«Оновити і підтвердити свої навички»: Путін підписав указ про призов громадян із запасу на військові збори

  1. кого торкнеться
  2. Кого не торкнеться
  3. як проходять

Президент Росії Володимир Путін підписав указ про призов на військові збори громадян, які перебувають у запасі. Згідно з документом, навчання проходитимуть не більше двох місяців. Експерти відзначають, що, як правило, призиваються фахівці тих військових професій, які потрібні в даний момент, для перенавчання або підвищення кваліфікації. RT розбирався, кому і коли чекати повістки з військкомату і як проходять збори.

Президент Росії Володимир Путін підписав указ про призов на військові збори в 2018 році громадян, які перебувають у запасі. Відповідний документ опублікований на офіційному інтернет-порталі правової інформації.

«Закликати в 2018 році громадян Російської Федерації, які перебувають в запасі, для проходження навчальних зборів строком до двох місяців в Збройних силах Російської Федерації, в органах державної охорони та органах федеральної служби безпеки», - випливає з постанови.

Відзначимо, що цей указ російський лідер підписує щорічно. У минулому році подібний документ був прийнятий в квітні.

кого торкнеться

Як пояснюють експерти, призову на збори підлягають тільки військовослужбовці запасу. Їх кількість зазвичай не перевищує п'яти тисяч чоловік. Як правило, призиваються фахівці тих військових професій, які потрібні в даний момент, для перенавчання або підвищення кваліфікації.

«Збори проводяться для того, щоб військовослужбовці запасу оновили і підтвердили свої навички у військовій спеціальності: механіки - водії танків, наводчики гармат, зв'язківці та інші. Щороку на проведення зборів виділяються певні гроші. Щоб ці гроші були виділені, видається указ президента », - розповів RT військовий експерт полковник у відставці Віктор Литовкин.

При цьому закликають не тільки тих, хто проходив службу в частинах збройних сил, а й тих, хто закінчував військову кафедру у вузі, а також був звільнений або отримав відстрочку до 27 років. Разом з тим одного і того ж людини не можуть зобов'язати проходити збори частіше одного разу на три роки.

Відзначимо, що сьогодні Збройні сили Росії активно модернізуються. Зокрема, в кінці лютого цього року була підписана нова державна програма озброєнь на найближчі десять років.

У ГПВ на 2018-2028 роки ставка зроблена на розвиток роботизованих систем, високоточної зброї та сил ядерного стримування. Крім того, на думку експертів, більша увага буде приділятися сухопутним і десантним військам. На переозброєння ЗС РФ планується направити 19 трлн рублів.

Також по темі

Президент Росії Володимир Путін підписав указ про призов на військові збори громадян, які перебувають у запасі «Виходимо на новий рівень»: які завдання покликана вирішити програма озброєнь Росії на 2018-2028 роки

Нова державна програма озброєнь (ГПВ) на найближчі десять років підписана Володимиром Путіним, повідомив прес-секретар ...

Наприклад, до 2028 року армія повинна буде отримати ракетні комплекси РС-26 «Рубіж» і ракетний комплекс шахтного базування РС-28 «Сармат» . А для управління ними потрібні все нові військові фахівці. Крім того, планується довести частку сучасних озброєнь в російських військах до 70% до 2021 року.

Кого не торкнеться

Є категорії запасників, яких звільняють від необхідності брати участь в цьому заході. До них відносяться жінки, співробітники органів безпеки, педагоги, студенти вузів (ті, хто навчається заочно, - тільки на період сесії і написання дипломної роботи), цивільний персонал ВС Росії, льотно-технічний склад і службовці авіаційного та залізничного транспорту, екіпажі флотів, що знаходяться в плаванні, ті, хто пройшов альтернативну цивільну службу, знаходиться за кордоном або має трьох і більше неповнолітніх дітей.

Крім них, на збори не можуть закликати членів Ради Федерації і вищих посадових осіб суб'єктів РФ або тимчасово виконуючих ці обов'язки. При цьому на депутатів Держдуми звільнення не поширюється. Так, у 2017 році Росгвардія проводила для них одноденний курс бойової підготовки .

Тренінг включав в себе стрільби з різних видів зброї, водіння броньованого автомобіля «Тигр» і бронетранспортера БТР-80, а також змагання з влучності у стрільбі з пістолета Яригіна. Приєднатися до депутатів також могли сенатори.

як проходять

За словами Литовкіна, найчастіше заклик на збори приурочують до проведення тактичних навчань. Про свою участь запасники дізнаються з порядку військкомату.

Також по темі

«Бойове братство»: чому Росія розширює географію військових навчань

У 2018 року російські військовослужбовці проведуть сім міжнародних навчань з підрозділами більш десяти держав. Про це повідомив ...

«Ці збори проходять по-різному - часто під час великих оперативних стратегічних навчань типу« Захід-2017 », а ось зараз буде« Схід-2018 ». З тих місць, де проходять навчання, і призиваються фахівці потрібних військових професій. Вони знімають зі зберігання військову техніку, готують її, виводять на полігон, виконують завдання, поставлені командиром, а потім повертають техніку назад, обслуговують її », - зазначив експерт.

У цей час вони отримують середню зарплату на місцях, де працюють. А Міноборони призначає їм грошове утримання в залежності від того, на яку посаду визначені покликані і яким військовим званням вони володіють. Гроші їм починають виплачуватися, починаючи з дня зарахування до списків особового складу військової частини та по день їх виключення.

Відзначимо, що, згідно з законом «Про військовий обов'язок і військову службу», за час перебування на зборах резервіст навіть може отримати звання.

«Громадянам, які перебувають в запасі, можуть бути присвоєні перші і чергові військові звання, але не вище військового звання полковника або капітана 1-го рангу», - йдеться в 57-й статті закону.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация