Опис міста Володимира коротко

Місто Володимир є обласним центром Володимирській області Місто Володимир є обласним центром Володимирській області. Населення міста 361 000 чоловік. Вчені різняться з датою заснування Володимира.

Одні історики, слідуючи Іпатіївському літописі, вважають, що місто виникло в 990 році, і заснував його ніхто інший, як князь Володимир Святославич ( Володимир Красне Сонечко , Той самий князь, який хрестив Русь).

заснувавши Місто , Князь Володимир звів церкву Пресвятої Богородиці. Князь велів хрестити весь люд, в околицях міста і зводити церкви.

Археологічні розкопки підтверджують цю версію про заснування Володимира. У Радянський період історії Росії, офіційно вважалася версія, що місто було засноване в 12 столітті, а точніше в 1108 році, Великим Київським князем Володимиром Мономахом .

Свого розквіту Володимир досяг за часів Юрія Долгорукого . Долгорукий вміло правил Ростово-Суздальським князівством, розвивав і збагачував свої землі. Князь прагнув Київського престолу, і навіть сидів на ньому, але влада його в Києві, була нестійкою. Син Долгорукого - Андрій Боголюбський, не бажав київського престолу. Він вирішив докласти всіх зусиль для того, що б підняти Північно-Східну Русь над київським престолом.

Будучи молодим князем, Андрій Боголюбський багато працював на благо Москви, Юр'єва-Польського і Дмитрова. У 1154 році Андрій Боголюбський став княжити в Вишгороді, який під Києвом. Довго в Вишгороді Боголюбський не пробитися, і незабаром відправився назад на свою малу Батьківщину.

Довго в Вишгороді Боголюбський не пробитися, і незабаром відправився назад на свою малу Батьківщину

З Вишгородського жіночого монастиря Андрій Боголюбський забрав ікону Божої Матері. По дорозі в Ростов ікона взята Андрієм здійснювала різні чудеса. Чи не доїхавши до Володимира 10 кілометрів, віз з іконою встав. Змінили коней, а віз все одно варто. Що робити? Вирішили заночувати.

Вночі, Андрій Боголюбський явилася Божа Матір, і веліла не везти ікону в Ростов, а залишити її у Володимирі. На місці бачення тепер коштує Різдвяний Собор. Навколо Різдвяного собору утворилося поселення, яке отримало назву Боголюбово.

Незабаром іконописцями була написана ікона явище Богородиці Андрій Боголюбський - Боголюбський ікона Божої Матері. Ця ікона одна з головних святинь Володимира.

Ця ікона одна з головних святинь Володимира

Після смерті Юрія Долгорукого , Боголюбський став правити в землях Північно-Східної Русі. Місто Володимир став столицею Володимира - Суздальського князівства. Андрій багато робив для розвитку і процвітання міста. Так, був зведений незвичайної краси собор Успіння Божої Матері. Це архітектурне диво видно при в'їзді в місто. Собор вийшов величним. Успенський собор, одна з головних визначних пам'яток міста.

Привезена Андрієм з Вишгорода, чудотворна ікона Божої Матері була розміщена в Успенському соборі. З тих пір ікона носить назву - ікона Володимирської Божої Матері, і є однією з головних православних святинь нашої країни.

Під час правління Боголюбського, в місті з'явилася величезна кількість храмів, монастирі - Боголюбовский і Вознесенський. Андрій Боголюбський був канонізований російською церквою в 1702 році. День святого Андрія Боголюбського 4 липня. Мощі святого князя зберігаються в Успенському Соборі.


Примітно, що всі головні храми і монастирі Володимира побудовані Андрієм Боголюбським. Всі споруди князя, датовані ще 12 століттям, прекрасно збереглися до наших днів. Після смерті Андрія, княжити у Володимирі став Всеволод Велике гніздо.

Всеволод, був молодшим братом Андрія, і продовжив з тим же ентузіазмом його починання. Володимир динамічно розвивався. Але тривало це недовго, прийшли на Русь татари, на десятиліття зупинили розвиток міста.

Володимир слабшав, але все одно був важливим стратегічним точкою. Місто славилося своїми ремісниками, та й розташування на річці Клязьма, робило Володимир великим торговим центром.


Під час Смутного часу , Володимир не уникнув розорення. Жителі активно брали участь у формуванні, як першого, так і другого ополчення. Під час адміністративних реформ Петра I , В 1719 році Володимир став центром провінції, і тільки в 1778 році став центром Володимирській губернії.

Після приходу в Росії до влади більшовиків, у Володимирі значно скоротилося населення, народ морили голодом. У 1929 році більшовики зробили Володимир частиною Іванівській області. Статус обласного центру більшовики повернуть місту лише в 1944 році.

Сьогодні Володимир досить розвинене місто. Тут знаходяться такі промислові підприємства, як: «Автоприбор», «Електроприлад», Тракторний завод, а так само підприємства харчової та текстильної промисловості.

Місто Володимир великий туристичний центр Золотого кільця. У ньому багато пам'яток, які обов'язково варто подивитися. Успенський Собор, Свято-Боголюбов жіночий монастир, храм Покрова Божої Матері на Нерлі, Золоті Ворота, Дмитрієвський Собор. Багато і пам'ятників історичним особистостям.


Обов'язково відвідайте з екскурсією Історико-Архітектурний музей - заповідник. У цьому музеї представлені найцікавіші експозиції старовини, у всій красі відображає російську старовину (Прогулянка по старому місту, Світ билин, трактир, Російський дім, Старорусская школа, В гостях у прабабусі, Народження книги). На другому поверсі музею знаходиться картинна галерея. Музей знаходиться на вулиці Велика Московська.

По вулиці Дворянській є старообрядницька Троїцька церква. В її будинку знаходиться експозиція «Кришталь, лакова мініатюра, вишивка», обов'язково відвідайте. На вулиці Козлова, цікавий музей «Старий Володимир». А на Великій Московській вулиці можна відвідати музей «Історія Володимирського краю з найдавніших часів до 1917 року». На вулиці Столєтова, знаходиться Будинок-музей братів Столєтова. Олександр Григорович Столєтов був видатним вченим, а його брат Микола - піхотним генералом, брав участь в боях під Шипкой.

Головна вулиця у Володимирі - Велика Московська. Тут, розташовується більшість магазином і сувенірних крамниць. З цієї вулиці є і кінотеатр. Уздовж дороги знаходиться багато точок громадського харчування. Є приголомшлива млинцева, опинившись в якій, люди старшого покоління, скажуть, що опинилися в СРСР - приємне відчуття ностальгії. На жаль її закрили (2015р). На Великій Московській є великий торговий комплекс «Торгові ряди», в якому можна придбати одяг, продукти, книги та сувеніри.

Якщо гуляти по вулиці Дворянській, можна опинитися біля стадіону «Торпедо». Однойменна футбольна команда, недавно стала виступати в Першій Російської Лізі (НФЛ). Упевнений, що успіх футболістів, Володимирського «Торпедо», приверне до міста нових туристів, під час домашніх матчів. Стадіон «Торпедо» досить затишний, розташований в мальовничому місці. Трибуни, стадіону з зовнішньої сторони прикрашені графіті у виконання місцевих уболівальників. Між іншим, вельми симпатична картина.

У Володимирі приголомшлива природа. Місто, абсолютно точно сподобається будь-якому туристу. Недалеко від Володимира, розкинулися чисті озера, де в жарку погоду можна зануритися в прохолодну воду. Доїхати до Володимира можна на машині або автобусі. Також дістатися до міста можна за допомогою залізниці. Готелів у Володимирі багато, так що з розміщенням проблем не виникне.

Готелі Володимира: «Зоря» (вул. Студентська Гора), «Клязьма» (Судогородское шосе), «Добрий» (Вул. Добросельський), «Володимир» (вул. Б. Московська), «Біля Золотих воріт» (вул. Велика Московська), «Оріон» (Вул. Нікольська), «Золоте кільце» (Вул. Чайковського).

Що робити?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация