Орден Червоного Прапора

Ми продовжуємо серію публікацій про нагороди, які отримували радянські військовослужбовці в роки Великої Вітчизняної війни

Ми продовжуємо серію публікацій про нагороди, які отримували радянські військовослужбовці в роки Великої Вітчизняної війни. Сьогодні розповідь про орден Червоного Прапора.

Орден Червоного Прапора - перший і один з вищих орденів СРСР. Засновано в 1918 році. Перший з усіх радянських орденів. Аж до установи ордена Леніна в 1930 році орден Червоного Прапора залишався вищим орденом Радянського Союзу.

Першими були нагороджені видатні воєначальники Блюхер, Ворошилов, Будьонний. Навіть Сталін, Троцький і Махно. Першим кавалером ордена Червоного Прапора став герой громадянської війни Василь Блюхер.

Однак вже випущені ордена не влаштували за якістю Троцького, тому на Петроградському монетному дворі був розміщений новий замовлення на виготовлення орденів, так що свій орден Василь Блюхер отримав тільки через півроку, а дублікат ордена № 1 він отримав лише в 1937 році. А в 1938 вже був заарештований і помер від тортур в Лефортовської в'язниці.

У центрі ордена поміщений круглий знак, покритий білою емаллю, на якому зображені золоті серп і молот, обрамлений золотим лавровим вінком. Під круглим знаком поміщена перевернута червона зірка, під якою перехрещуються молот, плуг, багнет і червоний прапор з написом: «Пролетарі всіх країн, єднайтеся!» Зовні орден обвитий золотим лавровим вінком, на яких поміщена червона стрічка з написом «СРСР». Орден Червоного Прапора виготовляється зі срібла.

У роки війни орденом Червоного Прапора нагороджувалися за особливі вчинки. Наприклад, 12-річний Костя Кравчук під час відступу військ в Керчі сховав прапори військових частин і зберігав їх всю окупацію. Коли прийшли наші війська, прапори повернули власникам, а дитині вручили орден Червоного Прапора.

За роки війни відбулося 238 тисяч нагороджень орденом Червоного Прапора (переважна більшість в 1943-1945 роках). Серед них - понад 3270 нагороджень з'єднань, частин, підрозділів і підприємств. З 1944 року по 1958 рік діяв новий статут ордена, за яким даний орден вручався кадровим військовослужбовцям РСЧА (Радянської Армії) за вислугу років, за 20 і 30 років вислуги. Потім указ скасували, і орден знову став бойовим. Найбільша кількість нагороджень припало на роки військових дій в Афганістані (1972 людини).

Вороновський Першотравень

Вороновський Першотравень

І у нас в Туапсе живе людина, яка нагороджений цим бойовим орденом у мирний час. Михайло Романович Воронов. У 1960 році до фронтових нагород (у Михайла Романовича багато медалей і орденів, в тому числі і два ордени Червоної Зірки) додався орден Бойового Червоного Прапора.

1 травня легендарний ракетник відзначатиме 55-ту річницю свого ратного подвигу. У цей день 55 років тому він дав команду «Залп!» І збив в небі над Уралом американський літак-шпигун.

Це сталося, коли весь радянський народ вийшов на демонстрації. На трибуні Мавзолею Н.С. Хрущову, генеральному секретарю ЦК КПРС, доповіли, що в небо Росії вторгся літак-шпигун. Він долетів від південної Пакистанської кордону до Уралу. Далі його не пустили. Своїм влучним залпом зенітники (немає - ракетники!) Збили літак і відкрили нову віху в історії взаємин Америки і Росії. Пізніше Пауерса обміняли на радянського розвідника Абеля.

Це на фронті Михайло Воронов був зенітників. Сталінград, Курська дуга, Європа ... Після Перемоги він залишився в армії. І зробив ще один подвиг в мирний час! З 60-х років Михайло Воронов живе в Туапсе. І зараз 97-річний ветеран - в строю, він працює в міській раді ветеранів, співпрацює із засобами масової інформації міста Туапсе, пропагуючи подвиг народу у Великій Вітчизняній війні.
Ми вас любимо, пишаємося. Вітаємо і бажаємо одужання!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация