Огляд ставних голубів, різновиди, тонкощі розведення, фото і відео

  1. опис породи
  2. походження
  3. підтипи ставних
  4. особливості змісту
  5. Фотогалерея

Голуби, здавалося б, найпростіші і невибагливі пташки. Чи знайомі кожному, зграями проживають у всіх містах нашої великої країни, від самого півночі до її південної точки. Однак статні голуби відрізняються своєю гордовитою поставою, а також великий різновидом забарвлень. Ці птахи зовсім не ті, що ми бачимо у себе на площі. Давайте познайомимося з ними ближче і подивимося відео, що показують цих красивих і простих птахів.

опис породи

Ставним називають численну групу птахів, яка різниться як за формою тіла, так і за різноманітністю забарвлення. Однак статні голуби відрізняються від інших видів голубів формою грудної клітини, забарвленням і загином крил. Ці птахи такі різноманітні і здаються незвичними. Наприклад, омські одноколірні мають хвіст як у павича.

походження

Походження цього виду пернатих бере свій початок в XVII-XVIII столітті . Спочатку їх розводили переважно на Дону і в Кубанської області. Потім деякі любителі голубів, які проживають на середній і верхній Волзі, а також в Сибіру і України, зайнялися розведенням породи цих птахів. Однак світ познайомився з ними тільки в 1975 році, в Будапешті, де проходила пташина виставка. На цій виставці ростовські білогруді зайняли одне з призових місць і отримали найкращі відгуки.

Згодом розведенням цього типу пернатих зайнялися і в інших регіонах сучасної Російської Федерації. Наприклад, в Краснодарському краї був виведений вид, названий Староминская Турманов. І це не єдиний виведений вид найкрасивіших птахів. За останні кілька років були виведені такі породи цих птахів, як омські одноколірні, ростовські кольорові і інші, названі на честь міста, в якому були виведені. Подивіться відео, що показує птахів породи омські білі.

підтипи ставних

Ставних пернатих прийнято ділити за формою тіла і розташуванню крил, по льотним якостям, за забарвленням.

Найчастіше можна зустріти класифікацію за формою положенню тіла, яка включає в себе три типи:

  1. Віслокрилие пташки. Вони зазвичай не більше середньої величини, крила опущені низько, найчастіше кінці їх стосуються статі, в стоячому положенні. Хвіст трохи задертий. При ходьбі вони шиєю НЕ трясуть.
  2. Птахи - трясуни. Судячи з назви можна здогадатися, що це птахи, які трясуть своєї подовженої шиєю. Це дрібні пташки з широким хвостом, який виглядає піднесеним. Тіло у них здається укороченим, а грудна клітка високою.
  3. Трохи відрізняються від них птиці - Качунь. Вони теж трясуть своєї подовженої шиєю. Але відрізняються від трясунів плоским, коротким і сильно піднятим хвостом. А названі вони Качунь, тому що при ходьбі сильно трясуть всім корпусом, розгойдуючи високо задертою грудною кліткою. Це такі породи як новочеркасськие чернохвостая, ростовські кольорові і білогруді. На базі ростовських видів виведені і інші.

Що стосується льотних якостей цих птахів, то тут теж поділ можна зробити за трьома параметрами:

  1. Високольотні пташки. Такими є віслокрилие, а також деякі види трясунів.
  2. Турмани. Такими називають казанських трясунів і віслокрилих пташок, виведених в Ржеві і Сизрані.
  3. Декоративними називають всіх Качунь і деяких трясунів.

Голуби, здавалося б, найпростіші і невибагливі пташки

різноманітність розквітом

Виділяють п'ять типів забарвлення ставних птахів.

  1. Цветогрудимі називають білих птахів з розфарбованої грудьми. У них також може бути кольорова шия, голова і хвіст. Такий малюнок часто називають сорочим.
  2. Група цветобокіх птахів включає в себе всіх, у яких пофарбовані пір'я, що криють крила і махові пера другого ряду на крилі ж. Забарвлення може бути червоним, жовтим, чорним і навіть сизо-блакитним з поперечними чорними смугами.
  3. Цветохвостую групу голубів неважко впізнати по розфарбованих хвоста. Це частіше білі пташки з повністю чорними хвостами. Їх ще називають чорнохвостий.
  4. Одноколірні птиці - один з найпоширеніших видів забарвлення. Такі пернаті можуть бути повністю білі, червоні, жовті, чорні або сизі. Наприклад, омські одноколірні пташки.
  5. До групи строкатих пташок входять пташки, у яких в забарвленні присутні два і більше кольору. При такій забарвленням кольорові плями розкидані по тілу в хаотичному порядку.

особливості змісту

Як ви вже зрозуміли, статні голуби - це не дикі пташки, і за ними потрібен певний відхід.

Є кілька важливих правил, яких необхідно дотримуватися при розведенні та утриманні цих птахів:

  1. Голубник повинна бути світлою, досить великий, щоб у ній помістився вольєр для вигулу. Розмір голубники слід підбирати з розрахунку 1,5 кв. м. на 2 пташки.
  2. У голубники обов'язково повинні бути годівниці, гніздові ящики і сідало без жердочки.
  3. Для купання у них повинно бути пересувне місце. Після процедури купання його слід прибирати з голубники.
  4. Голубник слід утримувати в чистоті.
  5. Молодняк необхідно підгодовувати. Для підгодівлі відмінно підійдуть сухарі, розмочені в молоці або сирі яйця.

Фотогалерея

Відео «Статні голуби»

У цьому відео ви зможете подивитися на червоних, білих і різнокольорових ставних голубів під пісню «Голуби».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация