Олена Ларіна: «Вся наша фінансова верхівка для західних еліт - це гопота»

30.01.2018

Відомий аналітик про санкції проти «ближнього кола» Путіна і про те, чи передасть президент РФ владу наступнику через два роки

«Нові американські санкції проти олігархів не вплинуть на результат президентських виборів в РФ, оскільки втомлене, надламане населення у всіх випадках буде голосувати за владу», - вважає член «Ізборськ клубу», аналітик Олена Ларіна. В інтерв'ю «БІЗНЕС Online» Ларіна розповіла, чому до 2023 року США не зацікавлені в екстремальних подіях в нашій країні, відключать SWIFT, ніж Трамп гірше «хабарниці» Клінтон і за рахунок чого «промисловикам», на яких стоїть Росія, наплювати на санкції .

«СЕРЕД СЕРЙОЗНИХ ЕКСПЕРТІВ ПРАКТИЧНО НЕМАЄ СУМНІВІВ, ЩО ПРОТЯГОМ ПАРИ РОКІВ ПУТІН ПІДЕ, передавши владу наступникам»

- Олена Сергіївна, ви ще в 2011 році передбачали, що США відберуть розміщення в офшорах капітали російських олігархів і корупціонерів. І ось на 1 лютого американці готують наймасштабніший доповідь про «індивідуальних санкції», куди, як очікується, увійдуть люди з «ближнього кола» Путіна. Схоже, ваш прогноз збувається?

- Заходи почали здійснюватися з 2013 року. Перше - це реквізиція на Кіпрі. Потім - засвітка віолончеліста Сергія Ролдугина, Шувалова та інших. Уже в останні місяці - це заморозка грошей Михайла Прохорова, Дмитра Риболовлєва, сина Якуніна та взяття під домашній арешт Сулеймана Керімова. Західна машина дуже неповоротка і повільна. Але коли вона починає діяти, то не важлива позиція того чи іншого президента або прем'єра, оскільки працює вже машина.

- Яку мету ставлять американці - фінансово знищити найближче оточення президента, посварити російську владу і великий бізнес в стратегічних галузях, повалити режим Путіна, власні ділові інтереси США?

- Очевидні три мети. Перша. У США, Великобританії і країнах ЄС розгорнута безпрецедентна кампанія з повернення грошей з офшорів і поширенню на них режимів оподаткування. Всього в офшорах знаходиться від 24 трильйонів до 32 трильйонів доларів. А вся планетарна грошова маса - приблизно 85 трильйонів доларів. Наші хлопці вкрали приблизно 1,7 трильйона доларів. Ми знаходимося на другому місці серед так званих нових індустріальних країн після Китаю. Зрозуміло, що не можна стригти своїх, поки не оголений чужі.

Друга мета. З позицій США, Великобританії і ЄС ми «втратили берега», здійснивши операцію з Кримом, Україна, намагаючись впливати на вибори в США, і фінансуючи, не ховаючись, ультраправих по всій Європі - від Марін Ле Пен до «Альтернативи для Німеччини» і австрійською антиімміграційного партії. Відповідно, вони хочуть, щоб ми з нападу перейшли в глуху оборону і ніколи не вилазили за межі кордонів.

Третя мета. Американці хочуть забезпечити прийнятний для себе транзит влади від Володимира Путіна до наступника в найближчі пару років. Серед серйозних експертів по Росії на Заході практично немає сумнівів, що після перемоги на президентських виборах протягом двох років Путін піде, передавши владу наступнику. З наступником вони будуть готові домовлятися. Але його не повинно бути в новому списку санкцій. У нас багато аналітиків займаються пропагандою і неправильно трактують санкції як спробу повалити режим Путіна або посварити російську владу і великий бізнес. У нас немає великого бізнесу, у нас є призначені мільярдери. На Заході сидять реалісти. Їх абсолютно не хвилюють проблеми Росії. Ключова помилка російського керівництва, на погляд західної еліти, полягає в наступному. Вона всерйоз сприйняла доктрину Барака Обами щодо того, що американці замкнуться у себе на континенті і призначать свого роду регіональних поліцейських, яким дадуть на відкуп ті чи інші регіони. На думку американців, Росія вирішила, що вона отримала на відкуп регіон колишнього СРСР, Східної Європи та Близького Сходу. Ось зараз йде виховання, що показує, що ніякої сфери впливу у Росії бути не може.

- Наскільки наслідки нових санкцій будуть трагічні для Кремля?

- Трагічні не будуть. Зрозуміло, що вони створять великі, чисто життєві незручності. Оскільки в Росії мало хто читав реальний текст закону про санкції і не стежить за обговоренням в конгресі, у нас чомусь вважають, що американці збираються на початку лютого заморозити рахунки кільком сотням людей. Насправді все не так. Рахунки будуть заморожені у одиниць, якщо взагалі будуть заморожені. Але почнеться тотальна перевірка рахунків по всьому світу на предмет того, чи є ці гроші «чистими», тобто власники рахунків повинні принести підстави для переказів і свідоцтва про сплату податків. А ось тут засідка.

Є ще одна обставина. Коли була історія з Едвардом Сноуденом, ніхто не звернув уваги на її ключовий момент. Лора Пойтрас - дівчина, з якою він співпрацював, коли він уже був у Москві, - опублікувала на основі файлів агентства національної безпеки (АНБ) велику статтю про те, що АНБ контролює як мінімум з 2004 року всі переклади по SWIFT та кредитними картками (у мене на сайті вона є). Це означає, що, взагалі кажучи, американці знають про всі транзакції, які зробили будь-які росіяни. Тому США не будуть відразу всіх душити, а почнуть смикати психологічно, вимагати підтвердження чистоти транзакцій, які вже підтвердити не можна, задавати питання про те, на які гроші вчаться діти, купуються квартири тощо. Тобто це буде не одноразовий акт, а поступове удушення. Звичайно, хлопцям це життя дуже зіпсує, бо американські санкції - це чисто побутові та сімейні проблеми. Але, оскільки хлопці вже давно в підводному човні, з неї їх не випустять.

«Американці хочуть забезпечити прийнятний для себе транзит влади від Володимира Путіна до наступника в найближчі пару років» Фото:   kremlin «Американці хочуть забезпечити прийнятний для себе транзит влади від Володимира Путіна до наступника в найближчі пару років» Фото: kremlin.ru

«АМЕРИКАНЦІ ВВАЖАЮТЬ, ЩО ДО 2023 року РАДЯНСЬКИЙ ПОТЕНЦІАЛ ядерної зброї ЗАКІНЧУЄТЬСЯ. І ТОДІ У НИХ БУДУТЬ ІНШІ НАСТРОЮ »

- Чи позначиться ці санкції на передвиборній кампанії в Росії? Адже недарма доповідь заплановано (за попередніми даними) чи на 29 січня, то чи на 1 лютого, коли виборча кампанія в РФ буде набирати темп.

- Чи не позначаться ніяк. Треба розуміти, що російський соціум в XX столітті і додатково в останні 25 років пережив фантастичні стреси. Як сьогодні вже неспростовно доведено, зовнішні умови формують поведінку, мислення і звички людини на рівні інстинктів. Це не гени - для генетичних змін потрібні мільйони років. Це так звані филетические (від грецького phyle - рід, плем'я) зміни, які наступають протягом десятиліть. Це добре відомо науці, але не потрапляє в ЗМІ, оскільки занадто неполіткоректно. Діє це вже на рівні тварин, а у людини проявляється в більш короткі тимчасові проміжки. Відкрив це великий радянський біофізик професор Юрій Новоженов (завкафедрою Уральського держуніверситету, засновник методу социобиологического аналізу - прим. Ред.). Сьогодні це вже мейнстрім британських і американських соціобіології. Ми маємо справу з втомленим, пригніченим населенням, яке в усіх випадках буде голосувати за владу, незалежно від політики цієї влади. Американці це чудово розуміють, тому їх доповідь ніякого відношення до виборів не має.

- Наскільки сильно нові санкції вдарять по економіці і політиці Росії в цілому?

- Сильніше, ніж ми самі, по нашій економіці вже ніхто не вдарить. Оскільки російська економіка являє собою монопродуктового (вуглеводневу) відтворювальну систему з критичною залежністю від імпорту, то все диктується цінами на нафту. Зараз вони тимчасово виросли, оскільки американцям треба було добудувати газові термінали і розширити родовища, а крім того, підготуватися до видобутку вторинної нафти. Навіть при високих цінах на нафту російська економіка в 2017 році залишилася в рецесії, а скільки-небудь технологічна її частина - в глибокій депресії. Втім, американці страшно бояться, так само як і 25 років тому, розпаду Росії і неконтрольованих процесів. Не думаю, що вони будуть блокувати SWIFT. Вони будуть послідовно обмежувати експорт високих технологій в нашу країну. Якщо тверезо подивитися на речі, то приблизно в період до 2023 року американці будуть робити все, щоб у нас в країні не було екстремальних подій. Чи не тому, що вони симпатизують країні. Вони просто бояться неконтрольованого розповсюдження ядерної, а тепер і кіберзброї. Вони вважають, що до 2023 року радянський потенціал ядерної зброї закінчиться. І тоді у них будуть зовсім інші настрої.

- В одному зі своїх інтерв'ю ви говорили про те, що розплачуватися за санкції буде російський народ з тієї простої причини, що грошей в бюджеті буде менше від податкових надходжень. А наскільки чутливо буде це для простих людей?

- Це не я говорила, це Дума приймає такі закони. Наприклад, ті персони, які потрапили під санкції, звільнені від податків і плюс до того отримують неймовірні підряди на різні циклопічні об'єкти типу стадіону «Зеніт-арена» на Крестовському острові в Петербурзі. Що стосується простих людей, то, знову ж таки, у нас аналітики погано розуміють власну країну. Значна частина мінімально самостійних і мають професію простих людей давно відокремилася від держави, де-факто відмовилася від соціального страхування, пенсій тощо і займається «промисловий» економікою. Наведу тільки одну цифру. На статистично враховуються підприємствах реального сектора у нас працюють 12 мільйонів чоловік, а в сфері «промисловий» економіки, яка не має ніякого відношення до держави, за різними розрахунками, від 17 мільйонів до 25 мільйонів чоловік. Тому єдине, чого категорично не можна робити державі, якщо воно хоче зберегти стабільність, це намагатися запустити руку в кишеню до цих людей. Сьогодні реально на них стоїть Росія, і їм абсолютно наплювати на будь-які санкції.

«Що стосується Павла Грудінін, то який з нього політик «Що стосується Павла Грудінін, то який з нього політик? Він хороший директор, дійсно молодець і піклується про людей. І за це людину можна поважати »Фото: © Ілля Питалєв, РІА« Новости »

«ГОЛОВНА ПРОБЛЕМА РОСІЇ НЕ В ТОМУ, ЯК ПОДІЛИТИ ПИРІГ, А В ТОМУ, ЩО ПИРІГ СТРІМКО ЗМЕНШУЄТЬСЯ»

- Сьогодні в різних газетах пишуть, що наші олігархи в паніці. Однак про те, що фінансова розвідка США розмістить в січні-лютому новий список санкцій, куди потраплять люди з оточення Путіна, було відомо давно. Невже вони не підстрахувалися?

- Зробити нічого не можна з двох простих причин. Перша - АНБ з 2004 року, як я вже сказала, контролює всі транзакції. Друга - дія американців носить екстериторіальний характер. Їх вирішення підпорядковується будь-який банк, що має доларові рахунки, де б він не знаходився, а також компанії, що оперують з доларами. А це весь світ.

- Надходить також інформація, що російські олігархи нібито наводнили Вашингтон лобістами та адвокатами, які запропонували їм розлучитися з дружинами і переписати свої активи на вже колишніх чоловік, щоб захистити кошти. Також повідомлялося, що олігархи погрожували російському Forbes, щоб журнал не публікував щорічний список російських мільярдерів. Чи можуть ці заходи убезпечити наших багатіїв?

- В Америці лобізм - це офіційно дозволена діяльність. Тому те, що олігархи звертаються до лобістів, цілком нормально. Оскільки, як я вже говорила, у американців немає завдання заморозити всі рахунки (а багато олігархів, як це не парадоксально, цю обставину не розуміють), то лобісти добре зароблять, особливо нічого не зробивши.

- Наскільки російська фінансова верхівка інтегрована в глобальну фінансову істеблішмент? Наскільки у наших багатіїв тісні зв'язки із західними елітами?

- Російська фінансова верхівка вкрай слабко інтегрована в глобальні еліти. Вона сильно інтегрована в політичні кола, особливо в Західній Європі, адвокатуру, банківське співтовариство на рівні не власників, а топ-менеджерів. Ні для кого не секрет, що останні 25 років наші хлопці скуповували політиків, юристів Великобританії, Німеччини, Франції, Італії. Але це не правлячі еліти, а їх обслуга. В результаті правлячій еліті набридло, що їх обслугу хтось розкладає і знижує ефективність роботи. Наведу простий приклад. Подивіться на принца Кентського і олігарха Усманова, і все стане ясно. Вся наша фінансова верхівка для західних еліт - це гопота.

- Чи може в результаті американського тиску з'явитися в Росії контреліта? Чи варто взагалі вважати існуючу з 1990-х років олігархічну верхівку елітою? Які сили, економічні та духовні, можуть протистояти олігархії всередині Росії? Чи є у них ресурси впливу, грошові та адміністративні? Хто може вважатися представником антиолігархічних сил в Росії - Ігор Стрєлков, Павло Грудінін?

- Почну з кінця. Ну, яка контреліта Ігор Стрєлков? Ви вдумайтеся: людина кинув величезний регіон в розруху, залишив після себе тисячі смертей, а в Москві роз'їжджає на "Мерседесі" з молодою вивезеної звідти дружиною. Треба розуміти, що донецька експедиція Стрєлкова було не рішенням керівництва, а скоріше приватною ініціативою олігарха Костянтина Малофєєва (він відомий також як засновник дуґінського телеканалу «Царгород» - прим. Ред.) Щодо закриття кредиту в 300 мільйонів доларів (за іншими даними - в 225 мільйонів доларів) перед ВТБ. Що стосується Павла Грудінін, то який з нього політик? Він хороший директор, дійсно молодець і піклується про людей. І за це людину можна поважати. Оскільки російський соціум живе в просторі міфів, то у нас придумують протиріччя і боротьбу між лібералами і державниками, між опозиціонерами і лоялістами тощо. Відповідно, з'являються божевільні думки, що при наявності якоїсь контреліти можна протистояти олігархії. Перш за все, олігархія - це міф. У Росії влада і власність не розділені. При цьому останні 17 років власність належить владі, а десятиліття до цього влада належала власності. Відповідно, патріот (державник) повинен боротися з державою, і тим самим автоматично він виявиться лібералом.

Головна проблема в Росії не в тому, як поділити пиріг, а в тому, що пиріг стрімко зменшується. Якщо 25 років тому ми йшли нарівні зі світом, а подекуди і випереджали його в науково-технологічному плані, то тепер майже безнадійно відстали. Ось це головна проблема, а не вигадані проблеми політики.

- ДНР і ЛНР свого часу розглядали як «територію, вільну від олігархів», як спробу вибудувати по-справжньому демократичне суспільство з незалежної «народної» економікою. Однак, на думку ряду спостерігачів, економіку ДНР і ЛНР в результаті «осідлав» невеликий кримінал, як у нас в 90-ті роки. Що ж виходить: все багатство вибору економічних альтернатив - між олігархією і дрібним криміналом? Або є інші варіанти розвитку?

- Знову ж таки питання, навіяний постами Несмеяна. Він той ще міфотворець. Яка на Донбасі могла бути народна економіка, якщо весь регіон 25 років належав ОЗУ? Причому економічні відносини там будувалися навіть не на основі ринку, а так само як в Сицилії - на основі кліентелли (залежного відносини клієнта до свого патрона - прим. Ред.). Будь-яка людина, яка всерйоз знав Україну, розумів, що ні про яку народної економіці саме на Донбасі мови йти не могло. Скоріше вже тоді - у Львові і в Києві. Взагалі, те, що сталося там, - жахливо. Нехай в рамках бандитсько-клієнтського ладу - але люди там жили. А тепер це зруйнований регіон, як і Придністров'я, Абхазія і Південна Осетія. Найпарадоксальніше, що його намагаються відштовхнути від себе все - що українці, що наші. Навіть на такому скромному рівні, як зараз, це коштує мінімум 2 мільярди доларів на рік. А для відновлення потрібно мільярдів 40. Якби я була директором, то я б туди привела китайців. Їм би це могло бути цікавим. У відновлювальних програмах вони вкрай зацікавлені з багатьох причин.

«Яка контреліта Ігор Стрєлков «Яка контреліта Ігор Стрєлков? Ви вдумайтеся: людина кинув величезний регіон в розруху, залишив після себе тисячі смертей, а в Москві роз'їжджає на "Мерседесі" з молодою вивезеної звідти дружиною »Фото: Dom kobb, ru.wikimedia.org / CC BY-SA 4.0

«ПОВЕРНУТИ КАПІТАЛ В РОСІЮ МОЖНА ТІЛЬКИ З БЛАГОСЛОВЕННЯ США»

- Деякі експерти висловлюють думку, що нові санкції призведуть до консолідації російської еліти і поверненню в країну приватних капіталів ...

- Що стосується повернення в країну приватних капіталів, то у мене на цею рахунок є Великі сумніві. Для того, щоб капітал прийшов, винна пройти платіжка за SWIFT. Тобто повернути капітал в Росію можна тільки з благословення США. Тому я думаю, що хлопці, у кого великі рахунки на Заході, зараз будуть сидіти нижче трави і не чіпати капітали в надії, що з часом саме розсмокчеться.

- Чи можна навести приклади країн, успішно вибудовують свою економіку під зовнішньоекономічними санкціями? СРСР? Іран? Чи здатна Росія вибудувати власну незалежну економіку в рамках своєї величезної території, налагодивши торговельні зв'язки між суб'єктами федерації і зробивши ставку на несировинних сектор економіки? Близько десяти років тому в певних колах набула поширення стратегічна концепція «Фортеця Росія», що передбачає автономне існування нашої держави у «ворожому оточенні» (так звана автаркія). Це утопія чи автономне розвиток РФ (перекликається з ідеєю побудови соціалізму в одній країні) дійсно можливо?

- Що стосується СРСР, то, незважаючи на закон Джексона-Веніка, жорсткої блокади ніколи не було. Досить почитати книги Саттона (американський економіст Ентоні Саттон - прим. Ред.) І подивитися на історію на об'єктах нафтової. Там була інша історія. Американці провели кілька успішних операцій, пов'язаних з блокуванням конкурентних радянських технологій. Найвідоміша історія - це відмова від надзвичайно перспективною і працює краще, ніж в США, лінійки ЕОМ на користь так званих машин ЄС - копій IBM, які відкинули країну надовго назад. І таких прикладів багато.

В Ірані - конкретна біда. Натовпи злиденного народу, який мулли відправляють помирати в Сирію, Ірак і інші регіони. Тут треба розуміти, що в силу конкретних пропагандистських завдань деяка частина тямущих наших економістів розповідає казки про те, як треба покінчити з глобалізацією. Тим часом на останньому Давосі з головною промовою на захист глобалізації виступив Сі Цзіньпін. Як у нас може бути автаркія, якщо наша частка сьогодні взагалі в міжнародній торгівлі становить 2,5 відсотка, а в сфері високих технологій - 0,5 відсотка? Навіть де-факто новий керівник Саудівської Аравії оголосив, що країна закінчує з автаркії і відкривається світу.

- Відповідні заходи на політику тиску США поки не переважують санкції. Чим цього разу може відповісти Кремль?

- Якщо не займатися досить спірними заходами типу знищення польських сирів або турецьких помідорів, то, за великим рахунком, нічим. СРСР і США - це були дві наддержави. А Росія реально - це економічний ... не знаю, як би м'якше висловитися, в порівнянні з США, ЄС або Китаєм. Взагалі, контрсанкціі - це більше для внутрішнього споживання, а не для серйозної політики.

«Що стосується самого Трампа, то на сьогоднішній день він найпопулярніший президент США за всю історію» Фото:   kremlin «Що стосується самого Трампа, то на сьогоднішній день він найпопулярніший президент США за всю історію» Фото: kremlin.ru

«ТЕПЕР У НАС РОЗУМІЮТЬ, ЩО ДЛЯ РОСІЇ НАБАГАТО КРАЩЕ БУЛА Б хабарниць КЛІНТОН»

- Складається стійке враження, що президент РФ за власною ініціативою не може поміняти свою ліберальну команду (урядовий блок Медведєва, ЦСР Олексія Кудріна, наближені до Кремля олігархи та інші). Але чи не може так статися, що команда, яку він не може поміняти, поміняє його самого?

- Є відома конструкція: бояри - погані, а цар - хороший. Медведєв, Кудрін та інші з Володимиром Володимировичем - всі останні 25 років. До речі, завдяки тому, що Кудрін не дав розбазарити нафтові доходи, країна набагато краще, ніж увесь інший світ, пережила кризу 2008-2009 років. Взагалі, мене верне від обману російського населення на предмет лібералів і державників. Є така розумна людина - Стів Беннон (колишній короткий час головним стратегом Білого дому, консерватор-республіканець - прим. Ред.), Який реально і зробив Трампа президентом, а тепер звідусіль пішов і створює новий рух. Він сказав абсолютно правильну річ: «У сучасному світі немає непрохідною перепони між лівими і правими, прогресистами і консерваторами і навіть віруючими і атеїстами. Є тільки одне дійсне протиріччя - між виробниками і користувачами ». Дослівно він сказав - вичітателя.

- Минув рік, як Дональд Трамп прийшов до влади. Як би ви оцінили його правління? Наскільки виправдалися наші надії і по якій траєкторії, на ваш погляд, будуть розвиватися російсько-американські відносини?

- Коли ще йшла виборча кампанія, я опублікувала велику кількість постів, де веселилася з приводу наших хлопців щодо кращого друга Росії - Дональда Фредовіча. Якщо людина хоч щось розуміє, то він, подивившись на команду Трампа, повинен був все зрозуміти: це банкіри, сировинники і генерали. Тепер-то у нас розуміють, що для Росії набагато краще була б хабарник Хілларі Клінтон. Що стосується правління, то за рік республіканська партія вирішила три свої головні завдання: провела своїх людей до Верховного суду, що для них було метою номер один; зняла будь-які обмеження на експорт вуглеводнів - друга мета; лібералізувала оподаткування на користь багатих і бізнесу - третя.

Що стосується самого Трампа, то на сьогоднішній день він найпопулярніший президент США за всю історію. Остаточно його популярність підірвали три начебто дрібних випадку. Перше - коли він без перекладача годину спілкувався з нашим президентом. Друге - коли він сказав, що якщо Північна Корея ще раз випробує ракету, то він завдасть удар, і його не завдав. І третій - коли він здав Беннон. Зараз в Америці всіх цікавить тільки одне питання: досидить Трамп до кінця терміну або йому оголосять імпічмент? Це буде вирішуватися в листопаді цього року. До цього якихось різких рухів не буде.

При цьому треба розуміти одну важливу річ. Я, наприклад на сто відсотків впевнена, що ніякої централізованої операції, щоб допомогти Трампу виграти вибори, Росія не проводила. З іншого боку, якісь наші йолоп, прагнучи догодити, вели переговори. Яскравий приклад - це дві відомі дами. Вони, як в Росії, видавали себе не за тих, і ніякого мандата у них не було. Але американці цього не розуміють, і до сих пір щиро вважають, що це була операція. Оскільки оточення Трампа у зовнішній політиці було настільки ж досвідчений, як наші бандити з якогось Красноярська, то вони ходили по подібним зустрічам і вели переговори. Все це ніяк не позначилося ні на результатах виборів, ні на відносинах. Але очевидним є факт. У всіх цих переговорах замішана сім'я Трампа, і тепер, щоб врятуватися від прокурора Мюллера, він буде підтримувати будь-які антиросійські заходи.

Олена Сергіївна Ларіна (народилася в 1964 році) - підприємець, аналітик, викладач. Постійний член «Ізборськ клубу». Член «Товариства практиків конкурентної розвідки», генеральний директор компанії «Персоналінвест».

Закінчила Російську економічну академію ім. Плеханова за спеціальністю «економіст» та Інститут міжнародної економіки та права ім. Грибоєдова за спеціальністю «юрист».

Працювала в органах державної влади та в приватному бізнесі.

Викладає в Інституті економічних стратегій, Академії інформаційних систем.

Автор численних публікацій в друкованих та електронних засобах масової інформації, а також російських і зарубіжних наукових журналах.

Схоже, ваш прогноз збувається?
Яку мету ставлять американці - фінансово знищити найближче оточення президента, посварити російську владу і великий бізнес в стратегічних галузях, повалити режим Путіна, власні ділові інтереси США?
Наскільки наслідки нових санкцій будуть трагічні для Кремля?
Наскільки сильно нові санкції вдарять по економіці і політиці Росії в цілому?
А наскільки чутливо буде це для простих людей?
«Що стосується Павла Грудінін, то який з нього політик?
Невже вони не підстрахувалися?
Чи можуть ці заходи убезпечити наших багатіїв?
Наскільки російська фінансова верхівка інтегрована в глобальну фінансову істеблішмент?
Наскільки у наших багатіїв тісні зв'язки із західними елітами?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация