Онкохворий з Росії вислав до Луганська половину своїх ліків

Наталія Максимець, журналіст, депутат Луганської міськради   Підпишіться на новини «ПолітНавігатор» в   Яндекс

Наталія Максимець, журналіст, депутат Луганської міськради

Підпишіться на новини «ПолітНавігатор» в Яндекс.Дзен , Telegram , Facebook , Одноклассниках , Вконтакте , канал YouTube і Яндекс.Новости

Поки Луганськ знаходився практично в стані блокади, щодня і щоночі оборонявся від ворога, брав удари важкої артилерії і авіації, основне навантаження взяли на себе міські лікарні. Так, на сьогодні працюють лікарні №№ 1,2, 3, 4, 8, обласна лікарня № 1 та дитяча обласна. Тільки з повагою слід говорити про головлікаря цих лікувальних закладів, які зберегли професійний стрижень колективу, змогли організувати роботу, надавали і надають якісні послуги постраждалим. Зокрема, лікарня №2 (головлікаря В.А. Троцан) і її травматологічне відділення під керівництвом Сергія Лібстера, де отримують лікування поранені бійці і городяни, як і в мирний час, користується заслуженою славою лікувального закладу, де творять чудеса і вселяють надію навіть , здавалося б, безнадійним хворим.

Говорячи про лікарнях, які перебувають на окупованих українською армією територіях, обов'язково варто згадати сучасний героїзм, громадянський і професійний подвиг медиків села Новосвітлівка. Кілька лікарів загинули від рук карателів: когось розстріляли, кого-то жорстоко зарізали тільки за те, що вони заступилися за жителів села. Зараз лікарня практично повністю знищена снарядами. У жалюгідному стані збереглися три кабінети. З колективу залишилися три лікаря і чотири медсестри. І тим не менше вони приїхали на прийом до міністра охорони здоров'я ЛНР нема за зарплатою, ні з претензіями, а з єдиним питанням: «Ви нас не закриєте?» Односельці готові привести в порядок вцілілі приміщення, медики просять тільки поставляти медикаменти, щоб вони змогли надавати допомога населенню.

З гордістю відзначимо відвагу і самопожертву служби «швидкої допомоги»: бригади поспішали на допомогу під кулями і обстрілами, ризикували, гинули. За відсутності телефонного зв'язку миттєво реагували на будь-який сигнал, будь то ДТП або пошкодження газопроводу, мчали з включеним сиренами в район, де чулися вибухи.

На даний момент керівництво онкодиспансеру готове вивезти вцілілу апаратуру в пристосоване приміщення і почати роботу. Медики тубдиспансеру намір привести в порядок свою будівлю, підготувати його до прийому хворих. Чітко спрацювали фахівці відділення щелепно-лицьової хірургії обласної лікарні, які замінили міських стоматологів. Зберіг в отличном состоянии службу головлікар наркодиспансеру Микола Овчаренко, в найближчому майбутньому на деякий час тут знайде притулок психіатричне відділення.

Ні на хвилину не припиняв роботу пологовий будинок в кварталі Якіра. У серпні на світ з'явилися 15 дітлахів, з них одна двійня. Досить складний випадок: пологи були передчасними, але фахівці скооперувалися і зробили все, щоб допомогти мамі народити малюків. Зараз їх виходжують. До речі, пологовий будинок перетворився на своєрідне гуртожиток: деякі мами не змогли виїхати додому, так як проживають на територіях, де йдуть військові дії. Республіка забезпечила пологовий будинок генераторами, питною водою, газовими плитами - створила умови для нормального проживання. Все стаціонари також забезпечені водою і генераторами.

Можна віднести до вирішеним проблему страждають на цукровий діабет: у міськлікарні №№ 2, 3, 4, 11 ведуть прийом ендокринологи, тут же хворі можуть отримати необхідні лікарські препарати.

Ще один важливий момент: категорично заборонено вимагати плату за медичні послуги. Втім, в республіці вважають, що поки взагалі рано говорити про платну, приватній медицині. Охорона здоров'я республіки зараз знаходиться в процесі відновлення і становлення, і республіці потрібні здорові громадяни, потрібні люди, які піднімуть країну, зруйновану війною. Для них ескулапи ЛНР в ці дні і працюють, безкоштовно працюють.

Нарешті, не можу не розповісти про один зворушливому випадку взаємодопомоги. З Росії прийшла посилка - онкохворий поділив навпіл упаковку з дорогим препаратом і доклав до неї записку: «Віддаю половину свого брата-слов'янина з Донбасу». Є така приказка: «У здоровому тілі - здоровий дух». Так ось: у багатьох наших земляків - бійців, медиків, мирних громадян - дійсно здоровий дух, і з таким настроєм можна бути впевненим у перемозі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

І тим не менше вони приїхали на прийом до міністра охорони здоров'я ЛНР нема за зарплатою, ні з претензіями, а з єдиним питанням: «Ви нас не закриєте?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация