Омськ - сибірське місто, який завжди буде столицею. Частина 6. Глава 5. Сибірське козацтво

Сибірські козаки мають давню історію. Їх багатовікова служба була напруженою, різноманітної, виснажливою. Підтвердженням цьому може служити той факт, що Сибірське козацьке військо відповідало за неймовірно велике, широкий простір. «Зона відповідальності» Сибірських козаків розкинулася на 1920 кілометрів від Тоболу і до Монгольського Алтаю. Це можна порівняти з територією від Варшави і до Парижа!

Відмінність Сибірського козачого війська від усіх інших (Донське, терських, Уральське) полягало в тому, що створено воно було державою. Сибірське козацтво з самого початку свого існування служило країні. Деякі джерела говорять про те, що Козаки в Сибіру почали свою історію з отамана Єрмака і його вільних козаків - підкорювачів Сибірського ханства. Похід Єрмака дійсно мав велике значення, але історія розвивалася трохи інакше.

У 1586 році на території Сибіру закріпилася государева адміністрація, а сибірських козаків усього-то було 90 чоловік. Основною силою для формування владою нових земель козацьких в цей час була не сибірське козацтво, а так звані «охочі люди». Здебільшого вони всі були жителями російської Півночі. Таким чином, можна вважати, що сибірське військо бере свій початок не з отамана Єрмака, хоча похід Єрмака мав важливе значення.

Виникло сибірське козацтво в XVIII столітті. Саме в цей час Російська держава повністю оформило свій кордон на півдні Західного Сибіру. Основою нового кордону для формування сибірського козачого війська стала Омська фортеця. Цей об'єкт стане майбутньою столицею Сибірського козацтва Сибірського війська.

З часів отамана Єрмака пройшло приблизно три століття, і 19 серпня 1808 року з'явилися Сибірське лінійне козаче військо. Ось така дивовижна історія сибірського козачого війська, його формування і появи. Козаки в Сибіру усіма силами захищали південні кордони Західного Сибіру.

Бухтармінська лінія будувалася на випадок проникнення китайців в верхів'я Іртиша. Рештою ж (та й Бухтарминской в ​​кінці кінців) козаки в Сибіру прикривалися від набігів монголоязичних джунгар (вони ще відомі як ойрати), а також тюркомовних казахів.

Історія сибірського козачого війська протягом практично всього XVIII століття мирилася з присутністю джунгаров. Вони володіли всім північчю нинішнього Казахстану, було у них багато завоювань і на сході. Що стосується казахів, то вони не представляли собою великої загрози для козаків в Сибіру. Цей народ кочував в ті часи далеко на півдні, тільки час від часу прориваючись до сибірських кордонів.

Цей народ кочував в ті часи далеко на півдні, тільки час від часу прориваючись до сибірських кордонів

Дуже складним періодом був XVIII століття. Козацтво Сибіру в цей час захищало кордону як могло.

Величезна протяжність кордонів і невелике число козаків-героїв зафіксовано в багатьох документах. Наприклад, станом на 1787 рік на 2400 км суворих сибірських ліній було всього 2000 козаків! Це приблизно по людині по кілометр.

Справедливості заради, варто вказати, що козацтву Сибіру в цей час допомагали донські і яицкие козаків, башкири і Мещеряков. До 1812 разом з козаками-героями службу тут несло відразу кілька драгунських полків. Але цих сил було явно недостатньо, щоб чинити опір кочівникам. У 1812-му драгуни вирушили воювати з Наполеоном. Козаки-герої залишилися єдиною кіннотою на території Західного Сибіру. Козаки в Новосибірську і на території багатьох інших «північних» пунктів служили в 19 столітті самовіддано і вірно з 17 років і до тих пір, «поки в силах» ...

Невелика купка служивих козацтва Сибіру служила без відпочинку і терпіла постійні «перегони» на всілякі роботи. Змінившись зі своєї посади, будь сибірський козак (навіть якщо це був отаман сибірського козачого війська) вирушав будувати і ремонтувати зміцнення, заготовлювати для скарбниці дрова, сіно, будівельний ліс. У 18 столітті козаки Омська займалися тим, що працювали на казенних ріллі. Про своєї власної запашке не міг мріяти навіть отаман сибірського козачого війська. Часу не вистачало, як не вистачало і грошей.

Платня козаки Омська, як і козаки в Новосибірську та інших містах мали невелику. І на ці «крихти» потрібно було ще придбати коня бойового, зброя козаків і одяг!

Зовсім не дивно з цієї причини здається «худоконность» в той час не просто «служивих» сибірських козаків, а й отаманів сибірського козачого війська.

Генерал Г. І. Глазенап, який в 1808 році дав характеристику козакам Омська і взагалі всім козакам, був просто вражений. Він писав, що одяг сибірських козаків продірявилася жахливо, їхня зброя козаків було не зовсім сучасним, але їх відношення, їх моральних дух, завзятість здатна вразити будь-кого. Незважаючи на те, що козаки в Новосибірську були погано навчені, незважаючи на те, що одяг сибірських козаків не могла навіть зрівнятися з військовою формою армії, незважаючи на те, що багато отамани оренбурзького козачого війська і їх підлеглі не були грамотними, Сибірцев завжди з честю виконували навіть найважчі завдання.

Незважаючи на те, що козаки в Новосибірську були погано навчені, незважаючи на те, що одяг сибірських козаків не могла навіть зрівнятися з військовою формою армії, незважаючи на те, що багато отамани оренбурзького козачого війська і їх підлеглі не були грамотними, Сибірцев завжди з честю виконували навіть найважчі завдання

З 1810-х років все Сибірцев почали проходити систематичне навчання військовій справі, у них з'явилася своя форма. І це вже була не просто буденна одяг сибірських козаків, а формені сині мундири з синіми шароварами і з червоними лампасами. Така форма сибірських козаків протрималася не так довго. Через два десятка років, з грудня 1840-го форму сибірських козаків зробили темно-зеленою.

Приблизно в 1812 році отамани оренбурзького козачого війська, його сибірські козаки були удостоєні червоних погонів. Для офіцерів вводилися спеціальні срібні (в артилерії - золоті) еполети. З цього моменту і з'явилися червоні козаки, які відрізнялася своєю відвагою, військовою доблестю, відвагою. Мужність і відвага цих службових, відома її з часів походу Єрмака, - ось те, чим славилися козаки в 19 столітті. Безліч подвигів вони зробили, безліч доль врятували. Хто такий червоний козак? Це той, хто виділявся своєю безстрашністю в бою і готовністю в будь-який момент стати на захист нужденним.

При Миколі I форма сибірських козаків не змінювалася, але були здійснені інші реформи. Служиві стали нагадувати собою регулярних драгунів. Життя стало протікати під сигнали труби, зброю козаків змінилося на драгунські рушницю з багнетом, змінився стиль атак (разомкнутая лава, настільки звична козакам, змінилася на атаки в зімкнутому строю).

На початку 20 століття козаки, отамани оренбурзького козачого війська брали участь у війні з Японією, і в першій світовій. В цей час зброя козаків надійно захищали кордони держави.

Йшов час, і наближався 1917 рік. 200-річна служба відважного і відомого Сибірського війська завершувалася. Попереду червоні козаки повинні будуть пережити ... розкозачення і передачу частини своїх військових земель в управлінням Киргизької АРСР. Жовтневий переворот 1917 ознаменував загибель сибірського козачого війська. За жовтнем пішла страшна Громадянська війна, яка стала ще однією причиною розколу Росії, розколу козацтва. Закінчилася Громадянська війна, і офіційна пропаганда почала всіма силами працювати так, щоб привести до загибелі сибірського козачого війська, до того, що стерти з пам'яті всі героїчні сторінки історії. Більшовицька влада немов наплювала на думку відомого письменника і філософа Л.Н. Толстого, який сказав дуже ємко і правильно: «Козаки створили Росію». Замість цієї як не можна правдивої фрази було взято вислів Л.Д.Троцкого: «У козацтва взагалі немає заслуг перед Російською державою і російським народом». Від себе: таке міг сказати тільки затятий ненависник Росії і російського народу, яким і був Бронштейн Лев Давидович.

Основою політики радянської влади стало ось цей вислів Троцького. Вся політика будувалася на тому, щоб заперечувати самобутню історію козацтва. Якщо подивитися глибоко, то мета була набагато жахливішою. Не просто змусити народ забути про свої звичаї, про свої традиції, але повністю його знищити, привести до загибелі сибірського козачого війська. Але це зовсім інша сторінка історії.

Сьогодні, на жаль, немає більше можливості повернутися в минуле, щось змінити. Багато звичаї козаків і традиції козаків були втрачені в часі, забуті. Колишній уклад життя, колишні танці козаків, традиції більше не повернути. Тепер варто трохи інша задача: відновити насильно перервану радянською владою зв'язок поколінь і довести, що культура козаків існує. Сьогодні Союз козаків з МГО «Сибірське козацьке військо» всіма силами намагаються відродити ті звичаї козаків, які існували протягом багатьох років з того моменту, як сталося підкорення Сибіру Єрмаком.

Сибірське козацьке військо - об'єднання, яке змогло зміцнити в значній мірі отаманський правління, змогло сприяти зміцненню регіональних відділень. Для зміцнення бойового духу і створення відчуття єдності цього народу був розроблений гімн сибірського козачого війська, є і герб сибірського козачого війська.

Отаманські правління сьогодні дуже ефективно і конструктивно взаємодіють з існуючими органами держвлади, місцевого самоврядування. Все багатство звичаїв козаків, їх військова справа передається тим, хто вчиться в козачих кадетських класах. Культуру козаків можна бачити на щорічно приводяться фестивалях козацької культури, на табірної-польових зборах, на навчальних стрільбах козачої молоді. Особливо уважно вивчається досвід предків, пронизаний звичаями козаків.

У вихованні дуже багато відрізняло молодого козака від всіх інших верств суспільства. Молодій людині з колиски вселяли прості і незаперечні істини про те, що «неробство - зло, а брехня - велика підлість, що злодійство - гріх». Культурою козаків велика увага приділялася саме любовному відношенню до своєї сім'ї, до жінки, до ветеранів. Який не візьми козачий округ - всюди шанують жінку, не скупляться на ласкаві слова для неї.

Багато сибірські козаки фото яких зберігаються в музеї, відрізнялися не тільки міцністю, непохитністю в бою, а й своїм трепетним ставленням до другої половини. Сімейні узи для козака - велика цінність.

Особливою увагою оточують ветеранів, тих, хто зберіг частину історії, частина самобутності. Чого тільки варті специфічні звання козаків: в кожне військо зараховували вищий військовий чин. Він не служив у війську, будучи при цьому почесним козаком, чий авторитет був непорушний.

Невід'ємною частиною в житті козака ставала символіка. І це не тільки те, що зображено на гербі сибірського козачого війська. У службі, в побуті козака все наповнюється певним змістом. Серьга у чоловіка в будь-якому козачому окрузі не просто прикраса. Це та деталь, яка показує місце, роль козака в родині.

Будь-козак повинен знати не тільки звання козаків, історію походів козаків до Сибіру, ​​а й імена всіх героїв козацтва. В іншому випадку, який же він воїн, якщо не знає своєї історії?

В іншому випадку, який же він воїн, якщо не знає своєї історії

Всі ті козаки, які досягли 19-річного віку, повинні були зібратися в заздалегідь обумовленому місці козачого округу на найкращих конях і при повній екіпіровці. Молодецькі наїзники отримували від отамана ошатні вуздечки, зброю, оздоблені сідла. Отримати таку нагороду для будь-якого козака в Сибіру вважалося дійсно дуже почесним.

Справжнім святом з танцями козаків, з традиційними піснями сибірських козаків ставали проводи на військову службу. Навчені досвідом батьки давали свої поради для синів. Козаки не просто жили справжнім, а й дивилися в майбутнє, бачили його раніше в дітях, онуках. Саме з цієї причини таке сибірськими козаками велика увага приділялася їх вихованню.

Сьогодні можна говорити про те, що намітилися позитивні тенденції в консолідації здорових, навчених досвідом і націлених на майбутнє сил козацтва. Сибірське козацтво переживає своє друге народження.

430 років сибірського козачому війську - дата, яка дає поштовх до подальшого розвитку на підставі вірності традиціям. Той похід козаків до Сибіру, ​​який був здійснений кілька століть назад, проклав початок для нового шляху. Того шляху, який проходять сьогодні Сибір козача, і того шляху, який вона вже пройшла напередодні свята 430 років сибірського козачому війську. Герб сибірського козачого війська, гімн сибірського козачого війська - то, то показує нам єдність і натхненність, внутрішній стрижень, відвагу і силу козацтва.

Герб сибірського козачого війська, гімн сибірського козачого війська - то, то показує нам єдність і натхненність, внутрішній стрижень, відвагу і силу козацтва

Сибірське козацьке військо з часів своєї появи, освіти грало ключову роль. Схід країни був надійною захищений Сибіром козачої. Її роль можна порівняти хіба що з роллю в Європейській частині країни Всевеликого війська Донського. Сибірське військо, історія якого починається не з походу козаків до Сибіру, ​​а дещо пізніше, стало прабатьком, предком козацьких військ, які розташувалися за Уральським хребтом. І ось уже 430 років сибірське козацьке військо зберігає традиції і захищає батьківщину. На території Російської імперії пісні сибірських козаків і їх традиції знали багато. І це цілком зрозуміло, адже Сибір була третьою за ступенем старшинству після Терського козачого війська і Всевеликого війська Донського. Звання козаків, які залишили свій слід в історії, відомі всім.

До 1917 року Сибір козача військовий свято святкувала 6 грудня за старому. Це 19 грудня по стилю новому. Це був дня не герба сибірського козачого війська, які не гімну сибірського козачого війська, а день приєднання до Росії Сибіру.

Як буде розвиватися козацтво далі і які заходи передбачені в Стратегії з розвитку російського козацтва до 2020 р (далі Стратегія)?

Що входить до Стратегії можна прочитати тут .

І саме з цієї причини їм не байдуже, яким шляхом, в якому напрямку буде йти далі історія, розвиток козацтва, чи не станеться загибель сибірського козачого війська. Чи зможе сучасне суспільство, сибірські козаки побудувати добротний козачий будинок з міцним фундаментом або «спорудить» хатинку, що впаде від одного подиху вітерця? Сибірське козацьке військо Омська (як і інших міст) сьогодні стоїть перед вибором, з чого починати будувати цей свій будинок: фундаменту або ж з даху? Само собою, що з фундаменту. А цим фундаментом, основою, стає культура козаків, духовно-моральне виховання сибірського козацтва, поступове зміцнення козацьких громад, підготовка мобілізаційного резерву. Значення тут має все, навіть форма сибірського козачого війська.

Значення тут має все, навіть форма сибірського козачого війська

Завданнями, які знайшли своє відображення у Стратегії можна прочитати тут .

Не можна розвивати держслужбу, без виховання, без навчання, без урахування культури, пісень сибірських козаків, звичаїв козаків, зміцнення козацької громади. Якщо говорити більш образно, то не можна буде поставити попереду коня віз. Суб'єктами реалізації даної Стратегії є по вдосконаленню культура козаків: тут .

Рада при Президентові РФ у справах за все козацтва, не тільки Сибірського козацтва - це дорадчий орган. Федеральні органи виконавчої влади, органи виконавчої влади в регіонах та місцевого самоврядування, які впливають на історію сибірського козачого війська, на культуру козаків - поняття дуже широкі.

Всеросійське козацьке товариство разом із Всеросійським громадським об'єднання м козаків є громадські організації з абсолютно різної нормативно-правовою базою, які захищають не тільки козаків в Сибіру.

Загальна характеристика руху козацтва Сибіру - один з важливих пунктів, який знайшов своє відображення у Стратегії. День козака святкує велику кількість людей, але зареєстровано на території країни 1440 всього козацьких товариств. Чисельність членів в 2010 р. військових козацьких товариств досягла 452424 людини. Ось з цими даними і зустрічають сьогодні 430 років сибірського козачому війську.

Ось з цими даними і зустрічають сьогодні 430 років сибірського козачому війську

Пам'яті козаків ст. Атбасарского (нині Казахстан). Музика: "За Уралом за річкою", похідна пісня уральських і сибірських козаків.

Мінрегіон России сообщает о том, что чісельність Членів козаків (і козацтво Сібіру в тому чіслі) Громадський досягає примерно 20 тис. Чоловік. Дані Мінрегіону России свідчать про ті, что загальна Кількість Членів козацьких товариств - козаки герої, Які взяли на себе зобов'язання несення держслужби, Іншої служби досяжними в 2010 р. 148991 чоловік. Це серйозна зброя козаків. Всім тім, хто зараховує себе до числа козаків, тім, хто знає Історію Освоєння Сібіру козаками, Історію служби цього народу на благо держави, на благо Батьківщини, на благо історії сібірського Козачі війська доводитися стікатіся з багатьма проблемами. Зокрема, це ті питання, Які стосують Ставлення до СУЧАСНИХ козаків Омська та других населених пунктів. Сибірське козацьке військо Омська та інших регіонів змушене визнати, що ставлення до нього дуже суперечливе.

Одні називають тих людей, на яких надіта форма сибірського козачого війська, які претендують на статус свого роду окремого стану. Тих, хто протягом історії захищав країну, називають псевдопатріотами. Це прикро, але нічого не поробиш: щасливий день козака, історія і мужність освоєння Сибіру козаками за радянських часів були забуті і розтоптані. На щастя, є й ті, хто бачить в казках в Новосибірську, козаків Омська зачатки відродження втрачених, забутих на сторінках історії основ культури козаків, звичаїв козаків, моральності. Ці два протиріччя неможливо ніяк перебороти. Сучасне освоєння Сибіру козаками є цілим і єдиним явищем.

Потрібно спробувати поглянути на представників козацтва Сибіру по-різному, з різних сторін. Метою тут стає спроба прояснити ситуацію зі справжньою історією сибірського козачого війська і тими домислами, які з'явилися в радянський період. Козаки в Сибіру (як мінімум з то точки зору, яка панує на даний момент) представляють собою зовсім не етнічний пласт, який намагається домінувати над іншими.

Навіть герб сибірського козачого війська, атрибути, які з'явилися сьогодні, точно показують, що перед нами просто громадська організація, яка покликана вирішувати деякі проблеми козацтва Сибіру. Але ось тільки чиї інтереси і яким чином буде захищати ця організація Сибірського козачого війська? Бути може, суспільство не готове визнати існування Дня козака і взагалі цієї культури?

Термін «козаки в Сибіру» використовується як синонім честі, патріотизму, культури козаків, відданості, глибини вкоріненості моральних традицій, звичаїв козаків. Ось тільки ці цінності, які має кожен козачий округ, легко можна спотворити. І тоді картина «Козаки пишуть листа султанові» стає потворним творінням, патріотизм в культурі козаків перетворюється в націоналізм, моральні цінності, звання козаків зазнають змін.

Одні в результаті під гімн сибірського козачого війська готові всіма силами послужити Батьківщині, а інші в цей час просто намагаються зліпити наспіх піар-акцію, прискорюючи загибель сибірського козачого війська. Під гербом сибірського козачого війська об'єднані всі ті, хто пам'ятає і шанує історію, хто не рівно дихає до честі і гідності мундира, формі сибірського козачого війська, доблесті.

Не так давно в якості експерименту була нова ініціатива червоних козаків. Це не вивчення того, як поводився Єрмак в Сибіру і не спроба втручання в приватне життя. Ні! Сибірське козацтво після відповідних погоджень з місцевою владою поряд з правоохоронними органами при проведенні громадських заходів та ін. взяли на себе частину функцій з охорони правопорядку. Люди в формі сибірського козачого війська стали причиною справжнього розколу в суспільстві.

Одні члени суспільства відкрито висловлювали негатив по відношенню до представників сибірського козачого війська, абсолютно не збираючись підкорятися вимогам з боку козацького патруля. А інші в цей час реагували на сибірське козацтво кілька спокійніше, вважаючи, що охорона громадського порядку за допомогою використання козацтва Сибіру - такий захід, що відрізняється виключно позитивним своїм характером. І це не історичне питання про те, чи можна вважати Єрмака в Сибіру героєм. Це буденна проблема, яка, як вірно помітив отаман Оренбурзького козачого війська, здатна викликати такий конфлікт в суспільстві. Про те, як деякі відносяться до святкування Дня козака, до історії сибірського козачого війська і зовсім говорити не варто.

Захисту козакам можна шукати хіба що у самих себе, об'єднуючись під гербом сибірського козачого війська. Держава, яка покликана допомагати знаходити баланс інтересів, в даному випадку для Сибірського козацтво не буде помічником. Протягом історії інтереси, які були у козаків в Сибіру і у держави не завжди збігалися. Це починається з питання про те, чи був Єрмак підкорювач Сибіру або не був, і закінчується міркуваннями про принесених в історію сибірського козачого війська радянською владою зміни.

Але це зовсім не означає, що козача пісня онлайн ніколи не зазвучить. Незважаючи на протиріччя і «натягнуті» відносини з державою, козацтво Сибіру при першій же небезпеці готові прийти на допомогу народу, об'єднатися під гербом сибірського козачого війська. забути все дурниці, які розповідають про Єрмака в Сибіру псевдовчені і журналісти. Ті, хто протягом багатьох років захищав кордони, готовий до діалогу (чого тільки варта картина відомого художника «Козаки пишуть листа султанові»?).

)

Козацькі пісні онлайн обов'язково зазвучать! Потрібно тільки час, потрібно визначитися з тим, як відродити повагу до них. Атаманське правління, отаман Оренбурзького козачого війська, отаман сибірського козачого війська впевнені, що без формування дуже міцного фундаменту культури козаків, без наявності повноцінних громад козацтва Сибіру втрачається весь сенс козацтва. Не можна набирати до лав тих, хто прийшов з вулиці, хто навіть не знає, що саме Єрмак підкорювачем Сибіру був, а не якийсь інший історичний діяч.

Виступ дитячого колективу Купаленка молодша група на концерті "Російська народна пісня" 7 лютого 2014 р. в залі СЦКД Веселка

Процес по відродженню історії сибірського козачого війська почався, він триває виключно на громадських засадах. Якщо говорити мовою влади, то він проходить «знизу». Козаки пишуть листа султанові, козаки активно займаються тим-то, цим, пройшов фестиваль, де звучали козацькі пісні онлайн ... Подібні інформаційні повідомлення перестали для козаків в Сибіру бути чимось новим, унікальним. А це означає, що влада готова до того, щоб вести конструктивний діалог з сибірським козацтвом, щоб налагодити взаємодію.

Правда, деколи це робить без урахування існували протягом довгого часу історичних особливостей козаків, історії сибірського козачого війська, звичаїв козаків. Іноді можна бачити явне нав'язування представникам козаків в Сибіру тупикових шляхів життя і розвитку.

Чого вартий тільки один факт появи сибірського козацтва, адже здавна воно складалося саме з необхідності козаків героїв служіння народу, Батьківщині, а не на буржуазних принципах найманства. Не варто, напевно, передрікати загибель сибірського козачого війська, намагатися випереджати етапи розвитку суспільства і держави. Не варто на себе бути нездійсненні зобов'язання як сибірському козачому війську Омська, так і сучасному суспільству. Проте, потрібно працювати, шанувати свято 430 років сибірського козачому війську.

Концерт - 430 років Сибірському Козачому Війську. ЦНК, Нижньовартовськ. 08.12.2012

Найважливішими напрямками діяльності були з моменту підкорення Сибіру Єрмаком як і раніше залишаються перед сибірським козачим військом, такі:

такі відродження історії сибірського козачого війська, відродження культури козаків, відродження традицій, відродження звичаїв козаків, здійснення патріотичного виховання громадян, молоді, козацтва Сибіру, ​​наявність повсюдного зміцнення авторитету козаків в Сибіру.

Останній пункт є, напевно, один з найбільш складних. Авторитет Сибірського козачого війська зміцнити можна буде лише повсякденному дуже копіткої і творчою роботою всього козацтва Сибіру.

Майбутнє залежить від професійної підготовки отамана сибірського козачого війська від його інтелекту, від правління і вміння організовувати дійсно якісну, копітку роботу на благо всім козакам героям.

У Стратегії, яка називалася трохи вище, прописано багато заходів, які сприяють розвитку історії сибірського козачого війська. Що було зроблено і що збираються зробити можна прочитати тут .

В результаті цієї роботи необхідно зазначити, що на сьогодні потрібно проводити важливу діяльність в галузі освіти (і всім повинно бути відомо, що саме Єрмак підкорювач Сибіру, ​​що історія сибірського козачого війська сповнена протиріч і загадок, але в той же час повна мужності, відваги і військової доблесті), культури козаків, розвитку відносин між суспільством і Сибіром козачої. Загальноросійська громадська організація, яка носить назву «Союз козаків» являє собою саму організовану, наймасовіше об'єднання сибірського козачого війська Омська, яке відстоює послідовно, детально інтереси, які мають сибірські козаки. Ми на даний момент удостоєні можливості, високої честі, якщо хочете, спостерігати за тим, яким чином на протязі ось вже 22 років змінюється громадська думка, змінюється позиція влади і її представників по відношенню до сибірського козачому війську, козакам в Сибіру.

За ці 22 роки можна було не раз спостерігати про те, що багато представників влади (і не тільки влади) робили спробу тим чи іншим чином розіграти в своїх інтересах історію сибірського козачого війська, козацьку карту. Такі спроби, на жаль, козаки в Сибіру бачать і сьогодні. Нічого тут не поробиш. З цими явищами в історії сибірського козачого війська практично неможливо боротися. А якщо намагатися чинити опір, то козакам в Сибіру не вистачить сил на інші сфери і області. Єдине, що залишається незаперечною істиною для Сибірського козачого війська, - захист рубежів країни і готовність прийти завжди на допомогу своєму народові, не дивлячись на всі образи, забуття звичаїв козаків, всю брехню.

Козацтво Сибіру впевнено готове заявити, що наші повністю збігаються з тими завданнями, які були поставлені Президентом РФ В.В. Путіним. І всі вони прямують на зміцнення отаманами оренбурзького козачого війська всього государства Российского, на зміцнення козацтва Сибіру. З цієї Стратегії потрібно буде взяти все найкраще, щоб використовувати це в майбутньому на благо рідної Батьківщини.

Про міський сибірському козацтво можна прочитати тут .

Про кріпосному сибірському козацтво можна прочитати тут .

Текст гімну Сибірського козачого війська

Суворої тишею охоплений,

Виблискуючи золотом куполів,

Храм Військовий, своїм набатом,

До кола скликає козаків.

За лик Святого Миколая

Рвонемо з піхов блиск мечів.

За честь Сибіру і Алтаю,

Помремо під прапорами полків.

У тривожний час козачі корені,

Рубали сталлю і свинцем.

Але все одно ми шануємо і пам'ятаємо,

Заповіти дідів і батьків.

Ми, сини козацької вольниці,

Згуртованих дружбою на століття,

Під благовіст церковних дзвіниць,

Співаємо на славу Єрмака.

Горить зоря кривавим прапором,

Цілує землю дзвін підков.

Сини Сибіру твердим кроком

Вступають в братство козаків.

Трохи ще відео

Довгострокова цільова програма «Козацтво Омського Прііртишья», прийнята Урядом Омської області, повинна стати основою для подальшого зміцнення козацтва на території регіону. Як зазначив на прес-конференції Отаман Сибірського військового козачого товариства Геннадій Привалов, програма дозволить надати процесу відродження і становлення козацтва цілеспрямований характер, більш активно залучати козаків у вирішення соціально-економічних завдань, більше уваги приділяти патріотичному вихованню молоді, сприяти збереженню козачої культури.Пресс- конференція, в якій крім Геннадія Привалова взяли участь Микола Афанасьєв, Отаман Омського отдельских козачого товариства і протоієрей Алекса ін Горбунов, військовий священик Сибірського козачого війська, пройшла напередодні великого торжества, яке відбудеться в Омській області 19 грудня і приурочено до 430-річчя від дня утворення Сибірського козачого війська. Урочисті збори, святковий концерт пройдуть в Омському музичному театрі. В цей день в Омськ прибудуть представники козацтва з різних регіонів Росії. Весь день на честь свята в омських храмах будуть йти служби.Омск є історичною столицею Сибірського козачого війська з 1808 року. В даний час в місті дислокується центр сибірського козацтва - військове правління і штаб Сибірського військового козачого товариства. Сьогодні сибірське козацтво продовжує розвивати свої традиції, об'єднуючись духовно для збереження історичного, культурного, економічного спадщини, залишеного великими предками для передачі його нащадкам. Найактивнішу участь беруть потомствені козаки - хранителі традицій, переказів.

Як воспітвают молодих козачат

Розповідь козака про історію Сибірського казач єства

Знайомство з козачої культурою

Кілька відео системи підготовки "Сибірський козак"

Хто такий червоний козак?
В іншому випадку, який же він воїн, якщо не знає своєї історії?
Як буде розвиватися козацтво далі і які заходи передбачені в Стратегії з розвитку російського козацтва до 2020 р (далі Стратегія)?
Чи зможе сучасне суспільство, сибірські козаки побудувати добротний козачий будинок з міцним фундаментом або «спорудить» хатинку, що впаде від одного подиху вітерця?
Сибірське козацьке військо Омська (як і інших міст) сьогодні стоїть перед вибором, з чого починати будувати цей свій будинок: фундаменту або ж з даху?
Але ось тільки чиї інтереси і яким чином буде захищати ця організація Сибірського козачого війська?
Бути може, суспільство не готове визнати існування Дня козака і взагалі цієї культури?
Ого тільки варта картина відомого художника «Козаки пишуть листа султанові»?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация