Огірки (свіжі, солоні та інші) при грудному вигодовуванні - чи можна їсти і як це робити правильно

  1. Огірки: корисні властивості
  2. склад
  3. Таблиця: корисні речовини в огірку
  4. Протипоказання
  5. Вплив огірків на дитину при грудному вигодовуванні
  6. Як вживати огірки при грудному вигодовуванні
  7. Таблиця: які види огірків можна вживати в період лактації
  8. Відгуки годуючих мам

Огірок - досить відомий овоч в Росії і країнах СНД. Його можна зустріти на столах кожної сім'ї. Він володіє багатьма корисними властивостями. Однак все частіше зустрічаються статті та думки про те, що при грудному вигодовуванні його вживання не рекомендовано. Чи так це? Розберемося, який ефект роблять огірки на організм малюка, коли молода мама може собі дозволити поласувати зеленим овочем і що говорять експерти з цього приводу.

Огірки: корисні властивості

Огірок - це трав'яниста рослина сімейства Гарбузові, овочева культура. У їжу вживаються плоди рослини-середнього розміру, соковиті, зелені, з великою кількістю насіння всередині тиквіни.

Сезоном, коли рослина приносить плоди, є літо. Однак воно не дуже примхливо, тому в парниках вирощується круглий рік, завдяки цьому ми можемо бачити огірки на прилавках магазинів незалежно від пори року.

Огірок - досить відомий овоч в Росії і країнах СНД

Огірки містять в собі багато вітамінів і мікроелементів

Калорійність огірка становить 15 ккал на 100 грам, що дозволяє визнати його дієтичним овочем.

склад

Огірки складаються на 95% з води. При цьому вони містять дуже невелика кількість білків, жирів і вуглеводів, але багаті мінеральними речовинами (фосфор, кальцій, магній, залізо, калій) і клітковину.

Таблиця: корисні речовини в огірку

Корисні властивості огірків:

  1. В огірках містяться складні органічні речовини, які допомагають організму в обміні речовин, покращують травлення.
  2. Калій покращує роботу нирок і серця.
  3. Високий вміст клітковини в огірках допомагає організму регулювати роботу кишечника, виводить токсини і надлишки холестерину.
  4. Має сечогінну, жовчогінну і послаблюючу дію. Якщо запити огірок молоком, то можна в короткі терміни очистити кишечник.
  5. Містить лужні солі, які нейтралізують кислотні сполуки, які порушують обмінні процеси і сприяють появі каменів в печінці.
  6. Плоди - джерело йоду. Причому тих з'єднань, що найкраще засвоюються організмом.
  7. Допомагають засвоюватися білкам (особливо це важливо людям, що страждають на туберкульоз), тому салат з огірків - це хороший гарнір до м'ясних страв.
  8. Сприяє зниженню глюкози в крові. Незамінний продукт в раціоні людей, які страждають на цукровий діабет.
  9. Відвари з листя огірка допомагають при кровотечах.

Протипоказання

Не у всіх випадках огірки корисні для організму:

  1. Наявність захворювань шлунково-кишкового тракту: гастриту, виразки, панкреатиту та ін. Свіжий огірок підвищує кислотність шлункового соку.
  2. Хвороби нирок: гострий або хронічний нефрит, ниркова недостатність, нирковокам'яна хвороба.
  3. Солоні огірки не рекомендується вживати при хворобах печінки: гепатит, печінкова недостатність.

Цікаво! Найменшою калорійністю володіють солоні огірки - близько 11 ккал / 100 гр. Найбільшою - антильский огірок (або Ангурі). У ньому міститься близько 44 ккал / 100 гр.

Вплив огірків на дитину при грудному вигодовуванні

Огірки можуть викликати алергію у малюка

Незважаючи на всі корисні властивості, присутність огірків в раціоні жінки в період лактації може викликати деякі несприятливі наслідки для дитини:

  1. Посилення метеоризму. Шлунок малюка в перші 3 місяці ще тільки вчиться перетравлювати нормальну їжу. Через бродіння молока в ньому часто виникають газики. Тому вживання огірків краще виключити на час, адже з молоком матері туди можуть потрапити мікроелементи, які посприяють неприємного процесу.
  2. Порушення стільця. В огірках є речовини, здатні надавати послаблюючу дію.
  3. Алергія. Огірки, як і будь-який інший продукт, можуть викликати алергічну реакцію у малюка.
  4. Підвищена спрага, так як огірки виводять воду з організму.
  5. Нервозність. Зазвичай виникає внаслідок появи всіх перерахованих вище симптомів.

Як вживати огірки при грудному вигодовуванні

Міжнародний консультант з грудного вигодовування (IBCLC) Разахацкая Наталя так коментує питання про раціональність вживання огірків жінкам, що годують:

Непереносимість продуктів також може виражатися в зміні стільця, але чому все відразу думають про бідні огірки ?! Дослідження показують, що найчастіше діти можуть реагувати на чужорідний білок, який може потрапляти до них разом з сумішшю або грудним молоком, і в найостаннішу чергу - на звичайні овочі та фрукти.

Таблиця: які види огірків можна вживати в період лактації

Поради:

  1. Спробуйте з'їсти невелику кількість огірків з ранку і простежте за реакцією дитини. Якщо виникне здуття, то до вечора воно вже пройде і не зможе ніяк вплинути на сон малюка.
  2. Слід завжди утримуватися від вживання несезонних овочів. Тому в зимовий час огірки краще не купувати. У них міститься високий рівень нітратів, згубно впливають на організм.
  3. Якщо організм малюка ніяк не реагує на даний овоч, то все одно його не слід переїдати. Меню годуючої матері повинне бути повноцінним і збалансованим.

Відгуки годуючих мам

А моя на огірки погано зреагувала - вся іспукалась. Зате на помідори, черешню і полуницю нормально реагує. За останній тиждень я з'їла 4 кг черешні, 2 кг полуниці і кілограма 2 помідорів.

Я народила і перші півроку з дитиною жила в селі. І не розумію ажіотажу навколо заборон на якісь продукти при грудному вигодовуванні. Нас в перший день в пологовому будинку нагодували гороховий супом. Так що я їла все. Спочатку по чуть-чуть, щоб поспостерігати за реакцією малюка, потім сміливіший. <...> Так що запитайте у дитинки, він точно не буде мовчати, щодо огірків-то.

Вплив того чи іншого продукту (зокрема огірка), що вживається матір'ю в період лактації, на організм малюка - дуже спірний момент. Більшість сучасних лікарів схильні відносити подібні заяви до міфів про грудне вигодовування. Зрозуміло, що кожна мама хоче зайвий раз перестрахуватися, тому завжди радиться перевіряти реакцію малюка. Але не варто вводити для себе якісь суворі обмеження. Жінці в цей період необхідно отримувати велику кількість вітамінів і мікроелементів, а овочі і фрукти - це природні джерела корисних речовин, які засвоюються набагато краще своїх штучних аналогів з аптек.

Чи так це?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация