Олімп. Обитель богів - Ілюстрований журнал Володимира Дергачова «Ландшафти життя» - ЖЖ

Володимир Дергачов

https://pp.vk.me/c622130/v622130872/33614/iPlwz6aauPY.jpg

Олімп

є історичним, міфологічним і природним символом Греції. Це найбільш високий гірський масив (а не гора) Греції. Три найвищі вершини називаються Мітікас або «Трон Зевса» (2917 м), Сколе (2912 м) і Стефані (2905 м). Всього Олімп налічує 52 вершини, в тому числі 33 мають висоту понад 2000 м над рівнем моря. Не одна з верші не носить назви Олімп, яке походить від метафори «Завжди сяючий». Сніг на гірській гряді починає падати в першій половині жовтня і до початку грудня утворюється щільний сніжний наст, що світиться під променями сонця. Часті снігопади взимку утворюють на плоскогір'ї Муз на висоті 2700 метрів сніговий покрив до 4 метрів. Вітер може досягати ураганної сили.
Свій сучасний вигляд гірська гряда отримала 10 млн. Років тому. У давнину Олімп служив природним кордоном Фессалії і Македонії. Площа Олімпу становить 2,9 тис. Кв. км. Щоб об'їхати Олімп навколо, треба описати коло в 150 км.
Національний заповідник Олімпу характеризується великим біорізноманіттям, включаючи 23 рідкісних ендемічних виду (що мешкають тільки тут). В античності на Олімпі були навіть леви. Серед пернатих - золотий орел - улюблений птах Зевса. Олімп включений в число кращих національних парків Європи, з 1981 року входить до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
На північному схилі Олімпу знаходився місто-святилище македонян - Діон, тобто місто Зевса.
У світі налічується кілька гірських Олімп. Тільки на території Греції і грецьких островах більш десяти гір звуться Олімп, чотири гряди в США, три - в Малій Азії, одна - на Кіпрі. Найвищий Олімп (26,2 км) знаходиться на Марсі. Але тільки гірська гряда на півночі Греції є справжнім Олімпом, де жили олімпійські боги. Саме він згадується у Гомера та інших поетів Давньої Греції.
є історичним, міфологічним і природним символом Греції
http://www.alpindustria-tour.ru/images/img/programms/283_1381394100.jpg
Згідно давньогрецької міфології, гірська гряда Олімп була місцем проживання головних «олімпійських» богів на чолі з Зевсом.
По темі: Крит. Верхи на ослику на батьківщину Олімпійського бога Зевса
На головному грецькому Олімпі крім Зевса розташувалися царства наступних божеств: Гери, Афіни, Афродіти, Аполлона, Ареса, Артеміди, Діоніса, Гефеста і Гермеса. Палац для богів побудували одноокі велетні-циклопи, яких звільнив з царства мертвих сам Зевс. На знак подяки циклопи дарували Зевсу влада над громом і блискавками. Прикраси для палацу Олімпу викував у своїй майстерні Гефест. Вхід до палацу вів через хмарні ворота, що охороняються іншими богами. Хороми Зевса і Гери вікнами були звернені до Афін, Фів, Спарті, Корінф, Аргос і Мікенам. У палаці жили інші боги і багаточленні слуги.
Над міфологічним Олімпом завжди блакитне небо, звідки ллється золотий світло. У царстві Зевса не буває ні дощів, ні снігу, тут завжди панує сонячне літо. Тільки нижче клубочаться хмари, що закривають грішну землю.

Боги на горі Олімпі

У римській міфології Зевс ототожнювався з Юпітером. Під опікою Богині Гери виросла морська німфа Фетіда, за допомогою якої аргонавти успішно пробилися через протоку мимо Сцилли і Харібди. Фетіда уникла сполучення з велелюбним Зевсом, який в помсту прирік її на шлюб з простим смертним.


Якщо пощастить, після захоплюючих міфів Вам запропонують взяти участь в симпозіумі (бенкеті) з «нектаром і амброзією» (їжею і напоєм богів) на висоті 1500 метрів з театральним ходою на чолі з Зевсом, Герой і Гефестом.
Не варто плутати поняття «Олімп» і «Олімпія» (місто зі священної гаєм на території Пелопоннесу). Назви Олімпійські ігри і Олімпійський вогонь походять від посвячення олімпійським богам, а традиція Олімпійського вогню зародилася на Олімпіаді 1936 року в Третьому Рейху.


На оглядовому майданчику розташована таверна, де можна випити келих хорошого грецького вина за олімпійських богів. Дощова погода до цього особливо в своєму розпорядженні.


Біля підніжжя гірської гряди і в 5 км від моря розташований містечко Литохоро. Незважаючи на віддаленість від моря, з нього вийшло 36 капітанів далекого плавання. Тут процвітає керамічний промисел. З містечка починаються всі основні маршрути на олімпійську гірську гряду. На горизонті - Егейське море. Колись морські хвилі плескалися біля підніжжя Олімпу. Тепер тут сільськогосподарські угіддя, а вздовж узбережжя численні пляжні готелі.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация