Орел і стерв'ятники

  1. На межі дефолту
  2. Дядько з тіткою
  3. освоєння ювілею
  4. під текст

Бюджет Всеволожска став основним джерелом доходу сім'ї Вадима Потомський, який тепер переводить «своїх» в Орловську область

Очевидно, що нинішня криза серйозно вдарить по регіонах, що загрожує не тільки чисто економічними, а й соціально-політичними ризиками Очевидно, що нинішня криза серйозно вдарить по регіонах, що загрожує не тільки чисто економічними, а й соціально-політичними ризиками. В адміністрації президента такий сценарій опрацьовується всерйоз. Як стало відомо «Новой газете», в кінці лютого глави регіонів підготували і представили в АП повні звіти про стан суб'єктів, вже прийнятих і планованих антикризові заходи. Співробітники управління з внутрішньої політики адміністрації президента підготували свої доповіді, надаючи і альтернативну інформацію про стан справ в регіонах.

У нашому розпорядженні виявилося кілька таких звітів, авторство яких, як нам здається, належить високопоставленим співробітникам адміністрації.

Один з них присвячений Орловської області - самому відсталому регіону Центрального федерального округу, про «комуністичному» губернаторі якого Вадима Потомський ми вже розповідали в зв'язку з його спробами командувати слідчими органами ( см. №11 від 4 лютого 2015 р ) І спробами уникнути відповідей на питання про можливе кримінальне минуле і сьогодення його сім'ї ( см. №24 від 11 березня 2015 р ).

На межі дефолту

Вперше Орловська область, відзначають в своїй доповіді фахівці АП, показала граничний рівень дефіциту бюджету на 2015 рік. Сукупні доходи бюджету впадуть на 10% і виявляться менше витрат на 2,4 млрд рублів.

Провал намічається і в сфері імпортозаміщення в аграрному секторі: «<...> в 2015 році планується скорочення виробництв: цукрових буряків - на 25%, картоплі - на 10%, молока - на 214,7 тисяч тонн <...>».

Обсяг імпорту від зарубіжних товаровиробників до 2017 року буде збільшений до 958 млн доларів на рік (проти 893 млн доларів в 2013 році).

Загальний обсяг боргу Орловської області, за оцінками Мінфіну РФ, наблизився до 15 млрд рублів.

У зв'язку з цим незрозумілим виглядає збільшення з 1 лютого цього року адміністративно-управлінського апарату, наголошується в доповіді: в структурі регіональної влади передбачено 10 департаментів і 17 управлінь, а витрати бюджету на утримання чиновників обласного уряду і підвідомчих йому структур в 2015 році зростуть на 50 млн рублів.

Зазначають автори доповіді і розпочате в Орловській області скорочення на початку цього року 18 маршрутів приміських поїздів, в результаті чого тисячі жителів регіону на півтора місяця залишилися без доступу до внутрішньо регіональної залізничному сполученню.

Крім того, відповідно до розпорядження обласної уряду вартість квитків по внутрішньообласних і міжобласним маршрутам зросла в середньому на 20%, що завдало шкоди «перш за все найменш забезпеченим громадянам регіону».

Область накопичує борг за комерційними кредитами: «Губернатором оголошено про залучення кредитів в сумі 5,2 млрд рублів ... з погашенням до 25 грудня 2017 року, що в умовах дефіциту бюджету і погіршення економічного стану регіону може спричинити ризики оголошення дефолту».

Заходи по збільшенню бази оподаткування виглядають недоцільними, йдеться в доповіді: «З 1 січня 2015 года ... для застосування спрощеної системи оподаткування зводяться бар'єри: штучно збільшуючи мінімальну заробітну плату для кожного співробітника для поповнення бюджету прибутковим податком, ставиться під удар до двох тисяч суб'єктів малого підприємництва ».

Нарешті, в доповіді наголошується передача основної маси держзамовлення Орловської області на користь компаній, зареєстрованих в інших суб'єктах країни: «Видаляючи від держзакупівель місцеві компанії, область втрачає податки, позбавляє трудової зайнятості своїх громадян, знижує валовий регіональний продукт і втрачає внутрішньо регіональної грошовий оборот».

Поява в Орловській області комерційних структур з Санкт-Петербурга і Ленінградської області виглядає в цій ситуації дуже симптоматично - адже саме у Всеволожську районі Ленінградської області нинішній губернатор, ставленик КПРФ Вадим Потомський починав свою політичну діяльність, а члени його сім'ї та близькі товариші робили перші кроки в бізнесі.

Дядько з тіткою

На початку своєї політичної діяльності Вадим Потомський тісно стикався з питаннями екології та природокористування: в період 2000-2006 рр. він очолював муніципальне Всеволожську підприємство «Екологія», а з 2006 року обіймав посаду керівника Всеволожский муніципальної керуючої компанії. В разі обрання в 2007 році в Заксобраніі Ленінградської області, Потомський став головою комісії з екології та природокористування, а також членом комісії з житлово-комунального господарства і паливно-енергетичного комплексу. Трохи пізніше, ставши депутатом Держдуми за списком КПРФ, Потомський увійшов до складу комітету з ЖКГ.

За дивним збігом обставин, паралельно з кар'єрними успіхами Вадима Потомський розвивався і бізнес його родини, причому - саме в тих секторах і сегментах, які нинішній орловський губернатор-комуніст так успішно займався.

Так, Олег і Людмила Багдасарова, які припадають дядьком і тіткою Вадиму Потомський, в березні 2009 року заснували ТОВ «Всеволожская житлова керуюча компанія« Південний »(ВЖУК), яка керувала експлуатацією житлового фонду багатоквартирних будинків. Коли Вадим Потомський працював в російському парламенті, їх компанія вже надавала послуги з утримання житлового фонду в 40 багатоквартирних житлових будинках мікрорайону Південний міста Всеволожска. Свою річну звітність ВЖУК поки жодного разу не опублікувала, проте, за даними федерального реєстру держконтрактів, в період 2010-2013 рр. компанія була єдиним постачальником теплової енергії для структур, підвідомчих адміністрації Всеволожского муніципального освіти. Сукупна вартість укладених ВЖУК контрактів склала більше 20 млн рублів.

У тому ж 2009 році подружжя Багдасарова приросла ще одним активом - ТОВ «Всеволожскспецтранс», статутні цілі якого припускали вивезення та утилізацію твердих відходів для потреб адміністрації муніципального освіти і підконтрольних їй структур. За даними федерального реєстру держконтрактів, в період 2010-2014 рр. ця компанія надала послуги муніципальним структурам Всеволожска на загальну суму близько 140 млн рублів. За даними бухгалтерської звітності компанії по РСБУ, більше 90% в виручці підприємства склали кошти, отримані з бюджетних джерел.

Адреса ТОВ «Всеволожскспецтранс» збігається з адресою ідентичною за своїм найменуванням та статутним цілям компанії (ВСТ), де у Людмили Багдасарова більше 90% часткою в статутному капіталі. Однак на відміну від свого «побратима», в дійсності спектр діяльності ВСТ набагато ширше - крім вивезення та переробки сміття компанія займалася будівництвом і ремонтом великих об'єктів.

За даними федерального реєстру державних контрактів, в період 2011-2015 рр. ВСТ уклав 62 контракту на такі види робіт, як ремонт автомагістралей, роботи по організації санітарного утримання вулично-дорожньої мережі, пристрій бетонних плитних тротуарів та ін.

Загальна вартість державних підрядів, отриманих компанією тітки Вадима Потомський, перевищила 280 млн рублів - ці гроші також забезпечили понад 90% у виручці підприємства за вказаний період.

Крім підприємств по будівництву і прибирання сміття, є у Людмили Багдасарова частка і в іншому бізнесі, наприклад, в ТОВ «Координаційний центр сприяння правоохоронним органам« Північно-Захід ». Безпосередньо з бюджетними коштами ця організація не працює, але про її цілі і завдання напевно найкраще говорить її назва ...

Сестра Вадима Потомський, Любов Потомський, за даними інформаційної бази СКРИНЯ, після відходу брата в Заксобраніі Ленінградської області деякий час очолювала Всеволожську муніципальну керуючу компанію. Однак потім заснувала п'ять комерційних підприємств, одне з яких - ТОВ «Хвиля» - початок активно працювати з бюджетом Ленобласті. За даними федерального реєстру державних контрактів, «Хвиля» в період 2011-2015 рр. уклала 164 контракту на загальну суму понад 360 млн рублів.

При цьому в загальній масі державних замовлень найбільшу частку (близько 150 млн рублів) становили замовлення від Управління судового департаменту в Санкт-Петербурзі - на поставку, монтаж і технічне обслуговування спеціальних програмних систем.

Не залишився без державних підрядів і зять Вадима Потомський - Артем Дайнеко. За даними федерального реєстру державних контрактів, його компанія ТОВ «Ленкварц» отримала два контракти на влаштування основ і покриттів з асфальтобетонної суміші для адміністрації Всеволожского району. За даними ЕГРЮЛ, Дайнеко також є співзасновником в ТОВ «Охоронна організація« Балтійський кордон »і ТОВ« Охоронне підприємство «Фінансова гвардія».

По всій видимості, компанії сім'ї Потомський НЕ чужі один одному - ряд з них очолює один і той же чоловік - Михайло Дорофєєв. Це говорить не тільки про централізований прийнятті рішень в їх управлінні, а й можливу наявність єдиного бенефіціара ...

В Орловській області структури сім'ї Вадима Потомський поки проявили себе по мінімуму - справа обмежилася лише реєстрацією в місті Орел ТОВ «АДМ ИМПЕКС» родичами Вадима Потомський по лінії дружини, що носять прізвище Агабабови: тестем, Рафаелем Рубеновіч, а також сестрою дружини і тещею - Ганною і Валентиною Агабабовимі. Потенційна сфера діяльності цього скромного ТОВ, судячи за видами економічної діяльності, воістину всеосяжну: торгівля несільськогосподарськими проміжними відходами та брухтом, оптова торгівля універсальним асортиментом товарів, непродовольчими споживчими товарами, машинами та обладнанням. А крім того, транспортне оброблення і зберігання вантажів, будівництво автомобільних доріг, залізниць, злітно-посадкових смуг, магістральних трубопровідних ліній і ліній електропередач. А ще перероблення та консервування фруктів і овочів, виробництво неочищених масел і жирів, інша оптова та роздрібна торгівля і т.д. Загалом, щоб «покрити» всю область, - цілком вистачить ...

За припущенням підприємця з Орловської області, губернатором і очолюваним ним урядом для приходу до бюджетних джерел регіону створені всі передумови: «В область йдуть районні повноваження по затвердженню схем тепло- і електропостачання, тарифній політиці в сфері комунальних послуг, видачі дозволів на право організації роздрібної торгівлі , збирання та вивезення сміття і навіть регламенту роботи місцевих кладовищ ».

освоєння ювілею

Поки сім'я Вадима Потомський ще заробляє гроші з бюджету Всеволожського району, в Орловській області формується пул петербурзьких компаній, які освоюють федеральні кошти.

У 2016 році місто Орел відсвяткує своє 450-річчя - найбільші будівельні обсяги, приурочені до підготовки міста до святкування ювілею, були передані підрядчикам з Північно-Західного регіону. До речі, нікого в Орлі не здивувало, що після того, як губернатор, як годиться «справжньому комуністу», особисто «проінспектував об'єкти, включені до Державної програми Орловської області« Підготовка та проведення святкування 450-річчя міста Орла », ніяких зауважень до пітерським компаніям у нього не виникло.

А тим часом за підсумками 2014 року відставання всіх підрядників від затвердженого графіка робіт становить сотні мільйонів рублів, що ставить під загрозу виконання всієї державної програми. Зокрема, як повідомили контрольні органи, з 1,6 млрд рублів планових капвкладень на 2014 рік в юрисдикції контролю муніципального освіти «Місто Орел» освоєно трохи більше 1 млрд рублів. Ось дані за станом на березень 2015 року: по будівництву ділянки дороги по вул. Роздольне не освоєний 137 млн ​​рублів; з будівництва станції знезалізнення не освоєний більш 300 млн рублів; по будівництву і реконструкції набережних Оки і Орлика не освоєний до 70 млн рублів; до теперішнього часу не зданий в експлуатацію Палац піонерів (хоча термін здачі - грудень 2014 роки); існує проблема фінансового забезпечення з обласного бюджету програми будівництва школи в мікрорайоні Нова Ботаніка (дефіцит фінансування по даному об'єкту - 200 млн рублів).

Втім, питання до пітерським підрядникам у губернатора не виникають не тільки в контексті підготовки до ювілею, а й по ряду інших інфраструктурних проектів.

Адже структури з Санкт-Петербурга заробляють не тільки на будівництві доріг - контракт на реконструкцію Орловського державного театру для дітей «Вільний простір» вартістю 166 млн рублів отримало пітерське ТОВ «Ресурс» якогось Олексія Сташкевич, яке до цього в принципі не мало державних замовлень і не виконувало роботи такої складності.

Ще один великий замовник Орловської області - ГУП «Дорожня служба». У числі його підрядників також зустрічаються цікаві компанії.

Наприклад, ТОВ «Олімп» восени 2014 року уклало два договори з «службою» загальною вартістю понад 50 млн рублів на будівництво кількох об'єктів в області. Ці угоди - єдині в пакеті держзамовлень «Олімпу», а сама компанія була заснована в Санкт-Петербурзі якимсь Едвардом Паплояном всього за рік до угод з ГУП «Дорожня служба».

Взимку 2014 «служба» уклала два контракти загальною вартістю 63 млн рублів на будівництво моста і естакад з тульським ТОВ «РЕМ», до цього ніколи не працювали з державними структурами Орловської області.

Ще один будівельник мостів для потреб «служби» - брянське ТОВ «Будсервіс-М» підприємця Володимира Мартинова, соприкасавшегося з Потомський по передвиборчій кампанії на пост губернатора Брянської області в 2012 році. Компанія уклала з ГУП «Дорожня служба» контракт вартістю 66 млн рублів.

Одним з найбільших підрядників «служби» в частині поставки продукції кам'яних, глиняних і піщаних кар'єрів при Вадима Потомський стало московське ТОВ «Армада» - компанія, заснована в кінці 2013 року якоїсь Світланою Сергаєва, на наступний рік отримала замовлення в сумі 41 млн рублів. Більше (близько 60 млн рублів) на постачання аналогічного виду продукції запрацювало лише ТОВ «Тантал», засноване в лютому 2013 року якоїсь Жанною Бабкіної.

Компанія Бабкіної, з поправкою на час її створення, - одне з небагатьох орловських підприємств, які отримали кошти з бюджету Орловської області і, як наслідок, які сплатили податки до місцевого бюджету.

Зате якщо підсумувати підряди, які з приходом команди Потомський витекли на північний захід, вийде вже понад мільярд рублів, причому ця сума постійно зростає. Оподатковуваний база Орловського регіону, відповідно, тане.

Це цілком очевидна причина важкої ситуації, в якій вже опинився регіон і яка в недалекому майбутньому цілком може привести до того самого загострення соціально-політичної обстановки. У Москві, очевидно, це розуміють всі краще, а ось Вадиму Потомський, судячи з усього, чекає складний вибір між інтересами сім'ї (в даному випадку можна і без лапок) і тією відповідальністю, яка сьогодні лягає на губернаторів.

під текст

Як повідомляло видання «Аргументи тижня» (див. №9 від 12 березня 2015 г.), на нечисленних зустрічах з представниками місцевого бізнесу Вадим Потомський обіцяв «максимально диверсифікувати державне замовлення - і гранично шанобливо поставитися до інтересів орловських комерсантів».

Найкраще це «повагу» ілюструє розповідь Юрія Парахіна, підприємця, 20 років займався переробкою сміття в Орлі: «Буквально через півтора місяці після призначення до мене завітали люди від губернатора, - згадує Юрій Парахин. - Один із них назвався зятем Потомський. «Хочемо увійти в бізнес, - кажуть. - Нам 75% ». Послав. Прийшли ще - вже 50%. «Якщо не погодишся - то сміття тобі ніхто давати не буде». «Добре, - кажу, - я вклав уже 120 мільйонів, залишилося 50 на обладнання, входите в частку». «Ні, - кажуть, - ти не зрозумів. Ми в бізнес увійдемо і заважати не будемо, це все ». Так як мені перешкодити, хоч ти і губернаторський зять? У мене бізнес-план пройшов експертну оцінку вже в п'яти банках. Однак - точно - банки стали один за одним відвалюватися, аргументація - «без пояснення причин», а неофіційно: «Ну, ти ж все розумієш» ... ».

Так як мені перешкодити, хоч ти і губернаторський зять?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация