Огляд від 31.05.2019, Огляд тижня

ЛІГА: ЗАКОН
Огляд від 31.05.2019

огляд тижня

31.05.2019

2019

На поточному тижні відзвітуйте в Держстат. А саме 4 червня уявіть "торгові" звіти:
• Звіт про товарооборот торгової мережі ( форма № 1-торг (місячна) ) За травень;
• Звіт про обсяг оптового товарообороту ( форма № 1-опт (місячна) ) За травень;
• Звіт про виробництво промислової продукції за видами ( форма № 1-П (місячна) ) За травень.
До 7 червня не забудьте подати Звіт з праці ( форма № 1-ПВ (місячна) ) За травень.
Нагадаємо, з календаря бухгалтера можна перейти безпосередньо до форми звітності, ознайомитися з нормативними документами, що регламентують граничну дату подання такої звітності. Матеріали, розміщені в календарі, інтегровані в функціонал продукту, що дозволяє переходити за посиланнями в нормативні документи і бланки, використовувати зворотні зв'язки, друк та ін.

Матеріали, розміщені в календарі, інтегровані в функціонал продукту, що дозволяє переходити за посиланнями в нормативні документи і бланки, використовувати зворотні зв'язки, друк та ін

Якщо платник податків не подав разом з податковою декларацією з рентної плати окремі додатки, в яких обчислюється податкове зобов'язання з відповідного виду об'єкта, - представляти ще одну декларацію з типом "звітна" не потрібно. Такий висновок випливає з роз'яснення фахівців ДФСУ, розміщеного в категорії 121.05 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua).
Контролери роз'яснили, що в такій ситуації суб'єкт господарювання має право:
• до настання граничного строку подання декларації - подати декларацію з позначкою "Звітна нова" разом з усіма додатками, в яких обчислюються податкові зобов'язання з відповідного виду об'єкта оподаткування;
• після настання граничного строку подання декларації - подати декларацію з позначкою "Уточнююча" разом з тими додатками, що не були подані і в яких обчислені податкові зобов'язання з відповідного виду об'єкта, із зазначенням суми штрафної санкції в розмірі, визначеному п. 50.1 ПКУ , І пені відповідно до ст. 129 ПКУ .

129 ПКУ

З'явилися аргументи для судового захисту від претензій Держпраці у справах з невиплатою компенсації відпускних при увольненіі.Как відомо, роботодавець при звільненні працівника зобов'язаний, серед іншого, виплатити тому грошову компенсацію за невикористані дні відпустки. Якщо ж він цього не зробить, екс-співробітник має право вимагати через суд виплату компенсації. А ось чи може Держпраці оштрафувати за цю невиплату як за недотримання гарантій оплати праці? Суд вважає, що немає, тому що компенсація відпускних не є такою гарантією.
Фабула справи проста: особа відпрацювала менше місяця. При звільненні роботодавець не виплатив йому грошову компенсацію за невикористані дні відпустки. Проводячи інспекційне відвідування підприємства, посадові особи Держпраці ( в той час такі заходи ще не були скасовані ) Виявили даний факт. Роботодавець оперативно виправив свою помилку, але територіальне управління Держпраці все одно винесло щодо нього постанову. Екс-роботодавця оштрафували на підставі абз. 4 ч. 2 ст. 265 КЗпП за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці.
Підприємство оскаржило постанову про штраф, але суд першої інстанції підтримав орган держнагляду. У свою чергу апеляційний суд погодився з доводами роботодавця і скасував чималий штраф. Причиною став аналіз норм КЗпП і Закону про оплату праці. Допущене позивачем порушення ч. 1 ст. 83 КЗпП не підпадає під визначення недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці.
Звичайно, це не означає, що роботодавець прав. Навмисне або випадково, але він допустив порушення держгарантій, пов'язаних з відпусткою, однак за цей проступок не можна карати на підставі абз. 4 ч. 2 ст. 265 КЗпП . У зв'язку з цим постанова територіального управління Держпраці про накладення відповідного штрафу суд визнав протиправним і скасував.
джерело: Постанова Другого апеляційного адміністративного суду від 16.04.2019 у справі № 440/3821/18 .

30.05.2019

Приміщення, в якому суб'єкти господарювання, які не є виробниками алкогольних напоїв, здійснюють їх зберігання, отримання або видачу, а також реалізацію горілки і лікеро-горілчаних виробів відповідно до отриманої ліцензії, НЕ є акцизним складом. Відповідне роз'яснення фахівці ДФСУ розмістили в категорії 116.11 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua).
Аргументуючи свою позицію, контролери послалися на пп. "А" пп. 14.1.6 ПКУ в ред. від 01.07.2019. У ньому говориться, що акцизний склад - це, зокрема, спеціально обладнані приміщення на обмеженій території, розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом виробництва, обробки (переробки), змішування, розливу , упаковки, фасовки, зберігання, отримання або видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів.
У той же час розпорядником акцизного складу з 01.07.2019 вважатимуть суб'єкта господарювання, який, зокрема, отримав ліцензію на право виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв, зареєстрований платником акцизного податку та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та / або територією , що відносяться до акцизному складу ( пп. 14.1.224 ПКУ в ред. від 01.07.2019).

Збільшити реєстраційну суму за рахунок поповнення рахунку в СЕА ПДВ з інших джерел, ніж поточний рахунок платника ПДВ, неможливо. При цьому з електронного рахунку на поточний рахунок платника можна повернути надмірно зараховані кошти, але тільки якщо це НЕ призведе до формування від'ємного значення реєстраційної суми. Про це вказує ГУ УКРІНФОРМ в м.Києві в ІНК від 15.05.2019 р № 2175 / ІПК / 26-15-12-01-18 .
Так, сума, на яку платник ПДВ має право зареєструвати податкові накладні / розрахунки коригування в ЄРПН (SНакл), розраховується за формулою, наведеною в п. 200 1 .3 ПКУ . Складовою цієї формули виступає сума поповнення електронного рахунку з поточного рахунка платника податку (SПопРах).
У той же час збільшення реєстраційної суми за рахунок поповнення рахунку в СЕА ПДВ з інших джерел чинним законодавством не передбачено.
Сума ПДВ, яка згідно з поданою заявою (додаток Д4 до декларації з ПДВ) підлягає поверненню на поточний рахунок платника, зменшує значення реєстраційної суми (SНакл). Це відбувається за рахунок зменшення на таку суму показника "SПопРах". Відповідно, перерахувати зайво зараховані кошти з електронного рахунку на поточний рахунок платника можна в разі, якщо це не призведе до формування від'ємного значення реєстраційної суми (SНакл).
Таким чином, перш ніж подати заяву, переконайтеся, чи є достатньою ваша реєстраційна сума.
джерело: ІНК ГУ УКРІНФОРМ в м.Києві від 15.05.2019 р № 2175 / ІПК / 26-15-12-01-18 .

УКРІНФОРМ озвучила специфіку коригувань фінрезультату тими платниками податку на прибуток, які переходять на МСФЗ.
Фіскали визнали, що ПКУ не передбачає різниць для коригування фінансового результату до оподаткування, пов'язаних з переходом платника з нацстандартів бухобліку на МСФЗ. І це при тому, що в цілому різниці для коригування фінансового результату до оподаткування податком на прибуток врегульовані розділом III і Перехідними положеннями ПКУ .
Але, на жаль, рано зітхати з полегшенням, адже з консультації не слід, що коригування при переході на МСФЗ взагалі немає. Її автори не поставили остаточно крапку в цій справі, а порадили звернутися до Мінфіну, який є профільним відомством з питань бухобліку.
джерело: ІНК ДФСУ від 14.05.2019 р № 2158/6 / 99-99-15-02-02-15 / ІПК .

Податківці під час фактичної перевірки та контрольної розрахункової операції (далі - КРО) повинні здійснювати розрахунок за придбані товари (послуги) в готівковій або безготівковій формі. Саме такі роз'яснення даються в ІНК від 16.05.2019 р № 2208/6 / 99-99-14-05-01-15 / ІПК .
Контролюючі органи мають право проводити КРО до початку перевірки щодо дотримання порядку проведення готівкових розрахунків та застосування РРО. Це визначає п п. 20.1.11 ПКУ .
У той же час фіскали відзначили, що зазначена норма не забороняє контролюючим органам проводити КРО в інший час, а тому КРО в ході фактичної перевірки не порушують вимог ПКУ .
Розрахункова операція при фактичній перевірці і КРО передбачають сплату споживачем на користь продавця вартості товару (послуги) і отримання споживачем такого товару (послуги). Саме тому перевіряючі повинні здійснювати розрахунок за придбані товари (послуги).
джерело: ІНК ДФСУ від 16.05.2019 р № 2208/6 / 99-99-14-05-01-15 / ІПК . Про тривалості податкових перевірок для різних категорій платників читайте в матеріалі видання БУХГАЛТЕР & ЗАКОН №45-46, 2018 рік.

29.05.2019

2019

На цьому тижні Казначейство завершує черговий етап переведення рахунків на централізовану модель обслуговування. Про це повідомив на своїй сторінці в мережі Facebook Роман Величко, завідувач сектором внутрішнього аудиту ГУ ДКСУ в м.Києві.
З 3 червня запрацюють нові рахунки 3711, 3712, 3718, 3731 і 3732, які були відкриті на балансі обласних органів Казначейства. Встигніть вчасно повідомити свої нові реквізити територіальним відділенням фонду соцстраху для перерахування больнічних.Органам соцзахисту необхідно звернути увагу, що рахунки енергопостачальних компаній у виконання постанови КМУ від 04.03.2002 р № 256 також будуть змінені. Рахунки відкриваються автоматично, а залишки коштів 1 червня будуть переведені на нові рахунки.
Нагадаємо: страхувальник-роботодавець, який є бюджетною установою, для зарахування страхових коштів відкривав у відповідному органі Казначейства за місцем обслуговування окремий рахунок за балансовим рахунку 3711 "Інші рахунки клієнтів Державного казначейства". Саме тому після зміни цього рахунку слід повідомити оновлені реквізити рахунків відповідному органу Фонду соцстраху для зарахування сум лікарняних (декретних).
Також не забувайте, що з 2 травня функціонують нові рахунки для сплати ЄСВ, відкриті на балансі центрального апарату Казначейства (код МФО - 899998). Деталі - в новини .
Нові рахунки розміщені в довіднику Реєстр рахунків для сплати єдиного внеску .

Нові рахунки розміщені в довіднику   Реєстр рахунків для сплати єдиного внеску

Якщо протягом встановленого терміну платник ПДВ не отримав першу квитанцію, яка засвідчує факт і час отримання УКРІНФОРМ податкової накладної, то така податкова накладна вважається НЕ отриманої УКРІНФОРМ і НЕ зареєстрованої в ЄРПН. Відповідно, на підставі такої податкової накладної не формується податковий кредит. Про це зазначила ДФСУ в ІНК від 15.05.2019 р № 2172/6 / 99-99-12-02-01-15 / ІПК .
При цьому податківці орієнтувалися, зокрема, на норми Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Мінфіну України від 06.06.2017 р № 557 (Далі - Порядок № 557). Так, першу квитанцію платник ПДВ отримує за результатами автоматизованої перевірки протягом двох годин з моменту її отримання контролюючим органом, в іншому випадку - протягом перших двох годин наступного операційного дня.
також Порядком № 557 визначено: якщо автору протягом встановленого терміну після відправки електронного документа не надійшла перша квитанція, електронний документ вважається НЕ отриманим адресатом. Саме на підставі цієї норми податківці зробили такий висновок.
Суми ПДВ, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів / послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними, не відносяться до податкового кредиту ( п. 198.6 ПКУ ). Відповідно, на підставі податкової накладної, по якій не отримана перша квитанція, не можна формувати податковий кредит.
До того ж за несвоєчасну реєстрацію / відсутність реєстрації в ЄРПН податкової накладної платнику ПДВ - постачальника загрожує штраф, передбачений ст. 120 1 ПКУ , Розмір якого залежить від кількості днів прострочення реєстрації.
Тому дану проблему потрібно вирішувати якнайшвидше.
В такому випадку ми радимо відразу звернутися в ГФС і вказати на "збій" в системі. При цьому краще не поспішати повторно подавати на реєстрацію відповідну податкову накладну, тому що навіть до помилково зареєстрованим податковим накладним застосовуються вищезгадані штрафи.
джерело: ІНК ДФСУ від 15.05.2019 р № 2172/6 / 99-99-12-02-01-15 / ІПК .

2019 р № 2172/6 / 99-99-12-02-01-15 / ІПК

НКЦПФР запускає систему фінансової звітності (СФО) в форматі XBRL. 18 червня 2019 року стартує робота програмного комплексу та спеціалізованого веб-сайту , На якому буде розміщена базова інформація для користувачів СФО. Про це вже проінформувала НКЦПФР.
Підприємства, які складають фінзвітність за МСФЗ, можуть реєструватися в СФО. Також вже можна почати підготовку до розкриття інформації в новому форматі. Це дозволить уникнути можливих помилок після того, як формат XBRL стане обов'язковим для подання річної фінзвітності з 01.01.2020.
Всі користувачі системи в термін до 7 червня 2019 року мають надати інформацію для створення облікових записів у вигляді електронного документа, склад і форма якого повинні відповідати специфікації електронної форми XML інформації про користувачів, уповноважених забезпечувати подання звітності підприємства.
Деталі про інформацію, необхідну для створення облікових записів користувачів в СФО, і способах її подання доступні по засланні .
За інформацією сайту НКЦПФР.

За інформацією сайту НКЦПФР

Вже з липня поточного року суб'єкти господарювання, Які здійснюють виробництво, оптовий, роздрібний продаж и зберігання пального, зобов'язані отріматі ліцензію на таку діяльність. За це нагадала на Офіційному порталі ДФС.
Зміни запроваділі для того, щоб скоротіті ОБСЯГИ тіньового Сайти Вся пального, збільшити податкові надходження та покращіті якість нафтопродуктів для спожівачів.
Ліцензію видають за заявити суб'єкта господарювання, до якої нужно Додати документи, ПЕРЕЛІК якіх визначили Законом № 481/95-ВР від 19.12.95 р .
Нагадаємо, зміни относительно запровадження з 1 липня 2019 р. Ліцензування виробництва, зберігання, оптового та роздрібного продажу пального прийнять ще напрікінці 2018 року. Тож у суб'єктів господарювання Було достаточно годині, щоб привести свои документи у відповідність до вимог закону.
На цею годину ДФС НЕ забороняє суб'єктам господарювання, зокрема й фермерам, зберігаті пальне, а лишь Здійснює підготовку до відачі ліцензій відповідно до вимог законодавства. Податківці только перевіряють документи на відповідність вимог законодавства та готуються до відачі ліцензій з 1 липня, у тому чіслі й на зберігання пального. За умови наявності в суб'єктів господарювання передбачення законом документів на Здійснення виробництва, торгівлі, зберігання й реализации пального, усі Заявника без труднощів отрімають Ліцензії.
Джерело: офіційний веб-сайт ДФСУ Що таке ліцензія на провадження Певного увазі господарської ДІЯЛЬНОСТІ, як обліковуваті Такі об'єкти та Які при цьом могут буті податкові Наслідки - дізнайтеся Із ситуации для бухгалтера "Облік ліцензій" .

28.05.2019

В якості компенсації за роботу в умовах ненормованого робочого дня працівникам надають додаткову відпустку. А ось доплачують за такий режим роботи тільки певної категорії працівників. На цьому наголосили фахівці Управління Держпраці в Кіровоградській області.
Право на додаткову відпустку мають всі працюючі в умовах ненормованого робочого дня. Тривалість такої відпустки - від 1 до 7 днів. При цьому конкретна тривалість прописується роботодавцем в колективному договорі за кожним видом робіт, професій і посад або трудовому договорі.
Важливо, що додаткова відпустка за ненормований робочий день надається пропорційно часу, відпрацьованому на роботі, посаді, що дає право на такий відпочинок.
А ось на доплату за такий режим роботи мають право тільки окремі категорії працівників. А саме ті, кому це гарантується спеціальними нормативними актами, колективним або трудовим договором.
Нагадаємо, доплату за роботу в умовах ненормованого робочого дня нормотворці передбачили для водіїв (крім таксистів).
За матеріалами Управління Держпраці в Кіровоградській області.

Мінсоцполітики нагадало, що роботодавці повинні створити службу охорони праці підприємства в залежності від чисельності працівників і умов праці.
Роботодавець самостійно розробляє і затверджує Положення про службу охорони праці свого підприємства, визначає структуру служби, її чисельність, основні завдання, функції та права її працівників відповідно до законодавства.
При цьому він повинен керуватися Типовим положенням про службу охорони праці, затвердженим наказом Держкомітету з нагляду за охороною праці від 15.11.2004 р № 255 , І враховувати специфіку виробництва і видів діяльності, чисельність працівників, умови праці та інші чинники.
Нагадаємо: функції служби охорони праці можуть виконувати (при наявності відповідної підготовки):
- особи за сумісництвом - якщо кількість працюючих менше 50 чоловік;
- сторонні фахівці на договірних засадах - якщо кількість працівників менше 20 чоловік ( ст. 15 Закону України "Про охорону праці" ).
джерело: лист Мінсоцполітики України від 15.02.2019 р № 138/0 / 206-19 .
Ознайомитися з усіма етапами організації охорони праці в суб'єкта господарювання можете тут .

За якими критеріями ризиків відбирають ФОП для проведення податкових перевірок - розповіла представник УКРІНФОРМ на сторінках офіційного видання УКРІНФОРМ.
До плану-графіка перевірок відбирають ФОП з високим рівнем ризиків несплати податків: - перевищення суми доходів (ознаки 127 і / або 157) задекларованої суми доходу від здійснення госпдіяльності на 10% і більше;
- перевищення обсягів експортних операцій над задекларованої сумою доходу на 10% і більше;
- зниження податкового зобов'язання на 10% і більше та / або завищення податкового кредиту по ПДВ 5% і більше;
- декларування суми доходу на рівні або менше рівня витрат;
- невідповідність обсягів імпортних операцій задекларованих доходів або обсягами поставки на 20% і більше;
- загальна сума витрат становить 75% або більше суми загального доходу.
Також фіскали привели і типові порушення, які вони виявляють під час планових перевірок фізосіб-підприємців. Що ж роблять не так ФОП, давайте з'ясуємо.
По-перше, відносять вартість придбаних ТМЦ до складу витрат за першою подією замість поступового списання пропорційно отриманим доходам.
По-друге, включають до складу витрат ті, які не пов'язані з госпдіяльністю.
По-третє, не ведуть книги обліку доходів і витрат.
Нагадаємо: останній раз план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2019 рік коректували 20.05.2019. Йдеться саме про розподіл III плану-графіка "Документальні планові перевірки фізичних осіб". Про це читайте за ПОСИЛАННЯ .

27.05.2019

2019

Термін, протягом якого статути ТОВ і ТДВ слід привести у відповідність з Законом України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" від 06.02.2018 р № 2275-VIII (Далі - Закон про ТОВ), закінчується 17 червня.
В іншому випадку статути ТОВ і ТДВ, які не відповідають Закону, діють в тій частині, яка не суперечить законодавству станом на день набрання чинності цим Законом ( п. 3 гл. VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону про ТОВ ).
Звичайно, як тільки будуть внесені зміни до статутів, згаданий пункт до таких суспільств не застосовується. Однак якщо суспільства в установлений термін не внесуть зміни до статутів, такі статути будуть діяти в частині, що не суперечить Закону про ТОВ.
До речі, ТОВ і ТДВ звільняються від сплати адміністративного збору за реєстрацію змін до статуту товариства у зв'язку з приведенням його у відповідність до Закону про ТОВ протягом року з дня набрання чинності цим Законом.
Щоб згадати всю новизну Закону про ТОВ, радимо ознайомитися зі статтею "Новий Закон про ТОВ: щодо змін в цілому" електронного видання БУХГАЛТЕР & ЗАКОН № 37-38, 17 вересня 2018.

Щоб згадати всю новизну Закону про ТОВ, радимо ознайомитися зі статтею   Новий Закон про ТОВ: щодо змін в цілому   електронного видання БУХГАЛТЕР & ЗАКОН № 37-38, 17 вересня 2018

При звільненні працівника у зв'язку з прогулом (п. 4 ч. 1 ст. 40 КЗпП ) Днем звільнення повинен бути останній день роботи працівника перед днем, коли він здійснив прогул (за умови, що працівник більше не виходив на роботу). Відповідне роз'яснення наведене в листі Мінсоцполітики від 22.04.2019 р № 82/0 / 22-19 / 133 .
Крім того, фахівці Мінсоцполітики нагадали ще дещо.
Звільнення за прогул без поважних причин є мірою стягнення за порушення трудової дисципліни. Тому слід дотримуватися встановлених законодавством про працю вимоги щодо порядку застосування дисциплінарних стягнень ( ст. 149 КЗпП ).
Зокрема, згідно з ч. 1 ст. 149 КЗпП власник або уповноважений ним орган до застосування дисциплінарного стягнення повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення. Цей обов'язок роботодавця може бути визнана виконаною, якщо працівник надав необхідні пояснення або відмовився їх надавати, про що складається відповідний акт.
згідно ст. 148 КЗпП дисциплінарне стягнення застосовується власником або уповноваженим ним органом безпосередньо після виявлення проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, не враховуючи часу звільнення працівника від роботи у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування його у відпустці. Дисциплінарне стягнення не може бути накладено пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.
Розірвання трудового договору на підставах, передбачених п. 4 ч. 1 ст. 40 КЗпП , Може бути проведено лише за попередньою згодою виборного органу (профспілкового представника) первинної профспілкової організації, членом якої є працівник (ч. 1 ст. 43 КЗпП ).
Згідно ч. 8 ст. 43 КЗпП власник або уповноважений ним орган має право розірвати трудовий договір не пізніш як через місяць з дня одержання згоди виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника).

43 КЗпП   власник або уповноважений ним орган має право розірвати трудовий договір не пізніш як через місяць з дня одержання згоди виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника)

23 травня в Бізнес-центрі "ЛІГА" відбувся круглий стіл щодо правових наслідків судового рішення, яким було визнано недійсним Постанова № 295 про здійснення держконтролю за дотриманням законодавства про працю. В обговоренні взяли участь представники Державної регуляторної служби України (ГРС), Держпраці, юристи та підприємці.
Відзначимо, що втратили силу і більше не можуть застосовуватися:
Порядок здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про працю ;
Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю .
З точки зору ГРС, в разі виходу Держпраці для проведення інспекційного відвідування у суб'єктів господарювання з метою захисту своїх прав є такі можливості.
1. Держпраці вийшла на інспекційне відвідування та закінчила його проведення до 13.05.2019 (включно) .До 13.05.2019 Постанова № 295 було чинним, Держпраці діяла на його виконання. У разі дотримання Держпраці приписів Порядку № 295 і положень Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" підстави для реагування у суб'єкта господарювання відсутні.
2. Держпраці вийшла на інспекційне відвідування до 13.05.2019 (включно) і не закінчила його до 14.05.2019.Гоструда початку інспекційне відвідування, коли Постанова № 295 було чинним, проте при проведенні перевірки до її закінчення Постанова втратила чинність. Чинним законодавством така ситуація прямо не передбачена.
Однак ГРС вважає, що для захисту своїх інтересів суб'єкт господарювання може письмово (листом) звернутися в Держпраці з вимогою про припинення інспекційного відвідування, мотивуючи свої дії правом, наданим йому ст. 10 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" . Адже суб'єкт господарювання має право вимагати припинення перевірки в разі використання посадовими особами органу державного нагляду (контролю) неуніфікованих форм актів. Відзначимо, що Держпраці не розроблена і не оприлюднена на своєму офіційному сайті уніфікована форма акта в сфері дотримання законодавства про працю, яка містить перелік питань залежно від ступеня ризику.
3. Держпраці вийшла на інспекційне відвідування після 14.05.2019 (включно) .Гоструда початку інспекційне відвідування, коли Постанова № 295 вже втратило силу.
У такій ситуації суб'єкт господарювання на підставі ст. 10 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" має право не допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю).

підпісуйтесь на наш канал в Telegram и сторінку в Facebook , Щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій

ЛІГА: ЗАКОН
www.ligazakon.ua

А ось чи може Держпраці оштрафувати за цю невиплату як за недотримання гарантій оплати праці?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация