Опублікований текст рішення ЄС щодо Угоди про асоціацію з Україною

  1. Орфографічна помилка в тексті:

15 грудня 2016, 23:58 Переглядів: 15 грудня 2016, 23:58 Переглядів:   фото: zn

фото: zn.ua.

Як передає телеканал "112 Україна" , Висновки Європейської ради такі:

1.

Європейська рада ще раз підтверджує свою прихильність принципам міжнародного права, територіальної цілісності України, а також укладення угоди про асоціацію між Україною та ЄС, включаючи створення поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі. Метою Угоди про асоціацію є надання підтримки країнам-партнерам на їх шляху до створення стабільних і процвітаючих демократій. Воно також відображає стратегічну і геополітичну важливість регіонального контексту для ЄС.

2.

Ретельно вивчивши підсумки голландського референдуму 6 квітня 2016 року щодо законопроекту щодо схвалення Угоди про асоціацію, а також з урахуванням стурбованості, які звучали перед референдумом і про які повідомив прем'єр-міністр Нідерландів, Європейська рада приймає до уваги рішення Глав держав та урядів Європейського союзу, мета якого - зняти ці побоювання, в повній відповідності з Угодою про асоціацію і договорами ЄС. (Текст згаданого рішення викладено нижче. - ЕП).

3.

Європейська рада підкреслює, що дане рішення має обов'язкову юридичну силу для 28 держав-членів ЄС і може бути змінено або скасовано лише за обопільною згодою глав держав і урядів.

Воно вступить в силу після того, як Королівство Нідерландів остаточно ратифікує Угоду про асоціацію, а Євросоюз укладе його.

4.

Європейська рада вітає результати Саміту Україна-ЄС 24 листопада 2016 року і підкреслює рішучість Союзу поглиблювати і зміцнювати свої стосунки з Україною у світлі нинішніх проблем.

Він визнає досягнення України у здійсненні реформ відповідно до європейських стандартів і той факт, що вона виконала умови для безвізового режиму з Європейським союзом.

З урахуванням того, що вже утвежден повноцінний механізм припинення безвізового режиму, законодавчим органам ЄС (Європарламенту і Ради ЄС) запропоновано завершити процедуру, результатом якої буде скасування візових вимог для України і Грузії.

Рішення глав держав і урядів 28 держав-членів ЄС
на зустрічі в рамках Європейської ради
щодо Угоди про асоціацію

- Глави держав і урядів 28 держав-членів Європейського союзу, уряди яких є учасниками Угоди про асоціацію,

- Беручи до уваги підсумки голландського референдуму 6 квітня 2016 року і заклопотаності, виражені перед референдумом,

- Маючи бажання вирішити ці проблеми в повній відповідності з Угодою про асоціацію Україна-ЄС та Договорами ЄС, а також відповідно до мети ЄС поглиблювати відносини з Україною,

Вирішили взяти наступне спільне бачення, яке вступить в силу після того, як Королівство Нідерландів ратифікує, а Європейський союз укладе Угоду про асоціацію:

А

- Угода про асоціацію має на меті встановити тісні і тривалі відносини між Партнерами (Україна і ЄС) на основі спільних цінностей, проте не надає статусу кандидата на вступ до Євросоюзу, а також немає жодних зобов'язань присвоєння такого статусу України в майбутньому.

В

- Угода підтверджує співпрацю з Україною в сфері безпеки, зокрема в галузі запобігання конфліктам, регулювання криз і запобігання розповсюдженню зброї масового знищення. Воно не містить зобов'язань щодо того, що Євросоюз чи держави-члени повинні забезпечити гарантії колективної безпеки або іншу військову допомогу або підтримку Україні.

C

- Угода має на меті підвищення мобільності громадян. У той же час Угода не надає українським громадянам або громадянам Євросоюзу відповідно права проживати і працювати на території відповідно держав-членів ЄС або України.

Угода не обмежує право держав-членів визначати обсяги допуску громадян України на свою територію з метою працевлаштування або самозайнятості.

D

- Угода підтверджує прихильність Союзу підтримки процесу реформ в Україні. Угода не вимагає додаткової фінансової підтримки з боку держав-членів для України і в той же час не міняє суверенне право кожної держави-члена визначати характер і об'єм двосторонньої фінансової підтримки України.

Е

- Боротьба з корупцією займає центральне місце в зміцненні відносин між сторонами Угоди. Відповідно до Угоди, сторони співпрацюватимуть у сфері запобігання корупції та боротьби з корупцією як в приватному, так і в державному секторі. Співпраця між сторонами з питань верховенства права направлено, зокрема, на зміцнення судової системи, підвищення її ефективності, збереження її незалежності та неупередженості, а також боротьбу з корупцією.

F

- Повага демократичних принципів, прав людини і основних свобод, а також дотримання принципу верховенства закону (в тому числі, як зазначено в пункті Е), є найважливішими елементами Угоди.

Сторони зобов'язані виконувати свої зобов'язання відповідно до Угоди, їх дотримання буде контролюватися.

Відповідно до ст. 478 Угоди про асоціацію, кожна Сторона має право вжити відповідних заходів у разі невиконання зобов'язань. При виборі відповідних заходів пріоритет буде віддаватися тим, які якомога менше шкодять Угоді. Ці заходи можуть, в крайньому випадку, включати припинення будь-яких прав або зобов'язань, передбачених Угодою.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

ЄС

, відносини , підвищення , угоди , Угода , Україна - ЄС , текст , боку , Угода про асоціацію , Європейська Рада , право

Ви зараз переглядаєте новина "Опублікований текст рішення ЄС щодо Угоди про асоціацію з Україною". інші Новини політики дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация