Олександр Розенбаум

  1. біографія Олександр Розенбаум - автор пісень, виконавець, поет і композитор, музикант, який працює...
  2. Особисте життя
  3. Олександр Розенбаум зараз

біографія

Олександр Розенбаум - автор пісень, виконавець, поет і композитор, музикант, який працює в декількох жанрах: авторська і естрадна пісня, джаз, рок, романс, шансон. Розенбаум отримав статус Заслуженого артиста РФ, а потім і Народного артиста.

Олександр Якович Розенбаум народився в радянському Ленінграді в родині студентів-медиків, які після закінчення інституту за розподілом переїхали в Зиряновська, розташований в Казахстані. Тут народився молодший брат Саші - Володимир. Батько Яків Шмарьевіч Розенбаум згодом став головним лікарем міської лікарні, спеціалізуючись на урології, а мати Софія Семенівна Міляєва була лікарем-гінекологом.

Олександр Розенбаум в дитинстві і зараз

Через 6 років родина повернулася в Ленінград. Олександр навчався в середній школі з поглибленим вивченням французької мови, а паралельно відвідував музичну школу по класу фортепіано і скрипки. Самостійно займаючись будинку, освоїв гру на гітарі.

Крім музики, Саша захоплювався спортом. У ранньому дитинстві відвідував секцію фігурного катання, а з підліткового віку серйозно зайнявся боксом в молодшій групі при «Трудових резервах».

У ранньому дитинстві відвідував секцію фігурного катання, а з підліткового віку серйозно зайнявся боксом в молодшій групі при «Трудових резервах»

Олександр Розенбаум в молодості

Після закінчення школи Розенбаум вступив в Перший ленінградський медичний інститут, так як хлопець вирішив піти по стопах батьків. В результаті Олександр став лікарем-терапевтом. Працював у відділенні швидкої допомоги, а паралельно навчався у вечірньому джазовому училище при Палаці культури імені Кірова. Отримавши диплом музиканта-аранжувальника, музикант став перед вибором - залишатися і далі лікарем, нарощуючи вже отриманий досвід, або піти по шляху нової професії. І Олександр Розенбаум вибирає музику.

музика

Перші пісні почав писати будучи студентом інституту. В основному це були блатні замальовки на тему бабелівських «Одеських оповідань» або медичні історії. Після закінчення музичного училища виступав в маленьких залах, які були у відомості Ленконцерта, як учасник колективів «Пульс», «Адміралтейство», «Аргонавти», ВІА «Шестеро молодих». На велику сцену в якості сольного виконавця Розенбаум вийшов в першій половині вісімдесятих років.

Дивно, що працюючи в жанрі авторської пісні, яка в той час перебувала в підпіллі, Олександр Розенбаум досить швидко став учасником більшості головних естрадних концертів від «Ширше коло» до «Пісні року». Але найбільшу славу принесла виконавцю поїздка до Афганістану і ряд виступів перед воїнами-афганцями. У цей період пісні злодійський тематики практично зникають з репертуару, змінюючись темою війни та історії Росії. Також в сюжетах віршів Розенбаума присутні циганська і козача тема, філософська лірика, психологічна драма.

У 1986 році у фільмі «Біль і надії Афганістану» в якості звукової доріжки звучить пісня «В горах Афгані» у виконанні Розенбаума. Через кілька років пісня музиканта «Вальс-бостон» стає всесоюзним хітом. Ця пісня звучить у фільмах «Друг» і «Любов з привілеями».

У 1991 році виходить фільм «Афганський злам», музичною темою якого стає «Монолог пілота« Чорного тюльпана »Розенбаума. Тема війни в Афганістані з'являється і в інших піснях музиканта: «Дорога довжиною в життя», «Караван».

Військова тематика продовжує залишатися характерною для творчості Олександра Розенбаума, але частіше музикант звертається до теми Великої Вітчизняної війни або до морської тематики: «Я часто прокидаюся в тиші», «Проведи-но мене, батя, так на війну ...», «38 вузлів» , «Пісня старого міноносця» та інші.

Після розпаду Радянського Союзу Олександр Розенбаум продовжив свої виступи, але в його репертуарі все частіше стали з'являтися пісні, присвячені народу Ізраїлю. Так співак віддавав данину поваги предкам по лінії батька.

У 1996 році музикант вперше отримав премію «Золотий грамофон». Нагороду Розенбаумові принесла пісня «Ау».

У 2002 році пісня Розенбаума «Начальник з розшукової» звучить в культовому кримінальному серіалі «Бригада». В цьому ж році Розенбаум отримав другий «Золотий грамофон» за пісню «Ми живі», а через рік першу премію «Шансон року» за композиції «Глухари» і «Козача». З цього моменту музикант отримував премію «Шансон року» щорічно, за винятком 2008 року. Найчастіше номінувалися і вигравали відразу дві пісні музиканта.

У 2005 році пісня музиканта з'являється в популярному мелодраматичному серіалі «Дві долі». У мелодрамі грає композиція «Заходьте до нас на вогник ...». Ця пісня потрапляє в світ кіно не в перший раз, композиція вже грала в комедії «Трам-тарарам, або Бухти-барахти» 1993 року.

У 2012 році Розенбаум отримав третій і поки останній «Золотий грамофон» за пісню «Любов на біс», виконану в дуеті з Зарой .

У 2014 році музикант почав працювати над новим альбомом. Реліз платівки «Метафізика» відбувся 11 грудня 2015 року. Всього творча біографія Олександра Розенбаума налічує більше трьох десятків альбомів, деякі з яких випущені в співавторстві з іншими популярними музикантами. У своїй творчій діяльності Розенбаум не раз записував пісні в дуеті з іншими виконавцями, наприклад, з Григорієм Лепсом , Михайлом Шуфутинським , Братів перлинних, Йосипом Кобзоном .

Розенбаум найчастіше виступає або з 6-струнної, або з 12-струнної гітарою. У нього власна насичена манера гри, так як артист часто використовує спарені струни, надаючи звуку яскраве забарвлення.

Олександр Розенбаум практично не знімає кліпи на свої пісні, тому музичні відео, які можна знайти на офіційному каналі музиканта на YouTube , - це зйомки з концертів. Але у співака є як мінімум один красивий і професійний кліп: відео на пісню «Вечірня застільна», виконану разом з Григорієм Лепсом і Йосипом Кобзоном. Кліп викладений на офіційному каналі Лепса.

Особисте життя

У перший раз Олександр Розенбаум одружився, коли ще навчався в медичному інституті. Але цей студентський союз проіснував всього дев'ять місяців.

Але буквально через рік Олександр створює нову сім'ю, одружившись знову на студентці медичного інституту Олені Савшінского, з якою живе до сих пір. У 1976 році у Олександра і Олени народжується дочка Анна, яка буде єдиною дитиною в сім'ї Розенбаума. Дівчинка була ослабленим, хворобливою дитиною, і батькам довелося приділяти дуже багато уваги її здоров'ю. Коли Анна виросла, вона вийшла заміж за ізраїльського спортсмена-плавця Тіберіо Чакі. Подружжя живе в Санкт-Петербурзі. Дочка подарувала Розенбаумові чотирьох онуків.

Олександр Розенбаум з сім'єю

Співак дуже любить собак. У нього живе бультер'єр на прізвисько Лакі.

Крім музичної діяльності, Олександр Розенбаум - успішний комерсант. Він є власником ресторану «Белла Леоне» і співвласником петербурзької мережі пивних "Товстий Фраер". Крім того, він є почесним президентом єврейського спортивного товариства «Маккабі» і віце-президентом компанії «Великий місто», яка займається підтримкою молодих виконавців-початківців.

Олександр Розенбаум зараз

У квітні 2017 року Розенбаум став гостем передачі-інтерв'ю Леоніда Якубовича «Зірка на« Зірці ».

Навесні цього ж року музикант отримав травму на концерті в Саратові. З'ясувалося, що у Розенбаума зламані три ребра, через що музикант переніс наступний концерт у Волгограді на кінець травня.

Співак Олександр Розенбаум

Олександр Розенбаум продовжує виступати на регулярній основі. 9 травня 2017 року артист дав присвячений Дню Перемоги концерт в Санкт-Петербурзі, а далі з'явився в Сочі, Краснодарі і Новоросійську.

Вибрана дискографія

  • 1983 - Посвята присвячуються
  • 1986 - Епітафія
  • 1987 - Намалюйте мені будинок
  • 1987 - Дорога завдовжки в життя
  • 1988 - Анафема
  • 1994 - Вялотекущая шизофренія
  • Рік випуску 1996 - На плантаціях любові
  • 1999 - Транссибірська магістраль
  • 2001 - Стара гітара
  • 2007 - Подорожні
  • 2011 - Берега чистого братства
  • 2015 - Метафізика
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация