Океанаріум спливає з Фрунзенського району. Власників Черкізовського ринку попросили

Проект океанаріуму на проспекті Слави прожив трохи більше 5 років. Смольний і інвестор, здається, зрозуміли натяк аборигенів і прибирають помітно перетворив проект від парку Інтернаціоналістів. Проект океанаріуму на проспекті Слави прожив трохи більше 5 років

Євген Степанов / Інтерпресс

«Комітет з інвестицій Санкт-Петербурга досяг домовленості з ТОВ« Оптима »про зміну локації для реалізації проекту будівництва центру океанографії та морської біології з торгово-розважальним комплексом і об'єктами спорту у Фрунзенському районі», - чергово повідомили чиновники увечері 26 листопада, і десь то розплакалися кілька активістів. П'ятирічна боротьба з підходами до референдуму дала результати - будівництво їде. Але спокій протестуючих тільки сниться - перемогу вони готові святкувати тільки тоді, коли заховають ділянку за бронею зеленого статусу.

Як розповіли в комітеті з інвестицій, чиновники провели «ряд зустрічей з представниками ініціативних груп мешканців», а «озвучені там пропозиції, а також проведений комітетом з інвестицій моніторинг громадської думки були доведені до відома інвестора». Треба думати, інвестор і сам був в курсі, якщо взагалі мав ілюзії. За п'ять років, які пройшли з визначення ділянки під будівництво, пропозиції як тільки ні озвучували - і на пікетах, і на мітингах, і на походах в Виборчком, і в зверненнях до Держдуми.

Початок історії відноситься до літа 2013 року, коли проект океанаріуму представили на урядовому раді з інвестицій. Восени компанія «Оптима» ( «дочка» ЗАТ «Київський майдан», афілійованого з власниками Черкізовського ринку Роком Нісанова і зарах Ілієвим) визначилася з місцем. На вибір представили шість локацій, зупинилися на ділянці в 3,6 га на проспекті Слави, який прилягав до парку Інтернаціоналістів .

У січні 2017 го з'ясувалося, що проект виріс в ціні з 3,5 млрд до 15 млрд ; в нього увійшли зона екстремального спорту, магазини, кінотеатр і фуд-корт. В результаті власне на океанаріум з 190 тисяч квадратних метрів загальної площі виділили лише 15 тисяч, а будівництво зрушили на 4 роки вперед - до 2021 року. Після цього проект якщо і згадувався в новинний зведенні, то більше не в будівельному, а в «мітинговому» контексті.

Скасувати проект намагалися депутати , Набирало хід і протестний рух : Було дві спроби організувати референдум, який повинен був вирішити, чи включати ділянку в зону зелених насаджень, що виключало б будівництво. зібрали навіть ініціативну групу , Проте спочатку відмовив виборчком , А потім Законодавчі збори. З нульовими темпами будівництва контрастувала громадянська активність, раз-другий дорогу учасникам мітингу переходили навіть святі . Влітку в Держдуму звернувся голова регіонального відділення Російського союзу ветеранів, висловився проти розважального об'єкту поряд з «місцем пам'яті і скорботи». Звернення передали губернатору Петербурга.

«У зв'язку з виникненням негативних відгуків з питання територіального розташування планованого до будівництва об'єкта, комітет з інвестицій запропонував інвестору переглянути підходи до реалізації проекту, - проникливо повідомляє відомство. - Інвестор підтвердив готовність ініціювати процедуру дострокового припинення договору оренди земельної ділянки на інвестиційних умовах за згодою сторін, процедура буде завершена на поточному тижні ».

Проект будівництва океанаріуму (так вже його продовжували називати, незважаючи на фуд-корт і кіно) ще навесні підтримував особисто губернатор Петербурга Георгій Полтавченко . За інформацією джерел «Фонтанки» в міському парламенті, саме з відходом колишнього градоначальника у «Оптими» почалися проблеми. Подейкують, що робилися спроби підтримати інвестора вже після відставки, проте інших лобістів у компанії не знайшлося. За твердженням же співрозмовників в Смольному, ініціатором розриву взаємин з «Оптіма», навпаки, і був сам Полтавченко, а затримка сталася, бо рішення довго узгоджувалося і обговорювалося на різних рівнях.

Очолив боротьбу за збереження парку Інтернаціоналістів Купчинський активіст і помічник депутата Оксани Дмитрієвої Павло Швець, втім, схильний дотримуватися першої версії: «Цілий рік велася кампанія на захист парку: ми зібрали 10 000 підписів, ініціювали референдум, проводили мітинги і пікети. Дуже шкода, що для збереження 3,5 гектарів парку, щоб достукатися до Смольного, потрібні були такі неймовірні зусилля і зміна губернатора. Я вважаю, що саме Георгій Полтавченко був головним лобістом забудови парку », - зазначив він у розмові з« Фонтанка ».

На даний момент інвестор провів лише передпроектні роботи. Оперативно зв'язатися з Роком Нісанова або його представниками «Фонтанці» не вдалося; в приймальні повідомили, що Нісаном у відрядженні, і порадили передзвонити на наступний день.

«У разі прийняття інвестором принципового рішення про продовження реалізації проекту, комітет почне роботу над підготовкою переліку альтернативних ділянок», - кажуть в Смольному.

Швець, як, втім, і інші співчуваючі його боротьбі, поки не схильний вважати повідомлення Смольнинський комітету перемогою. «Ділянка повернути до складу парку може тільки парламент, включивши його до переліку територій зелених насаджень, - зазначив він. - Відповідна поправка подана депутатами Оксаною Дмитрієвої, Максимом Резником і Сергієм Трохманенко. Тепер доля парку залежить від депутатів "Єдиної Росії", оскільки інші 14 депутатів від СР, КПРФ, ЛДПР і "Яблука" вже заявляли нам про свою підтримку ».

Поправки до закону про зелені насадження міської парламент розгляне на початку грудня. «Фонтанка» попросила прокоментувати голову фракції «Єдиної Росії» Олександра Тетердінко, готовий він і його соратники підтримати жителів, а заодно і поправку, яка поверне парку його статус, проте парламентарій відмовився що-небудь говорити.

Один з найяскравіших епізодів боротьби за океанаріум - це чарівний в своїй безпосередності коментар глави району Валерія Сапожнікова . «Це не якийсь парк Михайлівський або Юсуповський ... які ми повинні зберігати, - заявив він в телевізійному інтерв'ю. - Доріжок нету, освітлення немає, дренажу немає. Давайте нічого не робити. Давайте залишимо місце п'янок, гулянок, вигулу собак, розпалювання багать, алкоголіків ». Не всі розчули в цьому сарказм, а ті, хто почув, могли здивуватися. Буквально за півроку до цього комітет з благоустрою звітував, що в 2017-м проводив там ремонт.

Якщо в групі борців за парк скасування проекту сприйняли з радістю, то читачі співтовариства «Новини Купчино» були більш критичні. «Тепер точно нічого не буде, крім засрать« парку »з шашликами і алкашами», - пишуть одні сьогодні. «Це здорово, але парк треба дійсно покращувати! Потрібно освітлення, в темний час доби страшно ходити через парк », - додають інші.

Раніше повідомлялося, що в парку має з'явитися близько 300 ліхтарів; вартість робіт разом з модернізацією пункту харчування може перевищити 130 млн рублів. Як пояснили «Фонтанці» в комітеті з енергетики, проект уже виконано, планується отримання позитивної експертизи. Будівництво зовнішнього освітлення парку включено в проект адресної інвестиційної програми та намічено на 2019-2020 роки.

Ксенія Клочкова, Микола Кудін, «Фонтанка.ру»

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация