«Одні пиляють ноги, інші бюджет»: навіщо зносити пам'ятник Володимиру в Києві

Пам'ятник князю Володимиру в Києві запропоновано знести. Така петиція з'явилася на сайті міської ради, передає Федеральне агентство новин .

Автор ініціативи Дмитро Мічуда пояснює своє бажання тим, що під час хрещення Русі був порушений основний канон християнства - добровільний вибір віри.

А самого князя він вважає одіозною особистістю - «князь-самозванець, який по-варварськи осквернив віру предків».

Але найголовніше, зазначає Мічуда, пам'ятник «князю-узурпатора народної влади» спорудили за часів правління в Києві «царських сатрапів з Московії», коли переслідувалося все по-справжньому українське.

Пам'ятник Володимиру Великому - найстаріший скульптурний пам'ятник Києва. Споруджений в 1853 році на березі Дніпра в парку Володимирська гірка. Робота скульпторів Петра Клодта, Олександра Тона і Василя Демут-Малиновського вважається одним із символів міста.

Замість пам'ятника князю Володимиру Мічуда пропонує встановити меморіал пам'яті жертв хрещення Русі.

Замість пам'ятника князю Володимиру Мічуда пропонує встановити меморіал пам'яті жертв хрещення Русі

Петицію розмістили на сайті київської ради трохи більше тижня тому. За цей час її підписали 35 осіб. А щоб ініціативу розглянули в Київраді необхідно зібрати не менше 10 000 підписів за 3 місяці.

Експерти, опитані газетою « вести », Визнали ідею знесення абсурдною, додавши, що політики просто переписують історію під себе.

«Це ж абсолютне нерозуміння історичних процесів, християнізація в усьому світі відбувалася таким методом. Більш того, це був єдиний спосіб інтегрувати народ в цивілізований світ », - зазначив директор Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

Зміна політичного порядку в Україні веде до зміни історичної, відзначає видання. Іван Мазепа з зрадника російсько-української дружби перетворився в героя, а об'єднувач земель Богдан Хмельницький вже не такий позитивний персонаж. У 2016 році влада Чернігова навіть розгорнули встановлений йому пам'ятник на 180 градусів - спиною до Москви, обличчям до Європи.

«Як і свого часу комуністи, нинішня влада підганяє під себе минуле. Того ж Хмельницького зараз крутять взад-вперед, а потім запропонують взагалі прибрати як неугодного. Але, по суті, поки одні пиляють ноги пам'ятників, інші пиляють бюджет », - говорить політолог Андрій Золотарьов.

Екскурсоводи тепер обходять гострі кути, щоб не дати приводу для сварок туристів з різних країн.

«До Києва приїхала група банківських співробітників з Росії, Білорусі та Казахстану, - каже екскурсовод Марія Руденко. - Між ними виник справжній конфлікт, коли я їм розповідала про Храм Спаса на Берестові, де покояться останки Юрія Довгорукого. Фактично розповідь перервався після того, як я назвала його великим князем київським, і хтось із туристів заперечив: мовляв, чому він київський, якщо Москву побудував? Я ледь встигла роз'яснити, що був він сином князя Мономаха, але туристи вже почали між собою сваритися ».

У листопаді 2016 року пам'ятник князю Володимиру встановили на Боровицької площі у Москві.

Київ відреагував на це записом в офіційному акаунті України в Twitter нагадуванням про те, «як виглядає справжній пам'ятник князю Володимиру», підкресливши, що «православ'я на Русь приніс Київ».

«Нагадування Україні: князь Володимир об'єднав наших людей за допомогою православ'я, в той час як ви використовуєте це для поширення ненависті серед нас», - відповіла на це офіційна сторінка Росії .

Фактично розповідь перервався після того, як я назвала його великим князем київським, і хтось із туристів заперечив: мовляв, чому він київський, якщо Москву побудував?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация