Опис картини «Богатирі» Васнецова

Віктор Васнецов - знаменитий російський художник-живописець, який написав безліч чудових картин Віктор Васнецов - знаменитий російський художник-живописець, який написав безліч чудових картин. Він підносив на полотнах відображення справжньої російської душі, краси російської природи і безмежність російської культури. Певний період творчості В. Васнецова - звернення до билин. І ось в 1874 році закінчено картина «Богатирі». Саме вона стала кульмінацією творчості художника і вопложеніем його мрій. Павло Чистяков потім скаже, що живописець хотів відобразити «як богатирі на виїзді виглядають широке поле, не видно ль ворогів, чи не ображають кого де?»


На картині розташувалися персонажі билин Добриня Микитич, Ілля Муромець і Альоша Попович. Ідея написання картини народилася зі спілкування з Полєновим і Чистяковим. Шляхом хитромудрих міркувань В. Васнецов сформував уявний образ і почав писати.


Як часто буває у людей творчості, натхнення до В. Васнецову прийшло несподівано і наполегливо. Початковий ескіз був написаний вугіллям і показаний П. Чистякову, який благословив художника на роботу. З 1871 по 1874 рік працював живописець над твором і результат перевершив всі очікування. Можна сказати, що це було повною і остаточною професійною реалізацією згодом відомого всьому світу художника. сьогодні таку купити картину хоче кожен поціновувач російської творчості, адже вона заряджена боготирскім духом.


Моделлю для зображення Іллі Муромця став селянин Володимирській губернії Іван Петров. Добриня Микитич - богатир з розкішною рудою бородою, представлявся художнику кілька отличительно від способу в билині.


У центрі картини - Ілля Муромець - гідний з богатирів, відважний і могутній захисник Батьківщини. Приклавши до очей долоню. Він уважно дивиться в далечінь. Спис і щит лежать поперек коня по лівій руці, а на правій висить значна палиця. Кінь у Іллі Муромця відповідає господареві, - вороною масті, сильний і стійкий. У Добрині Микитовича кінь, на противагу, білосніжною масті. Богатирі готові кинутися в бій в будь-яку мить.


Наймолодший богатир з цієї могутньої трійки - Альоша Попович. Він відрізняється від своїх побратимів юністю, не такий масивної і значною зовнішністю. Кінь Альоші Поповича - рудий русак, а в руках у богатиря лук і стріли.


За побратимами стелиться горбиста рівнина, навколо - ні душі. Богатирі стоять на пагорбі, вдивляючись в простори в очікуванні і готовності до бою з невідомим ще противником, а небо навіває тривожність і небезпека.

Павло Чистяков потім скаже, що живописець хотів відобразити «як богатирі на виїзді виглядають широке поле, не видно ль ворогів, чи не ображають кого де?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация