ООН не дозволив Росії протягнути на засідання Ради безпеки представника бойовиків з ОРДЛО

Захід і Москва вступили в сутичку через намір провести так звані «вибори» на окупованих російськими силами територіях Східної України. Захід і Москва вступили в сутичку через намір провести так звані «вибори» на окупованих російськими силами територіях Східної України

Ілюстрація / REUTERS

Росія вступила в дипломатичну сутичку зі США та країнами Європи через питання легітимності так званих «виборів» в двох підконтрольних Москві самопроголошених «республіках» на Сході України.

Політичний глава ООН дав зрозуміти, що підтримує західну точку зору, згідно з якою проведення подібних кампаній на окупованих українських територіях буде порушенням Мінських угод від 2015 року , пише New York Times .

«Росія, яка воює з Україною і Заходом з дня московської анексії українського Криму на початку 2014 року, виявилася в повній ізоляції на засідання Ради безпеки ООН через наміри провести« вибори »11 листопада в Донецькій і Луганській областях», - пише видання.

Читайте також Незаконні вибори в ОРДЛО можуть стати основою для нової російської агресії - Єльченко

Російський посол в ООН Василь Небендзя хотів, щоб так званий «голова виборчого комітету Луганська» Олена Кравченко виступила перед Радою безпеки. Але під час процесуального голосування на тему, чи може вона говорити, Росія була єдиною стороною, чий відповідь була «так». Сім країн проголосували проти, а ще сім - утрималися. Щоб Кравченко виступила, їй потрібно було схвалення мінімум 9 країн.

Ще до засідання Радбезу ряд країн, серед яких Франція, Нідерланди, Польща, Швеція, Великобританія, Італія, Бельгія та Німеччина виступили зі спільною заявою, в якій засудили «незаконні вибори», заплановані на 11 листопада. У документі йшлося про те, що такий процес «порушує зобов'язання, передбачені Мінській угоді, а також суперечить закону України. Всі країни ЄС підкреслили, що так звані «вибори» на окупованих територіях можуть тільки «підірвати зусилля зі встановлення миру в регіоні». Тому російських бойовиків закликали відмовитися від своїх намірів, а Росію - «використовувати вплив, щоб не допустити проведення так званих виборів».

Заступник посла США в ООН Джонатан Коен теж підкреслив, що «фальшиві вибори, організовані Росією, порушують Мінські угоди», в яких зазначено, що будь-які голосування повинні проходити відповідно до Закону України під наглядом ОБСЄ. На думку американського дипломата, Москва використовує «вибори», щоб посилити режим в Донецьку і Луганську, який «нерозривно пов'язаний зі збройними групами, яких контролює Москва».

Читайте також Рокіровка ватажків: Тука розповів про плани Росії по "ЛДНР"

Політичний глава ООН Розмарі Дікарло заявила на засіданні Ради безпеки, що в «переговорах щодо зупинки сутичок не було досягнуто прогресу».

«Конфлікт на Сході України триває вже п'ятий рік і залишається активною загрозою для міжнародного миру і безпеки», - сказала вона.

При цьому, вона зазначила, що будь-які «вибори», які будуть проведені за рамками, визначеними українською Конституцією і законом, «несумісні з Мінській угоді», які Рада безпеки ООН підтримує.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация