Олександра Захарова: біографія, творчість, фотографії, фільми «Формула любові».

«Звичайно, ми, артисти, грішники. Але я люблю артистів. Це така беззахисна професія! Така залежна професія. Неймовірна, несправедлива залежність від випадку! Тетяна Іванівна Пельтцер говорила: «99 відсотків випадку - і тільки 1 відсоток таланту». Пощастить - не пощастить. Ця професія калічить фізично і дуже калічить морально. Люди не витримують, спиваються. Я думаю, що в людині повинен бути дуже розвинений інтелект. Особливо в людині театру. Тому що тільки інтелект може витягнути з емоційної воронки: чаду радості або відчаю », - говорила Олександра Захарова в одному зі своїх інтерв'ю. «Звичайно, ми, артисти, грішники

Олександра Захарова
Фотографія: art.to-sova.ru

Напевно, можна сказати, що майбутній актрисі пощастило з дитинства. Вона народилася в Москві в акторсько-режисерської сім'ї (мама - актриса Ніна Лапшинова, тато - режисер Марк Захаров ). Закінчила Театральне училище імені Щукіна і відразу надійшла в батьківську вотчину, в «Ленком» , Під татове крило. «Олександра чудово грала, коли показувалася в« Ленком », - пише в своїй книзі« Ленком - мій дім »Марк Захаров. - Їй дали уривок з «Матусі Кураж» Брехта. Вона зображала німу, яка повинна була повторювати єдине слово: «Ма-а-ма, ма-а-ма!» Пробиралися до сліз. Ми стали обговорювати групу випускників, які прийшли на перегляд. Коли дійшла черга до Олександри, Олена Олексіївна Фадєєва - вона грала матір Леніна, була депутатом Верховної Ради - стукнула долонею по столу і сказала: «Що ми тут збираємося обговорювати ?! Людина дружину в театр не взяв! А ми будемо вирішувати, бути чи тут його дочки ?! »Усі погодилися, що аргумент вагомий і переконливий, і Олександру взяли». Так в театрі з'явилася своя принцеса, дочка короля, головного режисера. Але, думається, принцип спорідненості тут зіграв далеко не вирішальну роль, а головним було все ж безсумнівну обдарування актриси. І як це часто буває в житті, Захарової довелося неодноразово доводити, що вона не тільки батькова дочка, а ще й самостійна творча особистість. Вдалося їй це на п'ять з плюсом, зараз вже нікому в голову не прийде сказати, що Олександра Захарова в мистецтві, що називається, по блату.

Олександра Захарова. Фото: a-zakharova.ru

ru

Марк Захаров. Фото: teleport2001.ru

ru

Олександра Захарова. Фото: vkonline.ru

Перші роки в театрі вона виходила в масовці, ролей не було. «Але що дивно, коли я ходила з табуретками в темряві, я все одно відчувала себе потрібною і щасливою! Я - фаталіст », - каже Олександра Захарова, і це слова щирої актриси, відданою служниці театру. І головні ролі в «Ленкомі» у неї з'явилися тільки після того, як вона голосно заявила про себе в кінематографі. Правда, теж спочатку під батьківським керівництвом. Знялася в його картинах «Будинок, який побудував Свіфт» (Естер), "Формула кохання" (Юхимку), «Убити дракона» (Ельза).

Але свою першу, дійсно головну роль в кіно актриса зіграла в картині режисера Сергія Ашкеназі «Кримінальний талант». Олександрі віртуозно вдалося створити образ чарівної шахрайки Олександри Рукояткіной. Як згадує Марк Захаров: «Після успіху картини жінки, що володіють якщо не талантами, то здібностями і торгують з-під поли в підземних переходах, сприймали Олександру як свою і пропонували їй купувати зі знижкою дефіцитні в ту пору товари. Вона, безумовно, отримала визнання як актриса ».

Вона, безумовно, отримала визнання як актриса »

Кадр з фільму «Будинок, який побудував Свіфт». +1982

+1982

Кадр з фільму «Формула кохання». 1984

1984

Кадр з фільму «Кримінальний талант». 1988

У театрі актрисі довелося зіграти одні з найцікавіших ролей світового класичного репертуару. І Офелію в «Гамлеті», і Ніну Зарічну в «Чайці» , І Раневську в «Вишневому саду» , І Озі в «Пер Гюнті», і Агафії Тихонівну в «Весіллі» . «Працюється нам нормально, - зізнається у своїй книзі тато-режисер. - Олександра дуже мені вірить. Тільки якщо я прибираю з ролі якісь слова і вирази, переживає.
- Не говори тут «ах», - наполягаю я. - Продовжуй далі.
- Як же так?! Це найважливіше!
І довго пояснює мені: якщо викреслити її «ах», не буде сенсу сцени і зіграти без «аха» абсолютно неможливо. Я в спір не вдаряють, але потім роблю по-своєму ».

Олександра Захарова в ролі Любові Андріївни Раневської, спектакль «Вишневий сад»

Олександра Захарова в ролі Любові Андріївни Раневської, спектакль «Вишневий сад»

Олександра Захарова в ролі Озі, спектакль «Пер Гюнт»

Олександра Захарова в ролі Озі, спектакль «Пер Гюнт»

Олександра Захарова в ролі графині Альмавіви, спектакль «Божевільний день, або Одруження Фігаро»

Втім, Олександра цілком довіряє своєму режисерові. «Нерозумно актрисі сперечатися з режисером, - вважає вона. - Особливо з таким, як Захаров. Жираф великий - йому видніше. Він, як ніхто, відчуває час, у нього дивовижний слух, смак ».

Коли дійшла черга до Олександри, Олена Олексіївна Фадєєва - вона грала матір Леніна, була депутатом Верховної Ради - стукнула долонею по столу і сказала: «Що ми тут збираємося обговорювати ?
А ми будемо вирішувати, бути чи тут його дочки ?
Як же так?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация