Оподаткування добових страховими внесками в 2019 році

  1. законні підстави
  2. загальні моменти
  3. Норми і облік
  4. Що змінилося
  5. Об'єкти, бази і суми
  6. Коли стають надурочними
  7. У розрізі податків
  8. Коли відбувається оподаткування добових страховими внесками в 2019 році
  9. порядок розрахунку

При направленні кадрів організації в службові відрядження, їм необхідно виплачувати добові. До таких поїздок, відповідно до Трудового кодексу, належать ті, в яких співробітник виконує службові доручення за межами свого основного місця роботи. Воно вказується як адреса організації-роботодавця в трудовому договорі.

Оплата добових проводиться для того, щоб покрити витрати, пов'язані з проживанням. До таких можна віднести харчування. Але підтверджувати документально, наприклад, чеками, витрати не потрібно.

У добові не входить оплати таких аспектів відряджень, як:

  • проїзд;
  • проживання;
  • додаткові витрати, необхідні для виконання службової діяльності.

Оподаткування наднормативних добових даними видів внесків відбувається так само, як і прибуткового податку. Однак, норми для нарахування податку на дохід фізосіб і страхових внесків на добові все ж дещо відрізняються. Крім того, є моменти, коли такі внески просто не потрібні, незалежно, чи перевищують добові норму чи ні.

У разі, якщо договір передбачає наявність роз'їзного типу робіт, то нарахування добових проводити не потрібно. Те ж саме стосується і відряджень, які тривають не більше однієї доби. Але якщо компанія в такому випадку все ж вирішила виплатити добові - то при оформленні їх необхідно обкласти ПДФО, а також страховими внесками.

законні підстави

Згідно з чинним законодавством, добові, розмір яких зазначено в локальному нормативному акті або ж колективному договорі, не вимагають обкладання страховими внесками. Пояснити це можна дією статті Трудового кодексу № 168, яка передбачає визначення в зазначених паперах суми відшкодування витрат, які можуть бути пов'язані зі службовими поїздками.

У підсумку, якщо в договорах вказується виплата добових у розмірі, наприклад, 2 тисяч рублів - то дана сума повинна бути виплачена повністю, без вирахування будь-яких внесків.

Адміністрування порядку розрахунків, а також сплати страхових внесків, крім тих, що проводяться «на травматизм», з 2019 року здійснюється Федеральною податковою службою. В результаті такої зміни в Податковому кодексі з'явилася нова глава № 34 «Страхові внески».

У зазначеній главі можна знайти, що в відрядження поїздках добові не обкладаються страховими внесками, які передбачає пункт 3 в статті 217 НК РФ. Останній говорить про те, що до доходів, які не вимагають оподаткування, відносяться добові, які мають розмір менше 700 рублів при знаходженні на території країни, і менше 2,5 тисяч - за кордоном.

Згадані внески «на травматизм» не потрапляють під управління податкового законодавства. Крім того, вони також не внесені в зміни в статті 20.2 ФЗ, яка передбачає перелік виплат, не оподатковуваних внесками. Тому проводити їх нарахування необхідно на ту частину добових, яка перевищує суму, що фіксується в локальному акті або ж колективному договорі.

Також при призначенні добових варто звернути увагу на дві урядові постанови. У першому (№ 93) міститься інформація, яка передбачає норму добових, а також деякі їх особливості. Другий з них, № 729 включає в себе відшкодування витрат, що виникли у відрядженнях у співробітників бюджетних організацій.

загальні моменти

Норматив добових по різних регіонах нашої країни діє загальний. Це означає, що в поточному році обмежень на добові в різних регіонах Росії немає.

Розмір добових в обов'язковому порядку повинен бути закріплений в локальних актах керівництва організації. Таким чином, фірма сама визначає норматив добових, приймаючи його у витратах за спрощеною системою оподаткування.

У минулому, 2019 року також лімітів по добовим введено не було.

Норми і облік

У 2019 на відрядження можуть мати будь-який розмір, незалежно, відправляється працівник за кордон або ж залишається на території РФ. Іншими словами: нормування для добових при поїздках або відрядженнях працівників не проводиться.

У підсумку, організація має повне право самостійно встановлювати норму добових для своїх співробітників. Головне - закріпити їх розмір в локальному акті від роботодавця.

Вся сума, витрачена на добові для працівників, приймається у витратах по УСН. Але не варто забувати, що оподаткування добових страховими внесками в 2019 році все ж відбувається тільки починаючи з сум, вказаних в третій частині статті № 2019 НК РФ. Відповідно, якщо виплати будуть проводитися в розмірах, що перевищують ті, що вказані в даному пункті - то сума перевищення повинна бути обкладена ПДФО.

Що змінилося

У поточному році зміни торкнулися страхових внесків, розрахованих для ПРФ, ФСС і ФОМС. Як було зазначено вище, зараз їх адмініструють податкові органи.

Для методів їх нарахування тепер передбачена окрема глава в Податковому кодексі. До цього вони були в підпорядкуванні закону «Про страхові внески ...», який в даний момент втратив свою силу. У ньому було зазначено, що від податків позбавляються будь-добові, все залежно від їх розмірів.

Новий правовий акт в пункті 2 статті 422 НК містить правила зі зміненою нормою, що містить відсилання до деяких обмежень. В їх межах можна не проводити добові нарахування. У разі ж перевищення даного періоду автоматично з'являється необхідність перерахування страхових внесків.

Стаття 422. Суми, які підлягають обкладенню страховими внесками

Об'єкти, бази і суми

У НК РФ передбачається, що страховими внесками для індивідуальних підприємців та інших фірм обкладаються виплати, а також інші види винагород для фізосіб.

Останні, згідно ФЗ, повинні підлягати обов'язковому соцстрахування:

    1. За договорами цивільно-правового характеру, а також в рамках відносин трудового характеру, чий предмет - надання будь-яких послуг або виконання певних робіт.
    2. За договорами авторського замовлення, але тільки для авторів творів.
    3. За договорами, відчужує виключне право на наукові праці, літературні твори, а так само ліцензійним:
      • видавничим договорами;
      • договорами, які надають права на користуванням творами літератури та ін.

В тому числі, різні винагороди, які можуть нараховуватися за договорами на користь авторів творів фірмам, керуючим правами на колективній основі.

При цьому, серед об'єктів, що не відносяться до обкладаються страховими внесками, знаходяться добові, але в рамках певних меж. При знаходженні на території Росії неоподатковуваний межа становить 700 рублів, а за кордоном сума повинна бути еквівалентна 2500 рублів.

База для страхових виплат і їх обчислення для платників визначаються роботодавцем в кінці кожного місяця як загальна сума всіх виплат, а також інших винагород, які нараховуються окремо для кожної фізичної особи після початку розрахункового періоду. До цієї базу не вносяться ті виплати, які не підлягають обкладенню страховими внесками.

Коли стають надурочними

Виникнення поняття наднормативні добові відбувається в тому випадку, якщо роботодавець виплачує працівникові суму, яка перевищує норму, встановлену законодавством.

Не варто забувати про витрати, які також повинні оплачуватися роботодавцем, але не входять в добові:

      • на проїзд;
      • на проживання (оплата за житлоплощу на час відрядження);
      • на інші потреби, які можуть виникнути внаслідок віддаленого знаходження співробітника від власного будинку.

Решта виплати, не включені до цього списку, відносяться до добових і повинні виплачуватися роботодавцем. При необхідності останній може збільшити їх розмір, обмежень в цьому немає.

Однак, після подолання зазначеного в законі межі добові переходять в наднормативні, і їх частина починає обкладатися страховими податком. У разі, якщо оподаткування не буде вироблено, може виникнути досить складна ситуація, яка може перерости в судовий розгляд.

У розрізі податків

Оподаткування добових страховими внесками в 2019 році починається після того, як вони долають встановлені законодавством обмеження в 700 або 2,5 тисячі рублів, в залежності від місця знаходження працівника.

У разі, коли працівник вирушає у відрядження, крім добових, роботодавець зобов'язаний заповнювати його витрати, які так чи інакше будуть пов'язані з самою поїздкою. Їх розміри встановлюються в локальному акті або ж в колективному договорі. У новій главі Податкового кодексу РФ, під номером 34, про страхові внески викладені правила, згідно з якими проводяться виплати і нарахування внесків.

Дата здійснення виплат збігається з днем ​​нарахування добових. А ось датою отримання служить день, в який буде затверджений авансовий відлік. Це означає, що добові, які перевищують встановлену норму, включаються до бази для обчислення внесків страхового характеру в тому місяці, був затверджений розрахунок за авансом. Останній співробітник повинен надати протягом трьох днів після повернення з поїздки по роботі.

Наднормативні добові оподатковуються ПДФО, однак, винятком є ​​випадки, коли їх виплата здійснюється в останню добу поточного місяця, авансовий звіт якого був уже затверджений. При цьому утриманий податок все ж повинен бути перерахований, але вже на наступний день після виплати доходу.

ОКФС в 2019 році

використовується в статистиці, оподаткуванні та економіці, застосовується в задачах з прогнозування соціально-економічних процесів, проведення автоматизовано обробки соціальної інформації та ін.

Про облік дебіторської заборгованості підприємства читайте далі .

У 2019 добові, при розрахунку податку на прибуток, не нормуються і списуються компанією в розмірі, який передбачається внутрішніми документами, такими як:

  • колективний договір;
  • положення про відрядженнях;
  • інші акти нормативно-правового характеру.

Витрати на відрядження необхідно врахувати як інші витрати, які пов'язані з виробництвом або розповсюдженням.

Коли відбувається оподаткування добових страховими внесками в 2019 році

У Федеральному Законі № 212 прописано що страховий внесок нараховується при будь-яких виплатах на користь фізичної особи, в тому числі і винагороди. До переліку таких перерахувань входять і понаднормові добові виплати. Також є закон, який передбачає ліміти, після подолання яких добові стають наднормативними.

Але є одне, досить спірне умова. Так, якщо відрядження триває лише один день - то добові не обкладаються податками зовсім. Відносно даного правила досі ведуться суперечки між ВАС РФ і ФСС.

Останні не згодні з такою умовою і вважають, що навіть одноденні суми необхідно оподатковувати. ВАС РФ ж, навпаки, відносять такого роду виплати до компенсаційних і вважають, що одноденні стічні обкладати страховим внеском не потрібно.

порядок розрахунку

Порядок розрахунку суми страхових внесків регламентується податковим законодавством.

Сума страхових внесків (С), яка підлягає виплаті за місцем розташування фірми, розраховується наступним чином:

С = ОС - СС

де:

ОС

Загальна сума внесків, яку виплачує організація в цілому. СС Сукупна сума внесків, яка повинна бути виплачена за місцем розташування відокремлених підрозділів.

При цьому виплата страхових внесків здійснюється не пізніше середини місяця, наступного за розрахунковим.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация