Ольга Остроумова: «Я позбавлена ​​заздрості»

Актриса зазначила 70-річчя на власному творчому вечорі, отримавши масу привітань від глядачів. WomanHit.ru вислухав думку Ольги Михайлівни на різні теми Актриса зазначила 70-річчя на власному творчому вечорі, отримавши масу привітань від глядачів

Ольга Остроумова

Сергій Іванов

Про пафосі

Потрібно бути іронічним по відношенню до себе. Не люблю пафосу. Валентин Йосипович Гафт якось добре сказав: «Квіти не вміщалися в вазу, їх поклали в рукомийник. І ювіляр здавався відразу і іменинник, і небіжчик ».

Про велич

Вчора ми вийшли з актрисою Іриною Шевчук на вулицю після урочистого прийому. І якийсь молодий чоловік став нам говорити: «Ви великі актриси, я в юності і в дитинстві плакав над вами!». Ми з Ірою накинулися на нього: «Ми великі актриси ?! Ти не розумієш: це Станіслав Йосипович Ростоцький великий режисер, а ми дівчата були. Так що ми ніякі не великі актриси ».

Про Марину Цвєтаєву

На другому курсі ГІТІСу мені дали прочитати уривок нарису Марини Іванівни «Мій Пушкін». І я прочитала на іспиті. Напевно, хотіла отримати хорошу оцінку. Але потім з плином життя стала розуміти, про що це. Добре, якщо з плином життя ми щось починаємо розуміти глибше, ніж в молодості. Ось все знають вірші: «Мені подобається, що ви хворі не мною». Але ж будь-яка жінка скаже, що їй подобається, коли нею хворі. Тоді що це? Для красного слівця? Ні, у Марини не було для красного слівця нічого. Кожен рядок - це її життя. Взагалі, коли знаєш життя поета, вірші його стають ясніше.

Про заздрість

Я позбавлена ​​заздрощів, це правда. Це не моя заслуга, а тата з мамою, а ще заслуга Марини Цвєтаєвої та Анни Ахматової. Дуже давно я прочитала вірш Марини до Анни Андріївни. І ось коли ці два генії так пояснювалися один одному в любові і повазі, чому нам заздрити?

Про марнославстві

Я недавно читала щоденники Раневської. І я служу в театрі, де вона працювала довгий час. Вона писала: «Коли я зрозуміла, що у мене немає таланту Чапліна, немає таланту Шаляпіна, я назавжди позбулася марнославства». У мене його теж немає. У мене є свої маленькі або немаленькі здатності - вирішувати не мені. І я їх чесно віддаю вам.

Про що не відбулася зустрічі з Брежнєвим

Після фільму «А зорі тут тихі ...» мене хотіли зробити прапором радянської молоді, чому я дуже пручалася. Пам'ятаю такий епізод. Я служила в театрі на Малій Бронній, і ось якось мене після репетиції, всю розпатлану, садять в чорну «Волгу» і везуть кудись. Як виявилося, до заступника міністра культури. Я приходжу - шапка-вушанка набакир. Він на мене дивиться довго, вивчає, потім каже: «Ось тут наближається ювілей Брежнєва, ми б хотіли, щоб ви привітали його від усієї радянської молоді». Я думаю: ну що робити, привітаю. І додає: «Ну, а що сказати, ми вам напишемо». І тут я ляпнула - до речі, ці ляпи мене завжди дуже добре виручали, - абсолютно не подумавши: «Ні, писати мені не потрібно. Вже я знайду слова, як привітати літньої людини ... »Він подивився на мене якось дуже виразно і сказав:« Ну добре, ми вам зателефонуємо ». Добре, що ніхто не подзвонив.

ролі

Свою першу зоряну роль в кіно - Женьки Камельковой - Ольга Остроумова зіграла в 1973 році у фільмі режисера Станіслава Ростоцького «А зорі тут тихі ...». Режисера ще називають її «хрещеним батьком» у кінематографі. Далі Остроумовой пішла маса пропозицій, правда, багато хто з них були націлені на повторення способу Женьки Камельковой, тому артистка дуже вибірково ставилася до матеріалу. Зрештою дочекалася ролей в культових фільмах «Любов земна» і «Доля». У 1979 році Ольга Остроумова стала лауреатом Державної премії СРСР.

чоловіки

У 70-х роках під час роботи в театрі юного глядача Ольга Остроумова познайомилася з режисером і письменником Михайлом Левітіним. Вони одружилися не відразу, так як спочатку обидва були невільні: Ольга Остроумова в той час була одружена з однокурсником Борисом Аннабердиевим. У шлюбі з Михайлом народила двох дітей: Ольгу і Михайла. Однак після 23 років спільного життя подружжя розлучилося. Через три роки Ольга познайомилася з актором Валентином Гафтом . Як зізнавався сам Гафт, він давно помітив свою майбутню дружину на зйомках фільму Ельдара Рязанова «Гараж». Але, оскільки тоді Остроумова була вільна, він не став втручатися в її особисте життя. І лише коли Ольга розлучилася, почав вживати активних заходів. Через рік після знайомства вони одружилися.

Діти і внуки

У актриси двоє дітей, які пішли по стопах зіркової мами. Дочка Ольга вступила на акторський факультет, син Михайло за першою освітою історик, але став режисером. Нещодавно він зняв картину «Негідник», де зіграли його мама і сестра. Підростають і внуки - Захар, Поліна і Фаїна. Захар вже вчиться грати на гітарі.

До речі ...

Актриса Ірина Шевчук, грала з Ольгою Михайлівною у фільмі «А зорі тут тихі ...», розповідала, що Остроумова завжди відрізнялася принциповістю. «Коли ми дізналися, що наш фільм везуть до Венеції, нам сказали, що на такому буржуазному фестивалі ми повинні мати хоча б по три наряди на кожен день: ранковий, коктейльний і вечірній. І ось ми зібралися, пили чай, сиділи і думали, перераховували подружок - у кого що можна взяти. І зрозуміли, що не наберемо навіть на два дні, а вже вечірніх суконь у нас точно не було. Тоді Оля подивилася на мене і сказала: 'Давай відмовимося і не поїдемо на фестиваль ». Так могла сказати тільки вона. У підсумку ми подзвонили режисерові Станіславу Ростоцького. Ну звичайно, нас повели до Зайцеву, там одягли, взули. Але це були не наші наряди, а кіностудії Горького.

Ми з Ірою накинулися на нього: «Ми великі актриси ?
Тоді що це?
Для красного слівця?
І ось коли ці два генії так пояснювалися один одному в любові і повазі, чому нам заздрити?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация