Огляд YotaPhone 2: Смартфон, що прийшов з холоду

У мене в голові склалося три варіанти огляду YotaPhone 2. Перший - найкоротший.

- Скільки-скільки за російський смартфон? 33 тисячі рублів? Так, патріоти і багаті диваки зверніться до каси, інші розходимося, нічого тут дивитися.

Другий варіант лірично-патріотичний.

Інду упрів озимі. Прокинувся Димитрій-майстер вранці, виглянув у віконце, а там поле російське, поле безкрає. І ліс березовий далеко, весь інеєм покритий. Вийшов Димитрій у двір свій, забором дубовим обгороджений. Розтер снігом груди молодецьку, в замет пірнув семикратно. А потім, як кінь добрий, добіг до лісу - і ну з березонька обніматися! Кожну в лісі обійняв, наситився силою Матінки-Природи. Схопився Димитрій на візок самобеглую, та й понісся в місце присутствене. Розчинив двері різьблені, оглянув тонкий стан бояришні Оленки, вхід оберігає. Випивши напою, що бадьорить з квасомашіни, сіл Димитрій за думателя електронного та, не витрачаючи час на теревені безглуздий, який іноземці чатом називають, став думу думати про телефон російською. Такому, щоб здригнулася земля російська, коли народиться чудо дивовижне та диво дивне. І прийшла йому в голівоньку буйну дволиким телефон зробити. Щоб як не глянь - все одно добре. Так з'явився розумний ПядеГлас.

Але ми підемо по третьому шляху, більш довгому і традиційному. Тому що історія навколо YotaPhone 2 набагато цікавіше і складніше, ніж може здатися на перший погляд. Як гаджетопісатель зі стажем і син психіатра, я з упевненістю кажу - повірте, тут не все так однозначно.

Як гаджетопісатель зі стажем і син психіатра, я з упевненістю кажу - повірте, тут не все так однозначно

Перший YotaPhone, надійшов в продаж рік тому, викликав бурхливу реакцію в ЗМІ, але його ринкова доля виявилася досить сумною. Спочатку довго не вдавалося налагодити серійне виробництво, в результаті чого апарат потрапив на прилавки за кілька днів до Нового року, коли у потенційних покупців вже не було грошей. Потім півтора місяця ніхто нічого не купував через відсутність сил і засобів. За цей час про YotaPhone встигли призабути, а нечисленні власники щедро ділилися в Мережі враженнями про те, як дивно він працює. Ну і ціна в 20 000 рублів на старті надихала середньо, тому що в ті благословенні часи, коли долар коштував трохи дешевше, за ту ж суму можна було підібрати куди цікавіший варіант. По весні пройшла ще одна рекламна кампанія, що супроводжувалась зниженням ціни, але дива не сталося. Маючи хороший товар, не обов'язково бути геніальним продавцем. І, навпаки, якщо товар не найсвіжіший і з жучками, можна використовувати будь-НЛП 80-го рівня, але грошей за це не дадуть. Крім того, у першого YotaPhone були серйозні проблеми з якістю, а запчастини для нього коштували дорого і доставлялися довго. Власники знову ж таки не стримувалися, і ділилися скорботою в соцмережах і на форумах. Скільки в підсумку було продано цих апаратів - ніхто толком не знає. Оптимісти кажуть про 20 000 примірниках. За іншими даними, число людей, реально заплатили за YotaPhone гроші, по всьому світу не перевищило і 10 000. В будь-якому випадку, цифри занадто малі, щоб окупити витрати на розробку. Адже при собівартості смартфона в районі 418 доларів (це на виході з заводу, без урахування різного роду митних та інших платежів), Yota Devices з самого початку продавала його «в нуль». А після знижки - і в збиток.

Особисто мені (особисто мені) до сих пір не дуже ясно - звідки ця люта пристрасть братися за свідомо нездійсненні в конкретних умовах завдання, які давно і успішно вирішені іншими. Неможливо в сучасному світі створити з нуля таке вкрай складний пристрій, як смартфон, не маючи для того ні елементної бази, ні досвіду. Точніше, створити щось можна, але витрати будуть непристойно високими, і окупити їх ніколи не вдасться. Таке прагнення зрозуміле, коли мова йде про забезпечення обороноздатності країни - тут вже нічого не поробиш, доводиться вивертати кишені платника податків. Але смартфон-то? Що і кому ми доведемо навіть в разі повного успіху? Власне вміння працювати краще, ніж китайці? А якщо не складеться?

Поки Yota Devices працювала над другою версією свого смартфона, колеги по бізнесу теж на місці не сиділи. Наприклад, відомий виробник електронних книг Onyx випустила свій Onyx Phone E45, єдиний екран якого працює на E-Ink.

Напевно, в якомусь ідеальному світі було б правильніше спочатку вкластися в ліцензію на смартфон минулого покоління, локалізувавши його виробництво в Росії, а потім поступово покращувати за допомогою вітчизняних матеріалів і розробок. Так, це не так захоплююче, і героїзму ніякого. Але з точки зору бізнесу, заробляння грошей, такий підхід спрацьовує частіше. Досить подивитися на той же Китай. Також можна спочатку зробити щось маленьке, недороге, але дуже корисне і прикольне - наприклад, якісь розумні годинник з двома екранами. І вже потім, коли бренд почнуть дізнаватися ...

А можна залучити міжнародну кооперацію і спробувати відразу ж вийти на міжнародний ринок. І трохи здивуватися, що там тебе ніхто не чекає. Взагалі ніхто.

І ось слідом за дивним першим YotaPhone, що більше нагадував недороблений дослідний зразок, з якихось причин відправився у виробництво, вийшов YotaPhone 2, вже сильно нагадує нормальний смартфон. його отримав в подарунок лідер Китаю, причому з найбільш, що ні на є, серйозних рук. Знаєте, можна довго сперечатися - чи є YotaPhone «російським смартфоном» чи ні. Ось, в Фінляндії, наприклад, відкрито говорять , Що смартфон фінський. Так, російські вклали гроші, але розробка здійснена силами місцевих інженерів.

Так, російські вклали гроші, але розробка здійснена силами місцевих інженерів

Я б сказав, що YotaPhone 2 - самий російський з смартфонів, який коли-небудь виходив. І гроші російські, і додатки для другого екрану дійсно розроблені в Росії, і навіть перша партія смартфонів прошивається на території Російської Федерації, прибуваючи сюди у вигляді неживих «тушок». Але те, чого нам так не вистачає, досвіду виробництва складних електронних пристроїв, залишається за кордоном. І, більше того, не накопичується, тому що перший YotaPhone робили в Сінгапурі, а другий в Китаї. Ділитися секретами майстерності з російськими робітниками, як ми розуміємо, ніхто не жадає. На цьому спроби порушити в собі гостре почуття патріотизму пропоную припинити. І давайте задамося більш нагальним питанням - а як взагалі телефон-то?

Якщо перший YotaPhone на момент запуску був архаїзмом, то YotaPhone 2 по характеристикам виглядає цілком пристойно. Чи не най-най компоненти, але дуже гідні. І навіть, о жах, серйозніше, ніж у iPhone 6. У нашому розпорядженні 4-ядерна SoC Qualcomm Snapdragon 800 з частотою до 2.3 ГГц, добротний AMOLED-дисплей виробництва Samsung з роздільною здатністю Full HD і діагоналлю 5 дюймів, 2 Гбайт ОЗУ і акумулятор на 2500 мА-ч. Правда, флеш-пам'яті всього 32 Гбайт, з яких користувачеві доступні лише 25, і роздільна здатність основної камери всього 8 мегапікселів. Але, з іншого боку, адже і в iPhone 6 камера за цим параметром точно така ж! Раптом вона виявиться настільки хорошою, що можна пробачити брак набортної пам'яті, як прощали її LG G2 ?

Рівень продуктивності не рекордний, але, скажімо так, більш, ніж достатній для смартфона

Ну і головна killer feature, що виділяє YotaPhone на тлі побратимів - екран на E-Ink з тильного боку. Діагональ 4.7 дюйма, дозвіл 960х540 пікселів, 16 градацій сірого. Якщо я щось розумію в E-Ink, це не найдорожчий і сучасний варіант, тому що білий колір у нього - не дуже світлий сірий. І контрастність через це не найкраща. Однак ні у одного смартфона такого немає, порівнювати ні з чим.

Так для чого ж нам другий екран? У минулому році нам говорили, що для економії заряду, але ця теза провалився. Так, якщо користуватися тільки заднім варіантом, час роботи смартфона збільшується приблизно на третину. І живе він не до вечора першого дня, а приблизно до полудня другого. Якщо включити режим найсуворішої економії заряду, іменований YotaEnergy, можна дотягнути і до вечора другого дня, але це з відключеним геопозиционирования, без синхронізації пошти, соцмереж і т.д. Малувато. Колеги по бізнесу досягають кращих результатів на звичайних, кольорових екранах.

Екран на E-Ink тепер став дійсно дуже функціональним, і на нього можна вивести картинку будь-якої програми. Хоч читалки, хоч гри, хоч кіно. Звичайно, в більшості випадків це все тягне тільки на курйоз, але - можна. Я вже багато років читаю з екранів дуже різних смартфонів, і тому діагональ здається цілком достатньою. Контрастність, правда, нижче в порівнянні з тим же AMOLED на іншій стороні, але, напевно, для очей так і справді корисніший. Але чи багато нас, записних книголюбів? І який відсоток читачів буде радіти маленькому екрану, а не купить нормальний рідер, який навіть зараз коштує 3-4 тисячі рублів?

І який відсоток читачів буде радіти маленькому екрану, а не купить нормальний рідер, який навіть зараз коштує 3-4 тисячі рублів

На задній екран можна вивести будь-яку фотографію, і ось це дійсно прикольно. Особливо якщо вибрати знімок, нормально відображається в 16 відтінках сірого. Такого ні в кого немає, і тому увага з боку оточуючих вам гарантовано.

Також на тильний екран виводиться маса різноманітної інформації, на зразок годин, погоди, подій в календарі і т.д. Прикольно? Прикольно. З двома застереженнями. По-перше, виводити різний на основний екран без зайвої витрати енергії вміють і інші смартфони. Наприклад, лінійка Lumia c AMOLED-екранами. Так що унікальності особливої ​​немає. По-друге, недобре, коли оповіщення вилазять без попиту і чітко видно оточуючим. У мене в один день було дві зустрічі з представниками конкуруючих компаній, і було не дуже ... ввічливо, коли мирно лежить на столі YotaPhone раптом нагадав мені, що пора поспішати від першого до другого. Звичайно, оповіщення можна відключити, але тоді сенсу в другому екрані ще менше.

Правда, це чудово, коли все навколо знають - з ким ти недавно розмовляв?

Далеко не повний перелік інформації, які вміють показувати на вимкненому екрані смартфони Lumia.

Виходить, що особисто для мене другий екран корисний як своєрідного інтерактивного чохла, на який можна вивести картинку на смак, і рідера. Із застереженням, що умови освітлення ідеальні. Адже підсвічування у E-Ink немає, і в темному приміщенні ти змушений переходити на кольоровий екран, навіть якщо цього не хочеш.

Так, ще важливий момент: будь-яке падіння смартфона може завдати болючого удару по вашій кишені, тому що екрани з двох сторін. Так, у них є захисний шар Gorilla Glass 3, але не спокушайтеся: кахельну підлогу справлявся і не з таким. Цін на ремонт поки озвучити не можна, але, швидше за все, основний екран обійдеться вам не дешевше 6 тисяч рублів. Задній - як мінімум, не дешевше. І, головне, чохол ніякий не підібрати, тому що він неминуче закриє тильну частину.

Про камері я нічого говорити не буду. Вона ... ніяка. На рівні китайських телефонів дуже середньої ланки. Напевно, з неї можна було вичавити щось пристойніше, проте Yota Devices використовує абсолютно «голу» версію Android 4.4.3 зі стандартним додатком камери. Так що вичавлювати нікому. На сонечку фотографує пристойно. Трохи стемніє - треба повертатися назад на iPhone або Lumia.

Перед тим, як перейти до висновків, давайте заглянемо смартфону всередину. Зрештою, об'єднання двох екранів - це непроста інженерне завдання, і дуже цікаво, як з нею впоралися.

YotaPhone 2 виглядає дуже монолітно, і спочатку взагалі незрозуміло - як його розкривати. Але досвідчене око майстра Левченко виявив, що решеточка знизу тримається на двосторонньому скотчі, а під нею виявляється заповітний єдиний гвинтик. До речі, скотч - це дуже спірне рішення. З урахуванням перепадів температури, він може втратити свої якості вже через півроку експлуатації.

Крім гвинтика корпус тримають засувки, розташовані з боків другого екрану, причому тримають дуже грунтовно. Поки отщелкнешь - сім потів зійде. Попутно відзначаємо дуже незвичайну конструкцію слота для сім-карти, поєднаного ... з кнопками гучності. Ось це дійсно інновація, істотно заощаджує місце на корпусі і спрощує конструкцію. Чому до цього ніхто раніше не додумався - незрозуміло.

Всередині нас чекає цілком звичайне розташування компонентів, хіба що в звичайних смартфонах до задньої кришки не веде шлейф. Відстібаємо його, і ось перед нами начинка майже стандартного апарату.

Відстібаємо його, і ось перед нами начинка майже стандартного апарату

Майже - тому що у YotaPhone 2 досить незвичайні антени. Останні розташовані на двох пластикових блоках по сусідству з основним динаміком, роз'ємом для навушників і іншими компонентами. На презентації йшлося про те, що таке розташування - зверху і знизу - забезпечує особливо стійкий зв'язок. Дійсно, задній екран екранує антени, і інше розташування могло б привести до неприємних наслідків.

Дуже цікавий і рідкісний приклад інтеграції

Дуже цікавий і рідкісний приклад інтеграції

Зверніть увагу, що в Yota Devices дуже люблять холодні контакти (тобто використання контактних майданчиків замість пайки). Тільки на нижньому шлейфі їх шість штук.

Тільки на нижньому шлейфі їх шість штук

Напевно, найскладніша реалізація роз'єму для навушників в індустрії. Заміна - тільки з верхнім антенних блоком цілком.

Але поки у YotaPhone 2 є особливість, пов'язана, швидше за все, з вогкуватої прошивкою. Мережа-то він тримає міцно, але якщо раптом втратить - буде шукати її дуже і дуже довго. Бувало, вийдеш з метро, ​​пройдеш вже з квартал, а з цим все немає і немає. Повторюся, проблема явно не апаратна, і після оновлення прошивки вона повинна бути усунена.

Могутні конденсатори відповідають за те, щоб зображення на другому екрані трималося стабільно

А ось що точно не усунуть, так це дуже серйозний нагрів задньої частини. Snapdragon 800 взагалі SoC не сама холодна, а вже при роботі на максимальній частоті - і поготів. У найтоншому корпусу YotaPhone 2 не знайшлося місця милиці, на кшталт теплоотводних трубки, тому тепло дістається ... задньому екрану. Причому провідником служать два шари мідної фольги. Нагрівання сильний. До пухирів, звичайно, не дійде, але тримати смартфон під час гри не дуже приємно. І ще ніхто не знає - як це вплине на надійність конструкції, що не порушиться контакт модуля пам'яті, традиційно розташовується «бутербродом» поверх процесора.

І ще ніхто не знає - як це вплине на надійність конструкції, що не порушиться контакт модуля пам'яті, традиційно розташовується «бутербродом» поверх процесора

Крім екрану Samsung, використана також оперативна пам'ять тієї ж породи

Майстер Левченко почав стверджувати, що материнська плата у YotaPhone 2 дуже схожа на аналог в Nokia C7. І навіть знайшов екземпляр у себе в колекції. Я, чесно кажучи, тотального подібності не помітив. Материнські плати взагалі досить схожі один на одного, навіть якщо мова йде не про свідоме копіюванні дизайну. Також Олександр зауважив, що батарея приклеєна до корпусу, як у Sony і LG (погоджуся), а екран по дизайну нагадує Samsung Galaxy Nexus (теж нічого дивного).

В ході розбору ми помітили, що під кожною кнопкою смартфона наклеєний шматочок гуми. Спочатку взяли це за простеньку вологоізоляцію, але потім зрозуміли: це спосіб зробити хід кнопок більш м'яким і уникнути їх деренчання. Теж дуже незвично, раніше подібного не бачили. Хочеться вірити, що гумки прослужать довго.

А на екрані ми знайшли роз'єм, який веде в нікуди. Схоже, Samsung робить універсальні рішення, які не заточені під конкретний смартфон. І у покупця є можливість задіяти той роз'єм, який зручніше, а другий залишити вільним.

Згадка Yota всередині ми виявили тільки на акумуляторі і чомусь лицьовій камері. До Apple, яка в iPhone 6 промаркувала своїм логотипом взагалі все, що можна і не можна, Yota Devices ще далеко.

Загальне враження від начинки YotaPhone 2, скажімо так, нейтрально-позитивне. Чудес ми не виявили, але помітили цікаві ідеї, яких більше ніде не зустрічали (слот для сімки, антени, гумки під кнопками). Зроблено все акуратно. Причепитися можна тільки до не краще теплоотводу, але, з іншого боку, нікому в світі ще не доводилося вирішувати інженерну задачу, коли екрани з двох сторін. Напевно, щось на зразок Snapdragon 600 при такому розкладі було б більш доречно, однак Yota Devices навряд чи хотілося знову вислуховувати догани за недостатню продуктивність.

Разом

Історія YotaPhone почалася в 2010 році, коли багато що було інакше. І ЖК-екрани жерли енергію за обидві щоки, і про виведення повідомлень на них в режимі очікування навіть мріяти не доводилося. Тоді додатковий екран на E-Ink дійсно міг стати не тільки унікальною, але і вкрай корисною особливістю смартфона.

У 2014-му році ситуація дещо інша. Виробники компонентів істотно приборкали апетити своїх дітищ, і якби зараз ви обмежувалися двоядерними SoC з частотою близько гігагерца, а також 3.5-дюймовими екранами з невеликим дозволом, та все це працювало в основному в режимі 3G, смартфон б без проблем працював від одного заряду акумулятора на 2000 мА-ч днів п'ять.

Але в 2010-му зробити серійний топовий смартфон з двома екранами було неможливо. Неможливо і все тут. Реальна можливість з'явилася в 2012-му, але Yota Devices було трохи не до того. У 2013-му хиткі шанси на перемогу ще були, але не з прототипом під виглядом готового продукту.

Зрозумійте мене правильно. YotaPhone 2 - це дуже цікавий продукт, реально виділяється на тлі всього іншого на ринку. У ньому вирішені складні інженерні завдання на рівні заліза і софта. Однак спроба зробити killer feature з другого екрану не вдасться, тому що останній покликаний побороти проблему, реально стояла перед індустрією в 2010-2011 р.р. (Дуже малий час автономної роботи смартфонів), і з тих пір успішно подолану. Та й бореться він з нею досить умовно: дві доби в режимі жорсткої економії енергії - це не рекорд. Минулорічний LG G2 на тій же апаратній платформі і з єдиним екраном з тим же дозволом працює не менше в звичайному режимі. І, зрозуміло, не тільки він.

І, зрозуміло, не тільки він

Якби батарея була хоча б на третину більш ємною, все склалося б цікавіше

Таким чином, з унікальною і корисну річ другий екран перетворюється на милу рюшечками, на якій можна показувати чорно-білі картинки і читати книги. Рюшечки - це чудово, але тільки до тих пір, поки за них не намагаються брати, як за щось життєво необхідне.

Тил екран не ідеально відпрацьовує дотику

Зате на сонці інформація завжди залишається читається під будь-яким кутом.

Роздрібна ціна YotaPhone 2 становить 32 990 рублів. Дорого це? Так, безсумнівно. Це дорожче, ніж більшість флагманів на Android виробництва Samsung, Sony, HTC і примкнула до них Huawei. Виробники другого ешелону навіть при нинішньому курсі долара легко укладаються в 20 000 рублів, даючи приблизно той же користувальницький досвід. Ось якби YotaPhone 2 по всьому світу продавався доларів так за 350, тоді і розмова б був зовсім інший. Але про подібне навіть мріяти не доводиться. Я не знаю точно собівартість нового апарату, проте можу припустити, що вона не нижче, ніж у старого. Отже, до собівартості близько 400 доларів нам треба додати ще, як мінімум, 200 на логістику, організацію сервісу, стимулювання продавців, рекламу і прочая, і прочая. Я обговорював це питання з людьми, що займаються ввезенням телефонів в нашу поки ще багату країну, і всі були єдині в думці: мінімальна ціна, за якої Yota Devices може просто відбити свої витрати, це 600 доларів. Окремі песимісти говорили і про семи сотнях. 32 990 рублів за нинішньому курсу - це як раз близько 620 доларів. Так що не лайте компанію, вона чесно намагається хоча б не накручувати збитки на кожному продажі.

Світові ціни будуть не нижче, і з урахуванням нинішнього напруження інформаційних воєн, навряд чи європейці кинуться розкуповувати YotaPhone 2 з іміджем «російського телефону». Тимофій Бахвалов писав про можливий успіх в Китаї, і я дуже порадію, якщо такий стане дійсністю.

Однак поки бачиться непоганий апарат з цікавою задумкою, чий вихід на ринок сильно запізнився, а високі витрати не дозволяють йому використовувати залишки чарівності на підкорення широких мас. Швидше за все, продажі будуть все ж вище, ніж у зовсім вже ніякого попередника, але все одно YotaPhone 2 увійде в історію, як дуже нішевий продукт для патріотично налаштованих цінителів незвичайного і колекціонерів.

І зовсім незрозуміло - яким може бути YotaPhone 3 в ситуації, коли ідея екрану на E-Ink себе вичерпала. Хочеться вірити, що російсько-фінський колектив придумає щось незвичайне.

Якщо, звичайно, цей серіал взагалі продовжать на третій сезон.

Автор дякує Олександра Левченка ( www.tech-town.ru ) За допомогу в підготовці матеріалу

Скільки-скільки за російський смартфон?
Исячі рублів?
Але смартфон-то?
Що і кому ми доведемо навіть в разі повного успіху?
Власне вміння працювати краще, ніж китайці?
А якщо не складеться?
І давайте задамося більш нагальним питанням - а як взагалі телефон-то?
Так для чого ж нам другий екран?
Але чи багато нас, записних книголюбів?
Прикольно?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация