Охорона материнства. закон Німеччини

«Партнер» №6 (189) 2013 р.

Закон про охорону материнства в Німеччині

Адвокат Вадим Крімханд (Дортмунд)

Населення Німеччини неухильно старіє Населення Німеччини неухильно старіє. В державі з нормальною демографічною структурою населення графік такої структури представляє з себе «ялинку»: внизу широку, що говорить про велику кількість молоді до 16 років, а у верхній частині вузьку, яка ніколи число громадян похилого віку непрацездатного віку. У ФРН «ялинка» давно стоїть на голові: молоді, яка в подальшому могла б матеріально забезпечити непрацездатну частину населення, людей похилого віку та людей похилого віку.

У Німеччині одна жінка народжує в середньому близько 1,4 дитини. За кількістю новонароджених на тисячу жителів (близько 8-ми) Німеччина стоїть на 27-му місці серед держав-членів Євросоюзу. Наприклад, в Ірландії або у Франції народжувати дітей престижно, держава створює хороші умови для молодих сімей, а жінки народжують в два рази більше дітей, ніж у ФРН.

Німецьким державою також створюються певні умови для підвищення рівня народжуваності. Прийнято низку законів, що охороняють материнство, призначаються пільги, премії та допомоги. Закон про охорону материнства (Mutterschutzgesetz) гарантує всім працюючим або проходять професійне навчання жінкам (незалежно від громадянства) особливі права під час вагітності, право на декретну відпустку, на одержання допомоги по материнству, на збереження робочого місця під час виховання дитини і т.д.

Закон захищає вагітну жінку при влаштуванні на роботу

При влаштуванні на работубудущая співробітниця не зобов'язана повідомляти роботодавця ні про наявність вагітності, ні про свої сімейні плани, навіть якщо ці теми зачіпаються під час співбесіди при прийомі на роботу.

Якщо невагітна працівниця знаходиться на випробувальному терміні, то протягом цього терміну її можна звільнити без пояснення причин. Зовсім по-іншому йде справа з вагітними жінками. Роботодавець не має права звільнити вагітну співробітницю як не пройшла випробувальний термін, незалежно від того, коли він отримав інформацію про її вагітність. Якщо все ж її збираються незаконно звільнити, вона може сміливо звернутися за допомогою адвоката в суд.Суд, як правило, стоїть на боці майбутньої матері і розгляд таких справ не затягує.

Причиною для звільнення вагітної як під час випробувального терміну, так і після нього, можуть бути тільки серйозні проступки, наприклад, відсутність на роботі без поважної причини, злодійство і т Причиною для звільнення вагітної як під час випробувального терміну, так і після нього, можуть бути тільки серйозні проступки, наприклад, відсутність на роботі без поважної причини, злодійство і т.п.

Під час вагітності працівниця має право на отримання всіх виплат, які здійснюються на її підприємстві, наприклад, відпускних, 13-й зарплати і т.п. Грошові утримання за час вагітності не допускаються.

Закон стоїть на охороні здоров'я майбутньої матері і дитини: роботодавець зобов'язаний забезпечити вагітним зручне місце відпочинку і прийому їжі, можливість робити перерви, не надто довго працювати в одному положенні і т.п. Заборонені нічні зміни, понаднормові роботи, робота у вихідні та святкові дні; з п'ятого місяця вагітності заборонена робота стоячи більш як чотири години на день, наприклад, продавщиці. Заборонено також робота з ризиком профзахворювання або з високим рівнем травматизму. Майбутні матері не повинні робити важку фізичну роботу, піддаватися впливу шкідливих для здоров'я речовин, пилу (наприклад, при обробці дерева), шуму, випромінювань (наприклад, в рентгенівському кабінеті), газів, спеки, холоду і т.п. Якщо робоче місце належить до вищевказаних або подібним, то спостерігає лікар може поставити питання про повну або часткову заборону на зайнятість під час вагітності.

На одержувачкою допомоги по безробіттю, соціальної допомоги і на домогосподарок даний закон не поширюється, але і вони повинні під час вагітності уникати перевантажень і шкідливих впливів на свій організм.

Коли роботодавець дізнається про вагітність своєї співробітниці, він може звільнити майбутню матір тільки після пологів. Розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця з вагітними жінками без їх згоди не допускається, за винятком ліквідації організації або якщо фірма неплатоспроможна, або, якщо без заміни вагітної співробітниці не може тривати робота. Якщо трудовий договір майбутньої матері обмежений терміном, закон про охорону материнства діє до закінчення цього договору.

На сторожі матері і дитини варто і закон ФРН «Про захист від звільнення» (Kündigungschutzgesetz), строго регламентує процедуру розірвання трудового договору на середніх і великих підприємствах. Згідно з першою статтею цього закону, при кожному звільнення повинні враховуватися соціальні чинники, такі як трудовий стаж і вік працівника, кількість утриманців, вагітність, інвалідність і її ступінь. Якщо соціальні чинники не були враховані, звільнення вважається незаконним. Особливі положення щодо захисту від звільнення існують щодо учнів, неповнолітніх, інвалідів, вагітних жінок, протягом декретної відпустки і під час відпустки по догляду за дитиною (до речі, останнє відноситься і до батьків, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною).

Якщо роботодавець не виконує свої обов'язки по відношенню до вагітних жінок, матерів-годувальниць або знаходяться в декретній відпустці, йому загрожує штраф до 15 000 євро або тюремне ув'язнення терміном до одного року.

>>> Задати питання по темі експерту Інші статті по темі >>>


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация