Одеська "сухопутка" стала військовою академією: без десантників і імені Черняховського

  1. АВТОРИ:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

8 серпня 2011, 19:12 Переглядів: 8 серпня 2011, 19:12 Переглядів:   В академії щосили змінюють вивіски

В академії щосили змінюють вивіски. Фото А.Запорожец.

Дуже скоро військовий інститут Одеського національного політехнічного університету (колишній інститут сухопутних військ) стане військовою академією. "Це питання вже вирішене. Зараз йде процес узгодження останніх документів, - розповідає в.о. заступника начальника з виховної роботи навчального закладу майор Сергій Ярмоленко, - Офіційне відкриття академії відбудеться через тиждень, а на 27 серпня заплановано урочисте прийняття першокурсниками військової присяги".

А поки на території "сухопутки" активно змінюють таблички та вивіски з назвою вузу. Зокрема, величезний напис "Військова академія" вже з'явилася на головному корпусі інституту, а вчора почали демонтаж старої вивіски на першому КПП в районі Піонерській вулиці. Правда, радість від нового, більш високого статусу у співробітників новоспеченої академії дещо затьмарена. По-перше, в цьому році їм зрізали премії. Раніше давали 90% від окладу, зараз - тільки 10%. В середньому викладач вузу отримує близько 2000 грн (було - майже 3 тисячі). На ці гроші можна тільки прогодувати сім'ю - не більше. По-друге, академії збиралися присвоїти ім'я одного з найвідоміших випускників інституту, генерала армії, двічі Героя Радянського Союзу Івана Черняховського, але в останній момент вище військове керівництво чомусь передумало. "Напевно, не хочуть давати націоналістам приводу для протестів, адже Черняховський все-таки радянський воєначальник", - вважають викладачі вузу. Однак глава Одеської облради Микола Пундик вважає інакше. "Я стикався з подібними речами. Можливо, причина в тому, що дати навчальному закладу чиєсь ім'я - це дуже непроста процедура. Потрібна згода родичів людини, але ж їх ще потрібно розшукати", - говорить чиновник. Як би там не було, факт залишається фактом: у цьому році наша академія ім'я Черняховського носити не буде.

Трохи не так, як обіцяли чиновники і генерали, йде справа і спеціальностями, за якими готують курсантів. "У минулому році в інституті навчалися тиловики, артилеристи і майбутні інструктори фізпідготовки. У вересні ряди учнів поповнять майбутні фахівці з паливно-мастильних матеріалів, - говорить Сергій Ярмоленко. - А взимку у нас пройде набір першого курсу військових автомобілістів". Обидві кафедри перекочують в Одесу з Львівської академії сухопутних військ імені Сагайдачного. Крім того, не виключено, що з 2012/2013 навчального року в академії почнуть вирощувати військових інженерів (кафедру перенесуть з Харкова) і військових хіміків (переїдуть з Кам'янця-Подільського). І це при тому, що раніше керівник Генерального штабу ВСУ Григорій Педченко і губернатор області Едуард Матвійчук клятвено обіцяли повернути зі Львова десантників і розвідників!

"Ми підготували для крилатої піхоти матеріально-технічну базу, оголосили конкурс серед викладачів, і раптом все різко змінилося, - заявив, попросивши не називати його імені, один з педагогів в погонах. - Хоча в Одесі для десанту умови набагато краще. У нас 300 сонячних днів в році, що дозволяє здійснювати стрибки майже цілий рік. у Львові, на їх Яворівському полігоні, погодні умови набагато гірше. Зате замість десантників навісили нам автомобілістів. адже їх у нас ніколи не вчили! Немає ні навчальних посібників, ні техніки, ні педагогів ... Ми все літо на вухах провели, розшукували хоч кого-то, хто зможе зайнятися цим. З частин приходили фахівці, але все практики, жодного викладача. Загалом, це питання ще до кінця не вирішене ".

Джерело у військовому відомстві розповів "Сегодня", що "в принципі все було зрозуміло ще рік тому": "Ніхто заради політичних амбіцій, чиїхось передвиборних обіцянок, які не ламатиме вже сформовану систему військової освіти. Спец для сухопутних військ, в тому числі десантників, готують і готуватимуть у Львові. Там найкращі умови. Міняти щось, перекидати туди-сюди людей, - значить, послаблювати обороноздатність країни. Один раз, в 2005-му (коли розформували ОІСВ, - Авт.), на ці граблі ми наступили, зараз цього не буде ", - заявив н аш співрозмовник.

1 вересня за парти сяде 131 курсант Одеської військової академії (в тому числі 62 першокурсника). Планується, що через чотири роки у вузі будуть одночасно навчатися 600 курсантів.

У ІЗМАЇЛІ - Гардемарини

Крім Одеської військової академії 1 вересня почнуться заняття ще в двох військових навчальних закладах області. Це Одеський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою (на 6-й Великого Фонтану) і військово-морський ліцей в Ізмаїлі. Останній був створений рішенням сесії облради 20 травня на базі ізмаїльській спецшколи-інтернату. Ліцеїстам, крім загальноосвітніх предметів (за програмами 10-11 класів) виділяється на два роки 440 годин військово-морської підготовки: заняття фізкультурою 5 разів на тиждень, все військово-прикладні дисципліни, практичні заняття в навчальному центрі та на кораблях Ізмаїльського загону морської охорони. Хлопцям пропонують освоїти на вибір дві спеціальності - судномеханіка і штурмана. І кожен випускник отримає права водія категорії В.

Зараз бажаючих стати ліцеїстами як раз екзаменують. Вони здають математику (усно) і український (диктант) на базі 9 класів, фізпідготовку і психологічні тести. Всього форму отримають 50 хлопців. Питання про присвоєння ліцею імені адмірала Горшкова, на чому наполягають в обласних зборах, поки не вирішено.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Одеська" сухопутка "стала військовою академією: без десантників і імені Черняховського". інші Новини Одеси дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОРИ:

Запорожець Олександр, Константинов Олег

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация