Олександра Федорівна Романова біографія

  1. Олександра Романова, «Сад серця»

Біографія Олександри Федорівни, Дружини Миколи II, одна з останніх представниць династії Романових, розстріляна герцогиня Гессен-Дарштадсткая Біографія Олександри Федорівни, Дружини Миколи II, одна з останніх представниць династії Романових, розстріляна герцогиня Гессен-Дарштадсткая. Читайте біографію і вибірки з щоденника імператриці «Сад серця».

Народилася майбутня імператриця Російської імперії 6 червня 1872 року в Гессені, Німеччина. Хрещена 1 ію1872 року в лютеранської церкви. При народженні нарекли Алісою. Хрещеним батьком був майбутній імператор Олександр III. По материнській лінії успадкувала гемофілію, яку пізніше виявили у її сина.

З дитинства Олександру Федорівну називали «Сонечком». Бабуся, королева Вікторія, живила особливо ніжні почуття до майбутньої імператриці за її ніжний, милий характер, але, між тим, стійку і навіть місцями жваву натуру.

У 1884 році Олександра Федорівна вперше відвідала Росію, прибувши на весілля старшої сестри Елли, що взяла згодом православне ім'я Єлизавета Федорівна (була одружена з Сергієм Олександровичем, п'ятим сином Олександра II, московським губернатором.

Другий раз на запрошення чоловіка сестри відвідала Петербург в 1889 році, де і познайомилася з Миколою Олександровичем, цесаревичем і майбутнім чоловіком.

У 1892 році помер батько, Георг Людвіг IV.

Мати цесаревича хотіла в невістки Олену Луїзу Генриетту, Орлеанської династії, дочка Луї-Філіпа - паризького графа, яка б, на її думку, склала нескромно важливу роль у зовнішній політиці країни. З моменту знайомства Микола Олександрович вів таємну ніжну листування зі своєю майбутньою дружиною і, можна сміливо стверджувати, що його серце було віддано Олександрі.

6 квітня 1894 року його підписаний маніфест про заручини двох закоханих. 21 жовтня 1894 року Олександра прийняла православний обряд миропомазання і ліпила нове ім'я та по батькові.

  • Микола називав свою дружину - Алекс.

Перша дочка, Ольга, народилася в 1895 році. Потім пішли інші діти, в тому числі хлопчик, спадкоємець престолу з гемофілією, для лікування якого часто запрошували до двору Распутіна.

Що зробила Олександра Федорівна для Російської імперії:

  • Відкрила робочі будинки.
  • Займалася благодійністю.
  • Жертвувала гроші голодуючим.
  • З дочками допомагала в госпіталі під час Першої Світової війни.

Незважаючи на всі старання, народ не злюбив імператрицю і відчував відразу до царської родини - наближалося новий час. Імператриця Олександра Федорівна Романова разом з чоловіком і дітьми була розстріляна 17 липня 1918 року в підвалі Іпатіївського будинку. Ніхто з членів сім'ї, незважаючи на легенди, не вижив.

Олександра Романова, «Сад серця»

Імператриця була будри жінкою, яка займалася самоосвітою з дитинства - вивчила російську самостійно. Часто записувала свої думки в щоденник, з яких потім був складений збірник. «Сад серця» - це інтимні розповіді про нелегку долю жінки, дружини, імператриці. Оригінальне видання 1917 року.

Цитати з «Сад серця» імператриці Олександри Федорівни:

  • «Від тривалого вправи народжується навик, який поступово перетворюється на властивість - моральну межу особистості».
  • «Тільки те життя гідна, в якій є жертовна любов».
  • «Людям поруч з нами найбільше потрібна просто доброта».
  • «Саме добру справу, яке може зробити вчитель для своїх учнів - це навчити їх вести життя, сповнене віри і мужності, - життя переможців».
  • «Життєво важливо значення середовища. Ми ще не цілком розуміємо, як багато значить атмосфера в будинку, де ростуть діти, для становлення їх характеру. Найперше місце для нас, де ми вчимося правді, чесності, любові - це наш будинок - найрідніша місце для нас у світі ».

Біографія Олександри Федорівни Романової - це історія православної жінки з чистим серцем, ретельністю, любов'ю і вірою в краще. На жаль, не всі життєві події підвладні окремої людини, але мудрість, перевірена роками, тяготами і підтримкою важить більше, ніж те, що можна купити ».

«Ми повинні залишатися на своєму місці, виконувати свій обов'язок, нести свою ношу, виконувати Божу волю - це стежка до душевного спокою».

А. Ф. Романова, імператриця Російської імперії.

Оцініть, будь ласка, прочитаний матеріал :)

(Поки оцінок немає)   Loading (Поки оцінок немає)
Loading ...

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация