Олександр Гладких: "Петро Великий" - мій другий дім "

  1. Популярне за 7 днів
Олександр Гладких: "Петро Великий" - мій другий дім "

20 лютого 2007 року в замітці «Північний флот. Привіт Шексне з атомного крейсера »наша газета повідомляла, що наш земляк - Олександр Гладких - матрос атомного крейсера« Петро Великий »після строкової служби залишився на крейсері служити за контрактом ... Минуло вісім років. І ось уже в гостях радіостудії «Шекснінська хвиля» старшина контрактної служби А.А. Гладких. В цьому році виповнюється десять років, як важкий атомний ракетний крейсер (ТАРКР) ордена Нахімова «Петро Великий» став його другою домівкою.

Спочатку кілька слів про бойові можливості корабля, на якому служить наш земляк. Дані взяті з відкритих джерел в мережі Інтернет.

ТАРКР «Петро Великий» - найбільший в світі неавіанесущій ударний бойовий корабель з атомною енергетичною установкою, призначений для ураження великих надводних і берегових цілей, забезпечення комплексної протиповітряної і протичовнової оборони з'єднань бойових кораблів.
Основні характеристики флагмана Північного Флоту такі: повна водотоннажність 25750 тонн, довжина - 262 метра, ширина - 28,5 метрів, висота - 59 метрів (приблизно семиповерховий будинок), осадка - 10,3 метра. Швидкість ходу - 32 вузла (близько 60 км / ч), дальність плавання на ядерних реакторах необмежена за часом. Екіпаж 635 осіб.
Опис озброєнь корабля зайняло б кілька сторінок. Воно дуже серьеёзное. Взяти хоча б протикорабельних ракетний комплекс «Граніт». При виконанні залпової стрільби одна з ракет «Граніту» летить на великій висоті. Вона відволікає на себе ворожу ППО, виявляє противника і обмінюється отриманою інформацією з іншими ракетами, які можуть буквально стелитися у водній поверхні, і тому невидимі для радарів противника. У разі, якщо ракета-лідер буде збита, її місце автоматично може зайняти одна з допоміжних ракет. При наявності зовнішнього целеуказателя - літака або супутників, - ракети і зовсім можуть добиратися до мети приховано.
Прибувши в район атаки, «Граніти» включають головки самонаведення, за частки секунди розподіляють цілі між собою і вражають їх. Довжина кожної ракети складає 10 метрів, діаметр 0,85 метра, стартова вага - 7 тонн. Для знищення надводних кораблів використовується проникаюча бойова частина з 750 кілограмами потужної вибухівки.
Для боротьби з підводними човнами в арсеналі «Петра Великого» є ракети з ядерною бойовою частиною, потужністю 500 кілотонн - такого вибуху на поверхні досить, щоб знищити будь-який підводний апарат на глибині до кілометра.
Протиповітряну оборону корабля забезпечує аналог сухопутного комплексу С-300 під назвою С-300 «Форт».
Від ворожих торпед «Петро Великий» захищений комплексом «Удав». Той вистрілює кілька типів снарядів на різні дистанції, одним залпом формуючи ешелонований загороджувальний рубіж. Першими йде до крейсеру ракету зустрічають помилкові цілі - вони морочать головку самонаведення до повної зупинки двигуна плавснаряда. При прориві першого ешелону торпеда на повному ходу влітає в дрейфує мінне поле. Кожен повис в товщі вод снаряд-загороджувач чує торпеду за десяток метрів і тут же вибухає. Якщо не допомогли і заградители, «Удав» стріляє глибинними снарядами на поразку. На носі і кормі корабля знаходяться реактивні бомбомети «Смерч», готові засипати глибинними бомбами будь-яку мету, наблизився до крейсеру на кілометр.
20 лютого 2007 року в замітці «Північний флот
Мабуть, вистачить про бойову могутність. Просто до ефіру ми домовилися з Олександром Андрійовичем, що не будемо розмовляти про бойові можливості корабля. Все-таки тут є елементи секретності, а головною темою бесіди стали умови контрактної служби на крейсері.

- Олександре Андрійовичу, як вийшло, що своє життя Ви пов'язали з флагманом Північного флоту - крейсером «Петром Великим»?
- З дитинства мріяв потрапити на флот. Перед строковою службою прийшов у військкомат і сказав, що хочу служити на флоті. Моє прохання задовольнили. Потрапив в Сєвєроморськ, в 43 дивізію ракетних кораблів. Після курсу молодого бійця 26 травня 2005 року прийняв присягу, і мене визначили служити на «Петра Великого». У той час «строковики» служили два роки. Весь цей час ми простояли без виходу в море. Мій перший морський похід відбувся в 2008 році. До цього часу я вже служив за контрактом.
Газета «Зірка» від 20 лютого 2007 року. Коли А. Гладких служив на «Петра Великого» «строковиків», то писав додому: «З хлопцями живемо дружно, що не лаємося. Битися тут не можна, тому що кожного тижня у нас проводять тілесний огляд. В кубрику, де ми живемо, є свій душ, туалет, сауна. Прекрасно годують, чотири рази в день. Ви тільки не хворійте і не переживайте за мене, адже я тепер не просто моряк, а воїн! »

- Чому вирішили залишитися на кораблі? Невже після двох років строкової служби додому не захотілося повернутися?
- Коли залишалося трохи більше місяця до кінця термінової, подзвонив додому, мамі. Запитав, чи реально знайти в Шексне нормальну роботу? Дізнався умови служби за контрактом та уклав свій перший контракт на три роки. До сих пір не шкодую про тодішньому рішенні.
- Розкажіть про матеріальні умови служби за контрактом?
- По-перше, військовослужбовець за контрактом отримує стабільний і гідну зарплату. Матрос на крейсері отримує не менше п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, мічмани і офіцери ще більше. Щорічна відпустка - шістдесят діб, без урахування часу на дорогу до місця відпочинку і назад. Для військовослужбовця і членів сім'ї квитки оплачуються Міністерством оборони. Тобто можна безкоштовно дістатися для відпочинку в будь-яку точку Росії будь-яким видом транспорту. По-друге, безкоштовне медичне забезпечення та можливість отримати безкоштовну вищу освіту на позаконкурсній основі в будь-якому інституті. Я поки цією можливістю не скористався, але вже про це подумую.
Важливий фактор у службі за контрактом - забезпечення житлом. Наведу свій приклад: у 2008 році я став на чергу і вже в 2011 році отримав хорошу двокімнатну службову квартиру. Зараз питання з наданням службового житла вирішується швидше. Тим, хто призвали до 2005 року і виконав умови контракту, покладений сертифікат на придбання особистого житла, а з 2005 року діє військова іпотека. Іпотеку платить знову ж Міністерство оборони. Відслужив двадцять календарних років, і можна купити квартиру в будь-якому населеному пункті Росії.
- Розкажіть про розпорядок дня на кораблі?
- У той час, коли корабель стоїть біля причалу, я повинен прибути на службу о 7 годині ранку. О 7.30 на верхній палубі відбувається побудова екіпажу, підйом військово-морського прапора і розлучення на роботи і заняття. «Строковики» до десяти годин ранку займаються так званою ОГП - загальнодержавної підготовкою. Хлопці сидять в класах, вивчають історію Росії і т.д. Після десяти годин все знову збираються на побудову і після займаються за планами командирів бойових частин. Об 11.30 проводиться мала приборка перед обідом, а після обіду «адміральський годину» - час відпочинку, сну. Це флотська традиція. О 14.30 знову побудова і розлучення на роботи і заняття. Якщо випав сніг, то все чистять верхню палубу.
Коли крейсер знаходиться в поході, то екіпаж цілодобово несе вахту. Підйом о 6.00, сніданок, розлучення в 7.00. Післяобідній адміральський година діє, але на пів години скорочений. Якщо корабель в північних морях, то зарядкою займаємося в приміщеннях. А коли ми були в південних широтах, то зарядку робили на верхній палубі. Багато бігають за особистою ініціативою. Довжина корабля дозволяє. Я теж бігав в останньому поході. Намотав десять кіл - пробіжиш два з половиною кілометри. На кораблі є спортзал. Загалом, створені всі умови, щоб екіпаж був загартований і фізично здоровий.
- А що стосується побутових умов?
- Офіцери і мічмани живуть в каютах по два або чотири людини. Матроси - в кубриках на тридцять місць. Є маленькі кубрики для десяти осіб. У каютах телевізори, на кораблі є баня і щосуботи проводиться миття та тілесний огляд. По неділях для «строковиків» проводяться культмасові заходи, видаються мобільні телефони, щоб вони змогли зателефонувати рідним, можна сходити в магазин за покупками. Одним словом, для «строковиків» створені всі умови для нормальної служби.
- Якщо хто-небудь з «строковиків» запитає ради, чи є сенс укласти контракт, що відповісте?
- Відповідь буде позитивний. Посвята йти на армійську службу за контрактом хоч в сухопутні війська, хоч на флот. До того ж, багато корабельні професії знадобляться і на «громадянці». Один мій друг служив в групі живучості, а після армії з отриманими навичками без проблем влаштувався працювати в МНС.
- Чи вдалося подивитися світ? Які походи були самі тривалі?
- У 2008 році був піврічний похід. У 2013 році ми пішли в жовтні, а повернулися в травні 2014 року. Наш крейсер брав участь в забезпеченні транспортування сирійської хімічної зброї разом з бойовими кораблями інших країн. Чотири місяці ми «плюхалися» в одному і тому ж районі Середземного моря, підлягає стояли в порту Лімассол на Кіпрі.
Весь світ побачив, і у відпустці їду додому. Чи не потрібен ні Кіпр, ні Таїланд.
- Чи доводилося зустрічатися в прямої видимості з кораблями, скажімо так, недружніх країн?
- Так. Доводилося. Але хоча у нас з деякими країнами недружні стосунки, але зараз мирний час і є військово-морські традиції. Наприклад, підняття прапора вітання. Ми піднімаємо прапор, і вони у відповідь піднімають прапор вітання.
- На флоті взагалі багато традицій ...
- Так. Одна з них - відзначати перший вихід в море. Новоспечений моряк випиває плафон солоної води. Йому видається сертифікат, що засвідчує перший вихід в море.
- У Вас зберігся цей сертифікат?
- А як же. Я зберігаю всі свої медалі, нагороди. Вийду на пенсію, буде що згадати.
- А зараз, до пенсії, «Петро Великий» для Вас це місце роботи або щось ще.
- Це і місце роботи. І рідний корабель - практично другий будинок.

... Коли наша розмова добігав кінця, Олександр Андрійович несподівано підняв нову тему і розповів, що спілкуючись по інтернету з одним з учнів школи №1 імені адмірала А.М. Калініна, він поцікавився у нього, а чим знаменитий цей адмірал. Зрозумілої відповіді не почув. Тут у нас і народилася ідея. Наступний приїзд в Шексну Олександр Андрійович планує навесні. Наша пропозиція: зацікавити школярів цікавим земляком, підготувати питання, запросити представників школи в нашу студію і поговорити ще раз про морський службі і обов'язково згадати адмірала А.М. Калініна.

Аудіо програма:

Популярне за 7 днів

03.07.2019

Ці фото зроблені вчора в Шексне, Ніфантове, Квасюніне і Анісімова ... Коментувати немає сенсу.

01.07.2019

Представники Громадської ради Шекснинского муніципального району разом з головою району В.В. Кузнєцовим проконтролював хід робіт на об'єктах в рамках виконання рішень Містобудівної ради при губернаторі .

02.07.2019

До кінця року кожен з 26 районів Вологодчіни додатково придбає спеціалізований автомобіль для організації виїзної торгівлі у віддалених і важкодоступних населених пунктах. Половину вартості техніки сплатить регіональний бюджет. Про це в ході традиційного оперативної наради розповів сьогодні Губернатор області Олег Кувшинников.

01.07.2019

Номер від 2 липня (вівторок) - вже в продажу! Не пропустіть новини, які ви можете знайти тільки в нашій газеті. Тільки перевірена інформація!

01.07.2019

Будь-який бажаючий може оперативно звернутися на «гарячу лінію» або сайт з питань на тему збору або переробки відходів, а також повідомити про порушення в своєму місті і прикласти фотографію або відео.

05.07.2019

26 червня в місті Нефтеюганске пройшли пам'ятні заходи, присвячені 21-ій річниці загибелі Володимира Аркадійовича Пєтухова.
Олександре Андрійовичу, як вийшло, що своє життя Ви пов'язали з флагманом Північного флоту - крейсером «Петром Великим»?
Невже після двох років строкової служби додому не захотілося повернутися?
Запитав, чи реально знайти в Шексне нормальну роботу?
Розкажіть про матеріальні умови служби за контрактом?
Розкажіть про розпорядок дня на кораблі?
А що стосується побутових умов?
Якщо хто-небудь з «строковиків» запитає ради, чи є сенс укласти контракт, що відповісте?
Чи вдалося подивитися світ?
Які походи були самі тривалі?
Чи доводилося зустрічатися в прямої видимості з кораблями, скажімо так, недружніх країн?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация