Олексій Михайлович - другий цар з династії Романових

  1. Формування особистості майбутнього російського царя
  2. Улюблені захоплення Олексія Михайловича царя всієї Русі

Царювання Олексія Михайловича можна назвати одним з найефективніших і конструктивних в історії Росії Царювання Олексія Михайловича можна назвати одним з найефективніших і конструктивних в історії Росії. Саме він поклав край війні з Польщею, повернув землі Малоросії, а також почав епоху реформ, які охопили економічну, юридичну, військову і релігійну сфери.

Формування особистості майбутнього російського царя

Після смерті Михайла Федоровича на російський престол вступив його син Олексій Михайлович.

Атмосфера, в якій ріс і виховувався царевич, а також м'який, добродушний, безініціативний характер і читання церковних книг сприяли розвитку у нього релігійності.

У момент вступу на престол в шістнадцятирічному віці Олексій Михайлович не був готовий до вирішення найважливіших державних справ, тому на самому початку правління він вдавався до допомоги Б У момент вступу на престол в шістнадцятирічному віці Олексій Михайлович не був готовий до вирішення найважливіших державних справ, тому на самому початку правління він вдавався до допомоги Б.І. Морозова, однак незабаром став самостійно приймати рішення.

Олексій Михайлович приділяв велику увагу організації армії, в результаті чого була проведена її реформа. Були створені полки нового ладу: солдатські, рейтарские, драгунські і гусарські, які становили головну опору всієї царської армії.

Крім цього, при Олексієві Михайловичу селяни, а також посадські люди були остаточно прикріплені до місця проживання. Були створені накази: Таємних справ, Хлібний, рахункових справ, Рейтарській, Малоросійський, Литовський і Монастирський.

Також були проведені перетворення в фінансовій та законодавчої сферах: випущені мідні гроші, була введена нова соляна мито, яка незабаром була скасована, видано Соборне укладення, а також в 1654 році відбулося об'єднання Росії і України.

За царя Олексія було продовжено освоєння Сибіру і були засновані міста: Симбірськ, Нерчинск, Іркутськ і Пенза.

Другий цар всієї Русі увійшов в російську історію як освічений, розумний, люблячий порядок, але в той же час добродушний, м'який і дуже релігійна людина, старанно виконуючий всі церковні обряди.

Улюблені захоплення Олексія Михайловича царя всієї Русі

Олексій Михайлович дуже любив соколине та псову полювання. У нього в служінні було близько трьохсот доглядачів за соколами, а спеціально з Сибіру йому доставляли кращих кречетів, які відмінно били качок, а також іншу дичину. Крім того, цар всієї Русі любив полювання на ведмедів, вовків, лисиць і дуже був незадоволений, коли його турбували під час улюбленого заняття різними проханнями. Деякі вчені-історики сходяться на думці, що автором підручника з соколиного полювання під назвою "Урядник сокольничого шляху" є Олексій Михайлович.

Крім полювання цар захоплювався театром, а також шахами , Що характеризує його як людину цікаву і багатогранного.

Російський дім подарунків "Русь Велика" пропонує Вам ознайомитися з ексклюзивною колекцією розкішних, дорогих шахів ручної роботи з бурштину, а також бивня мамонта. Ексклюзивна і чудова робота талановитих майстрів дозволяє віднести їх до предметів гідним царських осіб.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация