Опозиція бойкотує вибори президента РФ в Лос-Анджелесі

Дострокове голосування росіян в США обернулося бійкою біля виборчої дільниці і конфліктом з власником приміщення

Фото агентства «Москва» Фото агентства «Москва»

Дострокові вибори президента Росії в Лос-Анджелесі, як стало відомо «НГ», ледь не опинилися під загрозою зриву. Російські опозиціонери, які проживають в США, спробували змусити вже другу за рахунком майданчик відмовити посольству РФ в організації голосування. У виборчої дільниці в результаті пройшла акція протесту і бійка між активістом опозиції і голосуючими. В інших містах США виборні процедури, крім приміщень дипмісії РФ, пройдуть в церквах, медцентрах і «російських» ресторанах.

Дострокове голосування в Лос-Анджелесі відбулося 11 березня за адресою Motor Avenue, 3268. За даними Google maps, тут знаходиться «Фітнес-бар» і здаються в оренду офіси.

Після того як живуть в Штатах російські опозиціонери зв'язалися з власниками нерухомості і оголосили, що проти «нечесних виборів» за даною адресою пройдуть акції протесту, ті заявили, що, мовляв, вперше чують про голосування.

Організацією бойкоту в Лос-Анджелесі займається засновник Слов'янського громадського конгресу США Віталій Атаєв-Трошин. Він розповів «НГ», що зв'язався з менеджером офісу і нагадав, що через порушення прав людини в Росії щодо її керівництва владою США були введені санкції. Американець у відповідь нібито заявив, що в такому випадку в оренді буде відмовлено, оскільки спочатку це не було обумовлено - мова, мовляв, йшла просто про збори російських.

В результаті голосування все - таки відбулося, однак супроводжувалося обіцяним біля входу пікетом. Що стояв з плакатом активіст опозиції вимагав «більше санкцій відносно Володимира Путіна і його друзів». Вміст плаката, втім, сподобалося далеко не всім голосуючим на цій ділянці - він був вирваний з рук, а потім розірваний і розтоптаний. Пікетувальники ж звернувся в поліцію.

Відзначимо, що організація в США виборів президента РФ перебуває в компетенції російського посольства. Однак до цього вже підключилися і волонтери. Наприклад, під час історії зі спробою скасуванням оренди офісу на Motor Avenue з Атаєвим-Трошиним зв'язався якийсь Ілля Кунцевич. Він запропонував опозиціонеру «допомогти з бізнесом», якщо той передзвонить менеджеру і попросить не скасовувати проведення виборів. Кунцевич заявив, що «представляє сам себе». За даними з Інтернету, людина з таким ім'ям живе в Каліфорнії і очолює компанію Beverly Investment Group. Відповідати на питання «НГ», як він пов'язаний з організацією виборів, Кунцевич відмовився.

У базі даних місць дострокового голосування у Генконсульства РФ в Сіетлі (штат Вашингтон) на момент здачі цього номера «НГ» не було ніяких оновлень. Співробітник, який відповів на дзвінок, повідомив, що вся інформація щодо виборів є на сайті посольства, а потім став питати прізвище, ім'я, по батькові та дату народження людини, яка телефонувала.

За даними ж сайту, крім офісної майданчика на Motor Avenue вибори російського президента будуть проходити в Каліфорнії ще і в Культурному центрі для російськомовних міста Сакраменто, освітньому центрі «Россинка» в Сан-Хосе, а також в кафедральному соборі Пресвятої Богородиці в Сан-Франциско.

За словами Атаева-Трошина, в тих випадках, коли майданчики не пов'язані з вихідцями з Росії, власники можуть виявитися не в курсі реальної мети заходів. Зокрема, розповів він, так було і з бібліотекою Портленда (штат Орегон). Може бути, і там передумають, припустив опозиціонер. Раніше завдяки його старанням дострокові вибори були скасовані і переляканими менеджерами готелю Four Points by Sheraton в Лос-Анджелесі (див. «НГ» від 02.02.18 ).

Більшість же місць, де 11 березня в США все ж стартували дострокові вибори президента РФ, так чи інакше пов'язані з вихідцями з Росії - це або російськомовні ЗМІ, або організовані співвітчизниками якісь центри або ресторани. Зокрема, 18 березня крім Генконсульства США в Нью-Йорку виборчі урни будуть поставлені в ресторані на Брайтон-Біч, який, за словами його власника, для звичайних відвідувачів закриють. Атаєв-Трошин підкреслив, що росіяни, які виїхали в США як з економічних, так і з політичних мотивів, проте часто лояльні до чинного режиму.

Прес-секретар посольства Росії в США Микола Лахонін, нагадаємо, раніше назвав ситуацію з бойкотом виборчих дільниць продовженням «розгорнутої в США русофобської істерії» (див. «НГ» від 02.02.18 ). Він також підкреслив, що окрім російських закордонних установ організовані ділянки і для дострокового голосування «відповідно до запитів російських громадян і при їх активній участі». Зокрема, в Атланті, Бостоні, Далласі, Денвері, Канзас-Сіті, Лос-Анджелесі, Майамі, Міннеаполісі, Олбані, Орландо, Сакраменто, Сан-Франциско, Філадельфії і Чикаго.

Така широка географія укладається в загальну кампанію по залученню уваги до виборів, сказав «НГ» керівник Центру економічних і політичних реформ Микола Миронов. «Мета цієї кампанії з боку влади - показати, що, мовляв, росіяни в Америці не втрачають зв'язку з Росією. Таке відбувається і в інших країнах, де є значна російська діаспора. При цьому і результати виборів, і результат Путіна швидше за все не будуть відрізнятися від среднероссийских значень. Адже росіяни, які перебувають за кордоном, - за рідкісним винятком - швидше за все і не знають інших кандидатів. А якщо і знають, то навряд чи стежать за їх активністю », - підкреслив експерт.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация