Оливки і маслини

  1. Чим корисні?
  2. Що приготувати?
  3. Оливкова олія - ​​рідке золото півдня

Оливки і маслини - відмінна холодна закуска, складова частина багатьох салатів і різних гарячих страв, в тому числі піци, пасти, тушкованих овочів

Маслини і оливки - це плоди одного дерева. Різниця в кольорі і смаку обумовлена ​​лише видом оливок, їх сортом і ступенем зрілості.

Відомо близько 60 різних видів оливкових дерев, але плоди для харчування збирають лише з маслини культурної або маслини європейської - дерева висотою 4-12 метрів. Його плід-кістянка (подовженої або округлої форми) важить близько 15 м Сирим його є абсолютно неможливо через терпкість, викликаної гірким речовиною гликозидом окуропеіна, яке руйнується тільки при спеціальному приготуванні оливок. Втім, кілька днів в році, в кінці вересня - початку жовтня, коли плоди оптимально визрівають, їх подають свіжими в барах Італії, Греції та Іспанії.

Чим корисні?

Ці плоди багаті жирами і маслами, білками, клітковиною і безліччю вітамінів (найбільше Е, А і С) Ці плоди багаті жирами і маслами, білками, клітковиною і безліччю вітамінів (найбільше Е, А і С). Вони смачні і добре втамовують голод, оскільки дуже калорійні (159-200 ккал на 100 г). Більш того, дієтологи вважають, що маслини дуже корисні для профілактики ракових захворювань, остеохондрозу, каменів в жовчному міхурі і нирках, захворювань серця і судинної системи.

Оливки або маслини, як кому більше подобається, збирають зеленими - поки ті тверді.

Визріваючі плоди стають темно-фіолетового або чорного кольору і використовуються в основному для приготування масла. У їжу йдуть тільки молоді зелені оливки. Після збору врожаю їх занурюють в спеціальний сольовий розчин, в якому вони будуть наполягати певний термін (як правило, від 6 до 12 місяців). Перед тим як консервувати, плоди піддають спеціальній обробці - спочатку для видалення гіркоти їх заливають розчином лугу на пару годин, потім промивають і заливають розсолом, щоб забродили, а після цього розфасовують в банки. Щоб вийшли чорні оливки, їх насичують розчином кисню.

Одним з показників гарного сорту є товста м'якоть і маленька кісточка Одним з показників гарного сорту є товста м'якоть і маленька кісточка.

Як відомо, однією з основних характеристик маслин і оливок є їх калібр. Калібр - це кількість плодів в кілограмі сухого ваги: ​​чим менше калібр, тим крупніше плоди. Недостиглі зелені маслини найчастіше маринують, а чорні, дозрілі маслини солять. І ті й інші використовують і як закуску, і як гарнір, а також для прикраси страв. Для використання чорних солоних маслин як самостійної закуски їх часто попередньо злегка вимочують для зменшення солоності.

Що приготувати?

У кулінарії і маслини, і оливки існують виключно в консервованому вигляді - і завдяки своєму пікантному смаку сприймаються як вишуканої закуски. Зазвичай, ними прикрашають святкові закуски, дуже ефектно виглядають всілякі канапе з оливами зверху на шпазі. З оливками і маслинами роблять піци, салати, використовують в приготуванні м'ясних і рибних страв, соусів.

Зелені оливки іноді фарширують Зелені оливки іноді фарширують. Чудова властивість цих плодів в тому, що вони і при переробці не втрачають своїх цінних якостей. Наповнювачі бувають найрізноманітніші: морква, лимон, тунець, креветки або анчоуси, червоний перець.

Оливки часто подають до спиртних напоїв - винам, вермутам, горілці, коньяків, настойкам, використовують для прикраси коктейлів.

Маслини, на відміну від оливок, представлені з кісточкою або без кісточки, але не фаршировані. На думку фахівців, маслини не терплять ніяких смакових поєднань. Як і зелені оливки, маслини - відмінна холодна закуска, складова частина багатьох салатів і різних гарячих страв, в тому числі піци, пасти, тушкованих овочів.

Оливкова олія - ​​рідке золото півдня

Оливкова олія надає особливий аромат будь-якого страв.

Воно сприяє поліпшенню травної системи, поліпшуючи роботу шлунка, кишечника і печінки. Воно знижує рівень холестерину в крові, покращує обмін речовин і набагато швидше засвоюється організмом. Рекомендується регулярно з'їдати до їжі кілька маслин або частіше балувати себе салатами (овочевими та фруктовими), заправленими саме оливковою олією. Вдруге використовувати оливкову олію можна, адже воно втратить всі свої корисні властивості, крім того, витягне токсини з інших продуктів.

Оливкова олія є незамінним в кондитерських виробах Оливкова олія є незамінним в кондитерських виробах. Будь-яка випічка стає неповторним шедевром, якщо в нього додати, хоча б кілька його крапель.

Невід'ємним інгредієнтом в створення як гарячих, так і холодних соусів є оливкова олія. Але так як за своєю природою масло і вода несумісні, то для того, щоб вдало приготувати соус, необхідно знати один секрет: поступово додавати невелику кількість масла в основу соусу, не перестаючи при цьому ретельно його помішувати, або збивати в міксері. Оливкова є найкращим маслом для маринування продуктів. Це пов'язано з тим, що воно проникає в зовнішні стінки законсервованих продуктів і завдяки своїм властивостям зберігає первинний смак маринаду.

Оливкова олія традиційно використовується у виробництві хлібобулочних виробів, так як воно має більш характерним смаком, ніж вершкове масло.

Додати в закладки:

Чим корисні?
Що приготувати?
Чим корисні?
Що приготувати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация