Оренбурзький заповідник. Предуральского степ

Степом називають відкриті території, де майже немає дерев, але в достатку представлені трав'янисті рослини. Для захисту цих природних куточків створюються заповідники. Самий степовий заповідник Росії - «Оренбургский». Він складається з п'яти ділянок. Один з них, «Предуральского степ», площею 16,5 тис. Гектарів - найбільший ділянку Оренбурзького заповідника.

Гектарів - найбільший ділянку Оренбурзького заповідника

Ландшафти «Предуральского степу» різноманітні: тут можна побачити і рівнини, і невеликі пагорби, і піщані степові тераси, і яри. Навесні земля покрита ковилою, ірисами, тюльпанами та іншими рослинами: в цілому тут виростає 250 видів. Однією з природних пам'яток ділянки є урочище Бандитські гори: невисокий дрібносопковик з виходами кам'яних брил.

Однією з природних пам'яток ділянки є урочище Бандитські гори: невисокий дрібносопковик з виходами кам'яних брил

У «Предуральского степу» живуть зайці-русаки, борсуки, лисиці, вовки, козулі, і різні види птахів, але «візитною карткою» цієї заповідної території є дикі коні Пржевальського. Вони відрізняються від домашнього коня не тільки генетично (у них на 2 пари хромосом більше), але і своїм зовнішнім виглядом: невисокі і кремезні, завжди Саврасов масті - під колір степу; з короткою стоячою, нібито підстриженою гривою; хвіст з довгою пензлем на кінці, зеброідние смуги на ногах.

Вони відрізняються від домашнього коня не тільки генетично (у них на 2 пари хромосом більше), але і своїм зовнішнім виглядом: невисокі і кремезні, завжди Саврасов масті - під колір степу;  з короткою стоячою, нібито підстриженою гривою;  хвіст з довгою пензлем на кінці, зеброідние смуги на ногах

Ці граціозні тварини водилися в степах Євразії сотні років, але з часом зникли з природного місця існування - не тільки тут, на Південному Уралі, а й по всьому ареалу. На рубежі XIX і XX століть кілька десятків диких коней були доставлені з Центральної Азії в зоопарки Європи, що допомогло згодом відновити вигляд, який опинився на межі зникнення.

В останні роки різні країни світу вживають заходів щодо повернення в дику природу коні Пржевальського, а в Росії першим до цієї програми підключився заповідник «Оренбургский». Для степів копитні тварини необхідні: без них порушується природний баланс.

У 2015 році «Предуральского степ» була повністю огороджена: не тільки для захисту тварин від браконьєрів, а й для того, щоб чистокровні дикі коні не схрещувалися з домашніми.

Деякий час їм було потрібно для адаптації до нових умов і створення сімейних груп, що складаються з ватажка і декількох кобил. Довгоочікувана подія - поява перших в Росії вільних лошат - відбулося навесні 2018 року.

Помилуйтеся на цих рідкісних тварин і їх мальовничі місця проживання!

Помилуйтеся на цих рідкісних тварин і їх мальовничі місця проживання

Колектив AirPano дякує ФГБУ « заповідники Оренбуржжя », І особисто Рафіль Бакірову, Ірину Лапитову, Жарких Тетяну Леонідівну, Петрова Володимира, Немальцева Дмитра і Кузнєцова В'ячеслава за допомогу в організації зйомок ділянки« Предуральского степ »

фото: Станіслав Сєдов , Наталія Судец

31.10.2018

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация