Огляд ситуації на фронтах Новоросії на 19 серпня.

Луганська Народна Республіка   1

Луганська Народна Республіка

1. Штурма Луганська як такого немає. Після невдалої спроби відразу взяти Хрящувате, де розгорнулися вуличні бої, частина наступаючих сил початку обтікати село і проникли в передмістя Луганська з півдня, де і розвернулися спорадичні бойові зіткнення, так як тут у сторін не було сил, достатніх для контролю над південними передмістями. Хунта відзвітувала, що захопила частину Луганська, ополченці відзвітували. що зачищають просочилася піхоту хунти. На ділі, тут йдуть міські бої середньої інтенсивності, так як у сторін тут не так вже й багато важкої зброї.

В цілому прямої загрози для Луганська тут немає.

2. Траса в районі Новосвітлівки на даний момент повністю не розблокована. Ополчення продовжує атаки, але повністю вибити противника поки не може. Очікування, що можна буде вибити хунту від траси за 2 дня не виправдалися і очевидно тут належить робити куди як більш суттєві зусилля. Конвой варто перш за все тому, що немає фізичної можливості проїхати до Луганська. Звідси і шалені атаки на Новосвітлівка з боку ополчення. Питання повного розблокування траси має не тільки військовий, але і політичний характер.

3. В Станиці Луганській вчора йшли вуличні бої. Хунта традиційно повісила десь прапор і оголосила, що місто захоплений, проте міські бої продовжилися. Ополченці відійшли до панівної висоті поруч з населеним пунктом, а ближче до вечора повернулися в місто, де поновилися бої. Про повний контроль над містом однієї зі сторін говорити поки не доводиться. В принципі, Станиця Луганська враховуючи конфігурацію фронту нині слабо впливає на запитання оточення Луганська чи боротьби за контроль над кордоном. Але хунті після понесених невдач відчайдушно потрібна хоч якась перемога, але навіть тут з нею поки не складається. По всій видимості, тут є спроба змінити тактику каральної операції в ЛНР згідно із заявами Порошенко, а саме - відновити бої з метою встановлення контролю над кордоном. У середньостроковій перспективі, в разі взяття Станиці Луганській, хунта може спробувати відновити наступ з півночі на Ізварине.

Перспективи тут у хунти вельми туманні в світлі катастрофічного провалу минулого такої спроби.

4. У районі Алчевська та Стаханова ополчення міцно утримує ключові позиції. Первомайськ всупереч брехні хунти, як і раніше знаходиться під контролем ополчення. Місто постійно обстрілюється, але прямі атаки на нього носять малозрозумілий характер. Мабуть тут у хунти недостатньо сил для більш активних дій. Судячи з відновлення активних дій в районі Станиці Луганська, частина сил звільнилися після зрізання Лисичанського виступу перекинули на північний фронт ЛНР, для створення ударного угруповання нині наступаючої на Станицю Луганську.

5. В районі Дебальцево тривають уповільнені бойові дії, які сковують частина сил хунти і носять забезпечує характер для дій спрямованих на розгром оточеного 30-ї механізованої бригади. Великих сил необхідних для штурму Дебальцеве у ополчення тут немає, противник має тут серйозний перевагу в бронетехніці і артилерії.

6. Луганський аеропорт як і раніше блокований, що підтверджують обидві сторони. Активізація бойових дій на інших ділянках дозволила хунті познімати там відео, оскільки артилерія ополченців зараз працює на інших ділянках - не до аеропорту зараз. Те що його досі не зачистили, як Південний Котел, вельми наочно свідчить як про недоліки командування під Луганськом, так і вказує на певний недолік сил для ліквідації котла існуючого вже скоро як 2 місяці.

В цілому, оперативний криза на південний схід від Луганська триває, бої під Новосвітлівка, хрящувате і в південних передмістях Луганська своїм тактичним результатом визначатимуть далекосяжні оперативні, стратегічні і політичні наслідки.

Донецька Народна Республіка

1. Наступ на південь від Донецька триває, але взяти Іловайськ і Моспине хунта як і раніше не може. І це незважаючи на те, що основні сили ополченців вивільнені після перемоги під Міусинська і Червоним Променем кинуті на оточення Південного Котла 2.0 і відображення настання хунти на Ясинуватої та Єнакієвому. Користуючись загальним перевагою в силах, хунта намагається обтікати Іловайськ і Моспине, які вже 2 дні як знаходяться в напівоточенні. У передмістях йдуть бої, противник активно використовує ствольну і реактивну артилерію. Обстановка важка, так як у ополчення тут мало резервів, які задіяні на інших ділянках, хоча тут конче потрібна введення в бій кількох батарей гаубиць або РСЗО + 10-15 танків.

2. Наступ хунти на Ясинуватої в черговий раз ганебно захлинувся, з міста хунту вибили, плюс на камеру спалили черговий «переможний прапор». Цей ключовий пункт необхідний для наступу на Донецьк з півночі, як і раніше утримується ополченням. Значну допомогу гарнізону Ясинуватої надали сили перекинуті з під Красного Луча та Міусинська, які зупинили і відкинули противника. Тут очікується перегрупування противника і відновлення настання.

3. Убезпечивши район Міусинська і Красного Луча, ополчення зараз використовує цей район для маневру нечисленними резервами по внутрішніх лініях. Загострення кризи в районі Жданівки, а так само посилилися обстріли Макіївки та Харцизька, вимагатиме тут концентрації додаткових сил, для зупинення наступу хунти на цій ділянці. Для подальшого просування у хунти тут поки сил недостатньо, але посилення артилерійського кулака на цій ділянці каже про те, що протягом 2-3 днів тут можливий новий удар у напрямку до траси йде через Торез на Донецьк. Не виключено, що хунта зазнавши невдачі під Шахтарському та Червоним Променем, зробить третю спробу відрізати ДНР від ЛНР. Проте, на даний момент сполучення між республіками за ключовою трасі зберігається. У другому виданні Південного Котла в цілому без істотних змін. Поновлення боїв на підступах до Саур-Могилі говорить про те, що ополчення намагається не допустити повного контролю хунти над висотою і сковує тут резерви, які хунта може використовувати для деблокади Південного котла 2.0

4. Оточити Горлівку або взяти Єнакієве противнику поки не вдається, але коридор ведучий з Донецька в Горлівку зараз досить вузький, так що хунта робить очевидні дії зі зрізання горлівського виступу. Основний удар наноситься з боку Вуглегірська і на північ від Пантелеймонівки, яка за одними даними знаходиться під контролем хунту, а під іншим - під контролем ополчення. В цілому, саме на цій ділянці фронту для ополчення ДНР зберігаються максимальні ризики, бо в разі відрізання Горлівки, так в оточенні можуть залишитися досить істотні сили, а хунта отримає настільки бажану локальну перемогу, якої можна обґрунтувати продовження кривавого божевілля.

5. Сам Донецьк контролюється ополченням, лобовий штурм із західного напрямку навряд чи можливий, а з півночі і півдня хунта загрузла в боях за Іловайськ і Ясинуватої. В цілому місто зараз засипають снарядами і ракетами, обстріли носять відверто терористичний характер і спрямовані на знищення цивільного населення і розвиток гуманітарної катастрофи.

В цілому, з урахуванням втрат і ротації підрозділів, хунта зараз має в своєму розпорядженні на Донбасі в боєздатному стані 48-52 тис. Особового складу, близько 550-600 одиниць бронетехніки, до 270 артилерійських систем і РСЗВ, до 15 літаків і 5-10 вертольотів. Ополчення розпорядженні приблизно 19-23 тис. Особового складу, до 130 одиниць різної бронетехніки і близько 50 різних артилерійських систем і РСЗВ.

Незважаючи на зберігається загальне перевагу хунти в людях і техніці, співвідношення сил поступово виправляється і вже не носить зовсім вже волаючого характеру, як це було в червні або липні.
Саме мінливих співвідношенням сил, пояснюється зросле жорстокість і завзятість боїв практично на всіх напрямках. Лінія фронту для ополчення звузилася, а щільність військ зросла, тому у хунти залишається все менше можливостей бити по незахищеним ділянкам ухиляючись від лобових ударів.

Варто звернути увагу, що незважаючи на істерики Кургіняна, що залишивши Слов'янськ і Краматорськ, скоро здадуть і Донецьк, Донецьк вже більше місяця впевнено відображає наступ київської хунти ведеться з максимальним напруженням сил. У цьому безумовно заслуга Стрєлкова, який своєчасним відходом на Донецьк врятував столицю ДНР від здачі хунті і за короткий термін організував оборону в передпілля, яку хунта до сих пір не може повністю подолати. Власне, то що більше місяця Донецьк сковує величезні сили хунти, зайвий раз говорить про те, наскільки правильним було рішення Стрєлкова, яке дозволило не тільки зберегти ДНР, яку готувалися зливати, а й організувати перший Південний Котел, який нині є одним з головних постачальників бронетехніки для ополчення.

В цілому, ополчення на даний момент необхідно вибити хунту з Новосвітлівки, утримати Ясинуватої, Іловайськ і коридор до Горлівки, а так само вибити противника зі Жданівки.
При цьому треба знайти сили для ліквідації 2-х оточених бригад на південь від Красного Луча.

І головне, з кожним днем, все більше людей розуміє, що війна влітку 2014 не закінчиться (якщо тільки не станеться якихось раптових політичних рішень) і триватиме восени, хоча скільки було криків що все закінчиться в травні, червні, липні, серпні . Це не закінчиться відразу, цей жах як і в Югославії буде тягнутися і далі.
І таки да, готуйтеся збирати осінньо-зимове обмундирування для ополчення. Скоро воно знадобиться.
http://colonelcassad.livejournal.com

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация