Огляд преси Запоріжжя: п'яні діти на стадіоні, війна Кривохатько і Бриля, "сюрпризи" нового опалювального сезону

У Запорізьких газетах багато Покровського ярмарку . Причому про ярмарку багато саме офіціозів, а не реальних репортажів. Втім, фото з ярмарки багато у всіх виданнях. Великий матеріал про запорізьких козаків виходить в газеті "Суббота +". Втім, до матеріалу дуже багато питань. А газета "Мить" детально висвітлює сесійну конфлікт губернатора Костянтина Бриля і нардепа Вадима Кривохатько. Детально про запорізьких газетах від 11 жовтня - оглядач "Zабор" .

ГОЛОВНІ ПОДІЇ

Покровський ярмарок : Післясмак ( "МИГ", "Верже", "Панорама", "Перекур"). Газети присвячують запорізькому "Октоберфест" великі фоторепортажі; основний акцент - сито, п'яно і весело, як завжди. Багато хто чекає від Покровського ярмарку потішної бійки за безкоштовну їжу. Цього року все було спокійно, роздача картопляної запіканки (довжина - 27 метрів, внесена до Книги рекордів України) пройшла, наскільки можна судити з репортажів, без ексцесів.
"МИГ" зазначає, що запорожців, які прийшли на ярмарок з раннього ранку за дешевими "фермерськими" овочами і фруктами, чекало розчарування - товар продавався майже по "супермаркетовскую" цінами. Картопля - 6 гривень за кіло, морква - 12, цибуля - 7,5, помідори - 15, капуста - 6-7, великий перець - 25. Зате було багато дешевих яблук - 5-12 гривень за кіло (в минулому році - мінімум 10-14). Хорошим попитом на ярмарку користувалися трикотаж з Мелітополя, а також одяг з харківського Барабашово: довгу куртку можна було купити за ціною від 300 гривень, зимове пальто - від 700.
Шашлики на ярмарку коштували 40-45 гривень за 100 грамів, плов - 40 за порцію, гарячі ковбаски - 38, чебуреки - 25 за штуку, молочне порося - 600. Також на торжище вільно можна було "хильнути" будь-які алкогольні напої, як підакцизні, так і саморобні. "МИГ" присвячує події першу смугу.
"Верже" вказує, що товарообіг ярмарку склав понад 9 мільйонів гривень - більше, ніж в минулому році. Видання також повідомляє, що у Запоріжжя, схоже, "пунктик" на кулінарних рекорди: в позаминулому році приготували найбільше в Україні крилець, в минулому - голубців, в цьому - запіканки (850 кіло картоплі, 380 курки, 80 майонезу). Запіканки вистачило на 4024 безкоштовних порції, які розбирали спокійно, без ажіотажу. Зате, пише видання, запорожці знову відзначилися в псуванні квіткових композицій від КП "Зеленбуд". До клумби навіть приставили поліцію, але любителі "фоточек" на зауваження копів відповідали тирадами про необхідність сфотографуватися саме на газонах. "Верже" присвячує події першу смугу.
"Перекур" повідомляє, що ярмарок відвідала делегація з Оберхаузена - міста-побратима Запоріжжя. Німці відзначають, що наше місто активно розвивається і стає доглянуті, пише видання.

НОВИНИ

У запорізькій лікарні беруть гроші за безкоштовне УЗД ( "Суббота +"). На цьому тижні в міській 4-й лікарні (Заводський район) відбулася урочиста передача нового апарату ультразвукового дослідження. На презентації обладнання, в якій взяв участь заступник мера Анатолій "Пустік" Пустоваров, було заявлено, що завдяки новому апарату вартістю 2,9 мільйона гривень УЗД для пацієнтів лікарні буде безкоштовним, про це ж в свіжих випусках пишуть "Панорама" і "Перекур".
Однак вже через 3 дні після презентації з однієї з пацієнток медустанови за УЗД взяли 150 гривень, пише "Суббота". Іншу жительку міста за можливість обстежитися переконливо просили "здати 100 гривень в благодійний фонд".

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ГАЗЕТАХ

"Суббота +"

"Міська лікарня:" МАГНІТРОН ", таргани, злидні персоналу і холодний душ з 17.00" (Богдан Василенко) - двосмугова передрук недавнього поста в автора.

"Спасовец" Олександр Притула: "Деякі козацькі організації відмивають гроші і продають звання" (Олег Локтєв) - двосмуговий гайд по сучасному козацтву України, написаний від імені глави всеукраїнської федерації "Спас" Олександра Притули. Сучасні козаки України діють як громадські організації і існують за рахунок пожертвувань і доходи від госпдіяльності, пояснює "спасовец". Притула погоджується, що серед козацьких "ОО-шек" чимало фейковий контор, які тільки те й роблять, що збирають внески і торгують мундирами і "генеральськими" званнями (і п'ють багато горілки, - авт.). Однак справжні козаки присвячують себе просвітницької діяльності, патріотичному вихованню молоді, чергують на блокпостах, врешті-решт, воюють на Донбасі. Як приклад справжнього козака герой матеріалу називає Генічеського отамана Сергія Галича, до якого навесні 2014 прибула група озброєних "донських козаків". Козачки запропонували Галичу приєднатися до "російської весни", але той їх послав, організувавши потім перші блок-пости в Херсонській області.
Козаки Запоріжжя одними з перших виступили проти сепаратистських проявів навесні 14 року, говориться в статті. Притула також нагадує, що на Донбасі воює 37-й добровольчий козацький батальйон (ймовірно, має на увазі запорізький 37-й бат, який пару років тому посвячували в козаки, - авт.). Взагалі, події останніх років сильно почистили ряди козаків України від "ряджених". Хоча псевдокозацкіе організації продовжують існувати на папері і теоретично можуть відродитися. Притула також розповідає, що в РФ, на відміну від України, "козаків" фінансують з держбюджету. Це, з одного боку, добре (для "козаків"), з іншого - існує ризик участі козацьких організацій в придушенні протестів незгодних з політикою влади. Наприклад, деякі запорізькі "ряджені" козаки за гроші брали участь в "антимайданом" за гроші якогось олігарха з влади.

"Вбивство або стерилізація, піклування чи жорстокість?" (Олег Локтєв) - стаття про ситуацію з бездомними тваринами в Запоріжжі, написана від імені глави ГО "Служба захисту тварин Запоріжжя" Олени Архипової. У нашому місті вже 6 років існує Програма поводження з тваринами, де прописані всі основні моменти по собакам-кішкам: реєстрація, вакцинація, стерилізація, вигул і прибирання за тваринами, відповідальність для порушників. Однак жодне з положень програми не виконується, хоча гроші на це є, заявляє Архипова. Справа лише недавно зрушила з мертвої точки, коли зоозахисникам вдалося домогтися безкоштовної стерилізації в ветклініці (телефон 222 77 13,).
Проблемою є і безвідповідальність власників тварин, які не стерилізують своїх вихованців. Підсумок - коробки з цуценятами та кошенятами, підкидання під двері притулків і офісів зоозахисників. Архипова також прямо звинувачує "бабусь, які віддають цуценят і кошенят в хороші руки" (як на перехресті Соборної та Базарній, - авт.) В нелюдське бізнесі. Ті нібито беруть тварин "на роздачу" за невеликі гроші за кожен "хвіст", а через пару днів просто викидають малечу на смітник.

"Молодіжно-кадрове питання запорізьких підприємств: без допомоги держави не обійтися" (Ігор Дьомін) - двосмугова стаття під рекламної рубрикою "Конкретно". Більшу частину тексту займає список корпоративних заходів "Запоріжсталі" по роботі з молодими кадрами.

"Побитий запорізький активіст не йде на контакт з поліцейським генералом" (Ірина Дубченко) - смуговий стаття про напад на чолі обласного відділення партії "ДемАльянс" Сергія Лукіна. Інцидент стався в кінці вересня в Кушугумі, де живе політик. Лукіна, за його словами, посеред вулиці вдарив ззаду по голові куратор незаконних будівельних робіт, які велися в селищі. Незадовго до нападу забіяка називав потерпілого смертником, йдеться в статті.
Кушугумскіе чиновники порушують земельні закони, підробляють акти виконаних робіт, ведуть нелегальний бізнес на похованнях, купують товари і послуги за завищеними цінами, роздають підряди своїм наближеним в обхід тендерів і залякують депутатів, які намагаються припинити цей бардак, говорить Лукін. У поліції ж напад на активіста класифікували як побутовий конфлікт. З "демальянсівців" готовий зустрітися глава ГУНП Сергій Комісаров, але Лукін поки не може - лікується після нападу.

"Запорожці, загиблі в АТО" - двосмуговий список до Дня захисника вітчизни. 146 імен: першим значиться бердянець Станіслав Карачевський, якого 11 квітня 2014 в Криму застрелив "ввічлива людина". Остання наша втрата - запорожець Олександр Бережанський, 26 серпня підірвався на фугасі.

"Як олександрівські обивателі літо 1910 року проводили (штрихи до життя повітового міста)" (Борис Артемов) - початок історичного нарису. 108 років тому наше місто страждав від відсутності каналізації і завантаженості команд асенізаторів, які не встигали чистити вигрібні ями зростаючого міста. Застарів міський транспорт, представлений старими кінними лінійками (велика пасажирська візок), які ходили по маршруту, і приватними візниками, які постійно їздили в нетверезому стані, билися один з одним, їздили і паркувалися, як і де попало. У 1910 році предки сучасних запорізьких маршрутників почали, "хибно скаржачись" на подорожчання пально-смаз ... тобто вівса і сіна, почали порушувати тарифи, погоджені з власниками міською управою.
При цьому, в губернському Катеринославі вже 10 років як працював третій в імперії (після Києва і Нижнього Новогорода) трамвай. Бельгійська компанія, яка налагодила електротранспорт в майбутньому Дніпрі, зацікавлено поглядала в бік Олександрівська, йдеться в статті. Зате в повітовому місті розвивався малий бізнес: кількість магазинів і крамниць стало наближатися до тризначного значенням.

"МИГ"

"Ближче вибори, більше демократії?" (Володимир Москаленко) - репортаж з чергової сесії облради. З демократією у нас в регіоні все нормально, пише видання - адже коли раніше у нас з трибуни облради так відкрито і жорстко "чіхвостілі обласну владу"? Мова про виступ нардепа Вадима Кривохатько. Вольнянец звинуватив ОДА та деяких депутатів облради в тому, що вони поставили на грань життя і смерті запорожців, хворих на ниркову недостатність і потребують гемодіалізу. "Таємним" рішенням облради (його, на думку Кривохатько, "протягли в списку", тому депутати не розібралися, що до чого) діалізних апарати передали з обласної лікарні в онкодиспансер, де вони просто стоять і не працюють - немає відповідного приміщення. Все це, на думку депутата, робиться для того, щоб змусити хворих перейти на апаратуру і витратні матеріали іншої фірми-виробника (більше подробиць немає, - авт.).
Також Кривохатько звинуватив губернатора Бриля в незаконному доступі і оприлюднення інформації про вояжі депутата за кордон. І у брехні: в ЗМІ Бриль раніше заявляв, що Кривохатько їздив за кордон 47 разів (мовляв, підозріло багато), а нардеп доводить, що лише 18, і пред'являє відповідний документ прикордонної. Крім того, Кривохатько пообіцяв (кому - в тексті не вказується, напевно, Бриль, - авт.) "Кримінальні справи і наручники", оскільки "за ними - трупи". Зокрема, колишній бердянський фронтовик Віталій Олешко. Спіч Кривохатько був підтриманий досить дружними оплесками, що було, напевно, самим неприємним для губернатора, йдеться в статті.
Ще в статті цитується виступ однопартійця автора, депутата Олександра Старуха, в якому той розповів про плани ОДА приєднати до вже існуючих тергромадам інші території - вельми немаленькі. Це, на думку Старуха, дозволити правлячої партії і далі "рулити" бюджетними потоками, а також поліпшити свої результати на виборах (яким чином, в матеріалі не пояснюється).

"Після" капремонту "- дірявий дах, тріщини в стінах і гори сміття" (Світлана Шкарупа) - стаття про комунальні бідах жителів будинку № 46 на вулиці Перемоги. В кінці минулого року комунальна влада різко почали збиратися ремонтувати дах будівлі, яка до ремонту була в повному порядку (ремонтувалася кілька років тому) і не викликала нарікань мешканців. У другій половині грудня працівники фірми "Смартек", яка нібито виграла тендер на ремонт, почали знімати абсолютно цілий шифер. Напередодні новорічних свят "ремонтники" зникли, залишивши голу розкидану дах.
Пішли снігопади і відлиги, квартири і під'їзди, природно, почало заливати, в стінах будинку з'явилися тріщини. Численні звернення мешканців до підрядника і департамент ЖКГ ні до чого не привели. Лише навесні в "Смартеке" повідомили, що найняли для ремонту даху "іншу бригаду", а також пообіцяли ліквідувати наслідки підтоплення. Інша бригада частково замінила покрівлю, поскидала з даху знятий цілий шифер (він там так і лежить) - і теж зникла. Слідом за бригадою зник і "Смартек": згодом жителі нещасливого будинку з'ясували, що дана контора припинила існування.
Начвідділу капремонту департаменту ЖКГ Інна Внукова повідомила виданню, що "Смартек" дійсно "самоліквідувалася", і з ним ліквідували договірні відносини. Дах зараз ремонтує інша фірма (ФОП Марков), яка закінчить роботу до кінця жовтня: гроші, майже 1,5 мільйона гривень, вже виділені. Ремонтувати ж залиті водою квартири і під'їзди ніхто не буде, оскільки це повинен був зробити "Смартек", але його більше немає.
Мешканці будинку заявляють, що ЖКГ-шники брешуть: з початку літа ніяких ремонтників даху тут не бачили. А дах кинулися ремонтувати під Новий рік для того, щоб швидко освоїти гроші на покрівельні роботи з бюджету-2017. При цьому, розповідає місцева жителька Світлана Тихонівна, комунальники взялися не за прогнилі труби, які жителі який рік просять поміняти, а саме за дах. Крім того, в 46-му будинку на Перемозі не дивляться телевізор: ремонтнічкі збили всі ТВ-антени на даху, а відновлювати їх майстри не хочуть - туди небезпечно підніматися. "Керуюча компанія" вдома, "Запорожремсервіс", на скарги мешканців не реагує - мовляв, ремонт робився в рамках міської програми по ремонту дахів.
У департаменті ЖКГ виданню не змогли відповісти, за яким принципом відбиралися будинку для термінового ремонту дахів і скільки грошей на це було виділено. Заступник директора департаменту Геннадій Борисов на запитання журналістів відповідати відмовився, порадивши записатися на особистий прийом.
Проблеми і в будинку № 27 на вулиці Василя Сергієнко: в будівлі стоїть постійний сморід через постійно засмічують каналізаційної труби. Замінити потрібно лише невеликий відрізок стояка, але комунальники і цього не можуть.

"Як докупити страховий стаж" (Світлана Шкарупа) - смуговий інтерв'ю з начальницею обласного пенсійного фонду Светленой Жмурко. Чиновниця нагадує, що з 1 січня право на пенсію за віком мають українці, до 60 років набрали 25 років страхового стажу (до 2028 року це буде 35 років). Цей стаж тепер не рівноцінний із записами у трудовій книжці, виняток - записи, зроблені до 1 січня 2004 року. Тепер в СС включаються лише ті місяці, коли людина платила внески на пенсійне страхування, і не менше мінімального розміру.
Крім того, право на пенсію отримають ті, хто в 63 роки має стаж від 15 до 25 років (до 2028-го - від 25 до 35). Змінюються і правила виходу на пенсію жінок, тепер їм щороку "докидали" півроку. Сьогодні вийти на пенсію можуть жінки у віці 58 років і 6 місяців, з 2021 року - 60-річні.
Страховий стаж можна докупити, каже Жмурко, і призводить ціну року страхового стажу за поточним рівнем "мінімалки" - 19,6 тисячі гривень. З 1 січня "мінімалка" виросте до 4173 гривень, так що ціна року стажу трохи подорожчає. А громадянам, які до пенсійного віку явно не доберуть собі страхового стажу, можна починати платити за нього в розстрочку: інформацію можна отримати у відділеннях Пенсійного фонду.
Чи зарахують страховий стаж і українцям, офіційно працювали за кордоном в країнах СНД, а також Угорщини, Румунії і Монголії (так-так, - авт.). Сьогодні Україна також готує угоди про соцзабезпечення з Німеччиною та Ізраїлем.

"Привіт з минулого від загиблого героя" (Володимир Шак) - нарис про уродженця мелітопольського села Терпіння, учаснику радянсько-німецької війни Петра Сизов. Приводом для написання статті став виявлений автором "автограф" Сизова на одній з брил Кам'яної могили, ймовірно, зроблений восени 1943 року в ході боїв на річці Молочній. Боєць вибив на камені своє ім'я так само, як це робили автори набагато більш древніх малюнків Кам'яної могили.
Сизов, хоч і займав посаду парторга свого підрозділу, "штабним пацюком" ні, йдеться в статті. Влітку 1943 він нарвався на чотирьох німецьких розвідників - двох убив, решта втекли, сам мелітополець отримав в цьому бою ножове поранення. У грудні того ж року в бою на Кінбурнській косі особисто (так сказано в нагородних документах) взяв в полон 43 румунських солдата, а також одного німецького майора. Загинув Сизов 22 жовтня 1944 року в Литві, підірвавши кулеметну точку противника; за цей подвиг його посмертно присвоїли звання Героя Радянського Союзу.

"Футбол дітям до лампочки" (Ігор Павленко) - замітка про запорізький "околофутбол". Міськвно, йдет в матеріалі, піклуючісь про популярізацію муніципального ФК "Металург", "рекомендує" запорізькім школярам відвідуваті матчі командіровку. Школярам видають безкоштовні квитки-запрошення - які підлітки продають біля стадіону за 15-20 гривень, а на виручені гроші купують алкоголь і сигарети, пише видання.
"Школота" п'є і курить і на самому стадіоні, так як стюарди не забирають у них міцні напої на вході і не роблять зауваження за куріння. У підсумку, напідпитку підлітки своїм реготом і матом ощасливлюють пасажирів міського транспорту, йдеться в статті.

"Світлана Михайловська:" Дівчат поліцейськіх можна хвалити цілодобово "(Анна Чуприна) - смуговий інтерв'ю з начальником управління патрульної поліції Запоріжжя. Михайлівська прийшла на роботу в ОВС в 2013 році, потім атестованих в нову поліцію Львова, після чого заступник начальника львівської ПП Роман Пилипенко, спрямований в Запоріжжі, запропонував їй також перевестися до нашого міста. Сьогодні в запорізькій "патрульки" працюють 558 осіб (спочатку набирали, здається, 800, - авт.), в тому числі 109 жінок. Гострі питання про роботу підрозділу в матеріалі н піднімаються.

"Верже"

"У квартирах повинні жити" нормальні "люди, а пенсіонери та інваліди - в приймачах" (Єва Миронова) - продовження теми про поневіряння запоріжки Наталії Сергутіной, яку викинула з квартири поліцейська Ірина Москалець. Слова, винесені в заголовок, належать, за словами Сергутіной, правоохранітельніце.
На початку жовтня соцслужби Запоріжжя визначили інваліда, майже 2 місяці прожив на вулиці, в гуртожиток на вулиці Патріотичної. Сергутіна намір судитися з опоненткою за спірну житлову площу, засідання призначене на 25 жовтня в Орджо-суді. Москалець і її адвокат, за словами пенсіонерки, намагалися зам'яти справу і не доводити його до суду, проте суддя встав на сторону потерпілої.
Конфлікт, нагадує видання, виник через те, що квартира не була приватизована, а брат Сергутіной не поспішав хоча б прописати сестру на цій житлоплощі - поки не помер. Після його смерті "нічийною" квартирою початку розпоряджатися мерія, де просто задовольнили запит з поліції на виділення квартири для співробітників ОВС. Поліція провела за фактом інциденту розслідування, в ході якого не виявила ніяких порушень з боку Москалець.

"Михайлівська ОТГ працює на упереджень" (Іванка Волощук) - смуговий стаття про життя створеної близько року тому громади. У ОТГ, крім райцентру, входять ще 7 населених пунктів, населення - близько 16,5 тисячі осіб, з яких 60 відсотків - пенсіонери.
Міхайловщіна почала запроваджувати у себе нововведення задовго до децентралізації, йдеться в статті. Ще в 2002 році тут в якості експерименту впровадили інститут сімейної медицини - модернізували поліклініку і поповнили автопарк. Сьогодні біля Михайлівського центру первинної медичної допомоги - 21 тисяс договорів з населенням: лікуватися сюди приїжджають навіть з інших районів. Також в Михайлівці ще 10 років тому почали переводити багатоповерхові житлові будинки (їх 47) на індивідуальне опалення, і сьогодні в громаді немає такого поняття, як "заборгованість за тепло". Крім того, михайловці повністю задоволені роботою місцевого ЖКГ - тут не створено жодного ОСББ, йдеться в статті. За всю "комуналку" відповідає "Михайлівське виробниче об'єднання житлово-комунального господарства", яке обслуговує водопостачання, каналізацію, освітлення, прибирання вулиць та ремонт доріг. І обслуговує нормально, пише видання.
Також в громаді діють 6 шкіл і 4 дитсадки, давно капітально відремонтовані, говорить глава Михайлівського селищної ради Олександр Ракша (працює на цій посаді вже 26 років). Школи заповнені не повністю, але закривати їх не збираються. У ОТГ сподіваються на те, що молодь буде залишатися на малій батьківщині, а не їхати в місто - тоді і школи заповняться. Але для цього потрібно забезпечити молодих людей робочими місцями. У Михайлівського центру первинної медичної допомоги - 14 амбулаторій з комп'ютерами і автомобілями, проте з 22 лікарів 9 - передпенсійного віку, що також відноситься до питання повіту молоді. Між населеними пунктами громади ходять автобуси, діти (до скількох років - не вказано, - авт.) Їздять безкоштовно, пенсіонери платять по 2 гривні. У бюджеті громади на наступний рік для них передбачена невелика компенсація.
У найближчих планах громади - покупка асфальтного міні-заводу та лінії виробництва плитки, щоб ремонт доріг і тротуарів не був таким дорогим (квадратний метр ремонту дороги - до 700 гривень), будівництво сонячної електростанції, вантажного терміналу, розвиток сільгосппереробної промисловості.

"Панорама"

"Платити за тепло будемо по лічильнику" (Діана Семенова) - інтерв'ю з головним тепловиком Запоріжжя Олександром Греком. У Запоріжжі 95 відсотків комунальних будинків вже отримали акти готовності до опалювального сезону. А з ОСББ ситуація гірша, показник готовності на рівні 50 відсотків; деякі глави товариств співвласників навіть не знають, що такі акти потрібні, хоча їх попереджали, запевняє Грек. Поки не буде актів готовності, тепло в ОСББ-шні вдома не подадуть.
У жовтні - найтепліший місяці опалювального сезону - батареї будуть на рівні 46 градусів, тобто здаватися холодними, попереджає глава "ГТС". В цілому, температура в квартирі повинна бути не менше +18 градусів - якщо менше, Грек радить негайно дзвонити в тепломережу, щоб фахівці приїхали і провели наладку. В цілому, Перетоплять і недотопа чиновник пов'язує з "несанкціонованим втручанням людей в систему опалення", яких людей - не уточнює.
Ціна на опалення в порівнянні з минулим роком трохи виросте і складе тисяча двісті тридцять вісім гривень за гігакалорію замість 1209. Однак потрібно ще дочекатися новин про подорожчання газу, говорить Грек, і радить городянам переходити на індивідуальні теплові пункти, що дозволяють економити на опаленні 30-40 відсотків. ІТП можна також встановити через керуючу компанію.

"Ми маємо право самі вирішити долю свого будинку" (Олександра Нефедова) - смуговий піар-стаття від "керуючої компанії" "Місто для людей". У ній описується конфлікт між жителями будинку № 17 на бульварі Будівельників (Бабурка) та групою людей, нібито намагалися шахрайським способом створити при будинку ОСББ і використовувати його для особистого збагачення. Імена "аферистів": депутат Запорізької райради Сергій Ткаченко та його помічник Дмитро Опілат.
У статті також вказується, що останнім часом розвелося, розумієш, багато "помічників" у створенні ОСББ "- зокрема, депутат міськради Дмитро Сірий. Сірий, пише видання, постійно публікує в соцмережах фото з зборів мешканців з приводу створення ОСББ і закликає запорожців відкрити очі на "шарлатанство КК" Місто для людей "і піти від керуючих компаній.


"Перекур"



"Восени запорожців привертає екзотика" (автор невідомий) - огляд популярних серед наших земляків осінніх туристичних маршрутів від агентства "гарячих путівок" "Августин". Восени втрачають свою актуальність Туреччина, Італія та Іспанія, лідером за попитом залишається Єгипет ( "палаюче" пропозицію - близько 600 доларів на двох), також популярні ОАЕ. Із серії "подалі і подорожче" запорожці їдуть також в Шрі-Ланку (близько 1100), Таїланд (1000) або Занзібар. У матеріалі також вказується, що на ціну покупки на базарах і в магазинах Єгипту і Туреччини впливає загар клієнта. Незасмаглій відпочиваючому торговці можуть продати товар в кілька разів дорожче - через те, що "підсмажений" покупець знаходиться на відпочинку не перший день, а значить, встиг прицінитися до вартості сувенірів.

Quot;Вбивство або стерилізація, піклування чи жорстокість?
З демократією у нас в регіоні все нормально, пише видання - адже коли раніше у нас з трибуни облради так відкрито і жорстко "чіхвостілі обласну владу"?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация