Online-трансляція параду Перемоги 2016 в Челябінську

Південний Урал по праву може пишатися своїм внеском у Велику Перемогу. У Челябінській області в роки Великої Вітчизняної були сформовані десятки військових частин і з'єднань. З обласних призовних пунктів і військкоматів на фронт було відправлено понад 1 млн осіб, на ті часи - це 4 населення Челябінська. З них - 250 тисяч, тобто цілий Челябінськ, залишилися лежати на полях битв. 264 жителя Челябінської області стали Героями Радянського Союзу, в тому числі шість чоловік удостоєно цього високого звання двічі. 46 наших земляків стали повними кавалерами ордена Слави. Золотими літерами в літопис війни вписана історія Уральського добровольчого танкового корпусу. Сьогодні ми віддаємо данину поваги тим, хто кував Перемогу в тилу. Жителі легендарного Танкограда, інших міст області ціною нелюдських зусиль забезпечували фронт металом, бойовими машинами, зброєю, боєприпасами. Саме тут, в центрі Уралу, випускався кращий танк часів Другої світової війни - Т-34, тут же з'явилися і грізні "Катюші". 71 рік тому закінчилася Велика Вітчизняна війна, але пам'ять про неї болем і гордістю відгукується в наших серцях. Болем - від гірких і трагічних втрат! Гордістю - за Велику Перемогу, яка стала одним з найбільших подій в історії! Для вас цю трансляцію здійснила Державна телерадіокомпанія "Південний Урал". Окреме спасибі - гарній погоді. Ми ще раз вітаємо всіх з цим великим святом і бажаємо, щоб весь цей світ, який ми знаємо, який ми бачимо, як співав наш земляк Олег Мітяєв, що не звався потім довоєнним. Чистого Вам неба.

Текстова online-трансляція

13.10 Концертна програма продовжує святкування Дня Перемоги на площі Революції. Нагадаємо, планується, що сьогодні святкові заходи пройдуть протягом дня у всіх районах Челябінська, в цілому їх намічено понад 20.

13.02 На площі - танець. Варто відзначити, що це не просто танець з віршами і піснями, цивільний епілог челябінського параду завжди має свій сюжет, в ньому зашифровано безліч символів і образів. Цього разу учасники будуть вибудовуватися групи, що символізують скульптурні композиції, присвячені війні. Перша частина пройде під пісню "Зозуля" у виконанні Поліни Гагаріної - вона була записана як титульна до картини "Битва за Севастополь", що розповідає про одну із сторінок Великої Вітчизняної Війни. Оригінальна версія "Зозулі" була написана і виконана Віктором Цоєм - солістом групи "Кіно".

12.59 На площі кадети читають військові вірші.

12.59 На цьому урочиста частина параду закінчується, однак нас ще чекає епілог або громадянська частина, як це називають військові.

12.58 Начальник гарнізону командує: "Збройним Силам - слава!"; "Легендарному Танкограда - слава!"; "Советскому народу-переможцю - слава!"; Війська відповідають триразовим: - "Слава! Слава! Слава! УРА! "

Барабанний дріб, удар. Військовослужбовці та оркестр повертаються кругом і під барабан повертаються в початкове положення.

12.54 Звучить пісня "День Перемоги"

12.53 Попереду залишився заключний етап параду. Зараз челябінський гарнізон виконає пісню "День перемоги" - що теж давно стало традицією. До речі, ця пісня сьогодні теж святкує ювілей. Вона на 30 років молодше самої Перемоги і сьогодні їй виповнилося 40 років. Вперше вона була виконана Леонідом Сметанніковим в ефірі програми "Блакитний вогник" напередодні 9 травня 1975 року народження, хоча зараз, звичайно, асоціюється з Львом Лещенком. Варто відзначити, що досить непроста доля була у цій пісні. Вірші написав Володимир Харитонов, ветеран, автор багатьох знаменитих на той момент композицій, а музику - молодий Давид Тухманов. У музиці пісні "День Перемоги" були почуті синкопи і елементи не те танго, не те фокстроту. Спілка композиторів не влаштовували і сучасні методи оркестровки, наприклад, використання бас-гітари. Пісню не хотіли пропускати в ефір. Однак сьогодні вона буквально розібрана на рядки, які стали жити самостійно як самостійні мовні звороти, наприклад "радість зі сльозами на очах" - це, звичайно, свідчить про крайню популярності і популярності.

12.52 Музичний супровід урочистого побудови і проходження парадних розрахунків особового складу і техніки забезпечив зведений оркестр. Керівник заслужений артист Російської Федерації, художній керівник Челябінської Державної Філармонії підполковник Єжов Ігор Олексійович. До складу зведеного оркестру входять:
- оркестр Челябінського філії військового навчально-наукового центру Військово-повітряних сил Військово-повітряної академії;
- оркестр Головного Управління Федеральної служби виконання покарань по Челябінській області;
- оркестр військової частини 7438.

12.51 На площі Революції - рота почесної варти Челябінського філії Військово-повітряної академії. Р ота сформована з кращих курсантів 2 курсу навчання. Це, як правило, відмінники навчання, спортсмени, найбільш підготовлені в стройовому відношенні. Командує ротою почесної варти старший лейтенант Володимир Алякішев. Потрапити в роту почесної варти мріє кожен курсант філії.
Особовий склад роти озброєний карабінами, які є уособленням Збройних Сил, символом російського багнета, історичних традицій Російської Армії. Висока злагодженість дій підрозділів залишає незабутнє враження у всіх хто хоча б один раз спостерігав військовий ритуал. Чітке виконання команд, стройова виправка, відпрацьований крок, бездоганність складних перебудувань надає особливого блиску і красу військовому ритуалу.


12.48 Колонна мотоциклістів МВС і мотоклуб "Нічні вовки" - вперше беруть участь в параді Перемоги.

12.47 На марші - багатоцільові легкі, броньовані гусеничні тягачі МТЛБ Копейськ технічної школи ДТСААФ Росії. Начальник школи - Андрій Блінов. Цей тягач розроблений для буксирування артилерійських знарядь і транспортування артилерійських розрахунків. Добре зарекомендував себе в гарячих точках при перевезенні десанту. Досвід локальних війн показав, що крім свого прямого призначення, МТЛБ міг, при необхідності, ефективно захистити кулеметним вогнем не тільки себе, але і гарматні розрахунки, за якими машина закріплена як тягач.

12.47 На марші - техніка, застосовувана Прикордонним управлінням ФСБ Росії по Челябінській області. Автомобілі УАЗ Hunter і УАЗ "Патріот", призначені для перевезення прикордонних нарядів до місць несення служби. Разом з ними слідують мобільні комплекси контролю наземної обстановки "Страж" і "Патріот-Окапі". Комплекси обладнані оптико-електронними модулями, що дозволяють вести цілодобову розвідку обстановки, як в русі, так і з прихованою обладнаної позиції. Можливості комплексу з виявлення та розпізнавання рухомих, нерухомих групових і одиничних об'єктів з визначенням їх місця знаходження становить до 12 кілометрів.

12.46 На площі - новітні бронеавтомобілі проекту "Тайфун" виробництва автомобільного заводу "Урал". "Урал Тайфун У" відноситься до сімейства бронеавтомобілів підвищеної захищеності. Розробляється кооперацією з більш ніж 120 підприємств, серед яких, звичайно, Уральський автомобільний завод. Призначений для перевезення особового складу, а також для установки різного цільового обладнання або систем озброєнь. На його базі можна створювати машини зв'язку, мобільні артилерійські системи, автокрани, транспортно-пускові машини безпілотних літальних апаратів, евакуатори, екскаватори та інші модифікації.

12.45 "Минають Урали". На базі "Уралов" монтується близько 400 зразків озброєння і військової техніки. Перед трибуною проходить транспортно-заряджає машина на базі автомобіля "Урал" з макетом озброєння, що випускається на Златоустівській машинобудівному заводі. Поставляв в роки Великої Вітчизняної війни кулеметно-гарматне озброєння для фронту, в наші дні "Златмаш" - один з провідних виробників ракетних комплексів стратегічного призначення для Військово-Морського Флоту.

12.44 На площі Революції - сучасна бойова техніка. Очолює колону автомобіль УАЗ-3151 регіонального відділення "ДОСААФ Росії" Челябінської області, яку очолює полковник Микола Омелян. Автомобіль призначений для перевезення командного складу. Надійно зарекомендував себе при експлуатації в складних дорожніх умовах.

БТР Продовжують проходження бронетранспортери БТР-80 Челябінської об'єднаної технічної школи ДТСААФ Росії. Начальник школи - полковник Олександр Байбородіна. БТР-80 озброєний баштовій кулеметної установкою. Успішно зарекомендував себе при веденні бойових дій в Афганістані, Чечні і в інших локальних війнах і конфліктах.

12.43 На площі - "Перемога" - легендарний радянський легковий автомобіль, серійно вироблявся на Горьківському автомобільному заводі в 1946-1958 роках. Заводський індекс моделі - М-20. Перший радянський легковий автомобіль з несучим кузовом і один з перших в світі великосерійному випускалися з кузовом повністю понтонного типу - без виступаючих крил і їх рудиментів, підніжок і фар. 28 червня 1946 року розпочався серійний випуск автомобілів "Перемога". Всього було випущено 235 999 машин, включаючи 14 222 кабріолетів і 37 492 таксі. Силует машини висічений на надгробному пам'ятнику її конструктора - А. А. Ліпгарта.

12.42 На площі - ЗІЛ-164. На його шасі розміщувалися військові автоцистерни, паливозаправники, аеродромна прожекторні станція і інша техніка армійського і авіаційного призначення. Спеціальні військові версії автомобіля c екранованим електроустаткуванням застосовувалися для монтажу радіостанцій і командних пунктів.

12.41 На площі - радянські військові автомобілі 50-х років, справжні спадкоємці Великої Перемоги. Вони створювалися з урахуванням бойового досвіду Великої Вітчизняної війни. Автомобілі ГАЗ-69. Цей армійський позашляховик по прохідності і надійності був одним з кращих в світі, 20 років він стояв на озброєнні Радянської Армії, а також поставлявся в народне господарство.

12.41 На площі Революції - легендарні армійські легкові всюдиходи ГАЗ-67. Солдати називали його "Іван-Вілліс", але це не була копія американського джипа. Оригінальна вітчизняна машина випускалася з 1942 року. Відрізнявся ГАЗ-67 відмінною прохідністю і міг буксирувати легку гармату 45-го калібру. Навіть на передовій, поритої вибухами і гусеницями танків, ГАЗ-67 рухався без пробуксовки.

12.40 Продовжує проходження післявоєнний вантажівка ГАЗ-51. Він прийшов на зміну легендарної "полуторці" і теж став базою для цілого ряду армійських машин, включаючи бронетранспортери. Поруч слід пожежний автомобіль - один з багатьох варіантів випускалася на шасі ГАЗ-51 спеціальної автотехніки.

12.40 На центральній площі міста легендарна "полуторка", так звана фронтова подруга, автомобіль ГАЗ-АА, 1932 року випуску. Воювала в блокадному Ленінграді, перевозила боєприпаси і продовольство по льодовій Дорозі Життя на Ладозькому озері. Поруч йде ГАЗ-АА 1936 року випуску. У роки війни вона перевозила величезний прожектор для освітлення неба в нічний час і надання допомоги нашим наземним зенітних установок в знищенні ворожих літаків. Слідом йде обладнаний на шасі полуторки пожежний автомобіль.

12.39 Слідом за мотоциклами по площі проїжджає бронеавтомобіль БА-64. У Росії на сьогоднішній день їх залишилося всього три одиниці, включаючи наш Челябінський екземпляр. Саме цей бронеавтомобіль воював в роки Великої Вітчизняної війни в складі Челябінській танкової бригади.

12.39 Продовжують проходження важкі армійські мотоцикли з коляскою марки М-72. Саме такі мотоцикли, озброєні кулеметами Дегтярьова, входили до складу мотобатальонов Уральського добровольчого танкового корпусу. Надійні М-72 використовувалися для розвідки, патрулювання і бойових дій у складі мобільних груп. На цих мотоциклах перевозили мінометну установку БМ-82, яку до цього з працею переносили п'ятеро солдатів. Після евакуації мотозаводу з Москви на Урал в 1942 році, мотоцикл М-72 випускався в Ирбите. За роки війни було випущено більше 8,5 тис. Таких мотоциклів.

12.39 Проходження військової автомобільної техніки часів Великої Вітчизняної війни відкривають повнопривідні американські легкові всюдиходи Willys MB 1941 року випуску. Автомобіль був відправлений в Радянський Союз по lend-lease для якнайшвидшого знищення фашистських загарбників. Перевозив кулеметну зенітну установку.

12.38 Далі слід реконструйований кавалерійський полк часів Великої Вітчизняної Війни, в складі якого вершники найбільшого в Челябінську кінноспортивного клубу "Буян". Керує клубом Тетяна Семенова. Полк очолює вершник на коні прославленої російської породи - орловський рисак. Кінь Кумир, на якому маршал Жуков брав участь у Параді перемоги 1945 року, мав такий же красивий білосніжний забарвлення. Правда, суперечки з приводу породи Кумира тривають досі. Кавалерійські корпуси брали участь у всіх значних битвах Великої Вітчизняної війни. В нашій області формувалася козацька кавалерійська дивізія народного ополчення. Там, де не могли пройти танки і артилерія, безстрашна кіннота завдавала ударів по противнику. У війну коней застосовували і як транспортну силу, особливо в артилерії. Упряжка в шість коней тягнула гармату, змінюючи вогневі позиції батареї. Коні не могли сховатися в траншеї або сховатися в бліндажі від куль і осколків снарядів. Вони просто робили те, чого їх навчили люди, і гинули! Москву захищали доблесні кіннотники під командуванням Героя Радянського Союзу генерал-майора Льва Михайловича Доватора, в честь якого названа одна з центральних вулиць Челябінська.

12.37 У формі і амуніції часів Великої Вітчизняної війни, в параді беруть участь козаки Свято-Георгіївського Хутори Оренбурзького військового козачого товариства. Очолює лад заступник отамана Свято-Георгіївського Хутори Євген Озеров. Підготовка козаків проходила під керівництвом інструкторів дитячого кінно-спортивного клубу "Срібне копитце" за підтримки Копейського заводу пластмас в особі директора Олега Лисицина.

12.36 Над площею пролетіли літаки. Тим часом на марші - самохідна артилерійська установка ІСУ-152, більше відома як "Звіробій". Названа на честь конструктора Льва Троянова, двічі лауреата Держпремії СРСР. З 1942 року в заводському КБ він брав активну участь у створенні танків КВ-1С, КВ-85, ІС. Був основним розробником важких САУ СУ-122, ІСУ-152. Вперше була застосована в боях на Курській дузі. П'ятдесятикілограмову снаряди самоходок буквально проламували броню важких гітлерівських танків, зривали з них гарматні вежі. "Пантери", "тигри" і "фердинанди" виявилися безсилими проти міцної броні і могутнього артилерійського удару ІСУ-152.

12.34 Продовжує проходження важкий танк ІС-3. Він отримав ім'я Михайла Балжі, який працював у воєнний час заступником головного конструктора танкового СКБ-2 Челябінського Кіровського заводу. Йому належить ідея і конструктивне оформлення кращого важкого танка Другої світової війни або танка Перемоги, як тоді стали називати ІС-3. Це танк завершального етапу Великої Вітчизняної війни. Саме він став символом святкування ювілею Перемоги на Південному Уралі. ІС-3 є продовжувачем знаменитих танків КВ-1 і КВ-2, ІС, ІС-2.

12.33 На площі Революції з'являється колона автобронетанкової техніки часів Великої Вітчизняної війни і післявоєнного періоду. В авангарді - легендарний танк часів Великої Вітчизняної війни Т-34. По загальній думці, це кращий танк всіх часів і народів. До ювілею Перемоги машинам вирішили дати імена конструкторів Челябінського Кіровського заводу. "Тридцатьчетверка" отримала ім'я одного з основоположників наукової школи конструювання дизелів, двічі Героя Соціалістичної Праці Івана Трашутін. Спеціальне конструкторське бюро, очолюване ним, працювало над удосконаленням двигуна В2-34. Силові агрегати типу В-2 ставилися на всі середні і важкі танки, самохідки, що випускалися тоді в СРСР. Сам Трашутін виїжджав на фронт, де вивчав досвід танкових боїв. З танків Т-34 складалася знаменита танкова колона "Челябінські колгоспники", яка прославилася в Сталінградської битви. В даний час один з танків встановлений на Мамаєвому кургані в меморіальному комплексі Волгограда. Такими танками уральці озброїли добровольців-танкістів Уральського добровольчого танкового корпусу. Екіпаж танка "Гвардія" першим увірвався в місто Львів, а стрілець-радист Олександр Марченко поставив червоний прапор на міській Ратуші. У травні 1945 року танк Т-34 під командуванням челябінця Івана Гончаренко поставив переможну крапку у Великій Вітчизняній війні, увірвавшись в Прагу. Імена героїв-танкістів увічнені в назвах челябінських вулиць.

12.32 Відразу за проходженням військ починається проходження техніки по площі Революції: в цьому році ми побачимо ретро-машини, які насправді брали участь в боях Великої Вітчизняної війни, побачимо і сучасну. В тому числі ту, яка була презентована тільки в минулому році. Першими по площі пройдуть легендарні танки Т-34 а так само ІС-3, які проводилися в роки війни на Челябінськом Кіровському заводі. Хочеться відзначити, що вся техніка залишиться на площі Революції майже до вечора, так що можна буде прийти сюди після параду і добре розглянути раритетні зразки і сучасне озброєння, звичайно, сфотографуватися. Ще один статичний показ техніки планується недалеко від площі Революції, на театральній площі.

12.32 На площі - зведена колона Головного управління МНС Росії по Челябінській області. Керує управлінням генерал-майор внутрішньої служби Юрій Буренко. За минулий рік співробітниками МНС було загашено понад 400 тис. Пожеж, проведено понад 5 тис. Аварійно-рятувальних робіт, врятовано 6174 людини. У Головному управлінні МНС - 49 співробітників нагороджені державними нагородами, 86 - медаллю "За відвагу на пожежі", 16 - медаллю "За відзнаку в ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій". 228 співробітників є ветеранами бойових дій.

12.31 На марші - парадний розрахунок співробітників Головного управління Федеральної служби виконання покарань по Челябінській області. Керує Управлінням генерал-майор внутрішньої служби Віктор Брант. В установах кримінально-виконавчої системи проходить службу понад 5 тис. Співробітників. З них 33 є кавалерами Державних нагород. Їх самовіддану працю спрямований на торжество правосуддя і законності.

12.30 На площу вступає факультет військового навчання Південно-Уральського державного університету. Командує факультетом полковник Микола Карпов - ветеран бойових дій, нагороджений орденом "За військові заслуги" і медаллю Суворова. Військова підготовка в університеті була організована з 1944 року. За ці роки на факультеті військового навчання підготовлено понад 50 тис. Висококваліфікованих офіцерів запасу.

12.30 На марші - колона 131-го окремого спеціального моторизованого полку Уральського регіонального командування внутрішніх військ МВС Росії, яким командує полковник Володимир Алтухов. У роки Великої Вітчизняної Війни полк вів боротьбу з диверсійно-розвідувальними групами противника, охороняючи важливі державні об'єкти.

12.29 Урочистим маршем проходять колони Головного управління Міністерства внутрішніх справ Росії по Челябінській області. Керує управлінням генерал-майор поліції Андрій Сергєєв. Міліціонери Південного Уралу разом з бійцями Червоної Армії билися на фронтах Великої Вітчизняної війни, наближаючи День Перемоги. І сьогодні співробітники органів внутрішніх справ Челябінської області продовжують слідувати традиціям старшого покоління, з честю виконуючи покладені на них оперативно-службові та бойові завдання.

12.29 За площею проходить лад Прикордонного управління Федеральної служби безпеки Росії по Челябінській області. Начальник управління - генерал-лейтенант Іван Бобряшов. Прикордонники першими прийняли удар фашистських військ 22 червня 1941 року. І жодна застава була покинута без наказу!

12.28 На площі - парадний розрахунок навчальної авіаційної бази. На чолі ладу - командир бази, льотчик-інструктор першого класу, полковник В'ячеслав Табаченко. База була утворена в 1944 році. До кінця війни на ній було підготовлено 2 122 курсанта-штурмана і стрільця-радиста.

12.27 На площі Революції проходить колона ветеранів бойових дій - членів Челябінської міської громадської організації "Музей пам'яті воїнів-інтернаціоналістів". Колону організації очолює її голова - ветеран бойових дій в Афганістані, підполковник Олександр Секерин. У складі парадного розрахунку учасники бойових дій та локальних конфліктів, нагороджені орденами і медалями Радянського Союзу і Російської Федерації.

12.26 На площі височіє Андріївський прапор, повз трибуну проходить колона Морського Зібрання Челябінської області. На чолі ладу капітан третього рангу Валерій Казанцев. До складу колони входять ветерани Військово-морського флоту, морської авіації та морської піхоти, групи радянських військових фахівців на Кубі, ветерани підводного човна "Челябінський Комсомолець". Стяг несе капітан другого рангу Володимир Ворушилін.

12.26 За площею проходить лад ветеранів військової служби Челябінська. Колону очолює заступник голови Міської ради ветеранів полковник Борис Розенберг. Повз трибуни йдуть учасники бойових дій та ветерани військової служби, нагороджені за подвиги і зразкову службу орденами і медалями Радянського Союзу і Російської Федерації.

12.25 За площею проходить лад найстарішої обласної ветеранської організації "Російський союз Ветеранів". Колону очолює керівник організації - полковник Юрій Секретарем. Прапор несе ветеран військової служби підполковник Сергій мочно. Біля витоків цієї Загальноросійської організації стояв чотири рази Герой Радянського Союзу, Маршал Перемоги Георгій Костянтинович Жуков.

12.25 За площею проходить реконструйований взвод фахівців-кінологів зі службовими собаками. Дуже цікава їхня роль у Великій вітчизняній війні - вони служили в медичних бригадах, у зв'язківців - прокладали лінії, підривали ворожі танки, виявляли міни. Собаки навіть отримували нагороди. Наприклад, пес Джульбарс виявив 7,5 тис. Хв і 150 снарядів. Вівчарка була представлена до бойової нагороди - медалі "За бойові заслуги".

12.25 Символізуючи собою історичну пам'ять про героїзм наших земляків, по площі крокує реконструйований взвод в формі і зі зброєю часів Великої Вітчизняної війни. У парадному строю - курсанти Челябінського філії Військово-повітряної академії.

12.24 Проходження урочистим маршем продовжують барабанщики Кадетського корпусу імені Олександра Невського школи №45, як символ нерозривного зв'язку поколінь. Кадети двічі визнавалися найкращими на зльоті кадетських корпусів в Москві. Щорічно вони несуть Вахту Пам'яті біля Вічного вогню; неодноразово ставали лауреатами обласного фестивалю Військово-патріотичної пісні.

12.24 Далі по площі проходять барабанщики Челябінської загальноосвітньої школи-інтернату з початкової льотної підготовкою. Цей навчальний заклад розташовується на території челябінського філії військово-повітряної академії. Вихованці школи вивчають спеціальні авіаційні дисципліни, а їх навчальні будні регламентуються суворим військовим розпорядком дня.

12.23 Відкривають проходження урочистим маршем знаменні групи Челябінського філії Військово-повітряної академії. Вони несуть державний прапор Російської Федерації і Прапор Перемоги. Філія продовжує славні бойові традиції Челябінського Вищого Військового Авіаційного Червонопрапорного училища штурманів. Утворене в 1936 році, училище за свою історію підготував понад 38 тис. Повітряних бійців, близько 8 тис. З них - в роки війни. Кожен третій загинув у боях за Батьківщину.

12.23 Стартує знаменна група. Починається прохід військ.

12.22 Начальник гарнізону дає команду на початок маршу.

12.18 Звучить триразове "Ура" і гімн Росії.

12.17 На площі Революції звучать Фанфари, начальник гарнізону передає слово губернатору. Борис Дубровський вітає южноуральцев з 71-річчям Великої Перемоги.

12.14 Начальник гарнізону закінчує вітання челябінського гарнізону. Після цього він підніметься на трибуну і вже звідти буде приймати парад разом з губернатором Челябінської області Борисом Дубровським.

12.12 Привітання начальником гарнізону учасників побудови триває. В цьому році не ювілей Перемоги, проте в параді бере участь майже така ж кількість людей, що і на 70-річчя - понад 2 300 осіб - це безпосередні учасники побудови, в тому числі 25 парадних розрахунків, рота почесної варти і три реконструйованих взводу - це кінологічний взвод з собаками, взвод в формі і зі зброєю часів Великої Вітчизняної війни. Все це якщо не брати до уваги танцювальних колективів, які виступатимуть у фіналі. Разом з ними цифра виходить близько 3 тис. Чоловік.

12.07 Звучить доповідь. Начальник гарнізону вітає ветеранів і вітає їх з ювілеєм Перемоги, а також всіх інших учасників побудови.

12.06 Оркестр заграв Зустрічний марш, і на площі вже присутній начальник челябінського гарнізону. Заступник Андрій Можайський прочитає йому доповідь, після гвардії полковник Володимир Корягін почне об'їзд і привітає все побудувати на площі Революції колони.

12.03 З'явилася знаменна група. Карбуючи крок, курсанти Челябінського філії Військово-повітряної академії вносять на площу Революції Прапор Перемоги і Державний прапор Російської Федерації. Прапор Перемоги на законодавчому рівні закріплено як офіційний символ перемоги радянського народу і його Збройних сил над фашистською Німеччиною у Великій Вітчизняній війні, державної реліквією. І тут в Челябінську, звичайно, копія того самого штурмового прапора сто й п'ятдесят ордена Кутузова другого ступеня І? Дріцкой стрілецької дивізії, який Берест, Єгоров і Кантарія підняли над Рейхстагом. Оригінал прапора за наказом верховного головнокомандуючого відразу ж після взяття Берліна був відправлений під охороною Почесної варти на вічне зберігання в місто-герой Москву. Прапор Перемоги назавжди залишається символом мужності і героїзму радянських солдатів, які врятували світ від фашизму.

12.01 Бій курантів. Фанфари, заступник начальника гарнізону гвардії полковник Андрій Можайський командує про внесенні прапора.

12.00 А поки на площі Революції - тиша. Ніхто з учасників не сміє поворухнутися. Традиційним знаком для початку параду є бій курантів.

11.55 На площі зібралися головні дійові особи урочистого шикування - ветерани. Це жива історія. Саме вони і їх загиблі товариші кували Перемогу. Таку потрібну, таку складну і від цього ще більш цінну для всієї країни і для всіх нас. Це ті, хто форсував Дніпро і Одр, хто брав снігові карпатські перевали, хто повернув свободу Києву і Мінську, хто звільнив Севастополь і Одесу. Хто боровся на вулицях Будапешта, Кенігсберга, Відня і хто підняв прапор нашої Перемоги над Берліном. На жаль, люди йдуть. Сьогодні наймолодшим учасникам боїв Великої вітчизняної далеко за 80. З моменту минулого параду нас покинули тисяча ветеранів. Ювілей Перемоги на Південному Уралі відзначають майже 50 тис. Свідків чотирьох важких і страшних воєнних років. З них більше двох тисяч фронтовиків. 31 000 - трудівників тилу, понад 350 блокадників, 700 малолітніх в'язнів концентраційних таборів і 7 000 вдів червоноармійців. Крім того на Південному Уралі проживає майже 26 тис. Ветеранів бойових дій.

На глядацьких трибунах зараз працює знімальна група ДТРК "Південний Урал". Кореспондент Ксенія Коміссарова розповідає про погоду в центрі Челябінська і бере інтерв'ю у губернатора Бориса Дубровського.

11.47 Площа вітає ветеранів Великої Вітчизняної війни.

Нагадаємо, трансляцію параду Перемоги всім телеканалам Челябінська забезпечує державна телерадіокомпанія "Південний Урал". Зараз на площі йде активна підготовка до трансляції. З раннього ранку інженери нашої телерадіокомпанії, оператори і кореспонденти активно працюють, щоб показати всій Челябінської області парад Перемоги, передати з місця події ту неймовірну атмосферу свята. На головних вулицях Челябінська вже перекрили дороги. Деякі городяни з раннього ранку зайняли місця у огорожі, щоб во про Чию побачити парад. Погода в цьому році чудова: сонячно, а на небі, разом хмар, уже летять повітряні кулі.

Сьогодні, 9 Травня, вся Челябінська область відзначає День Перемоги. В цьому році подвигу радянського народу виповнився 71 рік. О 12.00 на площі Революції в Челябінську розпочнеться парад Перемоги. Коментують з місця події кореспонденти ДТРК "Південний Урал" Дмитро Туркін та Дар'я Блінова.

І тут в Челябінську, звичайно, копія того самого штурмового прапора сто й п'ятдесят ордена Кутузова другого ступеня І?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация