Огляд фільму «Бог не помер» (2014 God's Not Dead)

  1. «Оптимістичний» фільм, який, на жаль, абсолютно не вселив у нас оптимізму! Лайта Костнер і Скотт...
  2. У фільмі "Бог не помер" представлені слабкі апологетичні аргументи в результаті компромісів
  3. Нереалістична розв'язка фільму «Бог не помер»
  4. Другорядні лінії сюжету
  5. Справжні християни?
  6. втрачена можливість
  7. «Коли твоя віра піддається випробуванню, чи можеш ти пояснити, у що ти віриш?»
  8. Ні, Бог не помер!

«Оптимістичний» фільм, який, на жаль, абсолютно не вселив у нас оптимізму!

Лайта Костнер і Скотт Джіліс

Сьогодні християнство, як ніколи раніше, схильне нападкам. Християни, які сповідують біблійний світогляд, виявляються «слабкими гравцями» в університетах, в сучасній культурі і в ЗМІ. Тому коли в світ виходить фільм, так чи інакше стверджує християнський світогляд, важко стримати радість. Переглядаючи трейлер фільму «Бог не помер», ми сподівалися, що цей фільм стане прикладом про те, як захищати свою віру в університеті, адже, згідно зі статистикою, саме це - одна зі сфер, де християни зазнають труднощів або навіть втрачають свою віру.

Переглядаючи трейлер фільму «Бог не помер», ми сподівалися, що цей фільм стане прикладом про те, як захищати свою віру в університеті, адже, згідно зі статистикою, саме це - одна зі сфер, де християни зазнають труднощів або навіть втрачають свою віру

«Бог не помер» не відповідає стереотипам, відповідно до яких християнські картини виявляються фільмами низької якості. Насправді, якість зйомки хороше, і нам дуже хотілося б дати цьому художньому фільму хорошу оцінку. На жаль, у змісті фільму «Бог не помер» багато проблемних моментів, тому, з вагою на серце, ми вважаємо за необхідне чітко заявити про свої зауваження. Християни повинні знати про ці проблемні моменти, щоб, вирішивши подивитися цей фільм, вони робили це з мудрістю.

«Давид проти Голіафа»

У фільмі «Бог не помер» розвивається кілька сюжетних ліній, і з усіма ними глядача знайомлять в перші хвилини. Однак ці сюжети не розвиваються відразу ж; лише з часом з'являються нові деталі, що дозволяють глядачеві вловити сенс. Головна лінія сюжету оповідає про те, як Джош, першокурсник університету, вибирає собі в якості одного з предметів курс «введення в філософію», який читає професор-атеїст, доктор Радіссон (Кевін Сорбо). На самому першому занятті професор читає коротку лекцію про переваги і інтелектуальну перевагу атеїзму.

Потім він дає класу перше завдання. Він роздає чисті аркуші паперу, і вимагає, щоб кожен написав на них слова «Бог помер» і поставив свій підпис, щоб отримати залік. Джош відмовляється це робити, тому професор пропонує йому виконати альтернативне завдання - протягом наступних трьох лекцій довести існування Творця . Якщо йому вдасться переконати своїх однокурсників - значить, він здав залік; якщо немає - він не здає іспит в цьому семестрі і втрачає можливість отримати престижну юридичну освіту.

У фільмі "Бог не помер" представлені слабкі апологетичні аргументи в результаті компромісів

У фільмі Бог не помер представлені слабкі апологетичні аргументи в результаті компромісів

Ми очікували, що саме в цій сфері фільм «Бог не помер» може зробити свій внесок з підготовки інших християн, однак, на жаль, кожен з пунктів, пропонованих Джошем для доказу існування Бога - це ті аргументи, які атеїсти можуть з легкістю спростувати. На першій лекції Джош порівнює великий вибух з тим, що нам слід було б очікувати, якби Бог породив Всесвіт Своїм Словом.

Звичайно ж, організація «Міжнародне служіння створення» вже давно наочно демонструвало головну проблему теорії великого вибуху : Вона полягає в тому, що вибух повинен був відбутися мільярди років тому. Якщо, наприклад, припустити, що Сонце з'явилося за мільйони років до появи Землі, це прямо суперечить першим абзаців книги Буття, що розповідає про створення, яке Джош повинен був захищати.

Він навіть стверджує про те, що вік Всесвіту налічує мільярди років, що чітко суперечить біблійній оповіді. Справедливості заради слід зазначити, що він добре впорався з відповіддю на питання про те, «Хто створив Бога?» , І ця відповідь, з точки зору апологетики, напевно, був єдиним вагомим відповіддю в першій лекції.

На другому занятті Джон говорить про проблеми того, що життя з'явилася з не-життя , Проте потім побічно висловлює думку про те, що за випадковими, на перший погляд, процесами еволюції міг стояти Бог. Будь-яка освічена еволюціоніст міг би заперечити на це, що еволюція - це жорстокий процес; навіщо тоді людям поклонятися Богу, якщо він використовував ці жорстокі і руйнівні еволюційні процеси?

Можливо, продюсери цього фільму не усвідомлюють, що більшість атеїстів-еволюціоністів насправді не поважають християн, які вірять в еволюцію. Запитайте про це «верховного жерця» атеїстичної еволюції, професора Річарда Докінза, який одного разу сказав, що теологічні спроби поєднувати шлюбом Біблію і еволюцію є «серйозною помилкою». Над ким, в цьому сенсі, даний фільм прагне здобути перемогу?

У третій і останній лекції Джош розглядає проблему зла, відзначаючи, що зло - необхідне наслідок свободи волі. Однак саме біблійна оповідь про створення, яке Джош, нібито, захищає, стверджує, що зло є наслідком гріха, і не обов'язково є супутником вільної волі.

Нереалістична розв'язка фільму «Бог не помер»

Ці слабкі аргументи підносяться як відверто лякають для цього «непохитного» професора-атеїста, і стереотипний тріумф аргументів Джоша над збентеженим професором призводить до драматичного зверненням до віри всієї групи студентів. Це не реалістичний сценарій. Ці базові і неповноцінні аргументи були б зовсім не переконливі для обізнаного опонента, і жоден з атеїстів калібру професори Радіссон не міг про них не знати. Існує небезпека того, що невдачливі студенти коледжів можуть взяти на озброєння ці слабкі аргументи, спробують їх використовувати і будуть переможені в суперечці. Але замість того, щоб усвідомити, що щось не так з їх аргументами, вони можуть подумати, що християнство - це брехня, і це зруйнує їх віру.

Другорядні лінії сюжету

У фільмі присутня велика кількість другорядних ліній сюжету, і, на жаль, кожен з них характеризується шаблонностью, майже принизливою банальністю сприйняття кожної з представлених груп людей.

Віллі Робертсон з серіалу «Династія Даків» і його дружина Корі

Перше: атеїсти зображуються односторонньо злими. Характер журналістки зображений так, як ніби нею рухає лише кар'єра і грубість; вона підстерігає своїх жертв нишком, щоб взяти інтерв'ю в першому випадку у християнської пари (Віллі Робертсона з реаліті-шоу «Династія Даків» і його дружини Корі) та у музичного гурту «Ньюсбойс» у другому випадку, щоб задати їм образливі питання.

Бізнесмен зображується, як самий самозакоханий і бездушна людина, яку тільки можна собі уявити. Він не їздить до своєї мами, тому що та страждає від старечого недоумства; він пориває зі своєю дівчиною, коли вона визнається, що у неї смертельна форма раку, звинувативши її в тому, що вона «змінює умови домовленості ... руйнує угоду».

Але журналістка і бізнесмен - просто ніщо в порівнянні з професором Радіссон, який, можливо, здасться вам самим егоїстичним і самозакоханим людиною, якого вам доводилося бачити. Він веде себе як тиран, як в аудиторії, так і в особистому житті. Він знущається над студентами і загрожує їм, публічно принижує свою дівчину. Його войовничий атеїзм і ненависть до Бога викликані смертю його віруючої матері від раку, і, напевно, єдиний момент, коли він здається осудним людиною - епізод, в якому він читає виконане любові лист матері, написане нею незадовго до смерті.

Мусульманська сім'я, строго дотримується традицій, також зображена шаблонно, але тут допущені критичні помилки. Перш за все, дочка змушують носити шарф, що покриває нижню половину обличчя, але, з незрозумілих причин, дозволяють носити блузку з глибоким вирізом і короткими рукавами. Також показано, що вона слухає музику на iPod. Батько, дізнавшись, що його дочка більше не мусульманка, б'є її і фізично викидає, що плаче вона з дому на вулицю.

Батько китайського студента не проявляє інтересу до життя свого сина, і коли син починає говорити з ним про Бога, батько злісно відповідає, щоб той був обережніший, тому що «хтось» може їх почути, і це поставить під загрозу шанс його брата вчитися в іноземному університеті.

Таке уявлення характерів атеїстів буде сприйнято глядачами як неправдоподібне. Але ще гірше те, що для фільму, який заявлений, як християнський, таке нерозсудливе зображення героїв таїть в собі небезпеку. Більш слабкі брати у Христі можуть сприйняти цих персонажів, як правдоподібних, і, в такому разі, нічого не будуть робити для того, щоб виявляти християнську любов до невіруючих. Нам, християнам, не подобається, коли нас так карикатурно зображують, і, звичайно ж, віруючі можуть виконати застереження «стався до інших так, як хочеш, щоб вони ставилися до тебе».

Справжні християни?

Однак найбільш шаблонно тут представлений образ християн. Дівчина Джоша розлучається з ним в той момент, як тільки він демонструє свою внутрішню силу (відразу після святкування шостої річниці їх відносин, що означає, що вони зустрічалися приблизно з 12 років). «Віруюча» дівчина професора, з якої він почав зустрічатися, коли вона була ще студенткою в його групі, з якихось незрозумілих причин на протязі всього фільму залишається в стосунках з цим самим що ні на є неприємним чоловіком до тих пір, поки у неї не відбувся якийсь попередня розмова з пастором.

І американський пастор, і місіонер з Африки зображені карикатурно. Пастор представлений, як байдужий і незадоволений людина (до тих пір, поки його не покликали до смертної ложу одного з головних персонажів). Місіонер з Африки, в якості контрасту, з посмішкою на обличчі зустрічає дрібні незручності і проявляє віру в те, що Бог допоможе завести машину. Ці персонажі не розвинені в достатній мірі, тому їх віра сприймається однобоко. Більшості пасторів таке зображення абсолютно не лестило б.

втрачена можливість

Беручи до уваги тематику фільму, ми всі починаємо дивитися його з завищеними очікуваннями, однак під час перегляду фільму, ці очікування загасають.

«Міжнародне служіння створення» неодноразово займалося продюсуванням фільмом, і в даний момент працює над монтажем нового документального фільму, тому ми наголошуємо на важливості того, що творці фільму повинні витратити не тільки гроші, щоб зняти якісну картину, але і незліченну кількість місяців на планування і розвиток , щоб кінцевий продукт вийшов якомога більш ефективним. В даному випадку автори фільму ризикнули торкнутися найбільш фундаментальних питань, що турбують уми багатьох представників нашої культури, однак ми приголомшені тим, наскільки слабо вони на них відповіли.

І справа не в тому, що з даного питання недоступна хороша інформація; навпаки, її більше, ніж будь-коли. Однак вони вирішили не проводити консультації з організаціями, які вивчають питання створення, щоб отримати сильні і сучасні апологетичні аргументи. Наприклад, в організації «Міжнародне служіння створення» працюють вчені з усього світу, які мають ступені наук в різних наукових дисциплінах, і вивчають ці питання протягом десятиліть. В даній сфері ми, як і багато інших крупних організації, які вивчають питання створення, займаємо тверду біблійну позицію, і у нас є наукові докази достовірності біблійного історичного оповідання. Тому, як уже можна це зрозуміти, ми постійно відповідаємо на нападки опонентів, набагато більш небезпечних, ніж «доктор Радіссон» з цього фільму.

«Коли твоя віра піддається випробуванню, чи можеш ти пояснити, у що ти віриш?»

Ця фраза взята з веб-сайту, присвяченого даного фільму, і вона коротко резюмує головний аспект місії «Міжнародного служіння створення». Незважаючи на те, що в страхітливе вимога доктора Радіссон відмовитися від своєї віри в письмовій формі важко повірити навіть в умовах сучасної мирської культури, реальність така, що багато студентів-християни стикаються з такими ж труднощами, з якими зіткнувся і Джош в цьому фільмі. У випадку з одним з професорів біології Техаського технологічного університету (місто Лаббок, штат Техас, США), професор публічно продемонстрував свою релігійну нетерпимість, відмовившись дати рекомендації будь-якому студенту-креаціоністи, хто відкидає «факт» еволюції.

У ще одному випадку, про який розповідає одна зі співробітниць «Міжнародного служіння створення» в США студентського віку, професор на першому занятті з біології попередив християн переглянути своє бажання пройти цей курс, нібито через те, що «він зруйнує вашу віру». Наші спікери можуть особисто засвідчити, що викладачі університетів у всьому світі виявляють до них вороже і грубе ставлення.

Навіть за межами університетів - в телепрограмах, в журналах, підручниках, документальних і художніх фільмах - постійно чується, що еволюція - це факт. Тому, якщо така мала кількість віруючих готові і рішуче налаштовані захищати біблійний світогляд, хіба дивно, що люди можуть рано чи пізно прийти до висновку про те, що «наукою» доведено, що Біблія - ​​це всього лише збірник історій, а значить «Бог помер »?

Мабуть, сценарій даного фільму драматизує реального того, що наші спікери зустрічають на своєму шляху. Після презентацій, що проводяться нами в церквах по всьому світу, дуже часто до нас підходить хтось із батьків і розповідає про те, що їхні діти відмовилися від своєї віри, виїхавши з дому. Однак якщо діти, живучи під одним дахом з батьками, отримують серйозну апологетичну підготовку, особливо в питанні створення / еволюції, тобто в сфері, де Біблія валиться нападкам найчастіше, то все виходить інакше. Не тільки зміцнюється їхня віра в Боже Слово, але і вони самі стають знаряддям для Бога, як вигаданий Джош, і мужньо діляться своєю вірою і правдою з іншими - але тільки на підставі серйозної інформації, здатної переконати скептиків.

Ні, Бог не помер!

У 1-му посланні Петра 3:15 віруючим дається вказівка ​​завжди бути готовими «кожному, хто у вас запитає рахунку про надію, що з лагідністю і благоговінням». Виконання ролі «захисника віри» вимагає незначних зусиль. Тому дійте прямо сьогодні і готуйте себе і свою сім'ю за допомогою доступних ресурсів, які не тільки змінять ваше майбутнє і майбутнє ваших дітей, а й зроблять їх здатними з мужністю і впевненістю ділитися Євангелієм.

Хоча, на жаль, ми не можемо порекомендувати цей фільм до перегляду, він ще раз проілюстрував те, скільки потрібно зробити роботи, щоб озброїти віруючих і їх сім'ї необхідними знаннями. Простіше кажучи, якщо цей фільм - найкращий, на що здатні християни, нас чекають серйозні проблеми, і, досить імовірно, ми будемо не здатні переконати когось в істині. Однак гарна новина в тому, що ви можете пройти підготовку за біблійною, наукової та ефективної апологетики, яку ви зможете сміливо використовувати, щоб впливати на свою сім'ю, друзів і спільноту, виступаючи за істину і достовірність Божого Слова. Просто не варто очікувати, що якийсь художній фільм зробить це за вас.

Будь-яка освічена еволюціоніст міг би заперечити на це, що еволюція - це жорстокий процес; навіщо тоді людям поклонятися Богу, якщо він використовував ці жорстокі і руйнівні еволюційні процеси?
Над ким, в цьому сенсі, даний фільм прагне здобути перемогу?
Справжні християни?
«Коли твоя віра піддається випробуванню, чи можеш ти пояснити, у що ти віриш?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация