ОРД: «Формула» «Сходу» або Хто стоїть за скандальним мережею донецьких АЗС-2?

На відміну від своєї дружини, Тетяни Бахтєєвої, її колишній чоловік (вони, судячи з офіційної біографії нардепа від Партії регіонів, знаходяться в розлученні) Алімжан Ідяятовіч, блискучої кар'єри в донецькому бізнесі не зробив

На відміну від своєї дружини, Тетяни Бахтєєвої, її колишній чоловік (вони, судячи з офіційної біографії нардепа від Партії регіонів, знаходяться в розлученні) Алімжан Ідяятовіч, блискучої кар'єри в донецькому бізнесі не зробив. Його достеменно встановлене місце роботи - це ВАТ «ДОПАС». Фірма займається автобусними перевезеннями і належить знаменитому донецькому рейдеру Владиславу Дрегеру.

Крім цієї фірми, Дрегер має частку в «Транспортному союзі Донбасу», «Авто-експресі», «Магістраль», ТОВ «Автовокзали Донбасу», ТОВ «Донецькі вокзали» і багатьох інших. Як вже писали в ЗМІ, люди, які купують квитки в касах автовокзалів, навіть і не підозрюють, що приблизно четверта частина від цієї суми потрапляє саме до Дрегеру.

Ім'я Дрегера широко розійшлося в пресі в грудні минулого року, коли в центрі Донецька, на вулиці Рози Люксембург, невідомі зловмисники самопальним вибуховим пристроєм, розміщеним в корпусі гранати Ф-1, підірвали сміттєвий контейнер і стояв поруч «Мерседес». Під час вибуху постраждав водій Дрегера, але, на щастя, не постраждав сидів на задньому сидінні дитина.

Діяльністю, пов'язаною із захопленням ринку автобусних перевезень, Дрегер задовго до того, як рейдерським способом увійшов в засновники всіх цих компаній. І одним з перших кроків в отриманні контролю над автобусним бізнесом донецького регіону була монополізація поставок палива автопідприємствам.

Таким чином ще в 90-і роки, Дрегер намацав тему, Алімжан Бахтеев її розвинув і доніс до дружини, дружина - до ГОСПОДАРЯ, а той доповнив свій бізнес (VIK і ТОВ «ВІК-Т») нафтовим напрямом, доручивши це Миколі Миколайовичу Гавриленко .

До речі, про господаря. Завдяки йому, Тетяна Бахтєєва не тільки увійшла в нафтовий бізнес, а й стала обличчям близьким до Колесникову і Ахметову, а потім потрапила в список Партії регіонів. Кажуть, що Бахтєєва і її сім'я подружилися з сім'єю ГОСПОДАРЯ через його нібито родича і нареченого своєї дочки - Тимура Валітова. До того ж дружина (тепер уже вдова) ГОСПОДАРЯ, як і Бахтєєва, лікар. І жінки могли перетинатися ще раніше, по роботі.

Вперше 25-річний Валітов з'являється в бізнесі саме як співзасновник фірми дружини ГОСПОДАРЯ. У 1997 році він разом з Раїсою Саітовной Такташева засновує фірму «Валес», яка тримає аптеки в Донецьку і Донецькій області. В цей час випускниця Донецького державного медуніверситету Ірина Бахтєєва ще не його дружина, але вони вже знайомі. Фірму потім продали, і Валітов перейшов в інші структури ГОСПОДАРЯ - легендарного Жиган Хамітович Такташева, 1959 р.н. колишнього військового, знайомого широкої громадськості та пресі під іменем Євгена Такташева (або навіть Такташова), гендиректора ЗАТ "ФК" Шахтар ".

Плутанина з написанням імені та прізвища призвела до того, що про роль Такташева в становленні донецької, так би мовити, еліти дуже мало сказано і написано. Тільки в статті Тетяни Чорновол «Потаємні таємниці« короля Донбасу »в п'яти частинах: Дитинство Ріната», опублікованій 12.01.2007 на сайті «Обозреватель» знаходимо наступний пасаж.

«Де ж Ахметов заробляв гроші? Де працював після школи? На це питання ніхто однозначної відповіді дати не міг. А ось один із сусідів Ріната Леонідовича, чоловік середніх років згадав таку деталь: «Я не знаю, десь, напевно, в нічну зміну. Тоді я вранці йшов в шахту - він мені часто на дорозі траплявся, додому повертався. Завжди привітно вітався », - розповів чоловік, ровесник батька Ріната. Як пізніше виявилося, наш співрозмовник - це двоюрідний брат досить знакового людини в Жовтневому - Жиган Такташова (покійного віце-президента футбольного клубу «Шахтар». Людину, яка свого часу досить близького до Ахатя Брагіна). Але нічого більшого про Ріната з чоловіки витягнути не вдалося ... ».

Все, що тут сказано - абсолютно вірно. У 90-ті роки Жиган Такташов був другою людиною в ієрархії авторитетних людей Донбасу. Його двоюрідний брат жив по сусідству з сім'єю Ахметова. Але і сам Такташов, за твердженням донецьких джерел, був родичем Ахметових. Він ввів молодого Ахметова і молодого Колесникова в найближче оточення Брагіна, завдяки чому Рінат Леонідович в кінцевому підсумку став тим, ким став.

Але особливо тісні дружні та ділові стосунки пов'язували Жиган Такташева зі старшим братом Ріната Ахметова Ігорем Леонідовичем. У 1999 році вони разом засновують ЗАТ «Укрінком» (ОКПО 30278079) для «полювання» на «Білого лебедя». Засновники фірми мелькали в кримінальній хроніці зразка 2005 року. Це Михайло Ляшко, Ігор Ахметов, Юрій Чертков, Сергій Кий і Жиган Такташов. Проти них на свою біду дав свідчення засуджений за лжесвідчення на 8 років (стараннями Бориса Колесникова) головний «помаранчевий свідок» проти донецької мафії, автор однойменної книги Борис Пенчук (колишній директор ТЦ «Білий лебідь»). Що примітно, в списку акціонерів «Білого лебедя» за 2004 рік всі бандити, починаючи з Ігоря Ляшко і закінчуючи Мішаня «косим» (Ляшко) мають в середньому по 10-12, 49 відсотків акцій. І тільки Жиган Такташов має найбільшу кількість 12, 5 відсотків акцій. Маленька, але значуща «уважуха».

«

Згiдно iз Статутом Товариства, зареєстрованім Виконкомом Ворошіловської районної ради М.ДОНЕЦЬК, рiшенням № 272/17 в? Д 03.12.1997р. зi змiнамі та ДОПОВНЕННЯ Статутний фонд ставити 13 900 000,00 грн. (Тринадцять мiльйонiв дев'ятсот тисяч гривень 00 копiйок), Який подiлено на 5 000 000 (п'ять мiльйонiв) простих iмен Акцiя номiнальною вартiстю 2,78 грн. На Дану звiтну дату Статутний фонд сформованому та оплачений цiлком. Кiлькiсть акцiонерiв: 11622 особи: (6 - Юридичнi особи, 11616 - фiзічнi особини). Власник, что володiють бiльш 5% статутного фонду: 1) Ахметов Iгор Леонiдович - 509 463 простих iмен Акцiя, або 10,18926% статутного фонду; 2) Бабак Андрiй Олександрович - 509 463 простих iмен Акцiя, або 10,18926% статутного фонду; 3) Кiй Сергiй Вiкторович - 624 963 простих iмен Акцiя, або 12,49926% статутного фонду; 4) Ляшко Михайло Михайлович - 624 963 простих iмен Акцiя, або 12,49926% статутного фонду; 5) Пенчук Борис Володимирович - 500 000 простих iмен Акцiя, або 10,0% статутного фонду; 6) Такташов Жиган Хамiтовіч - 625 314 простих iмен Акцiя, або 12,50628% статутного фонду; 7) Чертков Юрiй Дмитрович - 561 989 простих iмен Акцiя, або 11,23978% статутного фонду.

Арешт Колесникова і загроза інших арештів в оточенні, змушують Ахметова навесні 2005 року залишити Україну в супроводі найближчих йому людей - Жиган Такташева і Сергія Кия. Через рік, Жиган Хамітович помирає від тяжкої хвороби (як було сказано в некролозі ФК «Шахтар», де його, правда, назвали в «українській транскрипції» Євгеном Миколайовичем). Єдине, де ще можна відшукати фото Такташева - це сайт Фан-клубу донецького «Шахтаря». http://fc-elita.by.ru/managment.html

У проміжку між вимушеною еміграцією Ахметова з товаришами і трагічною смертю Жиган Такташева, відбуваються цікаві процеси, пов'язані зі зміною власників донецької фірми «ВікОйла», яка володіє скандально відомими АЗС під брендом «Укртатнафта» (тепер - «Формула»), об'єднаних в фірмі « УТН-ВОСТОК ».

Нагадаємо, що АЗС оформлені на «УТН-ВОСТОК», а його материнська структура - це ТОВ «ВікОйла» і офшорна фірма ІНФОТЕКС ЕН.ВІ (Ангілья Британська Вест-Індія, Південний Хілл, Хейвуд Хаус, 294).

За тією ж адресою (той же Саус Хілл) зареєстрована офшорна фірма під назвою «Артекст інтро ЕсЕй», якій в лютому 2006 року (за півроку до смерті Такташева) переходить основна частка в ТОВ «ВікОйла». Другий за значимістю пай у Тимура Валітова. «На пучку» мають Зіменков, Гавриленко і Гаврильченко (менеджери).

У 2007 році (в середині і наприкінці року) вся фірма перереєстровується на один кіпрський офшор «Ондава Інвестмент Лімітед». На «Ондава» повністю або частково так само оформляються всі інші активи, пов'язані з «ВікОйла» - ТОВ «Схід», торгово-фінансова компанія «Європа ЛТД», ТОВ «Славанафтопостач», «ПКС ОЙЛ», «ВостокІнвест», ТОВ « Юкон », ТОВ« Газ-груп », ТОВ« Л.Б.П. », ТОВ« Роксолана ».

Таким чином, виїхав до Канади керуючий активами Такташева, ще з початку 90-х років донеччанин Ігор Юрійович Філіпенко убезпечив майно спадкоємців свого ГОСПОДАРЯ від ризику конфіскації (пам'ятаючи неприємності пост-революційного періоду).

Крім цього, 11.06.2008 дочка Такташева Ельміра Жігановну (1984 р.н.) і вдову Раїсу Саітовну ввели до складу наглядової ради «Білого лебедя». У вдови - близько 10% акцій цього підприємства, дочка взагалі працює в HSBC-банк. Але для Ахметова і Колесникова, яких Такташов, це був, скоріше, символічний жест. Уважити сім'ю покійного, виділити їй частку «на годування».

Крім цього, у Такташева повинен бути дохід з фабрики «Київ-Конті» і ФК «Шахтар». Ще частина активів ГОСПОДАРЯ переведена Ігорем Філіппенко на офшорну фірму «Турітелла Корпорейшн» (Віргінські Британські острови, Екера Білдінг, 24, Де Кастро Стріт Вікамз Кей1). «Турітелла» оформлена частка в ЗАТ «ВікОйла». А так же в київській фірмі «Передові технології», яка, згідно з статутної діяльності, повинна займатися будівництвом трубопроводів. З цією фірмою стався явний курйоз. Вона реєструвалася в 2005 році, якраз тоді, коли Ахметов і Такташов були за кордоном. Філіпенко теж не з'являвся в Україні, і, мабуть, доручив «замаскувати» власника комусь із ледачих помічників.

В результаті, поряд з «Турітелла Корпорейшн», засновниками фірми «Передові технології», яка будує трубопроводи, виявилися два божих кульбаби: Мащенко Пелагея Зіновіївна, яка проживає за адресою Довженка 14/1, кв ..., 14.05.1920 р.н. (!) І Курилко Ганна Миколаївна, яка проживає по вул. Урицького, 21 кв ... 14.01.1930 р.н. (!), Прибиральниця в фірмі «Символ». Кажуть, що за подібних співзасновників дехто з менеджерів «ВікОйла» і «УТН-ВОСТОК» огреб по повній. Але звичка плутатися в засновниках - залишилася.

У 2008 році «УТН-ВОСТОК» заявив, про те, що продав 27% своїх акцій фірмі PPF Investment - «однією з найбільших міжнародних фінансових та інвестиційних груп в Центральній і Східній Європі, під управлінням якої знаходяться активи майже на 10 млрд. Євро (на 30 вересня 2008 року) ». Однак такої фірми, за даними податкової, до сих пір немає в великих засновників «УТН-СХОДУ». Більш того, немає, явно, і 10 млрд. Євро у PPF Investment, оскільки це консолідований капітал всієї групи PPF чеського бізнесмена Петера Келнера.

Це пересмикування можна розцінювати не інакше, як слабку спробу продемонструвати «дах» для всеукраїнського бізнесу, який прикритий впливовим ім'ям на рівні тільки одного регіону, і не витримує конкуренції з більш потужними структурами по країні в цілому. Хід історії невблаганний: бізнес, створений в 90-е людьми, від імені яких у багатьох мурашки пробігали по шкірі, нежиттєздатний, навіть якщо його курують депутати від Партії регіонів. Інші часи, інші звичаї ...

Сергій Вікторов, для «ОРД»

«Де ж Ахметов заробляв гроші?
Де працював після школи?
ДОНЕЦЬК, рiшенням № 272/17 в?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация