Олег Чеславскій: Московський Крим - блог

Замість передмови. Сходознавець Асадуллин пише: "Держава російське від їх кордонів на північ і захід, до міста Москви, не вимикаючи і самої Москви, знаходилося в руках исламизирована татарської еліти ... Соціальна престижність всього ординського в" Татарській Московії "(так називали іноді Московію через сильні позицій мурз і беків) мала чи не абсолютний характер "...

Московський улус - незважаючи і вийшов переможцем у боротьбі за трон Орди, слави спадкоємців Чингісхана не шукав, хоча і продовжив починання розпочаті її правителями ...

Що стали лідерами мусульман - Чингізиди завжди залишалися носіями сакральної, богоданной влади на всій території Московії та інших ординських улусів. А тому їм завжди були раді в Москві, завжди вони були тут і шановні і шановані.

Москва не мала ніякого відношення до Русі, що не почитала слов'ян, руських, і це виражалася у всьому. Пам'ятайте імена дружинників Русі, які фігурують в договорі Олега з Візантією, укладений в 912 році? Нагадую: "Ми від роду руського: Карли, Ингельд, Фарлаф, Веремуд, Рула, Гуди, Руалд, Карн, Фрелав, Руар, Актеву, Труам, Лідул, Фост, Стемид, - послані від Олега великого князя руського". Імена ріжуть вухо, і начебто не слов'янські, але причина тут є одна - вони все написані не кельтський манер, а потім переведені на грецьку, але не це важливо.

Як називали своїх князів руські? Святослав, Ярослав, Володимир - так само як і моравські князі - наші прямі родичі: Моймир, Святополк.

А тепер візьмемо Московських князів. Олександр, Дмитро, Іван, Василь - це грецькі імена, якими називали себе монголи переходячи в християнство.

Так ось, Москва, багато в чому стала притулком для більшості Чінгезідов втекли їх роздирають міжусобними війнами Орди.

Перший московський Халіф - Іван, що правив у 1326-1340 роках, на прізвисько Калита, був обласканий Однією і отримав право на халіфат, за те, що допоміг придушити антімонголськое повстання в Твері в 1327 році.

Відомо також, що під час Тверського повстання був убитий царевич Щевкал (Чолхан) двоюрідний брат царя Узбека, якого швидше за все Калита і замінив на посту. Калита був одружений на сестрі Узбека - царівну Кончаке.

Призначаючи Івана Халіфом або Каліфом цар Узбек нагородив його шапкою Мономаха, натякаючи на спадкоємність від Візантії, а зовсім не на зв'язок з київським князем.

Прототипом шапки Мономаха з'явився головний убір хана Узбека. За описами Герберштейна, на шапці Мономаха ще був зубчастий вінець, який завжди присутній на зображеннях корон володарів Хулагуидов, однак згодом, очевидно, шапка позбулася цього вінця.

Шапка була дуже популярною на Московії, і до кінця століття все бояри під хутряними шапками носили тюбетейки.

При Калиті Москва вперше почала претендувати не визнання Орди з особливою силою.

У Криму з'явилася Царська площа і Татарський двір, резиденція для постійних посольств з Сарая.

Всюди почали з'являтися ординські символи влади, які щільно увійшли в ужиток, плоть і кров московських правителів.

Буквально всі деталі атрибутивного статусу і символіки монаршої величі московських самозванців несуть в собі елементи ординських прототипів, до яких можна віднести:

  • тугри московських самодержців - каліграфічний знак, заснований на арабсько-тюркської писемності, відомий як герб султанів - мамлюків Єгипту, падишахів Османської імперії, царів Криму

  • титулатура "великий князь московський, цар казанський, астраханський і сибірський" московський герб "ездец, що вражає дракона" (дракон - давньотюркський символ, привнесений в Східну Європу під час монгольської навали і зберігався у самих татар-мусульман тільки в стилізованому вигляді в орнаментах)

  • тюркське походження має Кремль, який насправді Крим, або Крим місто

Велика розмаїтість ісламських символів в побуті московитів нам раніше пояснювали тим, що це військові трофеї. Однак по правді, вони і є типовим творчістю москвичів.

Москва воювала завжди, і далеко не завжди успішно. Відомо, що викуплений з ординського полону в 1446 році московський князь Василь Темний, з метою утвердиться на троні привів із собою безліч татарських вельмож з їх військами, і нагородив їх землями і волостями, поставивши в якості своєї охорони і придворної знаті: хан Улу-Махмет і син його Мамутяк, князі Сеит-Асан, втішити, Кураіша, Дол-хозю, Айдар стали при ньому знатними москвичами.

Дуже важливо, що Василь II Темний увійшов в історію ще й тим, що став першим московським князем, коронувався в Москві (Калиту швидше за все коронували в Сараї).

В1432 році високопоставлений представник Чингизидов, посол ординського царя Магомета царевич Улан, у золотих дверей Успенського собору (аналог Собору Святої Софії в Константинополі і Києві), всенародно посаджений був на трон.

Василь Темний остаточно відірвався від можливого західного шляху розвитку. Він прокляв Рим і Константинополь і вибрав повністю східний вектор розвитку країни.

Історик Ланда, пише: "в Москві всюди було чути татарська мова".

Казанські і касимовские царі бували як бажаними гостями так і бранцями в Московському Кремлі. У Москві знайшли притулок багато Чингізиди і при Івані Грозному. Так, в 1586 році на прийомі у князя Москви були царевич кримської Мурат-Кирей, касимовский цар Мустафа-Алей, сибірський царевич Магмет-Екул, князі тюменські, черкаські, і інші служиві князі ". У 1597 році послів зустрічали царевич Араслан-Алей Кайбулін , царевич Магмет-Кул сибірський, царевич Ураза-Магмет Казатцкіе орди.

Монголи стали кастою московської знаті, зберігаючи свою істинну віру, але використовуючи можливості "Такия" вдавали вони християнами.

Монголи стали кастою московської знаті, зберігаючи свою істинну віру, але використовуючи можливості Такия вдавали вони християнами

Петро Олексійович - князь Московський.

Але ВВЕР до Кремля, який Крим.

Писалося й говорилося про етимології слова Крим вже більш ніж достатньо. Важливо інше. Під валом неспростовних доказів московські міфології визнали, що Крим - це назва татарське, тюркське, і що перекладається воно як Фортеця.

Топоніміст Мурзаев пов'язує топонім Крим з монгольським словом "kerem" або "kermen", що в перекладі означає також і "кріпосна стіна".

Дуже важливим в даному питанні свідченням служить листування каліфів Москви з кримським царем XVII століття. Яка, дуже важливо відзначити, завжди велася на арабському - мовою ісламу.

Так ось, описуючи місце, звідки відправлена ​​грамота, московський каліф писав:

"Шаhаремез Маскауда, падішахана Кримизда".

Що в загальноприйнятому перекладі означає:

"Місто Москва, падишаха Крим".

Якщо перевести, вкладаючи сучасні смисли: "

"Місто Москва, Фортеця царя".

Є і ще досить тверджень, що про Кремль, на Московії довго ніхто не знав. У мемуарах і щоденниках іноземців, які відвідали Московію ми можемо знайти вказівку не "Крим-місто", на Китай-місто.

Голландський майстер Йенс Стрейс, який побував на Московії в 1669 та 1675 роках, також згадував про Крим-місто.

Окей. Якщо з Кремлем ми начебто розібралися, то при чому тут в Москві Китай? Китай-місто, це не аналог Чайна-тауна на Манхеттені, званий так через китайської діаспори. У Москві в фортеці Китай-місто китайців не було!

Так чому ж Китай?

А вся справа в етимології слова. Китай - це дуже давнє слово, і означає воно - стіну! Згадайте, що саме значуще, що створили китайці завжди було - стіна! Китайці це народ стіни, і монголи, які прийшли з Батиєм принесли цю назву в Москву, де і назвали Китаєм свою фортецю.

Треба відзначити, що в Середній і Центральній Азії і на Близькому Сході була поширена така планування столиць і великих міст, яку можна описати фортеця в фортеці - місто в місті.

Крим - Кремль - це перша стіна захисна місто - перша огорожа - місто.

Китай - друга, зовнішня.

Фортеця в фортеці виходить, або замок Крим в фортеці Китай.

Аналогічно, я колись доводив в своєму дослідженні, що Русь - це також головна фортеця Києва - самого східного оплоту Європи. Фортеця Русь - "Самватас" або "Високий замок" як його називали тюрки, стояв на горі, на березі Дніпра і про нього розбивалися полчища кочівників йдуть завойовувати Європу.

Ось.

Тільки це ще не все.

Є ще одне тлумачення назви Криму.

"Кирим" - "Корим" - це стародавнє місто хунну, тих самих від яких будували першу стіну китайці. Місто цей існував 2300 років тому. Кажуть ще, що звали його - "Каракорам" або Каракрум. "Кара" - значить "" чорний "," крим "," корим "-" стіна "," будова "," фортеця ".

Відродив це місто сам Чингізхан. І ось в його честь назвали головну фортеця в Москві і півострів ординці, в честь міста свого самого шанованого правителя.

Тисни! підписуйся ! Читай тільки краще!

Пам'ятайте імена дружинників Русі, які фігурують в договорі Олега з Візантією, укладений в 912 році?
Як називали своїх князів руські?
Якщо з Кремлем ми начебто розібралися, то при чому тут в Москві Китай?
Так чому ж Китай?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация