Опозиція підбирається до мера через депутатів

  1. партійні кандидати
  2. прогнози кампанії

Головне завдання вересневих виборів - провести стільки депутатів, скільки потрібно для подолання муніципального фільтра на виборах мера, пояснює Гудков

М. Стулов / Відомості

У вихідні в Москві пройде Конгрес кандидатів в муніципальні депутати, який організовує екс-депутат Держдуми Дмитро Гудков, який заявив про бажання висуватися на вибори мера Москви в 2018 році. За його словами, на сайті зареєструвалися понад 1000 осіб, близько 200 довелося відсіяти. На кампанію одного депутата треба 1500 доларів, гроші будуть збирати фандрайзингу, говорить він. Головне завдання вересневих виборів - провести стільки депутатів, скільки потрібно для подолання муніципального фільтра на виборах мера, пояснює Гудков, тобто хоча б по одному депутату в 110 з 146 районів Москви.

Також на вихідних освітній форум кандидатів в муніципальні депутати проводить і «Відкрита Росія» Михайла Ходорковського. За словами керівника проекту «Відкриті вибори» Тимура Валєєва, в їхній школі муніципальних депутатів пройшли навчання 200 осіб. Всього вони планують підтримати 100 кандидатів - частина публічно, частина непублічно, зокрема, деяких «яблучників», говорить Валєєв: «Ми готові надавати методичну допомогу, кампанію вони будуть вести на свої гроші. Вартість кампанії одного кандидата оцінюємо в 100 000-200 000 руб. »

Наталя Шавшукова, співзасновник «Школи місцевого самоврядування», мета якої провести в депутати більше цивільних активістів, сподівається на створення міжпартійних команд серед опозиційних кандидатів. За її оцінками, ціна кампанії для нової людини 50 000 руб. Їх школу закінчили 500 осіб, частина з них перетинається з кандидатами Гудкова або «Відкритої Росії», говорить вона: «До нас приходять навчатися кандидати від різних партій. Для кандидатів важлива партійна ліцензія, посокльку вони боятися бути знятими через підписів, навіть незважаючи на те що їх потрібно дуже мало. Однак ми попереджаємо кандидатів, про ризик бути знятим або стати жертвою закулісних переговорів, в разі якщо вони йдуть від партії, яка є її членом ».

партійні кандидати

Праймеріз вже почалися, йде висунення учасників, вже більше 1000 заявок, закінчення прийому - 30 квітня, говорить керівник виконкому міської відділення «Єдиної Росії» Олег Смолкін: «З 11 по 26 травня пройдуть зустрічі виборців з кандидатами, всього буде близько 350 зустрічей - по числу округів. Кожна зустріч буде складатися з презентації кандидатів і дебатів, після - голосування вибірників ». За словами Смолкіна, більшість кандидатів на цей раз піде від партії, а не самовисуванцями, як було в 2012 році: «Було прийнято партійне рішення: не вважаємо правильним, щоб люди йшли самовисуванцями, до того ж діючі депутати говорили про те, що висунення від «Єдиної Росії» додасть їм голосів. Крім того всі розуміють, що «Єдина Росія» найсильніша політична сила в Москві ».

За словами муніципального депутата «Справедливої ​​Росії» Іллі Свиридова, партія почала підготовку до виборів ще в жовтні: «Обов'язкова умова - членство в партії. Наступного тижня розпочне програму народний кандидат, плануємо розклеїти по під'їздах 150 000 оголошень з закликів стати кандидатом, таким чином плануємо розширити і число партійців ». За його словами, зараз подано 300 заявок, в травні почнеться навчання кандидатів.

Заступник голови фракції ЛДПР в Держдумі Ігор Лебедєв каже, що вони хотіли б закрити всі мандати на виборах, але «вакансій більше, ніж кандидатів». Проблема в тому, що люди не хочуть брати участь у виборах - на муніципальному рівні всі один одного знають, як тільки хтось йде від опозиції, починається тиск з боку місцевих адміністрацій, додає Лебедєв. За його словами, зволікання нарізкою викликано звичайними технічними проблемами, а в пятімандатних округах немає нічого поганого, але вони можуть заплутати виборця.

За його словами, зволікання нарізкою викликано звичайними технічними проблемами, а в пятімандатних округах немає нічого поганого, але вони можуть заплутати виборця

Депутат Мосміськдуми Андрій Кличков каже, що зараз у них 1287 кандидатів, вони мають намір висунути кандидатів на кожен розігрується мандат, «зараз готовність на 90%». За словами Кличкова, влада зробить все можливе для низької явки, також проблемою він вважає пятімандатние округу, які спрямовані на «створення максимальних складнощів». Зараз в Москві більшість округів пятімандатние - в бюлетені на виборах потрібно буде проголосувати відразу за п'ять кандидатів. Запорукою успіху опозиції він називає підвищення явки: «Якщо явка буде на рівні 6-8%, то буде переважати адміністративний ресурс. Зараз в праймеріз «Єдиної Росії» беруть участь представники молодіжних палат районів, директори шкіл, лікарі і т.д., зрозуміло, що при низькій явці вони зможуть мобілізувати свій ресурс. Якщо явка буде більше 10%, то проблеми будуть у «Єдиної Росії». Нарізка округів дивна, говорить Кличков, приводячи в приклад район Вихіно-Жулебіно, один з округів поділений навпіл МКАД: «Половина виявилася в Вихіно, інша в Жулебіно. Тобто в одному будинку, які будуть зносити, в іншому - новобудови. Питання як працювати депутатам, обраним в такому окрузі ». Він вважає, що партія влади навряд чи пустить директорів шкіл і головлікарів зустрічатися з виборцями по дворах: «А на цих виборах більшу роль відіграє впізнаваність, так що ми розуміємо, що робота з людьми - це запорука мобілізації». Уже після висунення комуністи обговорюватимуть питання формування команд з іншими опозиційними кандидатами, говорить він.

За словами голови московського «Яблука» Сергія Мітрохіна, у партії є близько 150 кандидатів, вони намагаються залучати міських активістів: «Наша мета підтримка кандидата в мери Москви, на даний момент від партії« Яблуко »це моя кандидатура». Раніше Дмитро Гудков заявив, що теж хотів би висуватися від «Яблука». У партії це питання планують вирішити ближче до виборів. За словами Мітрохіна, влади будуть в різні терміни стверджувати дати виборів, при цьому він не бачить нічого страшного в пятімандатних округах - «для кандидата від опозиції є шанс проскочити».

У прес-службі Партії Роста повідомили, що у них подано 378 заявок в їх муніципальну школу, вони планують висунути 500 кандидатів. Сама партія не буде оплачувати виборчі кампанії, однак надасть юридичну і політтехнологічну допомогу: «Збір підписів же стане одним з агітаційних обходів виборців».

Своїх кандидатів планує виставити на виборах і політтехнолог Андрій Богданов, відомий підставою ряду партій-спойлерів. За його словами, він хоче зареєструвати 3000 кандидатів, частина з яких піде від «Демократичної партії Росії», КПРС та інших партій, а частина - самовисуванцями.

прогнози кампанії

На муніципальних виборах традиційні способи комунікації, наприклад, медіа, працюють мало, кандидатам треба формувати групи підтримки через зустрічі з виборцями, каже керівник Форг Костянтин Костін: «Кампанія буде достатньо складною, для мобілізації виборців потрібні сильні кандидати і відповідна партійна інфраструктура, наприклад, через громадських формувати свої групи підтримки - це складно, особливо влітку ». «Єдина Росія» висуне майже 100% кандидатів, у 80% високі шанси на обрання, вважає він: «Єдина Росія» врахувала уроки Щукино, тому таких же помилок не допустить ». На його думку, в кращій ситуації знаходяться діючі депутати, які брали участь у вирішенні конкретних питань і мають впізнаваність: «На цих виборах висока мобілізація не потрібна, 300-400 осіб можуть вплинути на результат голосування».

«Єдина Росія» сама висуне кандидатів на відміну від 2012 року, коли багато хто йшов самовисуванцями на тлі протестів і зниженого рейтингу партії, нагадує директор з досліджень ІСЕП Олександр мабуть: «Коли в багатомандатному окрузі немає об'єднавчого партійного маркера, багато лояльні виборці просто голосували за одного -двох кандидатів замість п'яти - і це допомогло опозиції і незалежним пройти на четвертому-п'ятому місцях ». Основною особливістю виборів, за його словами, буде низька явка: «Це підвищує шанси партії влади, якій простіше мобілізувати електорат, і КПРФ, у яких електорат дисципліновано ходить на вибори. Крім того, на малій явку у виграші можуть виявитися активісти, які відпрацьовують гарячу протестну порядку конкретного кварталу і під це зможуть привести свій кущ будинків на вибори ». Другою особливістю мабуть називає багатомандатні, найчастіше 4-х і 5-ти мандатні, округу: «У партій, перш за все« Єдиної Росії », є можливість скомпонувати команду з кандидатами з різних сфер, де кожен свій електорат в скарбничку всієї п'ятірки».

Зараз локальні протести приблизно на тому ж рівні, що в 2012 році, проте завдяки нинішньому функціоналу муніципальних депутатів отримати дивіденди зможуть ті, хто активно займався темою дворового благоустрою та ЖКГ, говорить експерт. За його словами, активно використовуватиметься і тема з п'ятиповерхівками: «Той, хто переконає, що саме він допоміг вирішити жителям їх проблему - домогтися включення будинку в програму або, навпаки, щоб будинок в неї не потрапив - той і отримає підтримку». Відбудеться розмивання протестного поля вважає він, а формування міжпартійних команд у опозиції навряд чи спрацює, тому що складно переконати виборця одночасно ставити галочки за КПРФ і Яблуко, вважає мабуть. Тому навряд чи хоча б одна опозиційна партія буде мати по одному депутату в 110 районах, кілька партій в сукупності - можливо. Однак він сумнівається, що вони будуть обмінюватися голосами при проходженні муніципального фільтра: «Так що влада контролюватиме муніципальний фільтр, якщо не трапиться чогось несподіваного, що роздує явку - наприклад, сильної розкачки теми знесення п'ятиповерхівок або якщо раптом Навальний почне активно рекламувати ці вибори ».

Повна версія статті. Скорочений газетний варіант можна подивитися в архіві «Ведомостей» (смарт-версія)

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация