Операція «на мозку» НАМНУ: хто стоїть за незаконним обранням президента медакадемії?

Національна академія медичних наук перетворилася на справжнє поле битви між «старими розбійниками» з минулої влади і прихильниками модернізації вітчизняної меднаук.

Занадто більше гроші, зв'язки і вплив стоять на кону, щоб соратники Януковича з НАМНУ так швидко здалися: в бюджеті на 2016 рік виділено 1,43 млрд. Грн. А крім того, керівництво НАМНУ знаходиться «на гачку» правоохоронців: у виробництві знаходяться до десяти кримінальних справ - про зловживання службовим становищем і розкраданні держкоштів в особливо великих розмірах під час закупівлі медичної техніки в інститутах. За попередньою оцінкою слідства, мова може йти про махінації на 5 млрд. Гривень! Зрозуміло, що якщо ця злочинна піраміда завалиться, то осколками зачепить не тільки академіків, а й депутатів Ради і прокурорів, і суддів, що покривають беззаконня і лобізм, що діється в стінах Академії.

Тому 15 січня о НАМНУ були фальсифіковані вибори нового президента Академії: по суті, Андрій Сердюк просто «у спадок» передав владу своєму наступникові 70-річному Віталію Цимбалюку - в порушення всіх процесуальних норм і законів України. Шерше ля фам, як завжди! Що один що другий ставленики Тетяни Бахтєєвої , Близької соратниці Януковича.

Саме з подачі друзів екс-президента був срежессірован спектакль з «виборами» нового керівництва НАМНУ, яку хочуть тримати під контролем «люди з минулого».

Чому ж так поспішали? Почнемо з того, що зміна керівництва НАМНУ повинна була пройти в кінці лютого, проте в результаті регламентних інтриг загальні збори Національної академії медичних наук України було перенесено на 15 січня. Причина зрозуміла: різдвяні свята, парламентські канікули, відпустки у багатьох представників преси і громадських організацій, які могли б підняти тривогу через те, що «академічний ареопаг» грубо порушив закони і змахлювати з результатами виборів президента, віце-президентів, головного вченого секретаря і членів Президії НАМН України.

Судячи з того, з якою легкістю обійшли закон «медичні світила» відчувається досвідчена рука лобістів зі стажем і заступництво силових структур. Втім, вони і не приховували своєї присутності: конференц-зал ДУ «Педіатрії, акушерство та гінекології НАМН», де проходили вибори, був оточений потрійним кільцем охорони не пускає народних депутатів і журналістів на збори. Примітно, що «компанію» силовикам склали бійці спецбатальйону «Донбас», які прибули на прохання Цимбалюка - за їх власними словами - «захистити» Сердюка. І це відбувається не в зоні АТО, а в центрі мирного Києва ...

Академія, яка виставляє штурмові загони - це щось новеньке у вітчизняній науці. Для чого це було потрібно? Для прикриття нелегітимність заходи: адже учасники «зборів» відверто проігнорували положення закону "Про наукову і науково-технічну діяльність" вступило чинності 13 січня 2016 року. Згідно з цим документом, вибори президента НАМНУ перестають бути кулуарним міжсобойчиком корумпованих академіків, пиляльних бюджетні кошти: в загальних зборах повинні брати участь 50% представників трудового колективу.

Сам закон був опублікований у виданні «Офіційний вісник України» 12.01.2016 року та на наступний день вступив в силу. Це важливо, оскільки саме на терміни та «грають» противники прозорих виборів під контролем громадськості. Погодьтеся, що одна справа провести ротацію в керівництві набагато у вузькому колі «своїх» і зовсім інше - відкритий конкурс незалежних кандидатів при широкому висвітленні ЗМІ і контролі медичної громадськості, профспілок тощо Саме з цієї причини і почалися спекуляції з боку «академічного ареопагу»: він веде відлік з 15 січня 2016- го, коли нова редакція закону "Про наукову і науково-технічну діяльність" була опублікована у виданні "Голос України".

Це як зі спробами «перенести» християнське Різдво з 7 січня на католицьку дату 25 грудня, заважаючи григоріанський і юліанський літочислення ... Підхід той же самий. Ось тільки шановні академіки свідомо упускають той факт, що згідно з Указом Президента України № 8242005 «якщо закон України чи будь-якої іншої нормативно-правовий акт ВР опублікований в одному з видань, визначених у статті 1 (частини другої та третьої) Указу, або в« Офіційному віснику Президента України », до його публікації в« Офіційному віснику України »,« Відомостях ВРУ », він вступає в силу після опублікування в тій із зазначених газет або« Офіційному віснику президента України », який його надрукував першим».

Іншими словами, якщо закон з'явився в «Віснику ...», то він обов'язковий до виконання на другий день, а вже хто його потім передрукував - «Голос України» або журнал «Грілки і стетоскопи» - значення не має.

Тому, починаючи з 13 січня вибори президента НАМНУ повинні були проходити за новими правилами, які істотно звужують корупційну складову, проте провели їх з грубими порушеннями, в обхід усіх законодавчих норм. Втім, чому дивуватися, якщо вів збори Андрій Сердюк, кого обвинувачено у вчиненні злочинів за статтями 191, 366, 367 УКК. Йому інкримінують незаконне привласнення бюджетних коштів та розтрату при закупівлі високотехнологічного медобладнання. Йдеться про мільйони державних грошей, проте Шевченківський суд закрив очі на ці «дрібні витівки» пенсіонера від медицини, хоча і зобов'язав підслідного приходити на допити і бесіди в прокуратуру «на вимогу». Мовляв, важка хвороба не дозволяє президенту НАМНУ повністю «розкритися» перед правосуддям. Зате дозволяє підслідного відвідувати засідання президії Академії, парламентські профільні слухання, наради в МОЗ, хоча за законом Сердюк повинен бути відлучений від роботи - на час, поки триває слідство.

А що на ділі? Підслідний не просто порушує приписи суду і прокуратури, а й керує власними «перевиборами», лобіюючи на посаду змінника академіка, лікаря-нейрохірурга Цимбалюка, якого називають креатурою Тетяни Бахтєєвої, близькою соратниці Януковича. Погодьтеся, не у всіх, хто знаходиться під слідством чиновників є така свобода дій ... Може, вона якраз і пояснюється заступництвом членів команди колишнього президента?

Незважаючи на те що Тетяна Дмитрівна Бахтеєва на загальних зборах в НАМНУ «світитися» не стала, за сценарієм відпрацювали її підопічні - "нові" депутати з профільного комітету Ради: Оксана Корчинська з трибуни Академії співала оди Цимбалюку, а Олександр Біловол, контролював ситуацію в залі : щоб продавити потрібний результат виборів. Він прямо зі зборів дзвонив, нібито Голові Верховного Суду і на вільні руки просив підтвердити, що закон як дишло ... дзвонив і в юридичний департамент ВР, щоб парламентські експерти підтвердили, як правильно трактувати «букву закону». Природно, такий високий рівень переговорів справив належне враження на шановних пенсіонерів і глибоко шокував розсудливих учасників заходу.

З метою з'ясувати ці та інші нюанси, а також забезпечити виконання законів на загальні збори Національної академії наук України прибули нардепи з групи «Депутатський контроль» - Максим Поляков та Геннадій Кривошея. Яке ж було здивування парламентаріїв, коли шлях до зали засідань їм перегородила поліція (близько 50 співробітників були задіяні в заході) і добровольці з «Донбасу»! При цьому на сцені НДІ без обмежень виступали перед медиками депутати з партії «Свобода» на кшталт Миколи Левченка, а за змінника Сердюка - Цимбалюка - активно агітувала і народний депутат Оксана Корчинська. Якщо вона не грає роль в сценарії Бахтєєвої, то можливо, у неї в цій справі особистий інтерес? Хоча припустити, що Корчинська самостійний гравець складніше ...

Примітно, що критерії, за якими однімдепутатам можна бути присутнім на виборах керівництва НАМНУ, а іншим це заборонено, визначається не академіки, не спільники президії, не медична громадськість, а люди в камуфляжі. Оригінальні «методи лікування», чи не так? Але явно невипадкові - бюджет 2016-го року 1,5 млрд грн. Тому «охорона» зборів і не дозволила «Депутатському контролю» оприлюднити депутатські запити, адресовані генпрокурору України В. Шокіна і главі Національного Антикорупційного Бюро України А. Ситнику, що стосуються фактів злочинної діяльності президента НАМНУ Сердюка. Крім бюджетних розкрадань і присвоєння держмайна в особливо великих розмірах, «світила» інкримінують і допомогу бойовикам, що орудує на окупованих територіях.

«Президія НАМНУ здійснюється бюджетне фінансування юридичних і фізичних осіб, які перебувають на тимчасово окупованих територіях України, надають матеріальну і медичну допомогу бойовикам, сприяють нелегальних постачань медикаментів, ресурсів, медобладнання в зону АТО» - йдеться в депутатському зверненні (сканований текст документа!). У злочинній діяльності Сердюку «допомагав» майже вся президія Академії, хто активно сприяв, а хто мовчазною згодою, в тому числі, і новообраний президент В. Цимбалюк (ведеться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42015100010000035 від 27.02.2015). Проти них слідчими органами в 2014-15 роках відкритий цілий «букет» досудових розслідувань, проте старі партократи або «старики-розбійники» НАМНУ активно їм перешкоджають, знищують доказову базу і загрожує тим чиновникам, які намагаються вивести корумповану «банду Сердюка» на чисту воду .

Ось на ці факти парламентарії з «Депутатського контролю» намагалися звернути увагу глави НАБУ: адже прокуратура, по суті, не діє, а іноді і просто покриває злочинну діяльність корумпованих чиновників від медицини і їхніх покровителів.

«Показовим фактом сприяння корупційної діяльності в сфері економіки, тіньового вимивання бюджетних коштів з боку посадових осіб органів прокуратури є участь в якості захисника підозрюваних з числа вищого керівництва НАМНУ екс-заступника глави ГПУ М. Банчука, через якого здійснюється зв'язок злочинної вертикалі з вищим керівництвом МВС , Генпрокуратури, СБУ і судової гілки влади », - вважає депутат ВР Поляков.

Чи знав про масштаби корупції в НАМНУ генпрокурор Шокін? Ось це зараз дуже важливе питання, яке ще не раз поставлене президентові країни Петру Порошенко і громадські активісти, і журналісти і парламентарії. Тим більше, на підсумковій прес-конференції глави держави представники ЗМІ піднімали проблему недовіри Генеральному прокурору, а значить, і він сам і резонансні справи ГПУ знаходяться під прицілом преси. Приховуючи, замовчуючи, спускаючи на гальмах справи, подібні розслідувань махінацій в НАМНУ, ГПУ не тільки бруднить свій мундир: перш за все, Генеральний прокурор «підставляє» президента, роблячи його співучасником злочинної бездіяльності та порушення законів.

Це ще одна причина, по якій нелегітимні вибори нового президента Академії хотіли провести за закритими від суспільства і ЗМІ дверима. Причому, охороняли народ від правди так завзято, що депутату Кривошей навіть довелося викликати наряд поліції - щоб перешкодити незаконним діям в Національній академії і припинити спроби «охоронців» не пустити в зал депутатів ВР. Але що могли зробити кілька поліцейських проти «штурмовиків» з добробатов? У підсумку, під таким прикриттям, Цимбалюка зробили новим президентом НАМНУ: за нього нібито віддали 79 голосів. За збереження на посаді Сердюка проголосувало 19 осіб. Однак, третина учасників зборів висловили свою підтримку академіку, ректору Одеського медуніверітета В. Запорожану. Показник істотний і сильно дратує сценариста-режисера: виявилося, що далеко не всі готові танцювати під дудку корумпованих медичних бонз, що не всі ще розчаровані, залякані і мовчазно пливуть за течією. До слова, не з цієї причини преса, і медична громадськість до сих пір так і не побачили протоколу зборів 15 січня і «переможних» підсумків голосування за академіка Цимбалюка, якого навіть між собою колеги називають «флюгером» - за кон'юнктурну позицію і готовність діяти за принципом «чого зволите?».

Судячи з усього, війна за очищення НАМНУ в самому розпалі і за першої, сумнівною «перемогою» стариков-розбійників, піде контратака в правовому полі. Академічна громадськість має намір подавати до суду через фальсифікації виборів президента НАМНУ, а представники парламентської групи «Депутатський контроль» вже направили депутатські звернення в ГПУ і НАБУ з вимогою дати належну законну оцінку діям членів президії і їхніх посібників.

Національна академія медичних наук перетворилася на справжнє поле битви між «старими розбійниками» з минулої влади і прихильниками модернізації вітчизняної меднаук

Руслан Якушев

АНТИКОР

Чому ж так поспішали?
Для чого це було потрібно?
А що на ділі?
Може, вона якраз і пояснюється заступництвом членів команди колишнього президента?
Якщо вона не грає роль в сценарії Бахтєєвої, то можливо, у неї в цій справі особистий інтерес?
Оригінальні «методи лікування», чи не так?
Чи знав про масштаби корупції в НАМНУ генпрокурор Шокін?
Але що могли зробити кілька поліцейських проти «штурмовиків» з добробатов?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация