику юридичної фірми «J . Bollag & Cie »(Швейцарія), почесному консулу України в м Цуг (Швейцарія). У 2001 році доктор Боллаг вперше відвідав університет і заснував програму стажувань в Швейцарії для студентів і аспірантів Національного університету «Одеська юридична академія».
Валерію Павловичу Пустовойтенко - українському державному і політичному діячеві, 6-му прем'єр-міністру України з 1997 року по 1999 рік, який в 1997 році підтримав ідею створення Одеської державної юридичної академії, і доктору Йозефу Боллагу - засновнику, власнику та керівнику юридичної фірми «J
Однією з родзинок свята стала новина про те, що глава компанії «Гефест» Пантелеймон Васильович Бумбарас, що став одним Академії незабаром після свого приїзду до Одеси і допомагав Академії всі роки її існування, який стояв біля витоків капітального ремонту напівзгорілого будівлі на вул. Піонерській, 2, «звідки пішла» Одеська юракадемія, зробив черговий щедрий подарунок - чотири квартири для співробітників Академії в будинку, розташованому поблизу від студмістечка. Тепер новоселам не доведеться витрачати час на дорогу, і збережені таким чином сили можна буде використовувати для ще більш успішної роботи з підготовки юридичних кадрів держави Україна.

Багато, багато добрих слів прозвучало в цей день під склепіннями театру - архітектурної перлини нашого міста. Але багато що залишилося невисловленим, так як за все переказати було неможливо, для цього знадобився б не один день.

Альо головне, без чого НЕ может існуваті жоден вуз - це студенти. До них у президента академии особливе, Батьківське Ставлення. Кожні півтора року на протязі Існування Академії пускають в дію нове прекрасне гуртожиток - база для іногородніх студентів. З першого дня создания вузу Сергій Васильович традіційно намагається буті прісутнім на всех заходах, что стосують студентів. ВІН любити студентів, а студенти люблять его и свою альма-матер. Живе спілкування керівництва вузу зі своїми студентами є одним з головних запорук того, що молоді люди відчувають і поводяться тут як вдома - хлопці з дбайливим повагою ставляться до майнового надбання вузу.

"Я хочу вам сказати, що ми відрізняємося від багатьох вищих навчальних закладів тим, що у нас абсолютно нові навчальні програми для підготовки справжніх фахівців. Ми готуємо сьогодні не тільки юристів, але і висококласних журналістів, психологів, політологів, соціологів, і це прекрасно. Зізнаюся вам, я отримую задоволення від того, що ми створюємо, формуємо, вчимо наших дітей. А за нашими дітьми - майбутнє і за нашими випускниками - перспектива. Їм будувати наше правова держава і потрібно створити умови для того, щоб вони могли управляти стра ної. Ось це ми і робимо.
А нашому колективу я щиро хочу побажати і творчості, і натхнення, і благополуччя, і любові, хочу, щоб вони всі були щасливі, тому що від цієї роботи вони отримують задоволення. Я згадую слова покійного професора нашого вузу Червоного, який 18 років був деканом юридичного факультету ОДУ ім. І.І.Мечникова та потім став першим завідувачем кафедри цивільного права в нашому університеті. Він говорив: «Коли я ступаю на поріг будівлі нашого університету, у мене з'являється дух творчості, який допомагає мені в написанні моїх книг і монографій». Напевно, в цьому і є секрет благополуччя і розвитку нашого університету. Хочу, щоб ви всі були здорові, щасливі, хочу, щоб у ваших родинах, в ваших будинках було тепло, було затишно, був достаток, і нехай нас усіх Господь береже! Зі святом вас, з двадцятиріччям нашого університету! ", - з такими словами звернувся до присутніх Сергій Васильович Ківалов.

Автор: Дарина Чайковська «Слово», фото В'ячеслав Теняков


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация