Олексій Міллер - біографія глави "Газпрому" Росії

Олексій Міллер є самим високооплачуваним менеджером в Росії, главою ВАТ «Газпром», а також присутня в складі ради директорів таких компаній, як «Газпромбанк», НПФ «Газфонд», СОГАЗ, ВАТ «Російські іподроми».

Олексій народився в 1962 році, його батьківщина - місто Ленінград, де він на «відмінно» закінчив школу, але в силу обставин золоту медаль так і не отримав. За словами однолітків, він взагалі був нічим не примітним тихим дитиною. Після він, без праці поступово на кафедру народного господарства, продовжив навчання в фінансово-економічному університеті. Тут у юнака також не виникало проблем з успішністю, він з першого дня став відмінником навчання. З усіх студентських захоплень Олексій визнавав лише футбол, вболіваючи за рідний «Зеніт», фінансову підтримку якому він надає донині.

Після закінчення навчання, Міллера запросили на роботу в «ЛенНІІпроект». Пропрацювавши там деякий час, після юнак відучився в аспірантурі і успішно захистив дисертацію. У цей час увагу Олексія Міллера прикував до себе «Клуб молодих економістів», де виступали в той час ще нікому не відомі молоді, але дуже амбітні люди, які в майбутньому стали першими особами держави. Керував клубом Анатолій Чубайс, а Міллер справно відвідував кожне засідання клубу і слухав доповідям учасників. Після перебудови в 1990 році розвалився і клуб, чиї учасники, в тому числі і Чубайс, незабаром зайняли високі пости в політиці. Олексій Міллер тим часом був призначений в економічний комітет Ленгорисполкома, який, проте, вже через рік був ліквідований.

Олексій Міллер тим часом був призначений в економічний комітет Ленгорисполкома, який, проте, вже через рік був ліквідований

Міллер тим часом не сидів склавши руки. Дуже скоро він, керуючись довірою свого давнього знайомого Чубайса, очолив Комітет із зовнішньоекономічних зв'язків, який був заснований при мерії міста. У цей роки кар'єра Міллера складалася більш ніж успішно: вже через п'ять років він став заступником голови Комітету з зовнішньоекономічного співробітництва. В ході служби Олексій зміг зарекомендувати себе як виконавчий співробітник, який чітко виконує доручення і незадіяний в політичних інтригах і скандалах.

За родом роботи Міллер вів справи в зоні економічного контролю «Пулково», його основними досягненнями в ці роки стало те, що він привернув до Петербурга представництва великих іноземних банків, наприклад «Ліонський кредит» і «Дрезднер-банк» і в загальному налагодив потік інвестицій з-за кордону.

У 1996 році, покинувши пост мера, Собчак змусив звільнити свої посади і всю свою команду, в тому числі і Міллера, який став заступником керівника ВАТ «Морський порт». А вже зовсім скоро зайняв пост директора «Балтійської трубопровідної системи».

Після стажування на посаді заступника міністра Міненерго Олексій, всупереч очікуванням, не зайняв місце міністра, а став главою компанії «Газпром». Робота компанії зазнала безліч реформ, в тому числі контрольний пакет акцій став належати державі, так само як і скарбниця компанії, яка фінансувала багато державні потреби. Міллер домігся успіхів на міжнародному терені, налагодивши імпорт сировини в Європу і довівши його до 40%.

Міллер домігся успіхів на міжнародному терені, налагодивши імпорт сировини в Європу і довівши його до 40%

Офіс компанії ВАТ «Газпром» в Москві

Будівництво Північно-Європейського газопроводу в 2010 році також було санкціоновано новою главою «Газпрому», в планах у якого прокласти і «Південний потік» через Чорне море.

У 2013 році Олексій Міллер був удостоєний третього місця журналу «Форбс» і був названий найбільш успішним менеджером Росії.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация