Ольга Ушакова - Готові твори з літератури. 9-11 класи

Ольга Ушакова

Готові твори з літератури. 9-11 класи

Дорогі друзі!

У шкільну програму 9-11-го класів з російської літератури включено велику кількість літературних творів, великих за обсягом і складних за змістом.

Вам належить вивчити різні періоди розвитку класичної літератури, познайомитися з найбільшими творами, які належать до різних літературних напрямів, жанрів і історичних епох.

Після розбору та обговорення кожного твору в класі вчитель зазвичай просить написати за нього твір. Учні часто зазнають труднощів в узагальненні своїх знань. Представлені в нашій книзі готові твори допоможуть вам впоратися з цим. Використовуючи план, який дається до кожного твору, ви зможете висловити свої думки, навести приклади з тексту. Пам'ятайте, що кожен твір - індивідуальна творча робота, вираз ваших особистих суджень і вражень. І, звичайно, не забувайте, що будь-яке ваше думка має спиратися насамперед на добре знання змісту тексту і на теоретичні знання, отримані на уроках літератури.

Бажаємо успіхів!

Образ автора в «Слові о полку Ігоревім»

«Слово о полку Ігоревім» - прекрасний запашний квітка слов'янської народної поезії, гідний уваги, пам'яті і поваги.

В. Г. Бєлінський

план

I. Вступ.

Автор «Слова о полку Ігоревім».

II. Основна частина.

1. Талановитий і освічений чоловік.

2. Літературно обдарована людина.

3. Поет російської природи.

4. Патріот рідної землі.

III. Висновок.

Образ російського народу.

«Слово о полку Ігоревім» - шедевр давньоруської літератури, неперевершений зразок поетичного слова, що вражає навіть сучасних читачів. Хто ж автор цього дивного твору?

Існує безліч припущень про те, ким була людина, який написав «Слово о полку Ігоревім». Немає ніяких сумнівів, що він був дуже талановитим і освіченим. Автор вміло поєднує досягнення сучасної йому літератури з образними засобами усної народної поезії. У ті далекі часи більшість освічених людей були ченцями, але автор міг бути і наближеним князя Ігоря, і дружинником, настільки достовірними здаються опису битви. Ця людина не тільки розповідає про події, а й дає власну оцінку всього, що відбувається. Він схвалює прагнення Ігоря до свободи, його бажання захистити рідну землю, однак засуджує честолюбство князя, яке призводить до загибелі всього війська.

Автор «Слова ...» - літературно обдарована людина: він використовує виразні метафори і порівняння, призводить не тільки епітети, характерні для усної народної творчості, а й власні яскраві визначення. Наприклад, війна у нього уподібнюється грози, грому, буйному вітрі, битва - праці хлібороба, молотити. Часто авторська метафора переростає в розгорнуту панорамну картину. Кожен образ важливий, виконаний сенсу і багатозначний. Коли автор говорить, що «чорні хмари з моря йдуть», читач розуміє, що це опис і явища природи, і руху війська половців. Наводиться багато порівнянь, які посилюють поетичне звучання тексту. Наприклад, князя Ігоря, брата і їх синів автор порівнює з чотирма сонцями: «Чорні хмари з моря йдуть, хочуть прикрити чотири сонця ...»

У тексті твору багато авторських відступів. Це пряме авторське втручання в хід зображуваних подій. У них виражаються особиста гіркоту, скорбота автора. Всі відступу носять ліричний характер. Незвичайно своєрідний і співучий мову і стиль «Слова ...».

У «Слові ...» яскраво виражений зв'язок людини з природою, характерна для епохи Середньовіччя. Природа тут одухотворена. Вона учасниця подій, про які розповідає автор: природа радіє, засмучується, плаче, страждає, як людина. Вона живе і дихає в цьому творі. Вона вісниця нещастя і радості, виразниця дум і почуттів людини. Згадаймо затемнення сонця - воно було попередженням для героїв. Природа відображає світогляд людей, які вірять в її силу і могутність. Тому Ярославна закликала на допомогу явища природи, тому рідна земля - ​​центральний образ твору.

Автор «Слова ...» - справжній патріот. Його твір пройнятий ніжним почуттям любові до Батьківщини. Це почуття проявляється, і коли він розповідає про поразку дружини Ігоря, і коли оповідає про мирну працю російських орачів, порушеному усобицями князів, і коли передає плач російських жінок за вбитими воїнам. Автор пишається своєю Батьківщиною і впевнений в її могутність. Йому боляче, тому що руські князі ворогують між собою, замість того щоб захищати свої землі. Автор закликає до припинення міжусобиць. Невдалий похід князя Ігоря на половців послужив приводом для його звернення до князів з закликом об'єднатися. Кінцівка «Слова ...» відображає бажання автора побачити князів, єдиних перед спільним ворогом.

Залежно від подій, які описує автор, його вигляд змінюється. Він то дружинник, то орач, то воєначальник, то державний діяч, а то білобородий сказитель. З усіх цих різних проявів складається образ автора першого твору давньоруської літератури - великого, мудрого і талановитого російського народу.

Ідея патріотизму в «Слові о полку Ігоревім»

О Руська земля! Ти вже за пагорбом.

"Слово о полку Ігоревім"

план

I. Вступ.

Суперечки навколо «Слова о полку Ігоревім».

II. Основна частина.

1. Реальне історична подія - основа «Слова ...».

2. Основна ідея твору і способи її розкриття.

III. Висновок.

Патріотизм - основна ідея твору.

«Слово о полку Ігоревім» - твір давньоруської літератури, навколо якого і до цього дня не вщухають суперечки вчених про те, кому ж належить авторство і до якого літературного жанру його можна віднести. Безсумнівно, той, хто створив «Слово ...», був не просто талановитим поетом і дуже освіченою людиною, але і справжнім патріотом.

Вправні переплетення публіцистики, лірики і фольклору дають нам можливість насолодитися художнім описом реальної історичної події - невдалого походу на половців князя Ігоря Святославича в 1185 році. Відправитися в цей похід князя спонукали почуття військової честі, каяття у своїй колишньої політики і бажання втілити в життя нову ідею - загальноросійську. Автор наділяє Ігоря всіма якостями справжнього воїна, готового на будь-які звершення і жертви на благо Руської землі.

«О Руська земля! Ти вже за пагорбом »- ці повторювані рядки, рефреном звучать в тексті твору, кожен раз звертають читачів до головної ідеї автора. А основна ідея твору - патріотизм. Повною мірою передати силу цього почуття автору допомагають деякі літературні прийоми. Масштабне зображення Русі - один з них. Русь представлена ​​не тільки декорацією для подій, що відбуваються; вона є одним з героїв оповідання.

Крім опису широких кордонів рідної землі, автор вдається до одушевлению природи. Так, наприклад, природа застерігає князя від задуманого походу сонячним затемненням, а вже в дорозі звірі й птахи порушують криками та свистами задуману раптовість наступу на ворога. Природа не просто застерігає князя, вона співпереживає йому: сяє радістю, коли Ігор рятується втечею з полону, або плаче листям дерев, коли він зазнає поразки в битві.

Міркувати над тим, що відбувається, оцінювати вчинки героїв - ось те, чого чекає від читача автор, не просто переказуючи історичний епізод, а й даючи свою оцінку подіям.

Відчуття живої розмови з оповідачем складається завдяки тому, що в тексті присутні численні авторські відступи і звернення, а історичні епізоди раз у раз поступаються місцем вигаданим. Наприклад, плач Ярославни або віщий сон Святослава. Перед нами постає не просто розвиток подій, а й насичені неймовірним ліризмом сторінки, на які відгукується душа.

Об'єднання Русі, припинення княжих міжусобиць, що роз'їдають рідну землю зсередини, - в цьому автор бачить причину всіх бід своєї Батьківщини. Він з особливою гіркотою пише про те, що трагічне час настав саме з тих пір, як брат з братом стали ділити землю, а вороги з усіх боків одну за одною здобували перемоги. Свої думки про міжусобицях автор вкладає в слова Святослава, який засуджує братів Ігоря і Всеволода за те, що вони порушили закон феодального слухняності і спровокували новий напад половців на руські землі.

Образ Святослава - це втілення авторського ідеалу мудрого, справедливого і сильного правителя. Закликаючи князів виступити за землю Руську, автор в ліричних відступах згадує перших руських князів і їх походи на ворогів Батьківщини.

Кінець ознайомчого уривка

СПОДОБАЛАСЯ КНИГА?

Ольга Ушакова   Готові твори з літератури
Ця книга коштує менше ніж чашка кави!
ДІЗНАТИСЬ ЦІНУ

Хто ж автор цього дивного твору?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация