Олег Мітяєв: "Я змирився, що біля вогнищ співають" ВІА Гру "

Мітяєв. Народ йому каже, що любив би його навіть за одну пісню

Олег Мітяєв: "Я змирився, що біля вогнищ співають" ВІА Гру "Петрук Максим https://cdn.segodnya.ua/img/article/1996/12_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/ 1996 / 12_tn.jpg 2010-06-02T07: 51: 37 + 03: 00 Інтерв'ю Відомий бард розповів нам, як пише пісні лежачи на дивані, не знає, що робити з грошима, і як змушував Ксенію Собчак поступитися ефір Пушкіну і Бродському.

- Олег Григорович, барди завжди трималися осібно, ніколи не "вписувалися" в шоу-бізнес ...

- Я пам'ятаю, як в 1986 році бардів запросили на велику сцену в Лужники - мало не десять концертів поспіль відіграти. Був режисер, який сказав нам: "Потрібно придумати кожному спеціальні костюми". І Юрій Кукін, найвідоміший бард, жахливо обурився: "Та я все життя виступаю в цьому светрі, які там костюми?". Барди - це штучний товар. А взагалі, насправді, як сказав Юрій Нікітін, барди - це люди, які займаються не своєю справою. Бард може бути доктором наук, а у вільний від роботи час писати пісні. А потім виявляється, що ці пісні комусь потрібні - він з ними не бігає ні за ким, а люди самі приходять ...

- А вам не діє на нерви те, що основна маса слухачів знають вас тільки по одній пісні - "Як здорово, що всі ми тут сьогодні зібралися"?

- Так, до мене підходять люди і кажуть, що якби я написав всього одну пісню, "я б вас все одно любив і поважав". Але, слава богу, називають вони завжди різні пісні - то "Авіатора", то "Француженка". Та й чудово, що згадують хоча б одну цю пісню. Мене це абсолютно не дратує.

- Ви дуже пізно знайшли своє покликання?

- Ну це ж основне питання в житті кожної людини - "Ким бути?". Коли я закінчив монтажний технікум, пішов в армію, то стояв на посту, охороняючи адмірала. А міг же в цей час писати пісні! Але мені тоді навіть в голову це не приходило. Я просто стояв два роки на цьому самому посту і нічого не робив. І тільки потім, абсолютно випадково, написав ту саму пісню - "Як здорово, що всі ми тут сьогодні зібралися", і пішло-поїхало.

- З чого ви раптом взяли гітару в руки?

- Я абсолютно випадково потрапив на фестиваль авторської пісні. Подумав, а може, повернутися сюди на наступний рік? І спеціально для цього написав пісню. Потім ще одну - про пологовому будинку, а після неї ще цілих три. Ну а після цього я взагалі нічого не писав цілих п'ять років - просто виконував ці кілька пісень. У мене питали: "Ну що, брат, списався?". А я відповідав: "Ах так?", Так і закрутилося.

- Тобто, за великим рахунком, це сталося випадково?

- Я абсолютно не збирався цього робити. Я ж поступив в ГІТІС, думав, що буду артистом. Але у мене просто не було виходу - мене запрошували, я збирав повні зали, мені платили за це гроші. Ну як від цього піти? А на що жити?

- Зараз вам грошей, до речі, вистачає?

- Чи вистачає, в дійсності, цілком - це питання мене ніколи особливо не хвилював. Якось воно само завжди виходило. Вся біда в тому, що я не знаю, куди подіти гроші. Гріх скаржитися - все в порядку. Якась яхта мені не потрібна, великий будинок теж без потреби. Що ще? Якісь подорожі? Я і так їжджу практично безвилазно. Дати багато грошей дітям - це значить тільки їх зіпсувати. Будуть просто сидіти і курити ...

- У вас вже є внуки. Як виховуєте?

- Так як мені їх виховувати? Я ж завжди зайнятий. Тільки особистим прикладом. До речі, мій середній син Філіп організував рок-групу "Діти Гете", вони грають дуже важку музику. Їх перший альбом - під назвою "Важка спадковість".

- Не прикро, що тепер юнаки біля вогнищ співають інші, не ваші пісні?

- Так, біля вогнищ тепер співають пісні "ВІА Гри", а що поробиш? Вже змирився. Прикро насправді те, що ні у вас, українців, ні у нас, росіян, немає національної ідеї. Адже найголовніше - освіта і виховання. Це лежить на поверхні, і заперечити проти цього може лише повний ідіот. Кращі люди суспільства повинні займатися цим за хорошу зарплату. А наша влада зараз ділить гроші між собою - їм ніколи цим займатися.

- Як саме ви пишете ваші пісні? Є спеціальний рецепт?

- Якби я знав, як це напевно робиться, то написав би набагато більше пісень! Незрозуміло, як це відбувається. Але точно повинні бути умови. Наприклад, щоб написати пісню, потрібно нічого не робити. Просто лежати на дивані. Прокинутися вранці - і нікуди не йти. Зуби почистив - і ліг назад, лежи собі, дивись на природу. Увечері прийдуть друзі - ти з ними чогось вип'єш, почитаєш, сходиш в баню. Ні в якому разі не можна нічого робити! Ніяких рахунків за світло, за газ, походів в жек.

- У вас дуже позитивні пісні. Просто не виходить розлютитися?

- Вони виходять такі, які виходять. Я тут ні при чому - про себе нічого не знаю. Ось у мого Філіпа зовсім позитивні пісні, як би я не намагався його вмовити написати що-небудь світле і "загальнолюдське".

- Ви відчуваєте себе зіркою?

- Та не зірка я зовсім! Зірки - в планетарії. Зірки для мене - це люди, які, наприклад, роблять хірургічні операції. А всі ці тусовщики ... Ось, наприклад, Ксенія Собчак - я звертався до неї через ЗМІ з проханням, щоб вона віддала частину свого ефірного часу популяризації поезії Пушкіна і Бродського. Вона б зробила для народу велику справу, але все це нічим не закінчилося.

- Що найважче у вашій роботі? Все ще хвилюєтеся перед виходом на сцену?

- Раніше було набагато більше нервів і хвилювання. А зараз все переросло в якусь зібраність. Потрібно просто вчасно приїхати і налаштуватися.

МОНТАЖНИК з Челябінська

Ім'я: Олег Мітяєв
Народився: 19.02.1956 в Челябінську (Росія)
Кар'єра: народний артист Росії (2009)

Народився в сім'ї робітника Челябінського трубопрокатного заводу. У 1975 році закінчив Челябінський монтажний технікум за спеціальністю "Монтаж електроустаткування промпідприємств". Пісні пише з 1978 року, коли виступав у складі дуету разом з Петром Старцевим. Пісня "Як здорово, що всі ми тут сьогодні зібралися", з якої Мітяєв став лауреатом Ильменского фестивалю (1978), є негласним гімном бардівського руху.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

І Юрій Кукін, найвідоміший бард, жахливо обурився: "Та я все життя виступаю в цьому светрі, які там костюми?
А вам не діє на нерви те, що основна маса слухачів знають вас тільки по одній пісні - "Як здорово, що всі ми тут сьогодні зібралися"?
Ви дуже пізно знайшли своє покликання?
Ну це ж основне питання в житті кожної людини - "Ким бути?
З чого ви раптом взяли гітару в руки?
Подумав, а може, повернутися сюди на наступний рік?
У мене питали: "Ну що, брат, списався?
А я відповідав: "Ах так?
Тобто, за великим рахунком, це сталося випадково?
Ну як від цього піти?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация