Одеську область "атакують" шакали, а самі отруйні павуки в світі кочують на північ регіону

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

21 червня 2013, 10:21 Переглядів: 21 червня 2013, 10:21 Переглядів:   Зараз на півдні регіону мешкає досить велика популяція шакалів

Зараз на півдні регіону мешкає досить велика популяція шакалів. Фото: commons.wikimedia.org.

Обіцяне колись вченими зміна клімату вже дає про себе знати. У лісах на півночі Одеської області вродив небувалий перш урожай білих грибів. Заповзятливі місцеві жителі радіють, а екологи б'ють на сполох і пророкують катастрофічні наслідки: природні аномалії - лише перші "ластівки" глобальних процесів, наслідки яких можуть бути дуже небезпечними для людей.

НА ПРОДАЖ. Жителі сіл Кодимського району не вірять в свою удачу: навколишні ліси виявилися буквально завалені величезними білими грибами, ціна за кілограм на ринках Одеси давно перевалила за 100 гривень. "У нас зараз багато їх пішли збирати. Таких великих ніколи не бачив", - говорить житель села Будеї Максим Трояновський. Його односельчанка Ганна Байбуз каже, що "царя грибів" збирають про запас, на продаж. Нічого дивного в те, що трапилося місцеві не бачать. А ось для вчених боровики на Одещині стали несподіванкою. "Для нашого клімату цей вид абсолютно нехарактерний. Його тут просто не повинно бути. Їх можна зустріти в Закарпатті, але не тут", - каже доцент кафедри ботаніки ОНУ ім. Мечникова Валерій Герасим'юк . Завкафедрою ботаніки Галина Швець вважає, що справа в зміні клімату. "Для того, щоб вони росли, потрібно поєднання відразу декількох факторів, головні з яких - спека і вологість. Думаю, це не єдиний сюрприз, який піднесе нам природа".

ПЕРШИМИ ПРИЙШЛИ шакалів. Про те, що очікуються серйозні зміни, екологи почали говорити ще тоді, коли пару років тому в одеських степах випадково наткнулися на шакалів. Ці мешканці жарких пустель Азії і Африки ніколи сюди не заходили - тут для них занадто холодно. "Спочатку навіть було припущення, що у кого-то з звіринця втекли, але після їх стало більше. Зараз на півдні регіону мешкає досить велика популяція цих абсолютно не характерних для нашої кліматичної зони хижаків", - розповідає в.о. директора Нижньодністровського національного природного парку Микола Риженко. Екологи кажуть: щоб зрозуміти і усвідомити глибину змін, що відбуваються в тваринному і рослинному світі, потрібні систематичні спостереження, але вже зараз ясно - позитиву очікувати не варто. "Так, для деяких червонокнижних видів, склалися сприятливі умови. Та ж європейська норка через те, що тепер плавні повністю не замерзають, значно розмножилася, але це, мабуть, і все. Потепління призвело сюди адвентивні (прийшлі. - Авт.) види. Дикоростучий рис на багатьох квадратних киллометрах заплавних лук вже витіснив місцеві сорти, місцевий очерет, аморфа чагарникова витісняють наші тополя і вербу. Все це веде до порушення балансу, який створювався близько 4 мільйонів років, розриву існуючих харчових ланцюжків. У ко ечном рахунку це відіб'ється і на нас з вами ", - продовжує Риженко. Йдеться про небезпечні тропічних хворобах, до яких в українців немає імунітету. "У водоймах області та Одеси теж останніх пару років активно розмножується малярійний комар і комар - рознощик найнебезпечнішої лихоманки Західного Нілу", - говорить ентомолог СЕС Вікторія Напахнюк.

Читайте також: В Одесі туристів атакують кліщі і дракони

ПАУКИ кочують НА ПІВНІЧ. Тим часом грозі причорноморських степів - самому отруйного павука в світі каракурта - стало занадто жарко в звичному ареалі проживання. Павуки почали мігрувати в райони прохолодніше. "Якщо раніше в Одеській області їх можна було зустріти в Ізмаїльському, Болградському та Кілійському районах, то зараз вони перебралися на північ регіону. Надходять повідомлення про те, що їх бачили на кордоні з Савранський лісами. Людям слід запам'ятати, що живуть вони в норах, причому на вході плетуть асиметричну ловчих мережа, але якщо знайти підземне сховище не ним вдається, то павуки заповзають в тапки, старі туфлі, дачну взуття. Переважна більшість укушених - ті, хто залишає взуття на вулиці, а потім не дивлячись, чисто машинально, засовує туди ступні ю ", - пояснює ентомолог СЕС Вікторія Напханюк. Багаторічні спостереження показали, що селяться каракурти найчастіше на цибулевих полях, а під час переселення можуть забратися навіть у вікно другого поверху. Найбільш отруйними і агресивними вони стають в період розмноження - наприкінці липня - початку серпня. А ще в відділі паразитології обласної СЕС кажуть, що аномальна спека принесла в регіон дирофіляріоз - рідкісне перш, небезпечне, а головне - складно діагностується захворювання, рознощик якого звичайний комар. "Розвивається воно повільно, перші симптоми можуть проявитися через півроку, а то й рік. В будь-якому випадку, необхідно хірургічне втручання", - пояснюють в СЕС.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

потепління потепління

, клімат , регіон , взуття , спека , павуки , СЕС , гриби , екологи , наслідки , зміни , Одеська область , шакали

Ви зараз переглядаєте новина "Одеську область" атакують "шакали, а самі отруйні павуки в світі кочують на північ регіону". інші Новини Одеси дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександр Жуков

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация