охтирська ікона Божої Матері


Алллок Понеділок, 24 Сентября 2018 р 8:07 ( посилання )


Охтирська ікона Божої Матері - шанована в Російській православній церкві ікона Богородиці, знайденої в Охтирці.



Святкування іконі відбувається 2 липня (за юліанським календарем).



За переказами, ікона була явлена ​​2 липня 1739 року. Благочестивий священик Покровської церкви міста Охтирки Василь Денисов знайшов ікону під час сінокосу на городі біля храму. Після її здобуття почалися чудеса, ікону перенесли в храм.



Священний Синод, провівши розслідування, в 1751 році ухвалив: «святу ону ікону почитати за чудотворну». За наказом імператриці Єлизавети Петрівни був споруджений кам'яний храм, імовірно за проектом Д. Ухтомського, освячений в 1768 році.



У 1903 році при відправці ікони на реставрацію в Санкт-Петербург вона була викрадена. У 1975 році стало відомо, що ікона знаходиться в Сан-Франциско (США).



Список з неї в 1995 році привіз в Охтирський Покровський собор харківський митрополит Никодим (Руснак). З цим списком була відновлена ​​традиція хресного ходу на місце Охтирського Троїцького монастиря, що здійснюється на третій день після Дня Святої Трійці.



Іконографія сходить до зразків італо-грецького мистецтва. На іконі зображено скорботна Богоматір зі складеними на грудях в молитві руками (маються інші ізводи того ж образу з іншим положенням рук), ліворуч від неї - Ісус Христос, розп'ятий на Голгофському хресті. При цьому висота фігури Христа значно менше висоти фігури Богоматері, тобто в іконі застосована нехарактерна для візантійської іконографії пряма (а не зворотна) перспектива.



У різних варіантах Богородиця може зображуватися в мафорій, в короні, з непокритою головою.



Іконографія Охтирської ікони лягла в основу створеної в XX столітті Равенсбрюкской ікони, з тієї однак різницею, що на останній Христос зображений розіп'ятим в підлітковому або дитячому віці.



Ікона шанується як чудотворна, після постанови Синоду (1751 рік) списки з Охтирської ікони стали поширеними в основному на півдні Росії, в Харківській єпархії.



Особливо шановані списки Охтирської ікони Божої Матері були в Миколаївській церкві на Арбаті в Москві, в Михайлівському храмі Харкова, в Самарському Пустинно-Миколаївському монастирі.



Гурррі Вівторок, 04 Жовтня 2016 р 13:53 ( посилання )


Чудотворна ікона Божої Матері Охтирська.



Перед іконою моляться за здоров'я, про благополучну кар'єрі для дітей, про сиріт. Перед Охтирської іконою Божої Матері можна помолитися про успішне навчання, розсудливість дітей і онуків.










Алллок Четвер, 14 Марта 2013 р 23:10 ( посилання )


У місті Охтирці з давніх нор була парафіяльна церква в ім'я Покрова Пресвятої Богородиці. У 1739 року там був священиком Данило Васильєв, людина доброчесний і благочестивий. Одного разу, при настанні сінокосу, він косив траву на своєму городі; але не встиг двічі махнути косою, як побачив у траві ікону Божої Матері, яка молиться перед розп'яттям Господа Ісуса і блискучої невимовним світлом. Священик в побожному страху осінив себе хресним знаменням і став читати молитви до Пресвятої Богородиці. Усередині помолившись і зробивши три земні поклони перед іконою Пресвятої Богородиці, він вніс її до свого дому і поставив на пристойному місці. У продовження трьох років ця ікона знаходилася в будинку священика. Домашні його помітили, що в тій кімнаті, де стояла ікона, неможливо було ночувати від якогось незрозумілого страху. Через три роки, в свято Покрови, священик увійшов в ту кімнату і так само несподівано, як в перший раз, був вражений сильним світлом від ікони. Явище це повторювалося багато разів, але він молився і нікому не говорив про те. Одного разу він побачив в тонкому сні Божу Матір, почув наказ знайдену їм ікону очистити від пилу і, обмивши чистою водою, накрити її покривалом. Священик піднісся від сну і поспішив отереть пил з ікони і омити її чистою водою. Цю воду він зібрав в посудину з наміром вранці вилити в річку. Він знову заснув і побачив уві сні, що він йде до річки і несе посудину води, якою омив ікону, але на шляху стала йому Пресвята Богородиця і сказала: «Повернися додому і бережи цю воду; вона буде зцілювати всіх стражденних і пропасницею ». Священик мав дочку, давно страждала лихоманкою; прокинувшись, він дав їй пити цієї води, і дочка його одужала в ту ж мить. Після цього всі страждали на пропасницю стали вдаватися до Пресвятої Богородиці і, як тільки пили воду від Її ікони, негайно видужували. У продовження трьох років ікона залишалася у нього в будинку.
Священик став помічати на фарбах ікони Язвинки і тоді, закликавши до себе іконописця, доручив йому поправити ікону. Іконописець, взявши ікону, приніс її додому і поставив на пристойному місці. Але, коли хотів через два дня приступити до роботи, раптом вночі він почув голос від ікони: «Встань, час уже тобі віднести ікону туди, де взяв її, краще ти поправити її не можеш». Іконописець в жаху прокинувся, з благоговінням взяв ікону і на світанку дня відніс її до священика, оголосивши йому про почуте голосі. Бачачи чудесне видіння від благодатної ікони, священик вважав найкращим внести її в свою парафіяльну церкву, і тут-то ця ікона особливо засяяла силою чудотворення.
Іконописець Іоанн, якому була дана ікона на поправлення, мав у себе немовляти, який страждав на пропасницю. Чуючи про чудесне дії води від Охтирської ікони Богородиці, він омив ікону, і, як скоро напоїв попелом хворе немовля, хвороба залишила його. Багато відбулося чудесних зцілень від чудотворної ікони по вірі вдаються до благодатну силу. Одне з них особливо чудово за своєю історичної достовірності. Дружина генерала Вейдель, Єлизавета, приїхала в Охтирку хвора і ревно молилася перед чудотворною іконою Богородиці про зцілення від хвороби. У наступну ніч вона побачила Божу Матір уві сні і почула Її повеління: «Даремно ти просиш позбавлення від хвороби; це для тебе не потрібно; ти скоро залишиш життя. Роздай по церквам і вбогим все твій маєток; така жертва послужить на користь душі твоєї ». Хвора відповідала: «Мати Божа! У мене є діти, і, якщо я роздам усі маєтки свої, діти мої залишаться в крайній убогості і бідності ». На це Матір Божа сказала: «Не турбуйся про дітей. Я буду повсякчасне їх покровителькою. А ти руку п'ять днів помреш, тому готуйся до результату, не зволікай роздати маєток по церквам і вбогим, щоб творили молитви про твоє спасіння ». Після цього Мати Божа стала невидима. Хвора, прокинувшись від сну, закликала духовного батька, розповіла йому про бачення і, за словом Богородиці, через п'ять днів померла з миром. Імператриця Катерина II, дізнавшись про чудесне заступництво, обіцяному Богоматір'ю дітям померлої Вей-дель, взяла двох її дочок під свою опіку і видала їх заміж: одну за графа Палена, іншу за графа Чернишова. Чудотворна ця ікона знаходиться в Харківській губернії, в місті Охтирці, в Соборній Церкві. На цей іконі зображується Божа Матір, що молиться перед розп'яттям.
МОЛИТВА
Про Преблагословенна і многомилостивий Владичиці світу! Се ми грішні на святий образ Твій взірающе і на ньому Тебе в скорботи і співчуття розп'ятого за нас Христу Спасителю стоячи перед бачачи, старанно молимо Тебе відому про нас до Сина Твого молитовницю: не залиш нас в день випробування і скорботи, але у спокусу і напастях нам буває захисти нас всечесні покровом Твоїм від ворогів видимих ​​і невидимих ​​і дай нам силу, в їжаку всесовершенного і благу волю Творця і світу Владики творити. Зришь бо, милостива Заступниці наша, колико гріхів всіляким схильних до есми: не тільки бо волею грішимо, а й неволею в многоразлічния гріхи впадаємо. Тим-то до Тебе ДЕРЖАВНИЙ упорядниця порятунку християнського вдаємося і розчулено взиваємо: розум наш пізнанням Божественної істини просвіти, серце наше теплотою християнської любові і рятівних бажань зігрівай, волю же нашу в нелицемірного заповідей Господніх виконанні утверди. Їй, Пані Премилостива, прихилися з висоти небесні до зітханням і молитві нас грішних: зціли хвороби недужих, вмираючи серця озлоблених, дай терпіння стражденним, внуши страх Божий обідящім, зміцни гонімия за правду, сироти та вдови захисти, подай розраду сумували, випроси прощення, що каються , демонських ж бурю пристрастей у грішних душах утиши і в серцях хто поважає Тя Христову лагідність і любов вкорінилася і духом милосердя і співчуття ця утверди: отпадшия ж від віри єретики і відступники до пізнання істини направи і уста безбожних, хулящих Святу Церкву і віру православну ганьблячи загородити. Сходять від житія цього отцем і братам і сестрам нашим, про Мати Божа, прощення гріхів і предначатіе блаженства вічного випроси. Коли ж і нашея кончини годину наблизиться, тоді убо, про Владичице, прийми душу нашу і в сонмі праведних цю упокій, ідеже лиці Ангел і святих угодник немолчно славословлять державу і милість Отця і Сина і Святого Духа і Твоє матірних про нас предстательство і заступництво, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Тропар, глас 4
Преблагословенна Діво, Богродітельніце Чистий, у Хреста Сина Твого і Бога нашого стоячи перед, скорбота велію перетерпіла і благодать від Нього Ти прийняла сущія в скорботах втішать. Тим же на пречистий образ Твій благоговійно взірающе і зображену Тебе на ньому перед Хрестом Спаса нашого бачачи, розчулено до Тебе взиваємо: Заступниці старанна, благая і милостива! Прискорить избавити нас від усякої скорботи, потреби і хвороби і спаси душі наші, так Тебе зі подякою славимо на віки.
Кондак, глас 8
Прітецем, вірні, до благодатного милостей і щедрот джерела чудотворному Пречистої Діви образу: цей бо нам понад дароване нам, душам і тілам на спасіння, Йому поклоняючись з любов'ю, кликали до Богородиці: про Всепетая Мати, про Цариці Всемилостива, покрий і збережи нас від усякого зла Твоїм до Бога материнського заступництва.
величання:
Величаємо Тебе, Пресвята Діво, Богообрана Отроковице, і шануємо образ Твій святий, бо тобою точіші зцілення всім, хто з вірою притікає.

ДО ВІДОМА ПРАВОСЛАВНИХ: в Санкт-Петербурзі, де в Воскресенському Новодівочому жіночому монастирі знаходиться справжній чудотворний образ ікони Охтирської Божої Матері. Черниці монастиря розповіли, що ікона була повернена з-за кордону і подарована Дмитру Медведєву. А він передав чудотворний образ монастирю.
Охтирська ікона Божої Матері - чудотворна ікона, шанована в Росії в 18-19 століттях. Явище її відбулося в 1739 році в селищі Охтирка Харківської єпархії. Іконографія Охтирської ікони сходить до італо-грецьким зразкам. Богоматір зображена зі складеними на грудях в молитві руками (відповідно до католицькою традицією), ліворуч від Неї - Голгофський хрест з розіп'ятим Ісусом Христом. У народі ікона шанувалася як цілителька від багатьох хвороб. Водою, якою обмивали ікони Охтирської Божої Матері, лікували від лихоманки. У 1905 році ікона, під час передачі її на реставрацію в Санкт-Петербург, за нез'ясованих обставин пропала. Після революції вона раптом з'явилася в Харбіні в середовищі російських емігрантів. Святий образ розділив долю російської еміграції, побував у багатьох країнах, і, врешті-решт, був переданий останніми його власниками Комітету російської православної молоді в Сан-Франциско. Є версія, що справжня Охтирська ікона з Харбіна була вивезена в Австралію і довгий час перебувала в місті Кройдон в Крестовському церкви на честь Всіх святих в землі Російської. Тепер оригінал Охтирської ікони Пресвятої Богородиці знаходиться в Санкт-Петербурзі в Новодівичому монастирі, в Казанському соборі. МОЖНА ЗАМОВИТИ водосвятний молебень! СЛАВА БОГУ ЗА ВСЕ!


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация