Орбіта Землі навколо Сонця

  1. Особливості обертання Землі навколо Сонця
  2. Швидкість Землі, що рухається по орбіті
  3. Вплив орбіти Землі навколо Сонця на зміну пір року

Орбітою Землі називають траєкторію її обертання навколо Сонця, її форма - еліпс, вона розміщена в середньому на відстані 150 мільйонів кілометрів від Сонця (максимальне віддалене відстань називають афелием - 152 мільйони км, мінімальне - перигелієм, 147 мільйонів км) Орбітою Землі називають траєкторію її обертання навколо Сонця, її форма - еліпс, вона розміщена в середньому на відстані 150 мільйонів кілометрів від Сонця (максимальне віддалене відстань називають афелием - 152 мільйони км, мінімальне - перигелієм, 147 мільйонів км).

Повний оберт навколо Сонця довжиною в 940 мільйонів кілометрів Земля, рухаючись із заходу на схід з середньою швидкістю 108000 км / год, здійснює за 365 діб 6 години 9 хвилин і 9 секунд або за один зоряний рік.

Рух планети по орбіті навколо Сонця і кут нахилу осі обертання до площини, де рухаються небесні тіла, безпосередньо впливають на зміну пір року і нерівність дня і ночі.

Особливості обертання Землі навколо Сонця

Особливості обертання Землі навколо Сонця

(Будова Сонячної системи)

В античну епоху вчені астрономи вважали, що Земля розташовується в центрі Всесвіту і всі небесні тіла обертаються навколо неї, ця теорія носила назву геоцентричної. Її розвінчав польський астроном Микола Коперник в 1534 році, який створив геліоцентричну модель світу, доводить, що Сонце не може обертатися навколо Землі, як би це не хотілося Птолемею, Арістотелем і їхнім послідовникам.

Земля обертається навколо Сонця по еліптичній траєкторії, званої орбітою, її довжина близько 940 мільйонів кілометрів яку планета проходить за 365 діб 6 години 9 хвилин і 9 секунд. По закінченню чотирьох років ці шість годин нагромаджуються на добу, вони додаються до року як ще один день (29 лютого), такий рік високосний.

По закінченню чотирьох років ці шість годин нагромаджуються на добу, вони додаються до року як ще один день (29 лютого), такий рік високосний

(Перигелій і афелій)

Закриття під час руху по заданій траєкторії відстань від Землі до Сонця може бути максимальним (дане явище відбувається 3 липня і носить назву афелій або апогелій) - 152 мли. км або мінімальним - 147 мли. км (має місце 3 січня, називають перигелієм).

В результаті видалення і наближення Землі до Сонця, внаслідок нахилу земної осі до площини її орбіти навколо Сонця в 66,5º, земна поверхня отримує неоднакове кількість тепла і світла, що стає причиною зміни пір року і зміни тривалості денного і нічного часу доби. Екваторіальні дні і ночі завжди однаково тривалі, вони тривають 12 годин.

Швидкість Землі, що рухається по орбіті

Швидкість Землі, що рухається по орбіті

Оборот навколо Сонця Землі: 365 діб 6 години 9 хвилин і 9 секунд

Середня швидкість руху Землі по орбіті навколо Сонця: 30 км / с або 108 000 км / год (це 1/10000 частина швидкості світла)

Для порівняння діаметр нашої планети становить 12700 км, з цією швидкістю можна покрити дане відстань за 7 хвилин, а відстань від Землі до Місяця (384 тис. Км) за чотири години. Віддаляючись від Сонця в період Офелія швидкість руху Землі сповільнюється до 29,3 км / с, в період перигелію прискорюється до 30,3 км / с.

Вплив орбіти Землі навколо Сонця на зміну пір року

Кут між віссю Землі і площиною еліпса - 66,3º, по всій довжині орбіти він однаковий. Кут між площиною, в якій рухається Земля по відношенню до Сонця (він називається екліптикою), і віссю її обертання - 26º 26ꞌ.

(Зміна пір року на Землі)

Місця, де площину небесного екватора перетинається площиною екліптики, позначаються точками весняного (21 березня) і осіннього рівнодення (23 вересня), дні і ночі однаково тривалі, і ділянки півкуль, звернені до Сонця, рівномірно освітлені і зігріті, промені Сонця падають на лінію екватора під кутом 90º. По датах весняного і осіннього рівнодення відраховують астрономічний початок весни і осені в відповідних півкулях.

Ще виділяють точки річного (22 червня) і зимового (22 грудня) сонцестояння, промені Сонця стають перпендикулярними НЕ лінії екватора, а Південного і Північного тропіка (південна і північна паралель 23,5º). У день літнього сонцестояння 22 червня в Північній півкулі до 66,5 паралелі день довший ночі, в Південній півкулі - ніч довша за день, ця дата - астрономічне початок літа в північних широтах і зими в південних.

22 грудня (день зимового сонцестояння) в Південній півкулі до 66,5параллелі тривалість дня більше, в Північному північніше до тієї ж паралелі - менше. Дата зимового сонцестояння - астрономічне початок зими в Північній півкулі і початок літа в Південному.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация