Оплата праці працівників, які мають допуск до державної таємниці

  1. НАДБАВКА ЗА РОБОТУ ЗІ ВІДОМОСТЯМИ, що становлять державну таємницю
  2. Процентні надбавки для окремих категорій працівників
  3. Оформлення виплати процентних надбавок
  4. Припинення виплати відсоткової надбавки до заробітної плати
  5. ВІДСОТКОВА НАДБАВКА ЗА СТАЖ РОБОТИ В СТРУКТУРНИХ ПІДРОЗДІЛИ ІЗ ЗАХИСТУ ДЕРЖАВНОЇ ТАЄМНИЦІ
  6. До речі сказати

Нагадаємо, що відповідно до ст. 24 Закону РФ від 21.07.1993 № 5485-1 «Про державну таємницю» (далі - Закон про держтаємницю) посадова особа або громадянин, допущені або раніше допускалися до державної таємниці, можуть бути тимчасово обмежені в своїх правах. обмеження можуть стосуватися:

  • права виїзду за кордон на термін, обумовлений в трудовому договорі (контракті) під час оформлення допуску громадянина до державної таємниці;
  • права на поширення відомостей, що становлять державну таємницю, і на використання відкриттів і винаходів, що містять такі відомості;
  • права на недоторканність приватного життя при проведенні перевірочних заходів в період оформлення допуску до державної таємниці.

Однак, встановивши окремі обмеження в правах таким посадовим особам або громадянам, законодавець одночасно передбачив для них і підвищені соціальні гарантії. однією з таких гарантій є встановлення процентних надбавок до заробітної плати в залежності від ступеня секретності відомостей, до яких є доступ.

Читайте також:

Законодавством передбачено два види подібних надбавок.

Вид 1. Щомісячні процентні надбавки до заробітної плати за роботу з відомостями, що становлять державну таємницю.

Вид 2. Відсоткова надбавка до заробітної плати за стаж роботи в структурних підрозділах щодо захисту державної таємниці.

НАДБАВКА ЗА РОБОТУ ЗІ ВІДОМОСТЯМИ, що становлять державну таємницю

Перший вид надбавки - щомісячна процентна надбавка за роботу з відомостями, що становлять державну таємницю, диференціюється за ступенем секретності відомостей. Умовою виплати цієї надбавки є допуск до державної таємниці на постійній основі.

У нашій компанії був проведений аудит встановлення різних доплат працівникам. Аудитор у своєму висновку вказав, що надбавки за роботу з відомостями, що становлять державну таємницю, «зайве» встановлені і на тих посадах, на яких допуск до таких відомостей встановлено на постійній основі. Але ж критерії допуску «на постійній основі» в Законі про держтаємницю відсутні. Роз'ясніть, будь ласка, чим слід керуватися в такій ситуації?

У Законі про держтаємницю, дійсно, не встановлені критерії постійної роботи з відомостями, що становлять державну таємницю, або постійного допуску до державної таємниці. У той же час в Роз'ясненні про порядок виплати щомісячних процентних надбавок громадянам, допущеним до державної таємниці на постійній основі, і співробітникам структурних підрозділів із захисту державної таємниці, затв. наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 № 408н (далі - Роз'яснення № 408н), уточнено, що допущеними до державної таємниці на постійній основі вважаються громадяни:

1) яким в установленому порядку оформлено допуск до відомостей відповідного ступеня секретності;

2) на яких рішенням керівника (командира) органу державної влади, місцевого самоврядування, підприємства, військової частини покладено обов'язок постійно працювати з відомостями, що становлять державну таємницю, в силу їх посадових (функціональних) обов'язків.

Під постійною роботою з відомостями, що становлять державну таємницю, слід розуміти роботу з цими відомостями незалежно від порядку і умов їх отримання (у вигляді письмового документа, при використанні технічних засобів, в процесі навчання і ін.), А також незалежно від її тривалості і періодичності протягом року (п. 2 Роз'яснення № 408н).

При проведенні перевірки ГИТ щодо дотримання роботодавцем трудового законодавства в сфері оплати праці було виявлено наступне порушення: роботодавець порушує правила нарахування надбавки за роботу з відомостями, що становлять державну таємницю, нараховуючи її до посадового окладу, а не до заробітної плати працівника. Чи правий інспектор ГИТ, враховуючи, що роботодавець нараховує надбавки відповідно до вимог постанови Уряду РФ від 18.09.2006 �� 573?

Зверніть увагу: ч. 6 ст. 21 Закону про держтаємницю встановлює необхідність нарахування процентних надбавок до заробітної плати, в той час як Правилами виплати щомісячних процентних надбавок до посадового окладу (тарифної ставки) громадян, допущених до державної таємниці на постійній основі, і співробітників структурних підрозділів із захисту державної таємниці, затв. постановою Уряду РФ від 18.09.2006 № 573 (далі - Правила виплати надбавок), передбачена виплата таких надбавок до посадового окладу (тарифної ставки).

Очевидна суперечність в нормативних правових актах. Поняття «заробітна плата» за своїм змістом ширше поняття «посадовий оклад (тарифна ставка)», так як до складу заробітної плати включаються як посадовий оклад (тарифна ставка), так і виплати стимулюючого і компенсаційного характеру. Отже, норми Закону про держтаємницю обумовлюють виплату відповідних надбавок в більшому розмірі, так як припускають обчислення відповідних відсотків із загального розміру заробітної плати з урахуванням всіх інших надбавок і доплат. З огляду на, що Закон про держтаємницю має більшу юридичну силу, при нарахуванні надбавок за роботу з відомостями, що становлять державну таємницю, слід керуватися його положеннями, а не правилами, встановленими Урядом РФ.

Як визначити розмір надбавки за роботу з відомостями, що становлять державну таємницю?

Згідно з раніше діючим постановою Уряду РФ № 1161 (втратила чинність з 1 січня 2007 року) розмір надбавки визначався таким чином: за роботу з відомостями «особливої ​​важливості» - 25%; за роботу з «цілком таємними» відомостями - 20%; за роботу з «секретними» відомостями - 10%.

В даний час Правилами виплати надбавок передбачена більш складна схема визначення їх розмірів. В якості критеріїв використовується не тільки ступінь секретності відомостей, а й факт проведення перевірочних заходів під час оформлення допуску.

Розмір щомісячної процентної надбавки за роботу з відомостями, що мають ступінь секретності: «особливої ​​важливості» - 50-75%; «Цілком таємно» - 30-50%; «Секретно» під час оформлення допуску з проведенням перевірочних заходів - 10-15%; «Секретно» без проведення перевірочних заходів - 5-10%.

Такі ж розміри передбачені, наприклад, наказом ФСВТС Росії від 07.09.2012 № 66-од «Про затвердження положення про грошовому змісті федеральних державних цивільних службовців і оплати праці працівників, що заміщають посади, які не є посадами федеральної державної цивільної служби, в центральному апараті Федеральної служби з військово-технічної співпраці »; наказом ФСКН Росії від 29.09.2008 № 316 «Про виплату щомісячних процентних надбавок до посадового окладу (тарифної ставки) працівників, федеральних державних цивільних службовців і працівників, допущених до державної таємниці на постійній основі, органів з контролю за обігом наркотичних засобів і психотропних речовин» .

Відповідно до Правил виплати надбавок при визначенні розміру щомісячної процентної надбавки повинен враховуватися обсяг відомостей, до яких зазначені громадяни мають доступ, а також тривалість терміну, протягом якого зберігається актуальність засекречування відомостей.

При цьому конкретні критерії не визначені.

Процентні надбавки для окремих категорій працівників

Розглянемо критерії диференціації, які приймаються при встановленні розмірів процентної надбавки працівникам, на окремих прикладах.

Наказом Федеральної міграційної служби (ФМС Росії) від 11.09.2007 № 200 «Про затвердження Інструкції про виплату щомісячних процентних надбавок до посадового окладу (тарифної ставки) працівників органів внутрішніх справ, відряджених до ФМС Росії, федеральних державних цивільних службовців і працівників ФМС Росії, допущених до державної таємниці на постійній основі »визначено, що максимальний розмір процентної надбавки встановлюється керівництву ФМС Росії, територіальних органів ФМС Росії, співробітникам підрозділів п про захист державної таємниці, іншим категоріям працівників, державних цивільних службовців і працівників за рішенням комісії з режиму секретності органу ФМС Росії.

За критерій визначення розмірів виплати щомісячних надбавок в наказі Міністерства РФ у справах цивільної оборони, надзвичайних ситуацій і ліквідації наслідків стихійних лих (МНС Росії) від 17.11.2006 № 661 «Про затвердження Інструкції про порядок і умови виплати щомісячних процентних надбавок до посадового окладу ( тарифної ставки) військовослужбовцям військ цивільної оборони, співробітникам державної протипожежної служби, державним цивільним службовцям і працівникам, допущеним до державної таємниці на пост начення основі, і співробітникам структурних підрозділів із захисту державної таємниці в системі Міністерства РФ у справах цивільної оборони, надзвичайних ситуацій і ліквідації наслідків стихійних лих »названі терміни засекречування відомостей:

1) з відомостями особливої ​​важливості: з термінами засекречування більше 10 років - 75% посадового окладу; з термінами засекречування від 5 до 10 років - 65%; з термінами засекречування до 5 років - 55%;

2) з цілком таємними відомостями: з термінами засекречування більше 10 років - 50% посадового окладу; з термінами засекречування від 5 до 10 років - 40%; з термінами засекречування до 5 років - 30%.

3) з секретними відомостями:

а) особам, щодо яких був оформлений допуск з проведенням перевірочних заходів або раніше в установленому порядку була знижена форма допуску з першої (другої) на третю і за характером займаної посади працюючим з даними відомостями не рідше одного разу на квартал, - 15% посадового окладу;

б) особам, щодо яких був оформлений допуск з проведенням перевірочних заходів або раніше в установленому порядку була знижена форма допуску з першої (другої) на третю і за характером займаної посади працюючим з даними відомостями рідше одного разу на квартал, але не рідше одного разу в рік, - 10%;

в) без проведення перевірочних заходів працівникам, за характером займаної посади працюючим з даними відомостями не рідше одного разу на квартал, - 10%;

г) без проведення перевірочних заходів працівникам, за характером займаної посади працюючим з даними відомостями рідше одного разу на квартал, але не рідше одного разу на рік, - 5%.

Працівникам підрозділів із захисту держтаємниці і працівникам, які здійснюють ведення секретного діловодства МНС Росії в організаціях, де штатним розписом не передбачено наявність таких підрозділів, оформлених на допуск до зовсім секретних відомостей, якщо за характером роботи їм не потрібно допуск до відомостей особливої ​​важливості, виплачується 50% посадового окладу.

У наказі Державної фельд'єгерської служби РФ (ГФС Росії) від 29.12.2006 № 378 «Про затвердження Інструкції про виплату щомісячних процентних надбавок до посадового окладу співробітників Федеральної фельд'єгерського зв'язку, допущених до державної таємниці на постійній основі, і співробітників структурних підрозділів із захисту державної таємниці» розміри щомісячних надбавок диференціюються по займаній посаді:

1) за роботу з відомостями особливої ​​важливості: заступникам директора ГФС Росії - 75%; начальникам управлінь центрального апарату ГФС Росії - 65%; іншим співробітникам - 60%;

2) за роботу з цілком таємними відомостями: начальникам управління центрального апарату ГФС Росії - 50%; заступникам начальників управлінь центрального апарату ГФС Росії, начальникам управлінь ГФС Росії по федеральних округах - 45%; заступникам начальників управлінь ГФС Росії по федеральних округах, начальникам відділів в управліннях центрального апарату ГФС Росії та їх заступникам, начальникам управлінь ГФС Росії в м Москві і їх заступникам, а також співробітникам, які проходять службу в структурних підрозділах щодо захисту державної таємниці - 40%; начальникам територіальних органів ГФС Росії та їх заступникам, крім зазначених вище, а також окремим штатним співробітникам, основним обов'язком яких є забезпечення захисту державної таємниці, - 35%; іншим працівникам, які мають даний ступінь секретності відомостей, - 30%;

3) за роботу з секретними відомостями: співробітникам під час оформлення допуску з проведенням перевірочних заходів - 15%; співробітникам під час оформлення допуску без проведення перевірочних заходів - 10%.

Система диференціації по займаній посаді застосовується і в інших органах виконавчої влади.

Так, цікавий критерій передбачений в наказі Росрезерву від 18.01.2011 № 5 при доступі до абсолютно секретних відомостей - за кількістю носіїв, до яких отримано доступ федеральним державним цивільним службовцям.

Аналіз різних внутрішньовідомчих наказів про виплату надбавок за роботу з відомостями, що становлять держтаємницю, дозволяє виділити наступні критерії диференціації надбавок.

Критерій 1. Терміни засекречування.

Критерій 2. Посада.

Критерій 3. Ступінь секретності відомостей.

Критерій 4. Факт проведення перевірочних заходів під час оформлення допуску.

Критерій 5. Державний орган, в якому виконується робота.

Критерій 6. Кількість носіїв, до яких працівник отримав доступ.

Характерно, що диференціація в залежності від займаної посади проводиться, як правило, відносно відомостей особливої ​​важливості і цілком таємних відомостей. Надбавки за роботу з секретними відомостями розмежовуються тільки за фактом проведення перевірочних заходів. Відзначимо, що проведення перевірочних заходів по третій формі допуску залежить від наявності сумнівів в достовірності наданих громадянином анкетних даних (п. 9 Інструкції про порядок допуску посадових осіб і громадян Російської Федерації до державної таємниці, затв. Постановою Уряду РФ від 06.02.2010 № 63; далі - Інструкція) у напрямку керівника організації, т. е. від розсуду керівника. Дана норма може призвести до зловживання правом як з боку керівника (бажання встановити надбавку в меншому розмірі), так і громадянина (створення ситуації «сумніви в достовірності» з метою встановлення більш високої надбавки).

Вважаємо, що немає необхідності дублювати розміри надбавок, передбачені в Правилах виплати надбавок, без встановлення критеріїв їх додаткової диференціації. Припис федеральним органам державної влади встановлювати в підвідомчих їм організаціях розміри щомісячних процентних надбавок до посадового окладу (тарифної ставки) громадян, допущених до державної таємниці на постійній основі, і співробітників структурних підрозділів із захисту державної таємниці відповідно до Правил виплати надбавок (п. 2 постанови уряду РФ від 18.09.2006 № 573), на наш погляд, направлено на посилення диференціації оплати праці працівників різних органів виконавчої влади.

Сказане вище відноситься до органів державної влади РФ, фінансування витрат по виплаті надбавок яких здійснюється за рахунок федерального бюджету, а з 2007 р рекомендовано передбачати відповідні кошти в бюджетах суб'єктів і в місцевих бюджетах.

Комерційна організація виграла конкурс на виконання робіт за державним замовленням, які передбачають роботу з відомостями, що становлять державну таємницю. Чи повинна ця організація виплачувати відсоткові надбавки працівникам, керуючись Правилами виплати надбавок, або може затвердити і застосовувати «свої» розміри і випадки виплати таких надбавок?

Що стосується громадян, які працюють в організаціях, які мають відомчої належності та виконують роботи, пов'язані з допуском до державної таємниці, то відповідні надбавки повинні виплачуватися їм за рахунок коштів, одержуваних від основної діяльності даних організацій. Розміри надбавок і випадки їх виплати повинні відповідати правилам виплати надбавок. передбачити такі надбавки і критерії їх виплати слід в колективному договорі, угоді, локальному нормативному акті або наказі керівника. Конкретні розміри надбавок повинні бути закріплені і в трудовому договорі працівника, який дозволяється до секретних відомостей.

Приклад оформлення наказу про щомісячні процентних надбавки до посадового окладу за роботу з відомостями, що становлять державну таємницю (фрагмент)

Приклад оформлення наказу про щомісячні процентних надбавки до посадового окладу за роботу з відомостями, що становлять державну таємницю (фрагмент)

збільшити зображення

Таким чином, у всіх державних органах і організаціях, де передбачається робота з відомостями, що становлять державну таємницю, повинні бути передбачені чіткі критерії виплати і розміри надбавки за допуск до державної таємниці. норми, встановлені в правилах виплати надбавок, повинні розглядатися як гарантований мінімум.

Оформлення виплати процентних надбавок

Виплата процентних надбавок за роботу з відомостями, що становлять державну таємницю, здійснюється на підставі наказу (розпорядження, вказівки) керівника. в роз'ясненні № 408н даний наказ позначений як «наказ про роботу на постійній основі з відомостями, що становлять державну таємницю».

Що повинно входити в зміст наказу про роботу на постійній основі з відомостями, що становлять держтаємницю?

У цьому наказі повинно бути вказано наступне:

  • посаду або звання працівника / службовця;
  • прізвище, ім'я та по батькові працівника / службовця;
  • дата оформлення і номер допуску до державної таємниці;
  • розмір процентної надбавки до заробітної плати за роботу з державною таємницею.

Виплата надбавки здійснюється тільки після оформлення такого наказу.

Приклад оформлення наказу про роботу з відомостями, що становлять державну таємницю, на постійній основі на 2013 рік (фрагмент)

Приклад оформлення наказу про роботу з відомостями, що становлять державну таємницю, на постійній основі на 2013 рік (фрагмент)

збільшити зображення

Наказ видається не рідше одного разу на рік, а також при внесенні змін до штатного розпису, в номенклатуру посад, при зміні форми допуску, при прийомі громадян на роботу або на службу, при припиненні допуску і т. Д.

Приклад оформлення наказу про роботу з відомостями, що становлять державну таємницю, на постійній основі

Приклад оформлення наказу про роботу з відомостями, що становлять державну таємницю, на постійній основі

збільшити зображення

Розмір надбавок, передбачений постановою Уряду РФ № 1161 (втратила чинність з 1 січня 2007 року) відрізняється від розміру надбавок, встановлених постановою Уряду РФ № 573. Тому в разі, якщо розмір щомісячної процентної надбавки за роботу з відомостями, що становлять державну таємницю, до посадового окладу (тарифної ставки) виявиться нижче розміру раніше встановленої надбавки, то працівникові зберігається раніше встановлена ​​надбавка до закінчення терміну договору (контракту), яким вона передбачена.

Працівникові на його прохання надана відпустка без збереження заробітної плати на три дні. Чи виплачується йому за цей час процентна надбавка за роботу з відомостями, що становлять державну таємницю?

Зверніть увагу: в Правилах виплати надбавок не визначені випадки, коли процентні надбавки, пов'язані з допуском до державної таємниці, не виплачуються. У той же час в Роз'ясненні № 408н визначено, що відсоткова надбавка за роботу з відомостями, що становлять держтаємницю, не виплачується:

  • громадянам, звільненим від займаних посад;
  • громадянам, щодо яких допуск до державної таємниці на постійній основі припинений;
  • громадянам, звільненим від роботи на постійній основі з відомостями, що становлять державну таємницю, наказом (розпорядженням, вказівкою);
  • громадянам, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею встановленого віку;
  • громадянам, які перебувають у відпустці без збереження заробітної плати (грошового утримання, грошового забезпечення) незалежно від його тривалості;
  • військовослужбовцям та особам рядового і начальницького складу, які перебувають у розпорядженні відповідних командирів (начальників).

Зверніть увагу на п. 4 Роз'яснення № 408н: процентна надбавка за роботу з відомостями, що становлять держтаємницю, враховується в складі середнього заробітку (грошового утримання, грошового забезпечення), що зберігається (виплачується) за час перебування в оплачуваній відпустці, службовому відрядженні, на лікуванні амбулаторно або в лікувальному закладі та в інших випадках, коли відповідно до законодавства РФ громадянину зберігається середня заробітна плата (грошове утримання, грошове забезпечення).

Доплати, надбавки, підвищення (збільшення) посадових окладів (тарифних ставок) громадянам, допущеним до державної таємниці на постійній основі, і коефіцієнти, що носять компенсаційний характер (за роботу на спеціальних або режимних об'єктах, за участь у виконанні робіт за спеціальними програмами, працівникам, зайнятим на шифрувальної і дешифровальной роботах, і за інші аналогічні роботи), застосовуються в раніше встановлених нормативними правовими актами порядку і розмірах.

Однією з підстав зняття надбавки є знаходження особи в розпорядженні відповідних начальників. Дане підставу передбачено наказом МНС Росії від 17.11.2006 № 661 (абз. 9 п. 9). Верховний Суд РФ прийшов до висновку, що це положення Інструкції не суперечить чинному законодавству, не порушує права та охоронювані законом інтереси громадян (рішення Верховного Суду РФ від 10.12.2007 № ГКПІ07-1309; визначення Верховного Суду РФ від 26.02.2008 КАС08-19) .

Припинення виплати відсоткової надбавки до заробітної плати

При визначенні підстав припинення виплати надбавки слід виходити з підстав її призначення - за роботу з відомостями, що становлять державну таємницю, на постійній основі. І тільки припинення роботи з такими відомостями на постійній основі може бути підставою для припинення її виплати.

Виплата процентної надбавки за роботу з відомостями, що становлять держтаємницю, припиняється з дня, наступного за днем ​​звільнення з посади, припинення допуску до державної таємниці на постійній основі, звільнення від роботи на постійній основі з відомостями, що становлять держтаємницю.

Б. звернулася до суду з позовною заявою до Військового комісаріату Приморського краю про стягнення невиплаченої надбавки за роботу з відомостями, що становлять державну таємницю, в розмірі 15 563,2 руб. Позивачка працювала у військовому комісаріаті по Ленінському і Фрунзенському районі м Владивостока, який з січня 2010 р реорганізовано у відділ. Б. отримувала надбавку за таємність з серпня 2008 р до квітня 2009 р Потім була переведена на іншу посаду, яка в номенклатуру посад, допущених до державної таємниці, не входила. При цьому позивачка продовжувала виконувати ті ж обов'язки, що і до перекладу. Аналізуючи представлені відповідачем трудовий договір, платіжні документи і дані їм пояснення, суд прийшов до висновку про те, що допуск до державної таємниці Б. припинений не був. Незважаючи на зазначений в трудовій книжці переклад позивачки на іншу посаду, проведення організаційно-штатних заходів у військовому комісаріаті, що стало підставою для внесення до номенклатури посад поточних змін і доповнень, трудовий договір з Б. Не розривається, з посади вона не звільнялася, будь-яких рішень про звільнення її від роботи з відомостями, що становлять державну таємницю, не приймалося. Тому відповідна надбавка повинна бути виплачена (рішення Фрунзенського районного суду м Владивостока від 28.10.2010).

Зняття або припинення виплати надбавки за роботу з відомостями, що становлять держтаємницю, оформляється наказом із зазначенням підстави припинення її виплати - припинення допуску до державної таємниці. Остання обставина має бути підтверджено відповідними документами, наказами, зміною номенклатури посад працівників, які допускаються до державної таємниці, і т. Д.

Приклад оформлення наказу про припинення допуску працівника до державної таємниці

збільшити зображення

Якщо працівник переводиться на посаду, не пов'язану з допуском до державної таємниці, то дія допуску припиняється. Дана обставина також оформляється наказом.

ВІДСОТКОВА НАДБАВКА ЗА СТАЖ РОБОТИ В СТРУКТУРНИХ ПІДРОЗДІЛИ ІЗ ЗАХИСТУ ДЕРЖАВНОЇ ТАЄМНИЦІ

Другий вид надбавки - процентна надбавка до посадового окладу (тарифної ставки) за стаж роботи в структурних підрозділах щодо захисту державної таємниці. Ця надбавка виплачується щомісяця і додатково до щомісячної процентної надбавки за роботу з відомостями, що становлять держтаємницю.

Розмір відсоткової надбавки до посадового окладу (тарифної ставки) за стаж роботи в структурних підрозділах щодо захисту державної таємниці становить:

  • при стажі роботи від 1 до 5 років - 10%;
  • при стажі роботи від 5 до 10 років - 15%;
  • при стажі роботи від 10 років - 20%.

В організації за роботу із захисту державної таємниці відповідає один працівник, хоча і в Законі про держтаємницю, і в Правилах виплати надбавок мова йде про виплату надбавки за стаж роботи в структурних підрозділах щодо захисту державної таємниці. Як бути в цій ситуації?

У зазначених документах розглядається надбавка, дійсно, позначена саме як виплата за стаж роботи в структурних підрозділах. в той же час з Роз'яснення № 408н слід, що вона може виплачуватися і окремому працівнику, на якого покладено функції щодо захисту державної таємниці без освіти відповідного структурного підрозділу.?

Таким чином, незважаючи на те, що мова йде про окремий працівника, на якого покладено функції з захисту держтаємниці, з точки зору роз'яснення № 408н даний працівник є структурним підрозділом з захисту держтаємниці. тому, на наш погляд, при оформленні наказу, який стверджує перелік структурних підрозділів із захисту державної таємниці, посади окремих працівників повинні бути включені до складу таких підрозділів. в іншому випадку не уникнути плутанини.

У цьому наказі буде значитися окрема посада, на яку покладено функції щодо захисту державної таємниці без освіти такого структурного підрозділу, а в наказі про виплату надбавки буде вказана надбавка за стаж роботи в структурному підрозділі із захисту державної таємниці.

Перелік структурних підрозділів та окремих посад з захисту держтаємниці затверджується наказами (розпорядженнями, вказівками). Такий перелік повинен включати в себе тільки ті структурні підрозділи та посади, на які покладено функції щодо захисту державної таємниці. покладання відповідних функцій здійснюється за допомогою наказів і локальних нормативних актів (положень про структурні підрозділи, посадових інструкцій), посадових регламентів або трудових договорів.

Іншим важливим моментом по виплаті надбавки є обчислення стажу.

Згідно п. 3 постанови уряду РФ від 18.09.2006 № 573 до стажу роботи співробітників структурних підрозділів із захисту державної таємниці, що дає право на виплату надбавки, включається час роботи в структурних підрозділах щодо захисту державної таємниці, інших органах державної влади, органах місцевого самоврядування.

У стаж роботи в таких підрозділах не зараховуються перерви в роботі / службі в структурних підрозділах щодо захисту державної таємниці. в даному випадку мова, швидше за все, йде про перервах, пов'язаних зі звільненням або переведенням працівника із структурних підрозділів із захисту держтаємниці на іншу роботу.

Підставою виплати даної процентної надбавки є наказ, розпорядження або вказівка. в наказі про виплату процентної надбавки слід вказати також посаду, структурний підрозділ із захисту державної таємниці, прізвище, ім'я та по батькові працівника і розмір його процентної надбавки.

До речі сказати

У пункті 7 Роз'яснення № 408н структурними підрозділами із захисту державної таємниці вважаються:

1) створені відповідно до законодавства РФ спеціальні підрозділи, на які покладено функції щодо захисту державної таємниці;

2) окремі посади, що заміщаються фахівцями, основною функцією яких є забезпечення захисту державної таємниці.

Чи включаються процентні надбавки за роботу з відомостями, що становлять державну таємницю, до складу заробітної плати, на яку нараховуються районні коефіцієнти, коефіцієнти за роботу у високогірних районах, пустельних і безводних місцевостях і процентна надбавка до заробітної плати особам, які працюють в районах Крайньої Півночі, і т. д.?

У Роз'ясненні № 408н міститься ще одне важливе правило: процентні надбавки за роботу з відомостями, що становлять державну таємницю, і за стаж роботи в структурних підрозділах щодо захисту державної таємниці включаються до складу заробітної плати, на яку нараховуються районні коефіцієнти, коефіцієнти за роботу у високогірних районах , пустельних і безводних місцевостях і процентна надбавка до заробітної плати особам, які працюють в районах Крайньої Півночі, прирівняних до них місцевостях, в південних районах Далекого Сходу, Красноярс кого краю, Іркутської і Читинської областей (Забайкальського краю) Республіки Бурятія, в Республіці Хакасія.

Прокурор Верхнебуреінскій району звернувся до суду з позовом в інтересах З. до ВАТ «Ургалуголь» про стягнення недоотриманої надбавки за допуск до державної таємниці. З лютого 2002 р З. працював в ВАТ «Ургалуголь» на посаді, заняття якої передбачало роботу з відомостями, що становлять державну таємницю, і мав допуск. У зазначеній посаді він пропрацював до жовтня 2010 року, після чого був звільнений з 1 листопада 2010 р власним бажанням. Однак надбавка за роботу з відомостями, що становлять державну таємницю, йому не виплачувалася. Працівник звертався до Комісії з трудових спорів (КТС) ВАТ «Ургалуголь», де йому відмовили в розгляді заяви з питання виплати процентних надбавок у зв'язку з пропуском тримісячного строку на звернення до КТС. З пояснень З., даних ним на засіданні КТС, слід, що з лютого 2002 р йому було оформлено допуск по другій формі, він знав при прийомі на роботу, що будуть проводитися доплати, які, проте, йому не виплачувалися. Він знав про свої права і про те, що є терміни на звернення, але не став звертатися в КТС і суд в період роботи в ВАТ «Ургалуголь», так як «не хотів рубати сук, на якому сидів».

Суд прийшов до висновку:

1) про часткове задоволення позовних вимог тільки за жовтень 2010 р, так як З. звернувся до суду в межах строку встановленого ст. 392 ТК РФ;

2) про відмову в задоволенні позовних вимог за період з лютого 2002 року по вересень 2010 р причини пропуску З. встановленого ст. 392 ТК РФ строку звернення до суду за захистом порушеного права, оскільки в період роботи на посаді, має допуск до відомостей, що становлять державну таємницю, позивач достовірно знав про справжні розміри надбавок за допуск до цих відомостей і не вжив заходів до їх отримання.

Роз'ясніть, будь ласка, чим слід керуватися в такій ситуації?
? 573?
Як визначити розмір надбавки за роботу з відомостями, що становлять державну таємницю?
Чи повинна ця організація виплачувати відсоткові надбавки працівникам, керуючись Правилами виплати надбавок, або може затвердити і застосовувати «свої» розміри і випадки виплати таких надбавок?
Що повинно входити в зміст наказу про роботу на постійній основі з відомостями, що становлять держтаємницю?
Чи виплачується йому за цей час процентна надбавка за роботу з відомостями, що становлять державну таємницю?
Як бути в цій ситуації?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация