Олександр Новіков: «Про російську домінанту в шоу-бізнесі не може йтися»

Інтерв'ю, взяте у барда ще задовго до його листи на захист Ароян   лист   Олександра Новикова на захист журналістки зачепило багатьох Інтерв'ю, взяте у барда ще задовго до його листи на захист Ароян
лист Олександра Новикова на захист журналістки зачепило багатьох. У зв'язку з цим ми порахували, що цікавим було б інтерв'ю, узяте нашими кореспондентами у барда ще перед відомими подіями. Редакція відразу попереджає, що з деякими його оцінками не згодна .

- Он все навколо говорять про піратство, про крадіжку дисків ще до виходу їх легально, авторські права всіх усюдах порушуються ...

- Піратський ринок контролює сьогодні, дійсно близько 90%. Але я знаходжу вихід з положення - сьогодні, скажімо, заробляю здебільшого на концертах.

- А як же авторські гонорари за вірші та пісні?

- Ці нарахування настільки малі, що про них говорити взагалі не доводиться. Можна, скажімо, продати якійсь фірмі права, але це кілька десятків тисяч доларів. Для моєї діяльності сьогодні це вже не той масштаб. Концерти, звичайно, важка робота, але іншого виходу у мене поки немає. Цим доводиться займатися будь-якому артисту. У кого немає великого бізнесу або спонсорів.

- Яке людині з такими переконаннями в шоу-бізнесі?

- Шоу-бізнес - бізнес російськомовних євреїв, так скажемо. Але це не найстрашніше. Він наскрізь пронизаний педерастами. З одного боку євреї, з іншого - педерасти, а деякі і те й інше в одній особі. Яке? Росіяни - терплячий, що не нахрапистий народ, все терпить, все допускає. Варто сказати, що ти любиш російське - відразу звинувачують в націоналізмі. А адже це нормально - любити Росію, свій народ, свою мову ... Але про російську домінанту говорити не можна. Мене виключають з програм телебачення. Беруть і виключають, без пояснення. Це на Центральному ТБ, з обласним у мене все нормально. Є сили, які вирішили на ЦТ Новікова не пускати, вирізати, цілеспрямовано протистояти.

- Складається враження, що мало не всі великі артисти вдарилися в бізнес: Кіркоров, Пугачова, Кобзон ...

- Мені здається, що не у багатьох є бізнес, так я, в принципі, і не особливо в курсі. Я знаю про це не більше, ніж пишуть в газетах. Та й взагалі не люблю зазирати в чужі гаманці. Що ж стосується особисто мене, я, адже не ставлю за мету здобути мільйони. На рівні моїх потреб мені вистачає. Для того, щоб стежити, так скажімо, мого авантюризму не вистачає.

- А на що вистачає? Допомагати молодим даруванням?

- Звичайно. Тепер у мене потужна студія. У мене записуються церковні та монастирські хори. У популярному жанрі - "Агата Крісті", "Чайф", "Наутілус" і багато інших. Записувалася Штурм.

- Куди вона поділася, щось її не чути?

- Не знаю. Вона сказала, що хоче стати зіркою і їй набридли мої дурні пісні.

- Як ви ставитеся до "Агаті Крісті"?

- Ніяк. Просто записав за мінімальними розцінками, щоб оплатити працю тих, хто робив записи, співробітників. За оренду студії я не брав. Записалися, і записалися.

- А, взагалі, багато зиск дає студія?

- Ніякого, практично. Скажімо, монастирську музику записую взагалі безкоштовно, тому що це не комерційна, а духовна цінність. Роблю тільки майстер-Тайпей, а видають і продають вони самі.

- Треба розуміти так, що сьогодні творчість - це зовсім не стаття доходів?

- Чому ж, сьогодні творчість приносить мені більше грошей, ніж бізнес.

- А у вас, виходить, є свій бізнес?

- В принципі, сьогодні мій бізнес не настільки великий, щоб про нього говорити. Хоча свого часу у мене був більший бізнес. Я був співвласником фірми, яка займалася перевезенням авіавантажів човників і різних торгово-закупівельних організацій. Причому, один мій приятель жив в Стамбулі, інший - в Арабських Еміратах. На балансі нашої компанії навіть був літак ІЛ-76. Історія цього бізнесу звичайнісінька в нинішній Росії. Спочатку він був нечисленним на ринку, потім такі фірми стали плодитися, як гриби. Потім чиновники всіх мастей озирнулися, пристосувалися, почали брати хабарі, вимагати на митниці і т.п. Потім піднялися ціни на оренду літаків. Бізнес став не так вигідний. Потім туди поліз кримінальний світ, почалася стрілянина. Багато з цього ринку почали йти. Ми теж розділили майно між компаньйонами, як це зазвичай буває і карго-діяльністю перестали займатися.

- Адже це діло треба було теж починати з якимось капіталом?

- Я заробляв досить багато грошей на концертах і взяв кредит в банку, досить великий, на довірчій основі. У той час адже ще не було Заслонова системи. Гроші були й у моїх компаньйонів.

- На вашу творчість впливає те, що ви православна людина?

- Я відсидів у таборі за свої переконання. Чи не був комсомольцем, не співав ніколи комсомольські пісні і в відкриту боровся з радянською владою. Мої вірші були вилучені під час обшуку, пропали в КДБ.
А до Бога треба прийти. Діти, кому зараз 15-17 років, народилися вільними. Ми вільними були, народилися в інший час. Нам вбивали в голову, що церкви - це тільки пам'ятники старовини, що віра - пережиток минулого. Зараз це все рухнуло, а шрами в душі залишилися. Я не часто ходжу в храм, але Бог у мене - в душі, і я це завжди відчуваю. Причому, ніякого видимого перелому в моїй свідомості не відбулося, все це прийшло з віком, почалося ще в таборі.

- У зв'язку з цим не зовсім приємний для вас питання про КДБ ...

- Не треба змішувати особистості і структуру в цілому. Мене не покарали, я нічого не робив. Мене засудили незаконно. У 1995 році вирок був скасований Верховним Судом РФ за відсутністю складу злочину. Одним словом, мене посадила не Батьківщина і навіть не КДБ, а недобитки тих, хто розстріляв Царську сім'ю і погубив масу людей. Це вони очолювали систему, а їхні підлеглі просто чесно виконували свій службовий обов'язок. Надійшов наказ - вони виконали.
Потім ця верхівка змінилася, її змістили, час всіх розкидало: хто помер, хто пішов на пенсію. І у мене ніяких претензій до системи КДБ і до людей, там службовцям нині не залишилося.

- Яке ваше ставлення до політики?

- Політикою я не займаюся. Хоча можу допомагати політикам, окремим особистостям, кого я поважаю. Скажімо, мені симпатичний наш Свердловський губернатор Россель, але це лише тому, що я йому особисто симпатизую і допомагаю завжди і у всьому.

- Але вважається, що Россель - один із стовпів ідеї поділу Росії?

- Про Росселі вигадує кожен в міру своєї зіпсованості. Брудом кожного можна облити, доказів немає. Адже чому він створював Уральську республіку? Система зборів податків у нас якась: в області зібрати, в Москву послати, а потім на колінах повзати, щоб отримати щось назад. У Москві вчасно можуть і не дати, а губернатором незадоволені - пенсії не видаються, зарплати немає. Держчиновники в Москві на ці гроші жиріють, скуповують бізнес, будують дачі, купують літаки, а областям виділяють в залежності від розташування до губернаторів.
Він же хотів створити самодостатню систему, відраховуючи встановлений державою податок. Області це було б на користь. Все це опошлили моментально, звинуватили його мало не в ідіотизм. Россель вони не люблять. Йому влаштували політичну обструкцію. А він вистояв, зберіг обличчя, авторитет. Сьогодні область наша - одна з найбільш процвітаючих, а губернатор Россель - один з видатних діячів нашої країни. Якщо закон дозволить, і він буде балотуватися на третій термін, підтримку йому зроблю безумовну.

- А як людині творчій піти в такий прагматичний, жорсткий бізнес?

- Я туди, за великим рахунком, ніколи до кінця і не йшов. Я поєднував. Це дуже важко, так як одне іншому просто заважає. Але що робити - довелося поступитися творчістю.

- Заради чого?

- Щоб не ходити з простягнутою рукою, не кланятися і відчувати себе досить впевнено, щоб можна було на якийсь час припинити гастрольну діяльність, зайнятися записом в студії, якийсь експериментальною роботою. Так я, до речі, роблю до сих пір: у мене і зараз є невеликий бізнес. Хоча вже зараз я прямо їм не займаюся. Для цих цілей є керуючий, а я власник і контролюю тільки загальну фінансову ситуацію.

- А як з поезією, літературою?

- Випустив другу свою книгу віршів "Дзвіниця". Мемуари, вважаю, рано писати. І часу немає. Та й своїм письменницької здібностям я не так тішуся. Зараз головне - книга про Царської сім'ї. Ось коли це зробимо, тоді скажу: "Ми це зробили, зробили красиво, гідною і на благо Батьківщини".
Тоді і про інше чимось можна буде подумати.

Андрій Русев,
Валерій Давидов
"Правда.Ру"

А як же авторські гонорари за вірші та пісні?
Яке людині з такими переконаннями в шоу-бізнесі?
Яке?
А на що вистачає?
Допомагати молодим даруванням?
Куди вона поділася, щось її не чути?
Як ви ставитеся до "Агаті Крісті"?
А, взагалі, багато зиск дає студія?
Треба розуміти так, що сьогодні творчість - це зовсім не стаття доходів?
А у вас, виходить, є свій бізнес?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация