Олександро-Невська лавра: режим роботи і вартість квитків - літо 2019, як дістатися і офіційний сайт

  1. Як дістатися до Олександро-Невської лаври
  2. Режим роботи Олександро-Невської лаври - літо 2019
  3. Вартість квитків в некрополі Олександро-Невської лаври - літо 2019
  4. Троїцький собор Олексанр-Невської лаври в Санкт-Петербурзі
  5. Некрополь Олексанр-Невської лаври
  6. Музей міської скульптури Олексанр-Невської лаври в Санкт-Петербурзі
  7. Офіційний сайт Олександро-Невської лаври

Олександро-Невська лавра в Санкт-Петербурзі знаходиться в кінці Невського проспекту . Її територія, розташована між ріками Невою , Монастирку і обвідним каналом , Являє собою оазис російської духовного життя на Монастирському острові.

Як дістатися до Олександро-Невської лаври

Станція метро - Площа Олександра Невського;

Вхід в лавру знаходиться на площі Олександра Невського, навпаки величезної будівлі готелі «Москва» .


Режим роботи Олександро-Невської лаври - літо 2019

  • Лавра відкрита щодня з 5:30 до 23:00
  • Свято-Троїцький собор відкритий щодня з 5:45 до 20:00
  • Некрополь 18 століття
    • Щодня з 9:30 до 18:00
    • Каса закривається на півгодини раніше
  • Некрополь майстрів мистецтв
    • Щодня, крім четверга, з 9:30 до 21:00. Каса закривається на півгодини раніше
    • Щочетверга з 9:30 до 18:00

Вартість квитків Александро-Невської лаври - літо 2019

Свято-Троїцька Олександро-Невська лавра - діючий монастир. Вхід безкоштовний для паломників і туристів весь час.

Також на території лаври працює музей міської скульптури - Некрополь XVIII століття і Некрополь Майстрів мистецтв.


Вартість квитків в некрополі Олександро-Невської лаври - літо 2019

  • Відвідування некрополя 18 століття і Некрополя майстрів мистецтв
    • Для громадян Росії
      • дорослий квиток - 300 рублів
      • діти дошкільного віку - безкоштовно
      • школярі та студенти Росії - 100 рублів
      • пенсіонери Росії і Білорусії - 100 рублів
    • Для іноземних громадян
      • дорослий квиток - 400 рублів
      • діти дошкільного віку - безкоштовно
  • Відвідування одного з некрополів (Некрополя 18 століття або Некрополя майстрів мистецтв)
    • Для громадян Росії
      • дорослий квиток - 150 рублів
      • діти дошкільного віку - безкоштовно
      • школярі та студенти Росії - 50 рублів
      • пенсіонери Росії і Білорусії - 50 рублів
    • Для іноземних громадян
      • дорослий квиток - 200 рублів
      • діти дошкільного віку - безкоштовно

Історія Олександро-Невської лаври в Санкт-Петербурзі

Вважається, що на тому місці, де Чорна річка (нині Монастирка) впадає в Неву 15 липня 1240 року сталась битва дружини князя Олександра Невського зі шведами. На згадку про ті події, а також на честь перемоги над шведами в 1704 році, Петром I було прийнято рішення про будівництво тут монастиря і дано йому назву - Свято-Троїцький Олександро-Невський монастир. Князь Олександр Невський був канонізований церквою за свої благі справи для Вітчизни. У народі монастир називали Александров храм.

Закладено монастир був в 1710 році за проектом Доменіко Трезини і І. Старова. У 1712 році поряд з монастирем з'являються перші будови. Були побудовані дерев'яні Благовіщенська церква і каплиця. У 1713 році церква була освячена. Забудовується монастирська слобода.

За проектом в комплекс монастиря входили церкви, келії (житлові кімнати монахів), покої митрополита і інші споруди. Корпуси були побудовані «спокоєм» - буквою П з церквами по кутах. На території монастиря був розбитий сад з квітником.

Основна будівля монастиря розташовано біля річки Монастирку. І. Старов також виконав проект церкви Божої Матері Всіх скорботних Радість - надбрамної церкви, яку так назвали через її розташування над воротами монастиря.

Одним з перших будівель монастиря є Благовіщенська церква, розташована на правому березі Монастирку (архітектори Д. Трезини і Т. Швертфегер, 1724 рік). Будівля церкви збереглося до наших днів. Воно було побудовано на місці дерев'яної Благовіщенської церкви. Церква має прямокутну в плані форму і прикрашена пілястрами. Увінчана восьмигранним куполом на високому барабані. Саме сюди спочатку були перенесені мощі Святого Олександра Невського. Тут знаходиться прах Анни Леопольдівни, Олексія Розумовського, Олександра Суворова.

В середині 18-го століття будуються ще декілька корпусів, в тому числі Митрополичий будинок, Семінарський, просфорня корпусу (архітектор М. Д. Расторгуєв). І. Старов спроектував також круглу площу перед входом на територію монастиря.

У 1720 році при монастирі була відкрита друкарня. Пізніше в монастирі знаходилася семінарія, яка була перетворена в Духовну академію, яка діє і зараз. Указом Павла Першого в 1797 році монастир придбав вищий статус - статус лаври.

Троїцький собор Олексанр-Невської лаври в Санкт-Петербурзі

Троїцький собор Олексанр-Невської лаври, побудований в 1776-1790 рр., Є основним в ансамблі монастиря. Розташований між Духівському і Федорівське корпусам, оформлений в стилі класицизму. Собор прикрашають скульптурні композиції (архітектор Ф.Шубин). На головному фасаді - шестиколонний портик з трикутним фронтоном. Собор має хрестоподібну в плані форму. Внутрішні приміщення розділені на три нефа масивними пілонами, що підтримують склепіння. Для іконостасу використаний італійський і російський мармур. Бронзові «царські ворота» дивують витонченістю малюнка.

У Троїцькому соборі знаходяться мощі Святого Олександра Невського, перенесені сюди в 1989 році. Троїцький собор працює і в даний час.


Некрополь Олексанр-Невської лаври

На території монастиря в 1716 році засновано Лазаревське кладовище, де була побудована церква Святого Лазаря. У Лазаревському некрополі поховані В. Шереметєв, Ф. Уваров, Д.І. Фонвізін, М.В. Ломоносов, Д. Кварнегі, А. Н. Воронихина. А.Д. Захаров, Ж.Ф.Тома де Томон, К. Россі, А.В., М.І. Козловський. На Ново-Лазаревському цвинтарі покояться Н.М. Карамзін, І.А. Крилов, В.А. Жуковський, Ф.М. Достоєвський, М.І. Глінка, М.П. Мусоргський, Н.А. Римський-Корсаков, П.І. Чайковський, А.А. Іванов, Б.М. Кустодієв, В.І. Демут-Малиновський, Б.І. Орловський, П.К. Клодт, В.Ф. Комиссаржевская, Н.К. Черкасов та інші відомі діячі.

Пізніше до Олександро-Невській лаврі приєднується Тихвінської кладовищі (1823 рік). Обидва цвинтаря об'єднуються в Некрополь. Потім в 1861 році в Некрополь увійшло і Нікольське кладовищі. Після реконструкції Невської набережній в 1960-ті роки Нікольське кладовищі було значно скорочено. Тут були поховані історик Л.Н. Гумільов і перший мер міста А.А. Собчак. Нікольське кладовищі в даний час є єдиним діючим місцем поховання при Олександро-Невській лаврі.

У 2002 на площі перед Лаврою відкритий кінний пам'ятник князю Олександру Невському (скульптор В. Г. Козенюк). Головним святом собору є день 12 вересня - день перенесення в 1724 році мощей св. Олександра Невського.

Олександро-Невська лавра є одним з найкрасивіших архітектурних ансамблів Санкт-Петербурга. Туристи приїжджають подивитися на красу і строгість монастирських корпусів і прихилити голову перед видатними діячами Росії, що спочивають тут. Олександро-Невська лавра не втратила своєї духовної ролі, незважаючи на всі гоніння радянського часу, і функціонує як чоловічий монастир і в наші дні.

Музей міської скульптури Олексанр-Невської лаври в Санкт-Петербурзі

У 1930 році на основі Некрополя був заснований Музей міської скульптури. З 1932 року він зайняв Надбрамну церкву. А після закриття в 1933 році Благовіщенської церкви її перший поверх був також переданий цього музею. У повоєнні роки музей зайняв обидва поверху Благовіщенської церкви, а в кінці 1980-х років і будівля колишньої Тихвінської церкви



Офіційний сайт Олександро-Невської лаври

  • Свято-Троїцька Олександро-Невська лавра - lavra.spb.ru
  • Державний музей міської скульптури - www.gmgs.ru

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация