Одностатеві шлюби в законі: думки священиків

  1. Священик Алексій Чумаков,
  2. Для одних - прогрес суспільства, для інших - занепад
  3. Протоієрей Всеволод (Чаплін):
  4. Протоієрей Олександр Абрамов,
  5. У штаті Нью-Йорк релігійна реєстрація шлюбів рівносильна державної
  6. Ієромонах Макарій (Маркиш):
  7. Священик Максим Обухов,
  8. Нью-Йорк - не вся Америка
  9. Протоієрей Ігор Вижанов,
  10. У закону про легалізацію одностатевих шлюбів - явна фінансова підоснова
  11. Протоієрей Володимир Шмалий:

Президент США Барак Обама днями відкрито висловився на підтримку одностатевих союзів, заявивши, що одностатеві пари повинні мати можливість вступити в шлюб. А в 2011 році штат Нью-Йорк став шостим і поки найбільшим штатом, де легалізовані одностатеві шлюби. тоді Римо-католицькі єпископи Нью-Йорка виступили проти цього кроку . Католики бояться, що незабаром уряд може застосувати санкції проти церков, які закликають до традиційного шлюбу.

Як нам сприймати світову тенденцію лібералізації ставлення до представників сексуальних меншин? Чим загрожує США і світу в цілому легалізація одностатевих шлюбів? Яким повинен бути голос віруючих в полеміці з проблеми гомосексуалізму? портал «Православ'я і світ» проводить опитування серед російських і зарубіжних священиків.

Священик Алексій Чумаков,

настоятель церкви Покрови Пресвятої Богородиці в місті Лос-Анджелес (штат Каліфорнія, США).

Для одних - прогрес суспільства, для інших - занепад

Президент США Барак Обама днями відкрито висловився на підтримку одностатевих союзів, заявивши, що одностатеві пари повинні мати можливість вступити в шлюб

Священик Алексій Чумаков

У США вже досить давно йде боротьба за рівні права для " людей нетрадиційної орієнтації ", І легалізація одностатевих відносин як форми шлюбу в штаті Нью Йорк - черговий результат такої кампанії і наслідок зростаючого витіснення традиційних християнських уявлень з державного життя.

Важко сказати, що означає ця подія для американського суспільства "взагалі": для різних його верств - по-різному. В цілому, я б сказав, що через деякий час права осіб нетрадиційної орієнтації дійсно стануть рівним всім іншим, і вони зможуть всюди в США відвідувати в лікарні своїх хворих "подружжя", користуватися правом на медичне страхування як законних родичів, мати ті ж самі умови оподаткування і права розпоряджатися спільною власністю.

Звичайно, визнання рівних прав не змінить негативного ставлення до одностатевих зв'язків у людей традиційної релігійності, будь то католики, православні, юдеї чи мусульмани.

Що це означає для світової спільноти, мені важко сказати, вже дуже все країни різні. Наскільки мені відомо, в Європі ставлення до цього питання ще більш "прогресивний", ніж в США, і, ймовірно, толерантність буде сприйматися як ознака прогресу і досягнення свободи в багатьох країнах. А в інших державах це буде продовжувати сприйматися як свідчення розкладання і морального занепаду США і Європи.

Ймовірно, тиск в бік лібералізації ставлення до гомосексуалізму в інших країнах посилиться точно так же, як і тиск в напрямку розвитку інших свобод - релігійної свободи, прав жінок і меншин, прав трудящих і тому подібних прав, характерних нині для країн ліберальної демократії.

Ймовірно, що деякі з геїв захочуть зробити і релігійні обряди, освячують їх союз, такого роду спроби вже робилися і в межах православних церков, коли деякі намагалися саме так інтерпретувати забутий середньовічний чин "братотворенія". В рамках православних і католицької церков і ряду консервативних протестантських церков в США ця вимога "вінчати" буде, звичайно, відкинуто як таке, що суперечить моральним доктринам і віровченню цих церков, але ніхто не може перешкодити створенню нових деномінацій, де такі "вінчання" будуть відбуватися. Такого роду деномінації і окремі священнослужителі вже давно роблять подібні обряди - де є релігійний попит, там буде і пропозиція.

Нарешті, які можуть бути наслідки повного рівняння геїв в правах з усіма іншими і визнання їх "шлюбів" та інших прав?

В економічному плані це, здається, байдуже. В соціальному плані - важко сказати, оскільки в США переважає тепер тип сім'ї, який можна назвати "серійна моногамность", при тому, що середній шлюб триває близько п'яти років (середній час проживання в одному будинку становить близько семи років), а відсоток осіб, одружених (від загального числа що живуть разом), тепер нижче 50%. Якщо в цю картину додати незначний відсоток геїв і інших (по реалістичним оцінками він навряд чи перевищує 5%), серед яких не так вже й багато бажаючих стійких відносин і зобов'язань "шлюбу", статистика мало зміниться ...

Що стосується наслідків для православних і інших традиційних релігій, то великих змін тут теж не передбачається - адже і дискримінація за статевою орієнтації, і образи на цьому грунті вже давно законодавчо заборонені в області працевлаштування.

Протоієрей Всеволод (Чаплін):

Крок до розриву з Законом Божим

Протоієрей Всеволод Чаплін

Це ще один крок до розриву з Законом Божим і до встановлення диктату гріховних принципів над усім іншим, що є в суспільстві, над мораллю і людським єством, яке передбачає сім'ю, що складається з чоловіка та жінки і народження в ній дітей.

Логіка, яка прирівнює сексуальне співжиття до шлюбу - це абсолютно перевернута логіка і те, що в перевернутої логіці починають жити цілі суспільства або визначати життя цих товариств і еліти, говорить про те, що ці суспільства спрямовані на самознищення і тому довго не проіснують.

Тиск на інші країни в прийнятті гомосексуалізму вже в наявності, і я думаю, що воно буде продовжуватися і посилюватися. Я думаю, що в цих умовах Росії та іншим країнам з традиційною мораллю (а таких країн більшість, як і людей, які дотримуються традиційно-моральних цінностей) потрібно відстоювати свою мораль і своє право на міжнародних форумах. Важливо, щоб воля більшості була адекватно виражена на міжнародному рівні.

Я сподіваюся, що Католицька і Православна Церкви збережуть вірність Христу і Євангелію, збережуть вірність Апостольським правилам, які далекі від схвалення одностатевих шлюбів і гомосексуальних відносин.

Деякі протестантські громади, які я б назвав уже постхристиянський - таку практику вже ввели. Але, я сподіваюся, що такого в Католицькою і Православною Церквах не відбудеться.

Проблема в тому, що такого роду поведінка може стати нормою, гідною наслідування. І в цьому головна проблема, коли беззаконня оголошують законним і таким чином людський закон вступає в протиріччя з вищим законом.

Протоієрей Олександр Абрамов,

перший заступник Голови Відділу релігійної освіти і катехізації Руської Православної Церкви:

У штаті Нью-Йорк релігійна реєстрація шлюбів рівносильна державної

Протоієрей Олександр Абрамов

На жаль, одностатеві шлюби і раніше легалізовувались в тих чи інших штатах США. Просто для нашої свідомості слова «штат Нью-Йорк» звучать дуже яскраво. Для нас штат Айдахо, наприклад, сприймається значно спокійніше, а штат Нью-Йорк, починаючи від часу Маяковського, здається зосередженням Америки. І в цьому сенсі дозвіл одностатевих шлюбів в найбільш важливому, в найбільшому і серйозному штаті США - символічне рішення.

Для світової спільноти все розвивається за найгіршим із сценаріїв. Рух в підтримку прав меншин, прикриваючись словами про релігійну свободу, про захист самобутності, завойовує все нові і нові майданчики, все нові і нові життєві простори.

Якщо так піде і далі, то скоро для країн західного світу я не належав до товариства меншин буде здаватися непристойним, а належати до нього буде свідченням просування, успішності , Престижу.

Тиск на інші країни в прийнятті гомосексуалізму об'єктивно посилюється, і є елементи координації спільнот меншин між собою, між різними країнами.

Прийоми вони використовують одні і ті ж. Існують неурядові організації, яку координують цю роботу в ряді країн, в регіонах. І дуже важливо, що вони дуже активні і дуже агресивні у відстоюванні того, що вважають своїм правом.

Зажадають чи гомосексуалісти вінчати їх? Легалізація гомосексуальних шлюбів за законом штату Нью-Йорк як раз і означає, що гомосексуальні співтовариства має право претендувати на релігійну реєстрацію шлюбу, тому що в штаті Нью-Йорк релігійна реєстрація шлюбів рівносильна державної.

Коли я працював в Сполучених Штатах, там вінчання в храмі визнавалося державою таким же чином, як реєстрація в тому місці, що ми називаємо РАГСом. Тому теоретично (я можу помилятися, але, боюся, що прав) можна уявити собі колізію, при якій гомосексуальна пара звертається, наприклад, в католицький храм і вимагає їх вінчати. І католицький священик, який відмовиться так вчинити, може зазнавати труднощів, тому що він зареєстрований у держави як Виконавця таїнства шлюбу.

Легалізація одностатевих союзів - одна із сходинок в довгій і гіркою сходах, що ведуть вниз. Парадокс ситуації, як мені здається, полягає в тому, що геям і взагалі представникам тих спільнот, які пропагують гріх, недостатньо мовчазного визнання в суспільстві. Адже не секрет, що гомосексуалісти існували завжди, починаючи з античних часів, і історія людства знає багато прикладів, коли гомосексуалісти займали дуже високі посади в державі, відігравали помітну роль у культурному житті в тих чи інших країнах.

Так ось, парадокс нинішньої ситуації полягає в тому, що мовчазне визнання і навіть юридична легалізація вже не влаштовує цих людей, їм потрібно визнання свого статусу як нормативного. Їм потрібно, щоб гріх був оголошений нормою. І, зрозуміло, що за цим стоїть не та чи інша група людей, не та чи інша політична сила, а безпосередньо ворог роду людського .

Можна собі уявити, що людина чинить гріх, кається в ньому, знову впадає в гріх, знову кається, як-то з собою бореться. Але тут йдеться про підміну. Гріх оголошується нормою, а норма - застарілої, архаїчної, немодній, несучасної, дурною. І значить, ці люди претендують на повну реконструкцію, повна зміна, ломку системи цінностей, в основі якої тепер має стояти збочення.

Ось в цьому, мені здається, найбільша іронія ситуації. Чи не в тому, що, якщо ми візьмемо карту світу і заштріхуем райони, де прийняті традиційні шлюби, і ті, де віддають перевагу нетрадиційним, то райони, де нетрадиційні шлюби кращі, будуть займати все більше і більше пляма, яке розповзається, як ракова пухлина . Проблема не в територіальності, проблема не в кількості, проблема в якісно новий характер змін. У тому, що осмеіванію, остракізму піддається позиція більшості. Більшість оголошується порочним, які не здатні до правильного життя.

Ієромонах Макарій (Маркиш):

Якщо ви хочете побачити, в чому проблема, подивіться в дзеркало

Ієромонах Макарій (Маркиш)

Для американців легалізація одностатевих шлюбів в штаті Нью-Йорк - чергова велика поступка, поразки в нинішній, вже давно йде культурної війні. І це - черговий удар, який вони взяли на себе.

Що це означає для світової спільноти? З одного боку, США - велика країна, яка відіграє суттєву роль на міжнародній арені, до того ж штат Нью-Йорк - великий штат, штат - імперія. Тому ця ситуація відлунням прокотиться по всьому світу.

З іншого боку, коли противник завдає нам сильного удару, він повинен служити для нас черговим закликом до протидії. Ми можемо сподіватися тільки на те, що удар, який ми отримали, послужить до протверезіння людства і до мобілізації наших сил в протистоянні ворогові.

Яким повинен бути наша відповідь цій загрозі - найголовніший для нас питання. Перш за все, ми не маємо тверезого погляду на події, що відбуваються, або відмовляємося, або не здатні зрозуміти істину того, що відбувається. А істина полягає в тому, що шлюб, даний нам в раю Господом Богом для зміцнення і плекання людської любові, перебуває під ударом і знищується. Ми зобов'язані захистити цей дар Господа.

Чи буде зростати тиск на інші країни в прийнятті та легалізації гомосексуалізму? А це вже залежить від нас. Подивіться на маленьку країну Угорщину, яка входить і в НАТО і в Євросоюз, але яка, незважаючи на тиск, прийняла Конституцію, прямо вказує, що шлюб - це союз чоловіка і жінки . Угорці - хоробра і незалежна нація, і наша величезна Росія, яка знаходиться в кращих економічних умовах, ніж угорці, повинна дивитися на неї з повагою.

Розмова про те, що на нас хтось може чинити тиск щодо сімейного законодавства - просто абсурдний. І нашим політикам, починаючи з президента і першого міністра і закінчуючи ЗМІ, треба це ясно дати зрозуміти.

Про вінчання "геїв". По-перше, сам термін "гей" не може мати місце в російській мові. Це англійське жаргонне слово. Російська мова нітрохи не слабкіше англійської, і терміни, що позначають статеві збочення, в ньому є. Більш того, коли ми починаємо засвоювати з іншої мови і з іншої культури терміни, пов'язані з статевих збочень, ми тим самим визнаємо, що багато чого не знаємо і нас треба вчити. Наприклад, в 17 столітті ми не займалися гірничою справою, мореплавством, і тому переймали терміни з інших мов. Але в 21 столітті в відношенні статевих збочень це робити абсурдно.

Якщо гомосексуалісти почнуть вимагати, щоб їх вінчали, нехай вимагають. Це соціальні конфлікти, які існують постійно. Два сусіда можуть вимагати один в одного, щоб паркан перенесли в ту чи іншу сторону. Всі ці речі регулюються законодавством. Якщо меншини вимагають чогось в рамках закону, то нехай вимагають, а якщо не в рамках закону, то вони зобов'язані відправитися в місця позбавлення волі. Ми, росіяни, до біди нашої, далекі поки від правової свідомості, і нам треба його зміцнювати.

Наскільки драматична ситуація з узаконенням одностатевих шлюбів? Штат Нью Йорк - не перший штат, де ці речі проісходят.США звикли до таких неподобств, там постійно йде юридична боротьба, і не так давно були спроби внести поправки про одностатеві шлюби в Конституцію країни. Хто там візьме гору, важко сказати, але боротьба йде. Те, що це роздувається як важлива подія ... так людська природа така, що свиня бруд завжди знайде. Звичайно, цей бруд за допомогою техніки та інтернету вихлюпують на всю планету. Але навіщо нам, жителям Росії, це потрібно ?!

Я б порадив всім людям, які стурбовані легалізацією одностатевих шлюбів в штаті Нью-Йорк, тривожитись краще тим, що відбувається на наших вулицях і в наших темних дворах. Адже в Росії сьогодні в кілька разів збільшилася кількість злочинів на сексуальному грунті. Подивіться на екрани ваших телевізорів, подивіться на сторінки ваших газет! Один американський політик сказав, що якщо ви хочете побачити, в чому проблема, подивіться в дзеркало. Нам треба всім заглянути в дзеркало і зрозуміти, які заходи проти сексуальних безчинств можна і потрібно прийняти.

Священик Максим Обухов,

керівник Православного медико-просвітницького центру «Життя», голова Загальноросійської громадської організації «За життя і захист сімейний цінностей»:

Нью-Йорк - не вся Америка

Священик Максим Обухов

У США йде дуже великий опір нав'язування гомосексуалізму, цей закон пройшов з дуже великим боєм і тільки за рахунок того, що чотири сенатора змінили свої погляди - тобто по суті зрадили своїм політичним симпатіям і таким чином фактично обманули виборців.

Треба сказати, що Нью-Йорк і інші великі міста сходу США - більш ліберальні, ніж глибинка. Немає підстав думати, що цей процес швидко захопить всю Америку.

Нью-Йорк - не вся Америка, так само як Москва - не вся Росія. До того ж, опір цим ініціативам в американському суспільстві дуже сильне.

Можливо, що тенденція до охоплення всіх США виникне у віддаленому майбутньому, але якщо говорити про сьогоднішній день, то в цій країні існує дуже сильне просімейних рух. Зокрема, представники цього руху братимуть участь в Міжнародному демографічному саміті, який пройде в Москві з 28 по 30 червня. Конференцію щодо захисту сімейних цінностей підтримали навіть два конгресмена з США. Подібні руху в Америці дуже сильні, і у них є чому повчитися, наприклад, ефективному опору гомосексуальної спільноти. Хоча бувають такі програші, як зараз, але це закономірно для великих міст сходу США.

Ми живемо в часи загальної глобалізації, коли все взаємопов'язане. Тому якщо відбуваються події в такому великому місті і в такій країні, як США, це безпосереднім чином впливає на все світове співтовариство. До того ж, Нью-Йорк є одним зі світових центрів. Наслідки можуть бути поганими, тому що йде руйнування сімейних цінностей, а поганий приклад, як ми знаємо, заразливий.

Гомосексуальні спільноти налаштовані не просто на захист своїх прав, але і на тотальне домінування, а в деяких країнах гомосексуалісти доходять навіть до дискримінації людей з природними нахилами. Це може мати погані наслідки ще й тому, що легітимізація содомських збочень узаконює гріх.

Я очікую, що в найближчий рік тиск гомосексуального лобі в Росії різко збільшиться з наступних причин.

Перша Полягає в тому, что Росія НЕ знаходиться в стороні від глобальних тенденцій. Ми маємо недостатньо чітку і злагоджену просімейних політику. Також відомо, що вже виділяються гранти на підтримку гомосексуалізму, і дуже скоро ці гранти почнуть працювати.

Крім того, підтримка гомосексуалізму включена в програми партій «Правое дело» і «Яблуко», і тому, коли вони підуть на вибори і в разі, якщо «Правое дело» пройде в Думу, з'явиться гомосексуальне лобі в парламенті. Воно буде просувати закон щодо підтримки гомосексуалізму. По крайней мере, Гозман, одна з перших осіб партії «Правое дело», відкрито висловлюється на підтримку гомосексуалізму.

Звичайно, ні в католицькій, ні в православної церкви не дозволять вінчати гомосексуалістів. Але коли держава узаконює такі відносини, то це починає сприйматися громадянами як якась норма. І якщо раніше гомосексуалісти не могли всиновлювати дітей, то зараз реєстрація шлюбу дає їм це право, перш за все, право юридичне. А це означає, що доля усиновлених дітей буде знаходитися під постійною загрозою. До того ж, ніхто не дасть гарантій, що сироти з Росії не потраплять в такі американські гомосексуальні сім'ї.

Протоієрей Ігор Вижанов,

представник Всесвітнього Російського Народного Собору при ООН:

У закону про легалізацію одностатевих шлюбів - явна фінансова підоснова

Протоієрей Ігор Вижанов

Мені здається, що у факту прийняття цього закону є явна фінансова підоснова. З одного боку, зрозуміло, що люди, які віддаються статевих збочень, бажають називати своє співжиття шлюбом і хочуть, щоб і оточуючі взяли такий стан речей.

З іншого боку, люди, які це приймають, зрозуміло, не всі гомсексуалісти, але вони відчувають пресинг з боку нібито вільного, толерантного суспільства.

Думаю, що питання тут не лише в деякій принципової, послідовної політкоректності. Справа в тому, що визнання співжиття гомосексуалістів шлюбом зачіпає і спільне володіння майном, і право успадкування і ряд інших фінансових питань. Ось чому гомосексуальне співтовариство так прагне, щоб їх «союз» був визнаний шлюбом.

Мені пригадуються недавні часи, коли в американській армії щодо гомосексуалістів існувало правило: Do not ask. Do not tell ( «Не питай. Не розповідай»). Здавалося б, питання сексуальної орієнтації військовослужбовців благополучно знімали з порядку денного командирів. Альо не тут-то було! Гомосексуалісти наполягали, щоб відкрито визнавати свою орієнтацію і відкрито говорити про це. Мене зацікавило, чому вони так наполягали на цьому, і відповідь я знайшов в одній з американських телепрограм. Виявилося, що поки солдат служить в американській армії, його дружина отримує субсидії. Так і гомосексуалісти вимагали визнати права своїх «дружин» нарівні з гетеросексуальними чоловіками отримувати від держави дотації.

Говорячи про суть явища гомосексуальних шлюбів, з християнської точки зору таке співжиття є гріхом, який однозначно і суворо засуджується Святим Письмом. Однак навіть з точки зору звичайного життєвого здорового глузду саме поняття одностатевий шлюб абсурдно. Чим шлюб відрізняється від будь-якого іншого виду співжиття, так це тим, що в шлюбі в чоловіка і жінки з'являється третя життя. І це унікально, про яке б усиновлення дітей одностатевими парами їх прихильники скільки завгодно не говорили!

Всі інші відносини, скільки б люди не домовлялися називати їх шлюбом, і скільки б законів на папері ні брали, шлюбом називатися не можуть. Зараз дозволили «шлюб» між особами однієї статі, завтра законодавчо можуть визнати «шлюб» з тваринами, а потім і з неживими предметами ... Тому якщо будь-яку думку доводити до логічного кінця, неминуче приходиш до абсурду!

Тому якщо будь-яку думку доводити до логічного кінця, неминуче приходиш до абсурду

Протоієрей Ігор Вижанов - в центрі

Перебуваючи в Сполучених Штатах, ми постійно переконуємося, що толерантність у ставленні до гомосексуальних шлюбів як явищу в Америці зведена в правило.

Разом з тим, мені часто доводиться чути, що Америка - християнська країна. Але де голос християн Америки? Де, наприклад, баптисти, євангелісти, п'ятидесятники, до яких належить велика кількість американців? Серед цих протестантських течій чимало і радикальних груп. Але чому сьогодні не видно їх радикалізму щодо безспірного гріха, який в черговий раз нав'язується всьому суспільству? Ми чуємо тільки голос католиків, і в цьому питанні наша позиція з ними збігається.

Взагалі тема настільки зворушливого уваги до статевих збочень на Заході труднопонімаема. Були часи, коли осіб нетрадиційної орієнтації переслідували і в західних країнах, і в колишньому СРСР. Зараз ніхто їх не переслідує і не карає. Здавалося, тут би суспільству та зупинитися. Але ми бачимо, що ці люди почали нав'язувати всьому суспільству свої переваги в інтимній сфері. Однак, виходячи з елементарних міркувань суспільної моральності, тема статевих відносин між якимись окремо взятими людьми взагалі повинна бути закрита від очей і вух сторонніх, тому що виставляти на загальний огляд свою сексуальність може бути травмуючим для дітей і підлітків, а також образливо для релігійних людей, права яких теж потребують захисту.

Що стосується вінчання. Для Православної Церкви трепет перед будь-якими, навіть самими абсурдними положеннями, світського закону не є загальноприйнятою нормою. Священик, який, нібито виконуючи світський закон, погодиться повінчати гомосексуальну пару, сам себе викине з Православної Церкви. Але якщо постане питання про виконання закону під загрозою переслідування, то це вже буде питання християнського мучеництва. Чи готові будуть американські священнослужителі прийняти мученицький вінець від рідної держави?

На підтримку Відкритого листа католицьких єпископів виступив Першоієрарх Руської Зарубіжної Церкви митрополит Східно-Американський і Нью-Йоркський Іларіон. Він заявив, що подібна свобода обертається несвободою для інших і стрімко знижує рівень моральності в суспільстві. Митрополит Іларіон також зазначив, що релігійні установи будуть отставівать право не здійснювати шлюбні церемонії для осіб однієї статі.

Протоієрей Володимир Шмалий:

Гомосексуальність, що не реалізована на практиці, ще не є гріхом

Протоієрей Володимир Шмалий

Легалізація одностатевих шлюбів - це дуже сумний факт, оскільки робиться ще один крок для перекладу гомосексуальності і гомосексуальних відносин з розряду суспільно терпимих відхилень в розряд суспільно і юридично визнаних в якості норми.

Для християн це більш ніж сумно. До людей з нетрадиційною сексуальною орієнтацією християни ставляться зі співчуттям і жалем, оскільки сама по собі гомосексуальність, якщо вона не реалізується на практиці, не є ще гріхом, але швидше за хворобою або болючою гріховної схильністю.

Людина з гомосексуальною орієнтацією цілком може бути добрим християнином. Більш того, гомосексуальність може стати для когось свого роду хрестом і випробуванням, подібно будь-якої іншої хвороби або гріховної схильності, з якою доводиться боротися християнам.

Але ось гомосексуальні відносини - це безумовний гріх.

І посилання на врожденность, на те, що люди з гомосексуальною орієнтацією також потребують сексуальних відносинах і в гомосексуальному шлюбі, тут абсолютно неприпустимі.

Для церковного людини абсолютно ясно: законними і благословенними можуть бути лише сексуальні відносини чоловіка і жінки в церковному шлюбі. І навіть якщо мова йде про шлюб нехристиянських, але законно і суспільно визнаному, в якому чоловік і жінка зберігають вірність один одному, то, зрозуміло, з християнської точки зору це морально добротні відносини.

Але, як я сказав, це очевидно для православних християн. Думаю, що це очевидно також і для католиків і значної частини протестантів.

Таким чином, легалізація одностатевих шлюбів - це ще одна вельми сумне свідчення відходу суспільства від традиційних моральних цінностей.

Йдеться про законодавчий дозвіл гріха. Легалізація т.зв. одностатевих шлюбів означає ще один крок щодо законодавчого закріплення аморальних, з точки зору християнства, форм суспільної поведінки. Це рішення зміцнює в суспільній свідомості допустимість таких відносин, якщо хочете, в деякому роді навіть пропагує їх. Я думаю, це рішення також згубно позначиться на моральному здоров'ї підростаючого покоління.
Опитування підготували Марія Абушкіна, Олена Тюлькина і Тетяна Веселкина

Читайте також:

Легалізація одностатевіх шлюбів в Нью-Йорку: Католицька церква проти, миряни голосують за

Представник РПЦ при раді Європи: ми - за право крітікуваті Гомосексуалізм

Ні-закон Вінчання

Гей-непарад

Ой ти гей єси, добрий молодець! ..

Як нам сприймати світову тенденцію лібералізації ставлення до представників сексуальних меншин?
Чим загрожує США і світу в цілому легалізація одностатевих шлюбів?
Яким повинен бути голос віруючих в полеміці з проблеми гомосексуалізму?
Нарешті, які можуть бути наслідки повного рівняння геїв в правах з усіма іншими і визнання їх "шлюбів" та інших прав?
Зажадають чи гомосексуалісти вінчати їх?
Що це означає для світової спільноти?
Чи буде зростати тиск на інші країни в прийнятті та легалізації гомосексуалізму?
Наскільки драматична ситуація з узаконенням одностатевих шлюбів?
Але навіщо нам, жителям Росії, це потрібно ?
Але де голос християн Америки?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация