Олександр Лукашенко

  1. біографія Олександр Григорович Лукашенко - перший і єдиний президент Республіки Білорусь, якому народ...
  2. політика
  3. Президент Білорусі
  4. Олександр Лукашенко про Україну та Крим
  5. Лукашенко про Росію
  6. Особисте життя
  7. Олександр Лукашенко зараз

біографія

Олександр Григорович Лукашенко - перший і єдиний президент Республіки Білорусь, якому народ довіряє вже протягом 20 років. У світовому співтоваристві білоруського лідера називають «останнім диктатором Європи», з натяком на його недемократичне правління, але кожен громадянин республіки вважає його авторитетом і прикладом у всьому, що і пояснює його політичне довголіття.

У світовому співтоваристві білоруського лідера називають «останнім диктатором Європи», з натяком на його недемократичне правління, але кожен громадянин республіки вважає його авторитетом і прикладом у всьому, що і пояснює його політичне довголіття

Олександр Лукашенко в молодості

Олександр Лукашенко народився 30 серпня 1954 року в селищі міського типу Копись, розташованому в Вітебській області Білорусі. Майбутній президент виховувався тільки матір'ю, Катериною Трохимівна, яка працювала дояркою на фермі. Про батька Лукашенко відомостей майже немає, відомо лише, що він був лісником.

Освіта

Дитинство білоруського глави пройшло в селі Олександрія в центрі колгоспу «Дніпровський», де він разом з сільськими дітьми відвідував звичайну середню школу, після закінчення якої вступив в Могилевський педінститут на факультет історії. У 1975 році Лукашенко отримав диплом викладача історії та суспільствознавства і як молодий спеціаліст за розподілом був направлений в місто Шклов, де в середній школі № 1 обійняв посаду секретаря комітету комсомолу. Пропрацювавши там кілька місяців, Олександр Григорович був покликаний в армію і наступні два роки служив в прикордонних військах КДБ.

Пропрацювавши там кілька місяців, Олександр Григорович був покликаний в армію і наступні два роки служив в прикордонних військах КДБ

Олександр Лукашенко в армії

Після армії майбутній президент Білорусі продовжив свою комсомольську діяльність на посаді секретаря комітету комсомолу в Могильовському горпіщеторге. У 1979 році Олександр Григорович отримав членство в КПРС, а в 1980 році вдруге пішов служити в армію, в якій на протязі наступних двох років командував танковою ротою по політичній частині.

Був призначений заступником голови Шкловського колгоспу «Ударник» після другого терміну армійської служби, а потім обійняв посаду заступника директора комбінату будматеріалів в цьому ж районному центрі.

Був призначений заступником голови Шкловського колгоспу «Ударник» після другого терміну армійської служби, а потім обійняв посаду заступника директора комбінату будматеріалів в цьому ж районному центрі

Олександр Лукашенко в інституті

У 1985 році майбутній політичний лідер здобув другу вищу освіту за економічною спеціальністю, закінчивши заочний факультет Білоруської сільськогосподарської академії. При цьому він очолював радгосп «Городець», успішна діяльність в якому дозволила молодому фахівцеві закласти основу для свого майбутнього політичного злету.

Олександр Лукашенко в молодості

Лукашенко став першим, хто в умовах перебудови почав впроваджувати орендний поспіль в радгоспах, завдяки чому збитковий радгосп за короткий період перетворився на передовій. В молодості він вже демонструє успішні результати управлінської діяльності.

політика

У велику політику Олександр Григорович потрапив завдяки своїм досягненням в колгоспі «Городець». Його старання і заслуги гідно були оцінені вищим керівництвом СРСР, Олександра Григоровича запросили в Москву, де він став народним депутатом Білоруської РСР. Після розпаду Радянського Союзу батьківщина молодого політика стала суверенною державою, що дозволило йому стрімко піднятися по вертикалі влади і побудувати запаморочливу політичну кар'єру.

Після розпаду Радянського Союзу батьківщина молодого політика стала суверенною державою, що дозволило йому стрімко піднятися по вертикалі влади і побудувати запаморочливу політичну кар'єру

Олександр Лукашенко

Створивши собі репутацію захисника народу і борця з корумпованими владою, політик завоював довіру електорату. Незважаючи на інтриги, він зміг пробитися до влади. «Викривальна» діяльність Лукашенко дозволила йому стати самим популярним політиком того часу, оточуючих великою кількістю соратників.

Після початку реалізації планів майбутнього президента Білорусії багато членів команди його покинули, перейшовши в опозицію. Для деяких відхід від Лукашенко став фіналом політичної біографії, так як лише одиниці не підтримують майбутнього білоруського главу людей змогли втриматися в верхніх ешелонах влади.

Для деяких відхід від Лукашенко став фіналом політичної біографії, так як лише одиниці не підтримують майбутнього білоруського главу людей змогли втриматися в верхніх ешелонах влади

Олександр Лукашенко на виборах

Передвиборна програма Олександра Лукашенко базувалася на позиції «порятунку» економіки, яка перебувала на межі колапсу. Перспективний політик планував змінити ситуацію кількома способами: він пообіцяв людям, що вбереже населення від злиднів, знищить мафію, знизить інфляцію і відновить зв'язки з Росією та іншими колишніми республіками СРСР. Населення активно підтримало кандидатуру Олександра Григоровича на президентських виборах 1994 року, в результаті чого Лукашенко став першим президентом незалежної Республіки Білорусь, набравши понад 80% голосів виборців.

Президент Білорусі

Яскравий політичний лідер Олександр Лукашенко, прийшовши до влади, негайно почав реалізовувати свій план з виведення Республіки Білорусь з кризи. З перших днів на президентському посту він провів референдум, на якому російській мові було надано державний статус, був введений прапор і герб молодої держави, а також схвалена політична інтеграція з Росією.

З перших днів на президентському посту він провів референдум, на якому російській мові було надано державний статус, був введений прапор і герб молодої держави, а також схвалена політична інтеграція з Росією

Олександр Лукашенко - президент Республіки Білорусь

Завдяки Лукашенко в 1995 році між Білоруссю і Росією були створені Платіжний і Митний союзи, а також підписаний договір про дружбу, співробітництво і добросусідство з РФ. Буквально через рік економічна і гуманітарна інтеграція була налагоджена з Киргизькою республікою і Республікою Казахстан.

У листопаді 1996 року білоруський лідер провів конституційну реформу, невизнану США і ЄС, згідно з якою відлік п'ятирічного президентського терміну був початий наново, а глава республіки отримав великі повноваження.

У листопаді 1996 року білоруський лідер провів конституційну реформу, невизнану США і ЄС, згідно з якою відлік п'ятирічного президентського терміну був початий наново, а глава республіки отримав великі повноваження

Олександр Лукашенко і Володимир Путін

Другий президентський термін Лукашенко стартував в 2001 році, коли в першому турі виборів Олександр Григорович набрав більше 75% голосів виборців. Тоді світова спільнота і ОБСЄ заявляли, що вибори президента Білорусі не відповідали міжнародним стандартам, але президент Росії Володимир Путін особисто привітав переміг Лукашенко, публічно вітаючи його переобрання.

Прийшовши до влади вдруге, білоруський лідер почав вести спірну політику з Росією - Лукашенко і Путін не могли знайти компромісного рішення в питаннях управління та запровадження єдиної валюти. Крім цього, напружену ситуацію між російським і білоруським лідерами збільшував газовий скандал, що виник на тлі скорочення і повного припинення Москвою поставок газу в Республіку Білорусь.

Крім цього, напружену ситуацію між російським і білоруським лідерами збільшував газовий скандал, що виник на тлі скорочення і повного припинення Москвою поставок газу в Республіку Білорусь

Олександр Лукашенко

При цьому в економічному плані Олександр Григорович домігся значних успіхів, а також провів третій референдум, на якому були схвалені поправки до Конституції Білорусі, які передбачають зняття обмеження у вигляді двох президентських термінів для однієї людини. Результати даного референдуму, як і двох попередніх, не були визнані в США і Євросоюзі, на тлі чого проти республіки і самого Лукашенка були введені ряд економічних санкцій.

Незважаючи на це глава держави ні на крок не відступив від свого політичного спрямування, заявивши, що «кольорових революцій» в Білорусі не буде, так як він не дозволить західним бандитам наводити «порядки» в своїй країні.

Незважаючи на це глава держави ні на крок не відступив від свого політичного спрямування, заявивши, що «кольорових революцій» в Білорусі не буде, так як він не дозволить західним бандитам наводити «порядки» в своїй країні

Олександр Лукашенко обирається вже в 5-рий раз

У березні 2006 року в Республіки Білорусь пройшли треті президентські вибори, на яких незмінним лідером став Лукашенко, набравши понад 83% голосів виборців. Третій президентський термін Лукашенко примітний прийняттям білоруським главою принципового рішення про будівництво атомної електростанції, яка забезпечить країну дешевою енергією, що дозволить заощадити до 1 млрд доларів в рік на імпорті природного газу.

Зберігши свої високі позиції популярності, відданості і любові білорусів Олександр Лукашенко знову перемагає на виборах президента в 2010 році і стає в четвертий раз уже постійним лідером своєї країни. Всі перемоги Олександра Григоровича в опозиції і на Заході назвали «фальсифікацією», хоча в цей раз спостерігачі ОБСЄ визнали, що вибори були прозорими і демократичними.

Всі перемоги Олександра Григоровича в опозиції і на Заході назвали «фальсифікацією», хоча в цей раз спостерігачі ОБСЄ визнали, що вибори були прозорими і демократичними

Звернення Олександра Лукашенка

Четвертий президентський термін Лукашенко припав на гостру валютну кризу в Білорусі 2011 року, під час якого рубль був девальвований до долара на 189%. Але при цьому білоруський глава не визнавав економічну кризу в країні і продовжував вести свою політику в обраному напрямку. За результатами парламентських виборів 2012 року, як і в минулі рази, увійшли тільки прихильники Лукашенко, з якими білоруський лідер зміг подолати фінансові труднощі в країні.

За всі 20 років правління Білоруссю Олександр Григорович зумів вивести країну на лідируючий світовий рівень за темпами зростання економіки і виробництва, зберігши при цьому вітчизняне машинобудування, сільське господарство і нафтопереробну галузь. Незважаючи на численні санкції ЄС і США, білоруський лідер зміг зберегти добрі стосунки з багатьма світовими країнами і залишатися авторитетом для свого народу.

Незважаючи на численні санкції ЄС і США, білоруський лідер зміг зберегти добрі стосунки з багатьма світовими країнами і залишатися авторитетом для свого народу

Олександр Лукашенко сьогодні

У 2015 році Лукашенко в п'ятий раз брав участь в президентських перегонах. Здобувши переконливу перемогу , Він знову очолив владу в країні. Проте політик не виключив, що серед населення вже може бути присутнім фактор втоми від його 20-річного правління, але це не вплинуло на рівень народу до його персони.

Олександр Лукашенко про Україну та Крим

Часто виступи політика цитують білоруські та зарубіжні ЗМІ. Багато іноземні громадяни давно вже цитують виступи Лукашенка, намагаючись по-різному трактувати сенс його послань. Особливо виборців цікавлять його думку з приводу конкретних подій, а також майбутній розвиток відносин з сусідніми країнами - Україною і Росією.

У 2014 році президент Білорусі неодноразово коментував ситуацію, яка склалася в Україні. Лукашенко назвав політичну обстановку в країні «кошмаром і катастрофою».

Олександр Лукашенко і Віктор Янукович

Лукашенко про події в Україні:

«Те, що відбувається в Україні - це кошмар, це катастрофа. Це не моя справа, там і без мене розберуться, попросять мене - я скажу "так" або "ні", допоможу чи ні. Якщо візьмуть владу в ці президентські вибори ті, які громлять, - це надовго ».

За словами глави білоруської держави, в таких жахливих наслідках, перш за все, винен екс-президент України Віктор Янукович, оскільки саме лідер нації відповідав за всі процеси, які відбувалися в країні, відкидаючи думку різних верств населення.

Ще більш жорстко Лукашенко висловився про Крим. На зустрічі з представниками ЗМІ він не раз зазначив, що часто обговорював цю проблему з представниками вищого українського керівництва. За словами глави Білорусі, в 2014 році на зустрічі з виконуючим обов'язки президента України Олександром Турчиновим він прямо висловив свою думку, заявивши, що за свою землю потрібно боротися, а українська влада фактично проігнорували обставини, що склалися.

«Якщо це ваша земля, то чому ви за неї не воювали? Тим більше що там було багато українських військ. Чому не воювали? Що, визнали, що це не ваша земля? », - зазначив білоруський лідер.

Лукашенко про Росію

Неодноразово в Білорусі обговорювали висловлювання свого президента про Росію. Лукашенко завжди акцентував свою увагу на міцній дружбі з сусідньою державою, вказуючи не лише на партнерські відносини, а й фактично на «братське взаєморозуміння, кровну спорідненість народів». Проте в 2016 році заяви президента Білорусі кілька почали змінюватися.

В ході послання до Національних зборів Лукашенко не тільки підкреслив важливість союзництва з Російською Федерацією, але і дорікнув партнерів в зневажливому ставленні до білоруської позиції: «ми брати з Росією, але не будемо хлопчиками на побігеньках».

Уже в 2017 році під час традиційної зустрічі з представниками громадськості та ЗМІ лідер Білорусі розкритикував російську сторону, звинувативши в порушенні союзних домовленостей. Зокрема, він зазначив, що нафтогазовий суперечка між Білоруссю і Росією, який триває вже майже рік, він вважає «знущанням».

Нафтогазовий суперечка стала болючою темою у відносинах двох держав. Мінськ заявив про несправедливу ціну на російський газ і в односторонньому порядку став платити за нього по меншій вартості. У свою чергу, в Москві заявили про зниження безмитних поставок нафторесурсів в сусідню країну, пов'язавши це як з недоплатою за газ, так і зі зменшенням поставок нафтопродуктів з РФ.

«Незалежність - це дуже рентабельно, і це не оцінюється ніякими грошима і ніякими числами. Це незрівнянно, якщо на одній чаші незалежність, а на іншій - російська, іранська, азербайджанська або американська нафта - це незрівнянно. Ми все одно знайдемо вихід. Цього в Росії, на жаль, не розуміють », - зазначив Лукашенко.

Особисте життя

Особисте життя Олександра Лукашенка не настільки постійна, як його політична кар'єра. У 1975 році білоруський лідер одружився на своїй шкільній подрузі Галині Желнеровіч, яка народила йому двох синів - Віктора і Дмитра. Старший син Лукашенка займає пост радника білоруського глави в Раді національної безпеки країни, а Дмитро очолює центральна рада Президентського спортивного клубу.

Старший син Лукашенка займає пост радника білоруського глави в Раді національної безпеки країни, а Дмитро очолює центральна рада Президентського спортивного клубу

Олександр Лукашенко з дружиною Галиною

У білоруській пресі неодноразово повідомлялося, що в останні роки президент не проживає зі своєю дружиною, але при цьому офіційно продовжує складатися з Галиною в шлюбі. Дружина Лукашенко живе в селищі Рижковичі і знаходиться під постійною охороною чоловіка, за дорученням якого ніяких коментарів щодо відносин з чоловіком пресі не дає.

За офіційними даними, в 2004 році у президента Білорусі народився позашлюбний син Микола, якого, за повідомленням ЗМІ, народила колишній лікар президентської родини Ірина Абельская.

За офіційними даними, в 2004 році у президента Білорусі народився позашлюбний син Микола, якого, за повідомленням ЗМІ, народила колишній лікар президентської родини Ірина Абельская

Олександр Лукашенко та Ірина Абельская

Також у президента Білорусії є двоє онуків і п'ятеро онучок, яким Лукашенко завжди намагається знайти час для спілкування. Онуки Лукашенко не відчувають браку уваги свого впливового діда, для якого є найбільш пріоритетними особами в родині.

Багато вільного від роботи часу президент також приділяє хокею з шайбою, що є його захопленням з дитинства. Він регулярно тренується, підтримує свою фізичну форму і проводить турнірні ігри, в яких сам встановлює регламент.

Він регулярно тренується, підтримує свою фізичну форму і проводить турнірні ігри, в яких сам встановлює регламент

Олександр Лукашенко з сином Миколою

Ще одним захопленням Лукашенко є лижні гонки, на яких він катається не тільки зі своїми охоронцями і соратниками, а й змагається з високопоставленими чиновниками інших країн, в число яких входять прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв , Президент РФ Володимир Путін і президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв .

Олександр Лукашенко зараз

У 2017 році представники ЗМІ цікавляться життям і діяльністю Олександра Лукашенко не менше, ніж в попередні роки. Громадськість Білорусі не менше пильно почала стежити і за життям Миколи, сина Олександра Лукашенка.

Громадськість Білорусі не менше пильно почала стежити і за життям Миколи, сина Олександра Лукашенка

Микола Лукашенко

Молодший син беззмінного білоруського глави регулярно з'являється з батьком на багатьох офіційних заходах, журналісти вважають, що цей факт є показником того, що Олександр Григорович саме Миколи готує до президентства. Журналісти неодноразово запитували політика про сина, намагаючись отримати підтвердження своїх же домислів, але глава Білорусі поспішив запевнити громадськість у тому, що не бажає для своєї дитини такий «президентської долі».

Запам'яталося і телеглядачам інтерв'ю Олександра Лукашенка з відомої російської телеведучої Ксенією Собчак . Сама ведуча після бесіди зізналася, що розмова вийшла досить відвертим, а відомий політик вміє зачарувати.

У соцмережах користувачі часто обговорюють висловлювання білоруського лідера з приводу конкретних ситуацій і проблем. Особливо користувачі активно обговорювали аудіозапис, що з'явилася на відеохостингу Youtube, в якій нібито відомий пранкери Вован зумів особисто розіграти по телефону Олександра Лукашенка. Подібна запис стала дуже популярною на найбільшому відеохостингу Мережі, набравши понад 400 тисяч переглядів.

«Якщо це ваша земля, то чому ви за неї не воювали?
Чому не воювали?
Що, визнали, що це не ваша земля?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация