Олена Уайт і адвентисти сьомого дня

Ледь встигла утворитися адвентистська церква, як від неї відкололася невелика група на чолі з проповідниками Джеймсом Уайтом і Джозефом Бейтсом. Від них бере свій початок Церква адвентистів сьомого дня. Перша громада цієї церкви з'явилася в Нью-Гемпширі восени 1844 г. Однак самі адвентисти вважають роком її офіційного оформлення 1863 р Тоді була проведена перша генеральна конференція, на якій були присутні представники багатьох адвентистских громад. Засновницею секти називають одну з послідовниць вчення Міллера, Рахіль Престон, що складалася раніше в секті баптистів сьомого дня. Вона, посилаючись на біблійні вказівки, переконала своїх однодумців-адвентистів в тому. що слід святкувати не перший, а сьомий день тижня - суботу. Остаточну організацію церкви надала велика адвентистська пророчиця Олена Уайт.
Олена Уайт, уроджена Хармон, народилася в 1827 р За її словами, вона звернулася в адвентистську віру 13-річною дівчинкою, після того як прослухала одну з проповідей Міллера. Вийшовши заміж за Джеймса Уайта, вона разом з ним зайняла чільне місце в русі адвентистів. У віці 17 років вона пережила своє перше бачення (надалі вони відвідували її постійно). «У той час як ми молилися, - згадувала вона, - сила Божа зійшла на мене, як я її ніколи не відчувала. Я була оточена світлом і піднімалася все вище і вище над землею. Я дивилася на адвентистів у всьому світі і не могла їх відшукати, але голос сказав мені: «Подивися ще раз, але гляди трохи вищий». Тоді я підняла очі і побачила пряму вузьку стежку, яка була високо насипана над землею. По ній мандрували адвентисти до святого граду, який був розташований на іншому кінці стежки. За ним до дороги був яскраве світло, який був, як мені сказав ангел, «опівнічний криком». Він світил на всій стежці і був світлом для їхніх ніг, щоб вони не спотикалися. А коли подорожні пильно спрямовували свої погляди на Ісуса Христа, який вів їх по шляху в град, то вони йшли впевнено, і вони вірили, що дійдуть туди набагато швидше. Ісус підбадьорював їх і коли Він піднімав свою праву руку, з якої виходив яскраве світло, виливається над адвентистами, то вони вигукували: «Алилуйя!» »
Згодом Уайт придбала серед своїх послідовників незаперечний авторитет. Її бачення стали головним джерелом законів для адвентистских громад. Серед її численних видінь було і «бачення про суботу». Вона розповідала, що одного разу бачила Бога, який показав їй ковчег. У ньому знаходилися дві кам'яні скрижалі із зображенням десяти божих заповідей. Всі вони горіли яскравим блиском, але одна з них лише тьмяно мерехтіла. То була четверта заповідь. Чому ж так вийшло? На це питання Олена Уайт отримала відповідь від ангела, який сказав, що субота встановлена ​​Господом для святкування ще на самому початку створення світу, але люди не взяли до уваги цю заповідь. Ангел пояснив, що потрібно свято шанувати день суботній. Цьому баченню адвентисти надали виключне значення і узаконили святкування сьомого дня для всіх послідовників свого вчення.
Своїми вражаючими успіхами секта адвентистів Сьомого дня багато в чому зобов'язана саме Олені Уайт. За своє довге життя (вона померла у віці 88 років) Уайт написала тисячі сторінок релігійних творів і об'їхала багато країн світу. Величезними тиражами на багатьох мовах світу були видані її праці «Свідоцтво для громад», «Велика боротьба між Христом і Сатаною протягом християнського століття», «Видіння і досліди» та інші. Її книга «Шлях до Христа» була переведена на 46 мов. Крім цього Уайт постійно виступала з проповідями. Протягом двох років вона проповідувала в Англії, Франції, Данії і Норвегії, вісім років прожила в Австралії, Новій Зеландії і Тасманії, прочитала незліченну кількість проповідей в США. У 1849 році вийшов перший номер газети адвентистів Сьомого дня - «Справжня істина». У 1855 році ними було засновано власне видавництво. Кілька років по тому в Баттл-Крік (штат Мічиган) був заснований перший інститут для підготовки проповідників. Слідом потім виникла велика кількість інших навчальних закладів.
У травні 1863 року на першій генеральній конференції адвентистів Сьомого дня був прийнятий Статут. Згідно з ним, первинним осередком церкви оголошувалася громада, абсолютно самостійна в своїх внутрішніх справах. До цього ж часу в основному склалося вчення адвентистів. Вони вважають, що всі люди від свого народження - грішники і є підданими князя світу цього, але вони можуть змінити своє підданство і при бажанні стати громадянами царства Божого. В даний час на землі йде набір підданих для нього, і затримка у створенні цього царства походить від недостатнього ще кількості населення для майбутньої його території. (Територією цієї буде оновлена ​​Земля. Ясно, що її теперішній стан абсолютно непридатне для Божого царства. Вона повинна розпорошитися в очисному вогні, а потім знову виникнути).
Адвентисти відкидають традиційне християнське уявлення про рай і пекло, а також про безсмертя душі. Після смерті людини душа не відлітає від тіла, а перебуває з ним аж воскресіння мертвих. Смерть є як би сон без свідомості. Тому мертві в могилах абсолютно не відчувають продовження часу. Втім, вічне життя також можлива. Однак безсмертя не їсти явна даність, це дар Божий, який можна отримати лише по вірі в Христа, бо людина рятується тільки вірою. Причому порятунок залежить від людини, а не від церкви. Один з центральних пунктів в віровченні секти - віра в швидке пришестя Христа. Коли воно настане, в точності невідомо. Вважається, що обчислення Міллера були абсолютно правильними, але не вірно витлумаченими. 22 жовтня 1844 р Христос (як це і випливає з буквального сенсу пророцтва Даниїла) тільки приступив до "очищення святилища", тобто до підготовки Свого Суду. Під час Другого пришестя Ісуса, Він разом з тими, хто непохитно вірив в Нього і виконував Його заповіді, вознесеться на небо. Там буде встановлено тисячолітнє царство Господнє. Після тисячі років відбудеться воскресіння мертвих. Сатана і невиправні грішники будуть знищені вогнем, після чого адвентисти оселяться на оновленій землі, яка стане місцем їх вічного життя.
Всього в світі зараз налічується близько 6 млн. Адвентистів Сьомого дня. Головним чином вони проживають в США і Канаді.


рецензії

По-перше, секти офіційно не реєструються державою, як церква. По-друге адвентісти- це найбільш відповідне Біблії рух. Наприклад ЖОДНОГО православного свята в Біблії НІ. А так же прошу не забувати, що більшість розвинених країн розвивалися на Біблії, тобто протестанти. Ви то самі напевно віддаєте перевагу німецькі, англійські чи американські речі ... Про євреїв я взагалі мовчу.
Сергій Головатенко 24.05.2012 12:40 Заявити про порушення Чому ж так вийшло?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация